Šta mislite o muškarcima koji su vezani za svoje mame?

Onako, frojdovski, Edipalci.

Mami trči čim ga nešto u život pogodi, mada ima 50 godina, mami se prvoj ide pohvaliti, mama je tu kad neko treba da mu priča kako je savršen itd.
Razumete.
Jel biste bili s nekim takvim u vezi, il vas ič boli briga?
Da mnogo ne filozofiram...baš me briga! Sve dok se "big mama" ne meša u interpersonalne odnose!
 
Смарање. Никада се нисам превише пајтала са родитељима и родбином па тако ни мој муж, богу хвала.
Па, добро, ти си једна срећна жена.
Али, бићеш и ташта и свекрва, можеш из тог аспекта да пишеш.
 
Onako, frojdovski, Edipalci.

Mami trči čim ga nešto u život pogodi, mada ima 50 godina, mami se prvoj ide pohvaliti, mama je tu kad neko treba da mu priča kako je savršen itd.
Razumete.
Jel biste bili s nekim takvim u vezi, il vas ič boli briga?
O tim muskarcima ne mislim nista jer i onako ne mislim o mukarcima :malav: ali oni u vecini slucajeva ne postignu puno u zivotu.
 
Не бих волела ни да ми ова моја стално дотрчава са проблемима, ћеро, имаш мужа, са мном може кад је озбиљан проблем у питању и кад ми обоје дођу.
Они се сутра помире, а ја гледам зета кроз нишан до краја живота, не, хвала.
 
Covek od pet banki ne obilazi mater da bi trazio hvalospeve nego da joj se nadje i pomogne joj pod stare dane ukoliko joj sta zatreba. U tim godinama i roditelje ako su uopste zivi boli ***** za hvalospeve, jer su toj matoroj deci prosli svi vozovi i shodno tome i tu "decu" boli ***** za poduhvate koji iziskuju pohvale ili kudjenje. To zvuci kudikamo realnije od uvodnog posta.
 
Не бих волела ни да ми ова моја стално дотрчава са проблемима, ћеро, имаш мужа, са мном може кад је озбиљан проблем у питању и кад ми обоје дођу.
Они се сутра помире, а ја гледам зета кроз нишан до краја живота, не, хвала.
Da, to je dodatna tema. Možete i o tome da pišete, svakako. Deca često trče mami kad im nešto zasmeta, pa plaču i kukaju, a mami žao, sutra se mladenci pomire a mama ispade budala i još više ni ne miriše zeta ili snahu ko pre.
 
Covek od pet banki ne obilazi mater da bi trazio hvalospeve nego da joj se nadje i pomogne joj pod stare dane ukoliko joj sta zatreba. U tim godinama i roditelje ako su uopste zivi boli ***** za hvalospeve, jer su toj matoroj deci prosli svi vozovi i shodno tome i tu "decu" boli ***** za poduhvate koji iziskuju pohvale ili kudjenje. To zvuci kudikamo realnije od uvodnog posta.
To je bolji način kojim sam htela objasniti temu.

Nemaš pojma koliko muškaraca od 5 banki to radi, a i njihove majke duvaju u isti čabar s njima.
 
Suzan, polazim od pretpostavke da svako piše iz vlastitog iskustva.
Niko ne zna kako je kod drugog, gleda iz svog ugla koji se ne podudara sa uglom porodice koja nešto pre(do)življava.
Tačno, i ja pišem iz svog (bivšeg, hvala bogovima) iskustva. Zanimalo me dal sam u pravu i koliko ljudi još ima, ili je imalo, sličnih iskustava. I dal bi ih sebi uopšte dozvolili. :)
 
To je bolji način kojim sam htela objasniti temu.

Nemaš pojma koliko muškaraca od 5 banki to radi, a i njihove majke duvaju u isti čabar s njima.
Pa s takvima koji u tom periodu zivota imaju neka preterana ocekivanja nesto nije u redu, nevezano od odnosa prema drugima, bili oni roditelji ili neko treci.
 
Pa poenta i jeste u tome da se meša.
Ako ona prva sazna dal ti je muž dobio otkaz naprimer, a ti tek treća, šta je to? Jel oženio mamu il tebe? Razumeš na kakvo mešanje mislim?
Svako se može umešati u odnos onoliko koliko mu dozvolim/mo!
Nemam ništa protiv vezanosti za roditelje, ukoliko nije bolest, kao što si ti tako postavila u temi... u smislu(Edipovac).Takvog definitivno osim rođene majke niko verovatno i me može trpeti.Ja nisam vezana za roditelje još od svoje 18-e godine, ali kapiram da nismo svi isti. Sve je to pitanje granica.. , koliko i šta možemo tolerisati, sa čim se možemo pomiriti...!Sve u svemu, naći pravu meru.
 

Back
Top