Sta mislite o zenama skorpijama?Da li mislite da su one sexi

Још једна Шкорпија са Венером у Стрелцу - Олга Кириленко:

Olga-Kurylenko-Quantum-of-Solace.jpg


article-2319122-199C1DA5000005DC-572_634x760.jpg
 
Ne mogu da nadjem temu o Skorpiji, pa cu ovdje

Horoskop za Škorpiju pet - prva dekada 23. X - l. XI

Potencijal: pet
Frekvencija: Mesec
Osnovni faktor: voda

U ovoj su naravi stopljene energija, dobrota, hrabrost i lična snaga. Konflikt nastaje između osećajnosti i praktičnog smisla.

Pozitivna strana Škorpije pet

To je vrlo privlačna osoba, emotivna i odana, društvena i nadarena iskrenom dobrotom.

Škorpije pet su plemenite, gostoljubive, tolerantne i dobronamerne. Nastoje ispraviti nepravde i pomagati nesrećnima. Neumorne su i u radu i u zabavi. Hrabre su, poduzetne i imaju živu imaginaciju. Uživaju život do kraja i vole da i drugi sa njima uživaju. Neprestano su aktivne, otvorene za nove ideje i savete. Ne znaju za granice vlastitih mogućnosti uspeha i vrlo su marljive. Omiljene su i najčešće imaju mnogo prijatelja.


Negativna strana Škorpije pet

Preteruju u svemu - radu, zabavi i fizičkim užicima. Pravu ljubav zamenjuju strašću, uslužnost dominacijom. Sebe i svoju okolinu iscrpljuju i oko sebe stvaraju atmosferu napetosti i nelagodnosti. Postaju fanatične, naročito u humanitarnom području u kojem znaju razviti destruktivne ideje o napretku. Ako su negativne, nedostaje im kritičnost i samokontrola i tada rasipaju sjajnu energiju na bezvredne poduhvate ili na čulne ekscese. Postaju svadljive i prkosne, stvarajući tako od prijatelja neprijatelje. Ako su do kraja negativne, mogu biti izdajice, kukavice, nezahvalne i nepouzdane.

Ravnoteža Škorpija pet

Osnovni faktori ravnoteže za Škorpiju pet su obuzdavanje emocija i čuvanje energije. One su sklone zapadati u krajnost i u radost i u boli, u blagosti i okrutnosti, i samo samokontrolom i neprestanom kritičnošću zadržavaće se na sredini puta i ići ispravnim smerom kroz život. Moraju budno paziti na svoje destruktivne tendencije i umesto njih razvijati urođenu ljubaznost i dobronamernost. Prema Škorpiji pet vrlo je teško biti objektivan - razdvojiti razum od osećaja i želja - a upravo je objektivno stajalište za njih najbolji način da postignu skladnu sreću i praktični uspeh.

Komentar o Škorpijama pet

horoskop znak skorpija 0

Energija i snaga Marsove frekvencije udvostručuje pozitivnu aktivnost potencijala pet i tako stvara veoma napetu ličnost. Utvrđeno je da Škorpija pet može neprestano raditi nekoliko sati i zadovoljiti se sa manje sna nego bilo koji drugi tip u našem sistemu. Mars je u staroj mitologiji bio bog rata i obično ga povezuju sa borbom, srdžbom i sukobima. Pažljivo proučavanje simbola i ljudi rođenih sa Marsovom frekvencijom pokazalo je, međutim, da snaga koja u psihološkom smislu predstavlja Mars, znači želju da se stvari poprave - čak i onda ako se kao danak napretku to mora platiti značajnim destruktivnim gubitkom. Zbog toga nas ne iznenađuje što među poznatim ljudima ovog ciklusa nalazimo fanatične reformatore, borce i neumorne radnike.

Zanimljiv primer je Velika batina, predsednik Theodore Roosevelt, a drugi Dylan Thomas, vatreni samorušilački genije. Škorpije pet su i Jonas Salk, Pablo Picasso, Čang Kaj-Šek, filozof Erazmo, violinista Niccolo Paganini, pa admiral Richard E. Byrd, osvajač ledenog Antarktika. Svi su oni tipični za snagu i pokretačku energiju ovog perioda.

To je, međutim, jedan od retkih ciklusa čiji naziv i slika sadrže upozorenje. Gubitak u užitku ime je tarot karte, a opis naglašava upozorenje sa naglaskom na negativnoj strani ove ličnosti. Čini se da se time htelo reći kako su Škorpije pet, u sklonosti da u svemu preteraju, spremne potkopati i vlastite mogućnosti za uspeh i sreću. Okrenuti izliveni bokali nisu upozorenje o vinu već simbol razočaranja koje dolazi kao posledica pogrešno usmerene i neukroćene energije u radu ili užitku, borbi protiv zla ili popuštanju emocijama, u stvaranju ili rušenju. Očito je i čini se jasno da je starinsko shvatanje o vrlini umerenosti i obuzdavanja vitalno za dobrobit Škorpije pet.

Naročito je proučavanje otkrilo snažan emotivan faktor u ovih ljudi koji ih ponekad vodi u sukob sa praktičnim životom. Oni tako intenzivno osećaju da zaboravljaju na razum, toliko čeznu da nisu kritični prema vlastitim impulsima. Možda zato što tako duboko pate kad im se naruši ravnoteža, tarot zapis radije ističe njihovu slabost nego jakost, iako su snaga i moć ove ličnosti nesumnjive. Njihova je najveća vrlina da znaju biti samo ljudi, a to je, po jednom američkom psihologu, prva i najpoželjnija ljudska vrednost.

Horoskop: Znak Škorpija - druga dekada
Horoskop: Znak Škorpija - treća dekada
Uporedni horoskop: Škorpija i drugi horoskopski znaci
 
Niko se ne moze toliko podrediti i uciniti emotivno ovisnim o partneru kao zene Skorpije( mozda jedino Bikice), da ono zapostave sve ostalo, da igraju onako kako muzevi ili momci zahtijevaju od njih, da prate njegov svaki korak, pokret, da ne daj Boze sta ne propuste :D

Fizicki licno meni vise sexi nego lijepe, cesto oci izrazajne na " ostrijim" crtama lica ili sve upakovano kako treba, tj simetricno, ali nedostaje sarma, zenstvenosti tj hemije da bi licno mene zadovoljile.( tipican primjer takvog izgleda je Julia Roberts ili Demi Mur koja prije svakog snimanja skokne do teretane da sto vise lici na musko , ili pak Meg RAyan, da ne govorim o MAriji Serifovic, Miri BAnjac itd :D)

Ali ako bi morao da izdvojim meni najljepsu Skorpiju ikada, to bi sigurno bila sada vec pokojna Gene Tierney(So Sco,ac Blizanac, Mo Ribe, Ma i Ve JArac)

https://www.astrotheme.com/astrology/Gene_Tierney :heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart:

567378
 
Da, oci su to sto ih izdvaja od ostalih. Toliko se toga odigrava u njima i oko njih u svakom trenutku, i odrazava ono kuvanje iznutra, sto je skorpijska sustina. I to je ono sto ih cini jebeno seksipilnim, kad uhvatis taj pogled fokusiran na tebe. U seksu, njihovo ekstremno uzivanje je vrhunski napaljujuce samo ako partner pronalazi zadovoljstvo u tome i prepusti se na isti nacin. Znaci sirovo i bez finesa. Njima je predigra period prije seksa.
 
Kaze mi maloprije u samopusluzi sexipilna kasirka Skorpija, mladja 13 godina ( nesto sam zaboravio da kupim pa se vratio), onako mrtvo hladno " ti cim mene vidis izgubis se" :hahaha:
Ne bi toliko bilo smijesno, da mi ne soli pamet redovno o plemenitoj instituciji braka, u koji je uplovila prije nekih mjesec dana.:mrgreen:
Ali valjda ima Mjesec u Ovnu, pa ne zna da odvaga trenutne " emocije" .
 
Danas na poslu doslo par slatkih djevojaka i zena , na razgovor za posao( neki konkurs valjda objavili) i meni za oko zapela jedna ( kasnije saznam udata, ima dijete, pogledam CV, Lavica :D) i pita mene sefica ( JArcica) sta ja mislim o svim kandidatkinjama( iako nista ne ovisi od mene :D), ja napomenem da mi ta LAvica izgleda " odgovorno, sabrano i inteligentno":andjeo: , reko ja bi nju prvu primio, kad ce ova kolegica Skorpija, pogleda me ispod oka " Ona tebe ne bi"!

Reko pa nisam ja dosao kod nje na konkurs za posao, na to ce ova " Hm, svejedno" ( jbg intuitivne Skorpije, nista im ne moze promaci :hahaha:)
 

Back
Top