Sta mislite o malom Sengenu?

zemunski kej

Elita
Poruka
20.271
Danas je predsednik Vucic pricao o prednostima neke vrste carinske unije ,slobodnog protoka ljudi i robe izmedju Srbije .Albanije i S.Makedonije. Iz price sa familijom veceras podelkjeni komentari od straha i skepse do mog odobravanja ali ja sam liberal pa mi je sve novo ok sto i ne mora da bude. Da li ce kriminalci da nagrnu ovamo ? Da li ce Siptari da nas okupiraju i ovde ? Kako to da nam dolaze bez granicne kontrole? Dobro za Srbiju ili ne?
 
Бесмислица.
Све те колоније пате од истих проблема, које тај "слободни" проток којечега неће решити ни за длаку, али ће на неко време одложити почетак суочавања са великим проблемом флуктуације кадрова, недостатка здравог инвестиционог фонда и трговине дефицитарним робама.
 
Da napisem i ovde. Albanija, Makedonija, Kosovo, Crna Gora i Bosna nisu nas nivo i rang. Mi treba da se vezujemo za ozbljne narode poput nas kao sto su Grci, Bugari i Rumuni. Znaci Balkanska cetvorka. Druga stvar, nas ce islam pojesti. I Albanija i Makedonija imaju mnogo muslimanskog stanovnistva, a da ne pricam za BiH i Kosovo... Plus ovi migranti sto hoce da ih nasele..
 
Na granicne prelaze postaviti kamere sa "face recognition" opremom i sa strane zaustavljati i pretresati sve one koji imaju kriminalni dosije ili su povezani sa takvim osobama.
Tehnologija postoji, cak i masine koje se mogu instalirati da sva auta/kamioni koji prolaze budu skenirani za eksploziv i sumnjivu robu.
 
Da napisem i ovde. Albanija, Makedonija, Kosovo, Crna Gora i Bosna nisu nas nivo i rang. Mi treba da se vezujemo za ozbljne narode poput nas kao sto su Grci, Bugari i Rumuni. Znaci Balkanska cetvorka. Druga stvar, nas ce islam pojesti. I Albanija i Makedonija imaju mnogo muslimanskog stanovnistva, a da ne pricam za BiH i Kosovo... Plus ovi migranti sto hoce da ih nasele..
Grci,Bugari i Rumuni su dio EU i Srbija će tek više sarađivati sa njima kada bude dio EU. Bez dozvole Brisela te tri zemlje ne mogu ništa samostalno da naprave i urede. Ima li su projekat Južni Tok,pa ih Bugari izradiše. Sad ima turski tok i tu se vidi ko je glavna zemlja na Balkanu za tranzit gasa i ko vodi nezavisnu politiku.
 
Бесмислица.
Све те колоније пате од истих проблема, које тај "слободни" проток којечега неће решити ни за длаку, али ће на неко време одложити почетак суочавања са великим проблемом флуктуације кадрова, недостатка здравог инвестиционог фонда и трговине дефицитарним робама.
Odlicno. Kada nam dovedu/importuju jos 100x ovakvih kao ROLO i TOLO, ali sa aljbanskim gvintom. :kez:
 
Бесмислица.
које тај "слободни" проток којечега неће решити ни за длаку, али ће на неко време одложити почетак суочавања са великим проблемом флуктуације кадрова, недостатка здравог инвестиционог фонда и трговине дефицитарним робама.

Pa da, ali će zato biti omogućen slobodan protok primitivizma.

A za 50 ili 100 godina ti koji su slobodno pretekli u Srbiju će tvrditi da je Šumadija vekovima arnautska zemlja. U tome će imati podršku Evropske ekonomske zajednice jer EU regresira u tom pravcu.
 
Оно о слободном запошљавању (у оквиру те тзв уније) ми није баш најјасније.
Imaćeš zakonski osnov da se zaposliš u Albaniji pod nominalno istim uslovima kao domicijelno stanovništvo.

To je dakle nova bućka za balkanske somove koje su euproljani smislili.

Zamisao je da prvo treba da se integrišemo u okviru rezervata i da se obavezno zavolimo.

Na prvi pogled Srbija je samo na šteti u celoj toj priči.

Ali ako razmotrimo malo drugačije celu situaciju to zamešateljstvo dobija na smislu.

Jer čak ukoliko bi se i ostvario viši stepen integracije nekoliko država na Balkanu niko i ništa ne garantuje da će one postati deo EU.

Ali se zato možda pojavi bolji ponuđač... :cool:
 

Back
Top