Šta mislite o fiat 500L?

545552_375538342529234_424007114_n.jpg

Haha kad su mu metnuli lepe felne :D Uzeli lopovi jedino što valja! :D
 
Evo iz prve ruke da ti kažem jednu stvar. BMW škartira oko 80% proizvedenih spoljnih delova (stubovi, maska, branici...) zato što svaki ugrađeni deo mora da bude savršen, bukvalno pod mikroskopom :D I to sve naravno da puno košta. Da ne pričamo koliko delova i komponenti mora da prođe najrigoroznije kontrole kvaliteta pre nego što budu ugrađene. Koriste se i skuplje sirovine, kvalitetnije legure i plastika, elektronika...
Znam takođe iz prve ruke kakvo se đubre ugrađuje u F 500 l,i sa vizuelne strane i sa strane kvaliteta da to može i laik da primeti. Treba da ih bude sramota da traže više od 10.000 eura za njega.

Bar 10% cijene BMW-a predstavlja plaćanje brenda i imidža.
 
Bar 10% cijene BMW-a predstavlja plaćanje brenda i imidža.

Da, to je sigurno. Ali kad kupiš BMW, ne kupuješ mačku u džaku, znaš da si miran minimum 10 godina. Pogledaj BMW star 25 godina kako izgleda i FIAT star toliko godina (ako uopšte postoji) pa sam zaključi kolika je razlika.
Što se tiče kvaliteta, video sam na jednoj brošuri za FIAT 500L kako su mu na velikoj fotografiji PALA zadnja VRATA za nekoliko milimetara u odnosu na prednja. Tačno se vidi da lajsne nisu u istom nivou. A to su primerci koji su specijalno nalickani za slikanje. Šta očekivati kad se kupi neki "običan" primerak?
 
Da, to je sigurno. Ali kad kupiš BMW, ne kupuješ mačku u džaku, znaš da si miran minimum 10 godina. Pogledaj BMW star 25 godina kako izgleda i FIAT star toliko godina (ako uopšte postoji) pa sam zaključi kolika je razlika.
Što se tiče kvaliteta, video sam na jednoj brošuri za FIAT 500L kako su mu na velikoj fotografiji PALA zadnja VRATA za nekoliko milimetara u odnosu na prednja. Tačno se vidi da lajsne nisu u istom nivou. A to su primerci koji su specijalno nalickani za slikanje. Šta očekivati kad se kupi neki "običan" primerak?

I BMW i Mercedes i Audi su povlačili vozila u serijama zbog fabričkih grešaka. BMW1 je u najjeftinijoj verziji košta preko 20 000 evra. To je i 10 000 evra više u odnosu na konkurenciju. A teško da je baš toliko bolji. Punto ( govorim o "pravom" ne kragujevačkom ) se pokazao kao sasvim solidan auto.
 
I BMW i Mercedes i Audi su povlačili vozila u serijama zbog fabričkih grešaka. BMW1 je u najjeftinijoj verziji košta preko 20 000 evra. To je i 10 000 evra više u odnosu na konkurenciju. A teško da je baš toliko bolji. Punto ( govorim o "pravom" ne kragujevačkom ) se pokazao kao sasvim solidan auto.

To se dešavalo veoma retko, a uglavnom su u pitanju sistemi koji u to vreme nisu ni postojali na FIAT-u. Vozila su povučena i kupci nisu bili na gubitku. Ako uporediš taj BMW 1 sa Fiatom 500 l razlika je oko 5000 evra što i nije previše. U stvari preskupi su i jedan i drugi, ali BMW ima osnova da se iživljava sa cenom :D
Što se tiče "Pravog" Punta sam si sve rekao. Koliko je kvalitetan bio kragujevački Punto, toliko će biti kvaltitetna i 500-ka.
 

Back
Top