STA MISLITE O DRAGOLJUBU MIHAILOVICU (rodoljub ili izdajnik)

  • Začetnik teme Smederevac
  • Datum pokretanja
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
mmira:
Kastore, vasi argumenti i jesu jednostrani, zato vam je i istina vrlo sumnjiva. Iza nase istine stoji 45 godina lepog zivota, mira i slobode (normalno, svega toga nije bilo za one koji su od prvog dana rata bili na drugoj strani i od prvog dana oslobodjenja radili protiv novostvorene drzave, a ta drzava se branila i golim otocima i svime onim sto vi sada uzimate za zlo).
Sto se tice jugoslavije, e, tu sam te cekala!!! O kojoj jugoslaviji govoris? Pa ti isti nemci su tu istu jugoslaviju prvo rasprarcali (nadam se da ne treba da ti nabrajam kome su sta dali i koje su drzave stvorili) tako da je ugovor o nenapadanju mogao da dobije ostatak nekadasnje jugoslavije, sa dominantnom srpskom vladom (potrudicu se da dodjem do preciznog podatka o mestu i vremenu odrzavanja jednog aero mitinga gde se draza mihajlovic nasao u vrlo visokom drustvu nacisticke nemacke, sto samo ukazuje na temeljnu pripremu prodavanja srbije nemackoj). Uostalom, taj isti ugovor imao je i sssr -pa su ga nemci napali!!! To su cinjenice! A onda su se rusi, kao sav normalan i slobodoljubiv svet, digli da se brane, isto kao i svi oni posteni srbi koji su uzvikivali BOLJE RAT NEGO PAKT! OSVAJATI i BRANITI SE to su dva razlicita pojma. I normalno da je onaj, ko sklapa bilo kakve ugovore sa osvajacima, isti kao on sam, da ne kazem jos gori, jer zarad dobrih pozicija nekolicine, prodaje sopstven narod. Da je kojim slucajem nemacka pobedila (a to je nemoguce, osvrni se malo kroz istoriju, sve i jedan osvajac je na kraju izgubio i ono sto je imao na pocetku), dobili bismo samo mrvice a izgubili ono sto je za mene i sve koji misle kao ja, najbitnije: BITI SAM SVOJ GAZDA U SVOJOJ KUCI!
Prema tome, bili ste na suprotnoj strani i nemojte sada da vodite rat nastelovanim "istinama" pisanim (od strane pobegulja i izdajnika, naravno) tamo negde preko bare, daleko od naroda i dogadjaja, kad ga niste vodili onda kad je trebalo!!!

Tu sam ja tebe cekao,tebe i ostale drugove,sta mislis zasto se sad ovako lose zivi? Pa upravo zato sto se 45god. lepo zivelo,sto je svako radio sta i koliko je hteo,sto je stanovnistvo tj populaciju od 22.000.000. izdrzavalo 1.000.000. zaposlenih,pa gde to ima,zato sto smo tokom Vase vladavine za tih 45god, uspeli da rame uz rame sa Brazilom budemo zemlja sa najvisim spoljnim dugom sto je direktno prouzrokovalo ovaj poslednji rat,jel draga moja ukoliko nisi znala,kad u jednoj zemlji izbije gradjanski rat svi dugovi se otpisuju a ti se vrati deset godina u nazad pa vidi ko je sve tvrdio da je u pitanju gradjanski rat e u njima,njemu ces,cete i naci krivca,krivce za taj rat! Takodje ti preporucujem da pogledas film LEPA SELA LEPO GORE,gde je Koja imao rolu zivota a dobro obrati paznju na ono ....dok vam je COPAVI ZAGORAC TRPAO AMERICKE DOLARE....!!!Cenim da imas dovoljno hrabrosti ali ne i pameti da kazes SAM SVOJ GAZDA....! Razmisli opet malo o tome,kad smo mi to bili????
 
cg:
draza heroj kukukuku!Znateli kolko je on ubio crnogoraca koji su bili komunisti.i on heroj

Znas li ti jado, koliko su crnogorske komunjare pobile ljudi? Hiljade i hiljade. Crnogorski revolucionari su sigurno bili najsuroviji i najbrutalniji. Evo ti jedan primjer: Cuveni partizanski heroj drug Savo Kovacevic je sigurno sam pobio hiljade ljudi. A zasto? Samo zato sto su bili ZA KRALJA PETRA I OTADZBINU! Taj covjek je licno pobio cijelu svoju siru familiju (bratstvo Kovacevica u Katunskoj nahiji) zato sto nijesu mogli da se nacude izrodu koji se priklonio stranoj komunistickoj religiji i hrvatu Titu. A da ne pominjemo jednog Djilasa-(pronalazaca "crnogorskog naroda i nacije") cije su ruke mozda najkrvavije. Ako je vrh komunista u Crnoj Gori toliko ubiao, ko zna koliko su to cinili "nizi drugovi".

Tvrdim da je od svih srpskih zemalja Crna Gora najvise pogodjena komunizmom. Ta odvratna religija (u Crnoj Gori je to vec dugo religija) vlada jos uvijek Crnom Gorom sa najpogubnijim posljedicama.

Zato mi crnogorci dan danas ne mozemo da podigenemo spomenik nasem komandantu PAVLU DJURISICU u selu Donja Zaostra ili kako neki to zovu CRNOGORSKA RAVNA GORA. Skojevci nove generacije na celu sa Milom Djukanovicem i njegovom policijom ruse nam postolje za spomenik kad god ga postavimo. Ali nece moci to uvek tako! Ime Pavla Djurisica ostalo je upamceno ne samo u Crnoj Gori, vec u cijelom srpskom narodu, i njegovo herojstvo i danas zivi i zivjece dok god bude bilo i srpstva.
DJURISICU MLAD' MAJORE
KOMANDANTE CRNE GORE!
CRNE GORE I SANDZAKA
DJE PROPADE PETOKRAKA!
 
Čitam, čitam i ne mogu da verujem. Pa doza gluposti i neobrazovanosti, ali zato načitanosti "četničke" literatura je zapanjujuća. Pa ko vam je sve trpao te gluposti u glavu? Vaše dede četnici? Pa ako su komunisti bili tako strašni, poubijali bi i poslednjeg četnika, pa ne bi sad imao ko da nas truje pričama o "slobodi i kralju". To je vrhunac imbecilnosti. Gde je tu sloboda, kad neko vlada, pa još i apsolutistički.
Dragi moji, klasno nesvesni, neo-nacisti (ili nacionalisti), Draza je bio za kralja, tj. zeleo je da robuje vladaru. Prisiljavati nekoga da bude rob ili sluga bilo kome (ili čemu) je najveći zločin protiv prirode i ljudskosti. Stoga sledi da je Draza izdajnik srpske nacije (narod je visa kategorija od nacije). Isto tako, komunisti su tezili da porobe ljude u "diktaturi proletarijata" (jedna od Marxovih fikcija, koja mu je sjebala celu teoriju, koja je u sustini dobra), ali su tezili da ostvare ekonomsku nezavisnost i decentralizaciju (bar su neki pokusali), sto ih sa druge strane sini manjim zlocincima. Ali oni su barem shvatali okvire svetske politike i kapitalistickog shitstema koji unistava (danas smo toga i svesni) sav zivot na ovoj planeti. Svaka borba za odrzanje kapitalizma i njenih pratilja: nacija, granica, drzava, vlasti itd. su samim tim akt protiv sopstvene egzistencije, kao i buducnosti svojg potomstva.
Stoga cenim da je doza "patriotizma" i ideoloskog fanatizma na ovom forumu samoubilacka (neka neko samo dokaze da kapitalizam ne unistava citav svet, pa neka izbroji koliko je STOTINA ratova bilo od II sv. rata koliko je ljudi pomrlo, koliko je suma poseceno, koliko je priroda unistena, koliko je smrti izazvano kapitalistickom pohlepom i neka se probudi i shvati da ovo nije ni "Nemanjina srbija" ni " Ravna gora, pre 50 godina", vec danas i sad. Uslovi su se promenili, ljudi su se promenili, ono sto je bilo bilo je, bez obzira sta neki ceda napisao tamo u Ameriki, pa mu ovi to velikodusno objavili, jer blati ideju socijalizma, a dize u nebesa kapitalizam i USA, onaj isti koji nas je bombardovao pre koju godinu, i tako nam isporucio svoju "demokratiju" rasizma, podele, nepravde itd.
Nacionalizam je bolest. Diktatura prestaje biti diktatura tek kad je diktatura vecine. To se nazalost u staroj YU nije desilo. Mada nismo zbog toga dogurali doovde, vec zato sto su zapad i "prebegli rodoljubi" konstantno podmetali nogu YU ekonomiji, pa makar "srpski narod i propatio". Kako niste citali neke take knjige dragi moji nacionalisti? Ili samo cutite i necete da se setite?
Fuj, vec mi je dosta ovakvih neo-naci gluposti i divljenja "nemackoj disciplini" i drzavi.
Drzava je samo nepotrebna institucija koja guta resurse i ljude, a nacionalizam je samo alat vladajuce klase da odrzi proletarijat u poniznosti. Procitajte malo Bakunjina, Kropotkina, Chomskog itd.Naucite nesto, mislite malo i svojom glavom, a ne samo TV ekranom i Slobinom propalom propagandom.
 
crnogorac:
cg:
draza heroj kukukuku!Znateli kolko je on ubio crnogoraca koji su bili komunisti.i on heroj

Znas li ti jado, koliko su crnogorske komunjare pobile ljudi? Hiljade i hiljade. Crnogorski revolucionari su sigurno bili najsuroviji i najbrutalniji. Evo ti jedan primjer: Cuveni partizanski heroj drug Savo Kovacevic je sigurno sam pobio hiljade ljudi. A zasto? Samo zato sto su bili ZA KRALJA PETRA I OTADZBINU! Taj covjek je licno pobio cijelu svoju siru familiju (bratstvo Kovacevica u Katunskoj nahiji) zato sto nijesu mogli da se nacude izrodu koji se priklonio stranoj komunistickoj religiji i hrvatu Titu. A da ne pominjemo jednog Djilasa-(pronalazaca "crnogorskog naroda i nacije") cije su ruke mozda najkrvavije. Ako je vrh komunista u Crnoj Gori toliko ubiao, ko zna koliko su to cinili "nizi drugovi".

Tvrdim da je od svih srpskih zemalja Crna Gora najvise pogodjena komunizmom. Ta odvratna religija (u Crnoj Gori je to vec dugo religija) vlada jos uvijek Crnom Gorom sa najpogubnijim posljedicama.

Zato mi crnogorci dan danas ne mozemo da podigenemo spomenik nasem komandantu PAVLU DJURISICU u selu Donja Zaostra ili kako neki to zovu CRNOGORSKA RAVNA GORA. Skojevci nove generacije na celu sa Milom Djukanovicem i njegovom policijom ruse nam postolje za spomenik kad god ga postavimo. Ali nece moci to uvek tako! Ime Pavla Djurisica ostalo je upamceno ne samo u Crnoj Gori, vec u cijelom srpskom narodu, i njegovo herojstvo i danas zivi i zivjece dok god bude bilo i srpstva.
DJURISICU MLAD' MAJORE
KOMANDANTE CRNE GORE!
CRNE GORE I SANDZAKA
DJE PROPADE PETOKRAKA!

Pa sto mrco napade cetnike ????
 
Bandiera Negra:
Čitam, čitam i ne mogu da verujem. Pa doza gluposti i neobrazovanosti, ali zato načitanosti "četničke" literatura je zapanjujuća. Pa ko vam je sve trpao te gluposti u glavu? Vaše dede četnici? Pa ako su komunisti bili tako strašni, poubijali bi i poslednjeg četnika, pa ne bi sad imao ko da nas truje pričama o "slobodi i kralju". To je vrhunac imbecilnosti. Gde je tu sloboda, kad neko vlada, pa još i apsolutistički.
Dragi moji, klasno nesvesni, neo-nacisti (ili nacionalisti), Draza je bio za kralja, tj. zeleo je da robuje vladaru. Prisiljavati nekoga da bude rob ili sluga bilo kome (ili čemu) je najveći zločin protiv prirode i ljudskosti. Stoga sledi da je Draza izdajnik srpske nacije (narod je visa kategorija od nacije). Isto tako, komunisti su tezili da porobe ljude u "diktaturi proletarijata" (jedna od Marxovih fikcija, koja mu je * celu teoriju, koja je u sustini dobra), ali su tezili da ostvare ekonomsku nezavisnost i decentralizaciju (bar su neki pokusali), sto ih sa druge strane sini manjim zlocincima. Ali oni su barem shvatali okvire svetske politike i kapitalistickog * koji unistava (danas smo toga i svesni) sav zivot na ovoj planeti. Svaka borba za odrzanje kapitalizma i njenih pratilja: nacija, granica, drzava, vlasti itd. su samim tim akt protiv sopstvene egzistencije, kao i buducnosti svojg potomstva.
Stoga cenim da je doza "patriotizma" i ideoloskog fanatizma na ovom forumu samoubilacka (neka neko samo dokaze da kapitalizam ne unistava citav svet, pa neka izbroji koliko je STOTINA ratova bilo od II sv. rata koliko je ljudi pomrlo, koliko je suma poseceno, koliko je priroda unistena, koliko je smrti izazvano kapitalistickom pohlepom i neka se probudi i shvati da ovo nije ni "Nemanjina srbija" ni " Ravna gora, pre 50 godina", vec danas i sad. Uslovi su se promenili, ljudi su se promenili, ono sto je bilo bilo je, bez obzira sta neki ceda napisao tamo u Ameriki, pa mu ovi to velikodusno objavili, jer blati ideju socijalizma, a dize u nebesa kapitalizam i USA, onaj isti koji nas je bombardovao pre koju godinu, i tako nam isporucio svoju "demokratiju" rasizma, podele, nepravde itd.
Nacionalizam je bolest. Diktatura prestaje biti diktatura tek kad je diktatura vecine. To se nazalost u staroj YU nije desilo. Mada nismo zbog toga dogurali doovde, vec zato sto su zapad i "prebegli rodoljubi" konstantno podmetali nogu YU ekonomiji, pa makar "srpski narod i propatio". Kako niste citali neke take knjige dragi moji nacionalisti? Ili samo cutite i necete da se setite?
Fuj, vec mi je dosta ovakvih neo-naci gluposti i divljenja "nemackoj disciplini" i drzavi.
Drzava je samo nepotrebna institucija koja guta resurse i ljude, a nacionalizam je samo alat vladajuce klase da odrzi proletarijat u poniznosti. Procitajte malo Bakunjina, Kropotkina, Chomskog itd.Naucite nesto, mislite malo i svojom glavom, a ne samo TV ekranom i Slobinom propalom propagandom.

Prijatelju mogu ti reci da si za vecinu stvari donekle i u pravu,sto se tice nacionalizma o kome ti ovde pises i o neo-nacizmu mislim da nisi dobro ukapirao sta sam hteo da kazem sa tim,nogu YU ekonomiji smo podmetali mi sami a ne neko sa strane,nema potrebe da citas neke knjige o tome samo upotrebi mozak,nas covek vise voli da mu je radno mesto TAKO gde nece nista raditi i da moze da pravi pauzu kad hoce i da ode sa posla kad hoce,nego da stvarno radi,to je prijatelju psiholoski problem koji su stvorili komunisti,sto se tice nacionalizma,pomenuh ga,pa pravi nacionalizam,Nemacki,ako si bio tamo znas o cemu ti pricam,onaj kome se ja divim i koji je srusenu do temelja Nemacku podigao na noge i od nje napravio vodecu silu u Evropi i u svetu je taj koji je i nama potreban a ne klanja i ubijanja pa to je prevazidjeno,valjda,potrebna nam je kultura kupovanja i svesti na koji nacin i kako ojacati sopstvenu ekonomiju a to sigurno necemo postici ako se ne okrenemo tom Nemackom nacionalizmu pa nisu oni nista bolji od nas,mozda malo disciplinovaniji.
 
marko:
Jedno pitanje za Crnogorca
Da li ti znas da je cetnicki komandant Pavle Djurisic za svoje zasluge u Drugom svetskom ratu dobio Gvozdeni krst, najvise vojno odlikovanje Nemacke nacisticke armije?
Ti se toliko hvalis tim Djurisicem, pa me samo interesuje da li si znao i ovaj podatak vezan za njega...

Druze Marko pogresno si informisan,odlikovan je od strane Italijana a kad smo vec kod njih znas li sledece stvari? 1.Na cijoj je strani bila Italija u 1.Svetskom ratu?
2.Ko je posle tog rata bio Italijanski Ambasador tj Konzul u Jugoslaviji? Ko ga je i cime i zasto odlikovao?
3.Ko je za vreme 2.Svetskog rata postavljen za Italijanskog Komandata C.Gore i zasto bas on!?
Tacno je da je Pavle saradjivao sa njim a samim tim i sa okupatorom,ako bukvalno gledas na stvari a onda isto tako mozes reci da je Staljin saradjivao sa Hitlerom,sto i jeste bilo u pocetku,ali probaj da stvari posmatras malo drugacije,doduse tebi je mozda neko nastradao od cetnicke ruke pa si zato ogorcen na njih.
 
Bandiera Negra:
Čitam, čitam i ne mogu da verujem. Pa doza gluposti i neobrazovanosti, ali zato načitanosti "četničke" literatura je zapanjujuća. Pa ko vam je sve trpao te gluposti u glavu? Vaše dede četnici? Pa ako su komunisti bili tako strašni, poubijali bi i poslednjeg četnika, pa ne bi sad imao ko da nas truje pričama o "slobodi i kralju". To je vrhunac imbecilnosti. Gde je tu sloboda, kad neko vlada, pa još i apsolutistički.
Dragi moji, klasno nesvesni, neo-nacisti (ili nacionalisti), Draza je bio za kralja, tj. zeleo je da robuje vladaru. Prisiljavati nekoga da bude rob ili sluga bilo kome (ili čemu) je najveći zločin protiv prirode i ljudskosti. Stoga sledi da je Draza izdajnik srpske nacije (narod je visa kategorija od nacije). Isto tako, komunisti su tezili da porobe ljude u "diktaturi proletarijata" (jedna od Marxovih fikcija, koja mu je * celu teoriju, koja je u sustini dobra), ali su tezili da ostvare ekonomsku nezavisnost i decentralizaciju (bar su neki pokusali), sto ih sa druge strane sini manjim zlocincima. Ali oni su barem shvatali okvire svetske politike i kapitalistickog * koji unistava (danas smo toga i svesni) sav zivot na ovoj planeti. Svaka borba za odrzanje kapitalizma i njenih pratilja: nacija, granica, drzava, vlasti itd. su samim tim akt protiv sopstvene egzistencije, kao i buducnosti svojg potomstva.
Stoga cenim da je doza "patriotizma" i ideoloskog fanatizma na ovom forumu samoubilacka (neka neko samo dokaze da kapitalizam ne unistava citav svet, pa neka izbroji koliko je STOTINA ratova bilo od II sv. rata koliko je ljudi pomrlo, koliko je suma poseceno, koliko je priroda unistena, koliko je smrti izazvano kapitalistickom pohlepom i neka se probudi i shvati da ovo nije ni "Nemanjina srbija" ni " Ravna gora, pre 50 godina", vec danas i sad. Uslovi su se promenili, ljudi su se promenili, ono sto je bilo bilo je, bez obzira sta neki ceda napisao tamo u Ameriki, pa mu ovi to velikodusno objavili, jer blati ideju socijalizma, a dize u nebesa kapitalizam i USA, onaj isti koji nas je bombardovao pre koju godinu, i tako nam isporucio svoju "demokratiju" rasizma, podele, nepravde itd.
Nacionalizam je bolest. Diktatura prestaje biti diktatura tek kad je diktatura vecine. To se nazalost u staroj YU nije desilo. Mada nismo zbog toga dogurali doovde, vec zato sto su zapad i "prebegli rodoljubi" konstantno podmetali nogu YU ekonomiji, pa makar "srpski narod i propatio". Kako niste citali neke take knjige dragi moji nacionalisti? Ili samo cutite i necete da se setite?
Fuj, vec mi je dosta ovakvih neo-naci gluposti i divljenja "nemackoj disciplini" i drzavi.
Drzava je samo nepotrebna institucija koja guta resurse i ljude, a nacionalizam je samo alat vladajuce klase da odrzi proletarijat u poniznosti. Procitajte malo Bakunjina, Kropotkina, Chomskog itd.Naucite nesto, mislite malo i svojom glavom, a ne samo TV ekranom i Slobinom propalom propagandom.


Meni je veoma cudno sto pometnju na ovom forumu prave, kakve li koincidencije, mira i marko, a u obrisima se javljaju sigurno i neki "sloba" a mozda cak i "marija". Porodica paranoicno zaludjenih osoba.
Jasnije mi je sada zasto Srbija ne moze brze i konkretnije u evropske integracije. Dok god postoje ove karikature poput pomenutih na ovom forumu, a verovatno jos vise i van njega, Srbja ne moze dalje.

Ovaj comskijevski ludak, propali komunista pod antiglobalistickim omotom, kvazi intelektualac, koji preporucuje najveci krs i djubre od literature za "prosvetljivanje", i tu nekim zapovednim i autoritativnim tonom kritikuje i zlonamerno tumaci reci prethodnika, je potpuno zalutao u nesto sto se zove civilizacija.

Mene kao proevropski i proamericki vaspitanog pristalicu globalizma, nato pakta, okorelog kapitalistu i jos okorelijeg antikomunistu i antimarksistu, a ujedno i pravoslavnog hriscanina, monarhistu i nacionalistu (ne sovinistu) i naravno cetnika; izrazito vredjaju istupi takvih ljudi.

Fikcije i idiotizmi, koje je on izgovorio su stravicno neznanje i apsolutna glupost, od koje gore nema. To se kosi ne samo sa logikom, vec i sa zdravim razumom. Takva gomila idiota, pa jos na vlasti i u vladajucim partijama, za vreme Milosevica i ne daj Boze nikada vise, navukla je bes i gnev najmocnijih sila sveta.

Ovaj manijak bez obzira sto se ogradjuje od Mire i Slobe, je isti kao i oni. I oni su se pozivali na komunizam "koji je u sustini plemenit", na tzv. treci put, na socijalisticku internacionalu, na teoriju zavera, na Comskog, na potrebu "multipolarnosti" sveta, na "pogubnost" kapitalizma... Samo sto je Milosevic, po potrebi, svojim podanicima, davao po mali nagovestaj nacionalizma, ustvari pravilnije receno sovinizma, posto je nacionalizam izrazito afirmativna i pozitivna kategorija, i koristio ga da ostane na vlasti i lakse upravlja tim istim podanicama. Ali on je u zaista, kao i ova pojava sto pise crvenom bojom, *********.

Svim komunjarama, na ovom forumu je vec objasnjeno ko je i sta je bio general Mihajlovic i njegov pokret. Cak sam video i da ih je neko uputio na knjigu Bojana Dimitrijevica, naucnika koji je jedini ovde adekvatno (neideoloski) prisao pitanju licnosti generala Mihajlovica i Ravnogorskog pokreta. Cak im je i skrenuta paznja, kako je citavu stvar video i civilizovani svet.
Na to ja nemam sta da dodam.

BEZ KRALJA NE VALJA!
Cheers!
 
Bandiera Negra:
Čitam, čitam i ne mogu da verujem. Pa doza gluposti i neobrazovanosti, ali zato načitanosti "četničke" literatura je zapanjujuća. Pa ko vam je sve trpao te gluposti u glavu? Vaše dede četnici? Pa ako su komunisti bili tako strašni, poubijali bi i poslednjeg četnika, pa ne bi sad imao ko da nas truje pričama o "slobodi i kralju". To je vrhunac imbecilnosti. Gde je tu sloboda, kad neko vlada, pa još i apsolutistički.
Dragi moji, klasno nesvesni, neo-nacisti (ili nacionalisti), Draza je bio za kralja, tj. zeleo je da robuje vladaru. Prisiljavati nekoga da bude rob ili sluga bilo kome (ili čemu) je najveći zločin protiv prirode i ljudskosti. Stoga sledi da je Draza izdajnik srpske nacije (narod je visa kategorija od nacije). Isto tako, komunisti su tezili da porobe ljude u "diktaturi proletarijata" (jedna od Marxovih fikcija, koja mu je * celu teoriju, koja je u sustini dobra), ali su tezili da ostvare ekonomsku nezavisnost i decentralizaciju (bar su neki pokusali), sto ih sa druge strane sini manjim zlocincima. Ali oni su barem shvatali okvire svetske politike i kapitalistickog * koji unistava (danas smo toga i svesni) sav zivot na ovoj planeti. Svaka borba za odrzanje kapitalizma i njenih pratilja: nacija, granica, drzava, vlasti itd. su samim tim akt protiv sopstvene egzistencije, kao i buducnosti svojg potomstva.
Stoga cenim da je doza "patriotizma" i ideoloskog fanatizma na ovom forumu samoubilacka (neka neko samo dokaze da kapitalizam ne unistava citav svet, pa neka izbroji koliko je STOTINA ratova bilo od II sv. rata koliko je ljudi pomrlo, koliko je suma poseceno, koliko je priroda unistena, koliko je smrti izazvano kapitalistickom pohlepom i neka se probudi i shvati da ovo nije ni "Nemanjina srbija" ni " Ravna gora, pre 50 godina", vec danas i sad. Uslovi su se promenili, ljudi su se promenili, ono sto je bilo bilo je, bez obzira sta neki ceda napisao tamo u Ameriki, pa mu ovi to velikodusno objavili, jer blati ideju socijalizma, a dize u nebesa kapitalizam i USA, onaj isti koji nas je bombardovao pre koju godinu, i tako nam isporucio svoju "demokratiju" rasizma, podele, nepravde itd.
Nacionalizam je bolest. Diktatura prestaje biti diktatura tek kad je diktatura vecine. To se nazalost u staroj YU nije desilo. Mada nismo zbog toga dogurali doovde, vec zato sto su zapad i "prebegli rodoljubi" konstantno podmetali nogu YU ekonomiji, pa makar "srpski narod i propatio". Kako niste citali neke take knjige dragi moji nacionalisti? Ili samo cutite i necete da se setite?
Fuj, vec mi je dosta ovakvih neo-naci gluposti i divljenja "nemackoj disciplini" i drzavi.
Drzava je samo nepotrebna institucija koja guta resurse i ljude, a nacionalizam je samo alat vladajuce klase da odrzi proletarijat u poniznosti. Procitajte malo Bakunjina, Kropotkina, Chomskog itd.Naucite nesto, mislite malo i svojom glavom, a ne samo TV ekranom i Slobinom propalom propagandom.

Ova izjava je za psihijatrijsko vestacenje!

S VEROM U BOGA
ZA KRALJA I OTADZBINU!
 
MIMIKA:
MISLIM DA DRAZA JESTE IZDAJNIK I DA CETNICI PREDSTAVLJAJU NAJVECU SRPSKI SRAMOTU 20 VEKA.NIGDE NA SVETU NAROD SVOJE HRABRE VOJNIKE NIJE NAYIVAO GIBANICARI I KOKOSARI,A CETNICI SU UPRAVO TAKO PROZVANI.KADA JE TREBALO DA SE BORE-BORILI SU SE ALI SU TADA UNISTAVALI PARTIZANSKE FORMACIJE,KAD JE TREBALO DA UBIJAJU NEMACKE,BUGARSKE I USTASKE VOJNIKE ONI SU UBIJALI SELJANE PRIVRZENE KOMUNISTIMA!NEMOJTE RECI DA DRAZA NIJE BIO UPOZNAT SA TIME!
JA POSTAVLJAM PITANJE DA LI SU I KOMUNISTI UBIJALI CETNIKE?NARAVNO DA JESU!NASA GRESKA JE STO SMO UOPSTE ULAZILI U RAT!PROBLEM SRBA JE STO SE JUNACIMO I KADA TREBa I KADA NE TREBA.TREBALI SMO PRISTATI NA PAKT,I NE MESATI SE U RAT.POGLEDAJMO MADJARSKU.KOLIKO SU MADJARI SRBA POBILI?STA SMO DOBILI OD RATA?KOMUNISTE.PRE RATA SMO IMALI ZLATNI DINAR I IMALI JEDNU OD NAJACIH INDUSTRIJA.ALI NAS PONOS?IZGUBILI SMO ZIVOTE I RATOVALI JEDNI PROTIV DRUGIH!SRBIN NA SRBINA,I ONDA SE PITAMO ZASTO NAS DRUGI NE VOLE?
 
Kastor:
marko:
Jedno pitanje za Crnogorca
Da li ti znas da je cetnicki komandant Pavle Djurisic za svoje zasluge u Drugom svetskom ratu dobio Gvozdeni krst, najvise vojno odlikovanje Nemacke nacisticke armije?
Ti se toliko hvalis tim Djurisicem, pa me samo interesuje da li si znao i ovaj podatak vezan za njega...

Druze Marko pogresno si informisan,odlikovan je od strane Italijana a kad smo vec kod njih znas li sledece stvari? 1.Na cijoj je strani bila Italija u 1.Svetskom ratu?
2.Ko je posle tog rata bio Italijanski Ambasador tj Konzul u Jugoslaviji? Ko ga je i cime i zasto odlikovao?
3.Ko je za vreme 2.Svetskog rata postavljen za Italijanskog Komandata C.Gore i zasto bas on!?
Tacno je da je Pavle saradjivao sa njim a samim tim i sa okupatorom,ako bukvalno gledas na stvari a onda isto tako mozes reci da je Staljin saradjivao sa Hitlerom,sto i jeste bilo u pocetku,ali probaj da stvari posmatras malo drugacije,doduse tebi je mozda neko nastradao od cetnicke ruke pa si zato ogorcen na njih.
Mislim da ovo poredjenje cetnicke saradnje sa Italijanima i saradnje Staljina sa Hitlerom stvarno nema osnova. Staljin nikada od Hitlera nije dobio bilo kakvu pomoc, tipa ratni materijal ili novcanu pomoc, vec je samo sa njim imamo pakt o nenapadanju. I mislim da je tvoje insistiranje na nekoj Sovjetsko-Nemackoj saradnji potpuno bespedmetno, jer svi znaju sta je Istocni front, i koliko je tu Rusa palo da bi se ovaj svet oslobodio virusa Nemackog nacizma.
S' druge strane, Pavle Djurisic se protiv fasista nikada nije borio, vec je upravo od njih dobijao novac, ratni materijal, i zalihe hrane (zna se da su crnogorski cetnici ziveli na panjoku i italijanskim konzervama). NJegova sradnja sa Musolinijevim fasistima se ne moze osporiti, niti na bilo koji nacin opravdati.
 
mimika:
Smederevac:
"Mnogo sam hteo, mnogo zapoceo, ali vihor, vihor svetski odneo je mene i moj rad." D. Mihailović
Smederevac,ti mnogo volis kokardu i kamu?Kad je tako sto ti i i tebi slicni ne pomognete Srbima na Kosovu i povratnicima u Bosni i Hrvatskoj?

Vidiš mimika, možda bi im i pomogli(koliko bi se pomoći moglo) da su problem samo ti šiptari ili ustaše, već ne može se pomoći zbog tebe i tebi sličnih. Prvo treba urediti svoje dvorište pa gledati u tuđe. Oću reći dok kod nas ima bagre kao što si ti ne može se drugima pomagati, a ti i tebi slični zabadati nož u leđa.
Onog momenta kad budemo se svi okupili oko nekog nacionalnog interesa zajedno bez podela iznutra, tada više nećemo morati nikoga da branimo, neće ni doći do toga!
Tako priče koje ovde čitam, koje ovde kolaju je jedan skup neobaveštenosti i nebuloza, još pojedini u gaće pišaju, a daju sebi za pravo da nekom sude da li je zločinac ili rodoljub. Tuga čoveka da obuzme čitajući kojekakve gluposti.
 
marko:
Kastor:
marko:
Jedno pitanje za Crnogorca
Da li ti znas da je cetnicki komandant Pavle Djurisic za svoje zasluge u Drugom svetskom ratu dobio Gvozdeni krst, najvise vojno odlikovanje Nemacke nacisticke armije?
Ti se toliko hvalis tim Djurisicem, pa me samo interesuje da li si znao i ovaj podatak vezan za njega...

Druze Marko pogresno si informisan,odlikovan je od strane Italijana a kad smo vec kod njih znas li sledece stvari? 1.Na cijoj je strani bila Italija u 1.Svetskom ratu?
2.Ko je posle tog rata bio Italijanski Ambasador tj Konzul u Jugoslaviji? Ko ga je i cime i zasto odlikovao?
3.Ko je za vreme 2.Svetskog rata postavljen za Italijanskog Komandata C.Gore i zasto bas on!?
Tacno je da je Pavle saradjivao sa njim a samim tim i sa okupatorom,ako bukvalno gledas na stvari a onda isto tako mozes reci da je Staljin saradjivao sa Hitlerom,sto i jeste bilo u pocetku,ali probaj da stvari posmatras malo drugacije,doduse tebi je mozda neko nastradao od cetnicke ruke pa si zato ogorcen na njih.
Mislim da ovo poredjenje cetnicke saradnje sa Italijanima i saradnje Staljina sa Hitlerom stvarno nema osnova. Staljin nikada od Hitlera nije dobio bilo kakvu pomoc, tipa ratni materijal ili novcanu pomoc, vec je samo sa njim imamo pakt o nenapadanju. I mislim da je tvoje insistiranje na nekoj Sovjetsko-Nemackoj saradnji potpuno bespedmetno, jer svi znaju sta je Istocni front, i koliko je tu Rusa palo da bi se ovaj svet oslobodio virusa Nemackog nacizma.
S' druge strane, Pavle Djurisic se protiv fasista nikada nije borio, vec je upravo od njih dobijao novac, ratni materijal, i zalihe hrane (zna se da su crnogorski cetnici ziveli na panjoku i italijanskim konzervama). NJegova sradnja sa Musolinijevim fasistima se ne moze osporiti, niti na bilo koji nacin opravdati.

Uopste neosporavam cinjenicu da je Pavle saradjivao sa Italijanima,zna se i zasto je to radio,Pavle je bio izraziti nacionalista i vojnik,bitan je bilans na kraju price a to je koliko je glava i cijih ostalo na ramenima,ovo citaj ozmedju redova.Kada i zasto je Hitler napao Staljina?
 
billups:
Cica Draza je svojim zivotom i smrcu upisao sebe medju srpske svetitelje!

Nas srpski cica je najveca licnost 20. veka!

Jedno pitanje za komunjare koje dominiraju topic-ima na ovom forumu: Kako moze posthumni dobitnik ordena americkog predsednika Harija Trumana za borbu protiv nacizma, covek cija je glava je od strane Adolfa Hitlera licno ucenjena na 100 000 tadasnjih maraka i covek koji se borio protiv istih tih nemaca samo par decenija ranije (u I svetskom ratu) da saradjuje sa okupatorom?

Slava najvecem srpskom gerilcu i vodji prvog antinacistickog ustanka u Evropi!!!

Ravna Gora pobediti MORA!

BRATE, POTPUNO SE SLAZEM SA TOBOM!
CICA DRAZA JE NAJVECI!!!
 
Ludi moji ne mogu da verujem cime se vi opterecujete i oko cega se prepirete?!
O tamo nekim degenerisanim likovima tipa Draza,Tito,Nedic,Adolf,itd, koji su mrtvi vec desetinu godina.Ostavite se vec jednom nase istorije i "slavne" proslosti jer od toga nemamo nista.Osvrnite se malo na sadasnjost i pocnite da razmisljate o buducnosti jer samo je to bitno. :!:
 
Pikas:
Ludi moji ne mogu da verujem cime se vi opterecujete i oko cega se prepirete?!
O tamo nekim degenerisanim likovima tipa Draza,Tito,Nedic,Adolf,itd, koji su mrtvi vec desetinu godina.Ostavite se vec jednom nase istorije i "slavne" proslosti jer od toga nemamo nista.Osvrnite se malo na sadasnjost i pocnite da razmisljate o buducnosti jer samo je to bitno. :!:
....Odreknemo li se proslosti necemo imati ni buducnost!!!
 
Српска ми труба затруби
из тога села Дренова!

Спрем'те се спрем'те четници
Силна ће борба да буде!

Загрми Дража војвода,
Бацајте бомбе четници!

Из ове наше победе
Рађа се сунце слободе!

СВЕ ЗА СРПСТВО, СРПСТВО НИ ЗА ШТА!
 
Anonymous:
Српска ми труба затруби
из тога села Дренова!

Спрем'те се спрем'те четници
Силна ће борба да буде!

Загрми Дража војвода,
Бацајте бомбе четници!

Из ове наше победе
Рађа се сунце слободе!

СВЕ ЗА СРПСТВО, СРПСТВО НИ ЗА ШТА!
Svaka vam cast, kako jednima tako i drugima, ne videh skoro vecu gomlu gl....ti i netolerancije. Samo tako nastavite, umesto pusaka, kompjutere u sake pa udri. Ali pustite bar pesmu Djoletovu 'Putuj Evropo, nemo vise cekati na nas" , ali ja vise nemam vremena za gubljenje odoh da uhvatim neki pametniji korak. Pozdrav.Lala iz Banata. :lol:
 
goust:
Svaka vam cast, kako jednima tako i drugima, ne videh skoro vecu gomlu gl....ti i netolerancije. Samo tako nastavite, umesto pusaka, kompjutere u sake pa udri. Ali pustite bar pesmu Djoletovu 'Putuj Evropo, nemo vise cekati na nas" , ali ja vise nemam vremena za gubljenje odoh da uhvatim neki pametniji korak. Pozdrav.Lala iz Banata. :lol:

Lalo, pa samo sa nasim Cica Drazom i nasom dinastijom Karadjordjevica mozemo u Evropu! Da si se malo vise bavio ovom problematikom to bi ti bilo savrseno jasno!

Zivela, zivela Kraljevina Srbija!
 
niksicanin:
goust:
Svaka vam cast, kako jednima tako i drugima, ne videh skoro vecu gomlu gl....ti i netolerancije. Samo tako nastavite, umesto pusaka, kompjutere u sake pa udri. Ali pustite bar pesmu Djoletovu 'Putuj Evropo, nemo vise cekati na nas" , ali ja vise nemam vremena za gubljenje odoh da uhvatim neki pametniji korak. Pozdrav.Lala iz Banata. :lol:

Lalo, pa samo sa nasim Cica Drazom i nasom dinastijom Karadjordjevica mozemo u Evropu! Da si se malo vise bavio ovom problematikom to bi ti bilo savrseno jasno!
E , postovani prijatelju, bas nas ta dinastija i uvali u ovo sto sada imamo. Prvo smo se bratimili, formirali Kraljevinu Jugoslaviju, obozavali Rusiju, u nju se zaklinjali... A da ti cika Lala kaze, sto se mene tice ja sam davno deo Evrope i civilizovanog covecanstva. Nije stvar u granicama nego u kulturi razmislajanja. Ne valja sto se uvek zaklinjemo u one daleke( seti se bombardovanja l999. koje sam Ja Lala licno debelo osetio, kada su nam ti pprijatelji iz GORE POMENUTE ZEMLJE, SLALI ONAJ BROD NA VESLA i humanitarnu pomoc, koju do kraja nisu ni uspeli da doture). Dakle,moramo se mi POSTOVATI, ma koliko bili razliciti( u svemu) i cetnici i partizani i Lale su deo nase istorije i mi drugu nemamo. Ne mozemo svaki cas anatemisati nekog drugog- radi sopstvenih propusta. Uh, raspisah se. Pozdrav postovanom Pc kolegi ispod Trebjese iz ravnog Banata- a bez ikakvih politickih obojenosti!

Zivela, zivela Kraljevina Srbija!
 
marko:
Ljudi, pa vi zaboravljate da je tog Drazu Mihajlovica, 1944. licno kralj razalovao i odrekao ga se... Dakle, za koga ste, za Drazu ili za kralja?
Pa normalno da sam za zive ljude, za kralja i parlamentarnu monarhiju , svakako jer samo to moze da nas izvadi iz ovih problema i da pomogne novim vlastiva da se izbore do kraja. Ali nisam za preklapanja sta je bilo, i ko je koga popreko pogledao pre 365god. To treba zaboraviti i ici dalje. Da bi bilo demokratski do kraja, neka o tome i ovog puta odluci narod, pa ako vecina kaze kralj, o.k. Ako bude suprotno, idemo dalje ali neka nam je onda Bog na pomoci- a isto tako i ovim Don Kihotima koji su trenutno na vlasti! :wink:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top