Sta mislite o....

...frazi: "NISAM DOVOLJNO BOGAT DA KUPUJEM NEKVALITETNE STVARI" ? :think:

Vise mi godi ovakva formulacija: Nisam dovoljno bogat da kupujem nekvalitetne stvari ako treba da traju ili ako ih redovno koristim. (npr. ne bih nikad kupila kvalitetan kishobran kad bih tu stvarchicu upotrebila eventualno ako mi stane auto po pljusku, a mozda ni onda ili nikad ne bih kupila nekvalitetne cvike za sunce, obutju, ranac, grudnjak ili kozmetiku)
 
Delomicno izjava ima smisla...ipak cena nije uvek merilo kvaliteta...sve zavisi koji proizvod je u pitanju, koju svrhu ima itd..."pobornik" sam racionalnog trosenja..od pojedinca zavisi cemu daje prioritet...
 
To je tacno, ali ne uvek... Nije mi zao da mnogo platim neke stvari koje nikada ne izlaze iz mode, dobre farmerke, naocare za sunce itd, a za neke najobicnije majice i nakit (mislim na bizuteriju) je skroz bezveze davati ogromne pare samo zato sto je to neki brend, iako je teska glupost i vec sledece sezone ce zavrsiti u kanti za smece...
 
...frazi: "NISAM DOVOLJNO BOGAT DA KUPUJEM NEKVALITETNE STVARI" ? :think:

Uglavnom je istinita, ali bez preterivanja. Recimo, bolje je kupiti cipele za 5 000 din, nego s buvljaka za 1000, ali je mnooogo bolje kupiti 3 para ovih od 5 000, nego jedan par nekih od 15 000 (a ima i toga, do skora nisam verovao). Po mom misljenju, te preskupe stvari kao sto je obuca za 10 i vise hiljada ne mogu da budu kvalitetnije od onih za 4-5 hilajda. Samo su bolje markirane, i kao u modi.
 
Ta fraza je istinita, zestoko klimam glavom i slazem s eod reci do reci.

Treba ulagati u provereno, kvalitetno, a uz to i lepo i sto lepo stoji, sto je zahvalno za kombinovanje, etc.

Cena ne diriguje kvalitet, ali ima slucajeva kada je obratno.

Cesto nosim majicu od 150 dinara sa farmerkama od 2000 i oba komada odece imaju staz u mom ormanu koji je i vise nego dug :)
 
...frazi: "NISAM DOVOLJNO BOGAT DA KUPUJEM NEKVALITETNE STVARI" ? :think:
Po meni je istinita- ne kupujem skupe stvarcice, koje stalno nosim, jer mi je draze da imam vise- a razlicitih boja i dezena, nego malo- a u jednoj boji, jer cu te stvarcice da iznosim, pa je svejedno koliko ce trajati,..
Ali, na primer, nesto sto cu nositi jednu sezonu, ili vise, kupim kvalitetno i skupo- patike, jakne, kapute, torbe, farmerke i sl...
 

Back
Top