Šta mislite o ovom monitoru?

Filip8700

Početnik
Poruka
10
141798.JPG

https://www.tehnomanija.rs/it-shop/monitori/samsung-monitori-23-25.html

Poslednja izmena od moderatora:

Stratosphere8

Zainteresovan član
Poruka
190
Ukoliko se radi neki ne previse zahtjevan rad na racunaru poput surfovanja netom,igranjem igrica na netu i slicno sve preko 19'' za monitor je suvisno..
Jednostavno nema potrebe za vecim,jedino eto kome se bas svidja veci monitor.
Za neki zahtjevniji rad poput gaming-a ili programiranja i slicno sve ispod 24" je malo.
Ne mora biti curved(zakrivljen),ali je za gaming preporucljivo da bude i da ima 144Hz refresh rate,dok je za programiranje i kodiranje bitnije da ima opcije rotacije radi lakseg pregleda koda kao sto su ova dva sa strana glavnog monitora:

0cd1c3bcd34ee422d0ad3e3e36aa1e3f.jpg

Poruka
4.552
1. Ne znam zasto se po MOJOJ prijavi za vreedjanje-=pritom brisu i MOIJE poruke-iako nisu uvredljive?!?
2. Svi vrlo pausalno pristupate pitanju tj. problemu. Koliki je monitor nekom mali ili velik-sve je stvar potreba ili navike. Danas kad je standard 22Incha pa navise reci da je sve preko 19 veliko je...nemam reci zaista.
3. ne kontate da Vas bole oci ne zbog velicine vec zbog ne-kvaliteta monitora.
4. Dalje je jako bitan tip matrice, refresh rate...Ali i sam kvaitet monitora , uopsteno.
5. Ako zelite zaista da znate sta je "dobar monitor" morate nauciti osnovne stvari. STa je ergonomija monitora. Sta klasa. Sta je tip matrice/panela, sta je i kako utice refresh rate, odziv, koja velicina je idealna za vase koriscenje, itd. itd
Ovako pausalnim i netacnim izjavama samo nestrucne korisnike dovodite u zabludu.

MisliM_StvaRnO

Primećen član
Poruka
968
A za sta ti treba monitor te velicine? Ako je za igranje onda OK, ali ako je za rad i buljis ceo dan u njega, onda uzmi nesto manje. Meni su monitori od 15" puna kapa , a oni od 19" gornja granica tolerancije.
Ja sam bio ubedjen da su 19tice ostale u 2000-oj,nisam znao da se jos prave. Inace ja radim trenutno na 24 inca i zivce pokidah jer je mali ekran, nema mesta za vs code + terminal + emulator da ne spominjem zlo kad se kodiraju sajtovi pa moras da imas browser u full screenu da vidis kako izgleda na max rezoluciji. onda po ceo dan alt+tab, prsti da otpadnu.
Slicna stvar je i za dizajn, 3d modeling.... Ustvari ne pada mi na pamet neki poseban rad na racunaru da je ok raditi na 19inca osim ako nije neki sitan program da kuckas u njemu po ceo dan ko salteruse u posti.

A za gejming je druga prica.
Neko gore spomenuo kako je 19inca ok za gejming a evo ja menjam tv od 43 inca zbog velicine.
Ljudi, sedite ispred 60inca Qled tv i pikajte ps5 u 4k rezoluciji na 60fpsa pa se posle toga vratite na 19inca.
Jeste da je malo drugacija stvar sa monitorima, ne juri se tolika velicina ali opet 19 inca nije ni za zub, ako finansijka situacija ne dozvoljava promenu onda ok u suprotnom 27inca za monitor minimum i 4k pozeljno ako se vec menja monitor.

Stratosphere8

Zainteresovan član
Poruka
190
1. Ne znam zasto se po MOJOJ prijavi za vreedjanje-=pritom brisu i MOIJE poruke-iako nisu uvredljive?!?
2. Svi vrlo pausalno pristupate pitanju tj. problemu. Koliki je monitor nekom mali ili velik-sve je stvar potreba ili navike. Danas kad je standard 22Incha pa navise reci da je sve preko 19 veliko je...nemam reci zaista.
3. ne kontate da Vas bole oci ne zbog velicine vec zbog ne-kvaliteta monitora.
4. Dalje je jako bitan tip matrice, refresh rate...Ali i sam kvaitet monitora , uopsteno.
5. Ako zelite zaista da znate sta je "dobar monitor" morate nauciti osnovne stvari. STa je ergonomija monitora. Sta klasa. Sta je tip matrice/panela, sta je i kako utice refresh rate, odziv, koja velicina je idealna za vase koriscenje, itd. itd
Ovako pausalnim i netacnim izjavama samo nestrucne korisnike dovodite u zabludu.
Bas svako zna sta je tip matrice i panela jesi ti lud jadan hahaha
Najbitnije stavke koje se gledaju su velicina(inch),refresh rate(Hz),odziv(ms) i tip panela(LCD,LED itd.).
Mozda i rezolucija jer ipak ko jos kupuje 1280x1080 u 2021:zcepanje:..
Neki standard rezolucije je 1980x1080.
Neka sporedna stavka su portovi koje sadrzi(ali je po meni u 2021 preglupo kupiti monitor bez HDMI-a ulaza jer se danas svaka graficka proizvodi na HDMI prikljucak)..Cak i neke starije,pa su sa HDMI prikljuckom.VGA je davno izasao iz mode:maramica:..
Takodje sporedna stavka koja se gleda je ta da li monitor ravan ili zakrivljen..
Mada,svako ima neke sopstvene prioritete:)
Neki od mojih prioriteta su zasigurno velicina,rezolucija i tip panela.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.