STA MISLITE O DRAGOLJUBU MIHAILOVICU (rodoljub ili izdajnik)

  • Začetnik teme Smederevac
  • Datum pokretanja
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evidentno je da su ljudi poput Smederevca, Doga, Draska, HARDCOREPUNKA (blatis posteno ime panka:)) i sl. u velikoj zabludi i kada ih neko (poput marka) pokopa, oni se vade sa nekim "ocuvanjem srpskog zivlja". E pa dragi moji kako zamisljate ocuvanje srba u Veliko Rajhu? Da li ste culi za Majn Kampf? Jel' znate kako su nacisti zamisljali to? Malo pobiti, malo germanizovati, malo proterati bogu iza nogu. I eto tako ti Draza sacuvao "srpski entitet". Zvuci glupo zar ne? E pa i jeste.
Cetnici se nisu borili protiv okupatora (vec saradjivali sa njim), ne zato sto nisu imali sredstava (kao da su partizani imali), vec zato sto su shvatili da bi podizanje naroda, bez cvrste hijerahije, dovelo upravo do onoga do cega je dovelo-revolucija, a to znaci: nema vise "snajki" za male pare, nema vise "ja sam glavni" itd. vec bi moralo da se radi (na zalost nije ispalo bas tako). Znaci govoriti o Drazi i sl. kao o cuvarima "nacije" je glupo i "ne drzi vodu". Govoriti o njemu kao o borcu protiv komunizma (a ni sam nije znao sta je to) vec moze. Sa tog stanovista bio je kontrarevolucionaran, konzervativan, regresivan i slicne nazdne tendencije. Kome jos treba retardirani heroj (kome trebaju heroji uopste)?
Zato dragi moji svetosavski nacionalisti, mani te ce chetovanja (na netu) i malo razmislite o socijalnoj strukturi kapitalizma i kako vladajuca klasa koristi nacionalizam, ratove, religiju itd. da manipulise narodom i na taj nacin ostaje na vlasti i zivi na nasim grbacama. Malo uprosceno, ali odlicno za pocetak. Citajte, ucite, slusajte, kritikujte, razmisljajte, ne verujte-znajte. Postoji gomila knjiga napisanih na slicne teme (kako komunistickih, tako anarhistickih, a i nekih nevezanih) pa se manite neo-nacisticke propagande, a latite se knjige i mozga.
 
wolfer:
ljotic nije bio cetnik i sa njima nije imao veze, vec je imao svoje jedinice, koje su se sukobljavale i sa cetnicima!!!

Jos jedan patriota bio je i MILAN NEDIC koji je kao premijer Srbije u ratu radio sa Nemcima, ALI SVE ZA KORIST SRBA I SRBIJE! Pozdrav
Znaci i Nedic je srpski rodoljub? Pa je l' taj Nedic znao za Banjicu, za Jajince, za Staro sajmiste i sve druge logore u kojima su ubijani Srbi? U njegovom Beogradu Nemci su ubijali hiljade Srba, a Nedic je i dalje saradjivao sa tim Nemcima. Pa kakav je on rodoljub?
Da li je taj Nedic znao za streljanje sedam hiljada Srba u Kragujevcu? Znao je, i to vrlo dobro. Sta vise, Nedicevci su ucestvovali u tome. Te Srbe po Kragujevcu su upravo Nedicevci pokupili i sproveli pred Nemacki streljacki vod. Ta situacija me podeseca na onu anegdotu kad su partizani uhvatili cetnika a on se brani "ja nisam klao, samo sam drzao!"
Nedic je kvisling i Hitleov placenik. Moze se samo okarakterisati kao izdajnik, nikako kao rodoljub.[/quote][/quote]...Prijatelju znas li ko je bio MARISAV PETROVIC?
 
MIMIKA:
MISLIM DA DRAZA JESTE IZDAJNIK I DA CETNICI PREDSTAVLJAJU NAJVECU SRPSKI SRAMOTU 20 VEKA.NIGDE NA SVETU NAROD SVOJE HRABRE VOJNIKE NIJE NAYIVAO GIBANICARI I KOKOSARI,A CETNICI SU UPRAVO TAKO PROZVANI.KADA JE TREBALO DA SE BORE-BORILI SU SE ALI SU TADA UNISTAVALI PARTIZANSKE FORMACIJE,KAD JE TREBALO DA UBIJAJU NEMACKE,BUGARSKE I USTASKE VOJNIKE ONI SU UBIJALI SELJANE PRIVRZENE KOMUNISTIMA!NEMOJTE RECI DA DRAZA NIJE BIO UPOZNAT SA TIME!
.....Par pitanja za tebe i ostale PARTIZANE,prvo,jel po tebi heroj ,pijani kokosar,komunista koji zapuca na Nemacku kolonu i ubije JEDNOG Nemackog oficira i rani JEDNOG Nemackog vojnika a ovi iz osvete zbog tog HEROJSKOg dela pobiju 1500 ljudi?Drugo,jel po tebi IZDAJNIK onaj sto je saradjivao sa Nemcima i na taj nacin mozda spasao hiljade ljudi?Trece,jesi li cula za Banj Brdo?Cetvrto,jesi li cula za cuvenog PARTIZANA MUJU koji je u okolini Obrenovca poklao mnogo ljudi preobucen u Cetnika?Peto,pravis li razliku izmedju Cetnika i JUGOSLOVENSKE VOJSKE U OTADZBINI ILI TI POPULARNO U NARODU ,DRAZINOVCI?Sesto,sta nam imas reci o SREMSKOM FRONTU?Sedmo,imas li predstavu sta bi bilo sa Srbima u Bosni da nije bilo Cetnika?Osmo,znas li da je u Drazinim redovim bilo i Hrvata,Slovenaca,MUSLIMANA....? Ako uspes-te da odgovoris na ova pitanja,postavicu ih ti jos a samim tvojim jedino mogucim,ispravnim odgovorima doci ces do istine o tome ko je bio ko u tom NAJGLUPLJEM RATU KOJI JE SRPSKI NAROD IKADA VODIO,samo kod nas je moglo da se desi da imamo JEDAN NAROD A TOLIKO VOJNIH FORMACIJA I DA SE KOLJEMO MEDJUSOBNO A SA NEMCIMA NISMO NI MORALI A NI TREBALI!!!
 
Izgleda da je Dragana Kuzmanovic sa nama,a takodje i Uros Suvakovic i ostali samo pod laznim imenima.Ocekivao sam posle ovih dvoje da se pojavi i lik sa nikom Sloba ali nista izgleda da je zauzet.Sta bi mmira i Marko dali da se opet uvede civilna odbrana i zastita.Ne bi bilo kraja njihovoj sreci.Kladim se da se oblace u partizanske uniforme,odlaze u sumu i tamo se igraju rata.Izvode i ozbiljnije akcije-zakljucavaju se u prostorijama JUL-a prethodno otetim, a drugovi im dodaju hranu i daju moralnu podrsku.Kada zatreba oni i ozbiljnije dejstvuju,a i efikasno.Setimo se samo kako su Slobu sacuvali od izrucenja.SMRT FASIZMU SLOBODA NARODU!!!Inace D.M.je jedan nesrecan covek,dobar vojnik ali los politicar,izigran od onih koji se nisu vodili srcem i pravim patriotizmom vec iskljucivo interesima.
 
Kastor:
MIMIKA:
MISLIM DA DRAZA JESTE IZDAJNIK I DA CETNICI PREDSTAVLJAJU NAJVECU SRPSKI SRAMOTU 20 VEKA.NIGDE NA SVETU NAROD SVOJE HRABRE VOJNIKE NIJE NAYIVAO GIBANICARI I KOKOSARI,A CETNICI SU UPRAVO TAKO PROZVANI.KADA JE TREBALO DA SE BORE-BORILI SU SE ALI SU TADA UNISTAVALI PARTIZANSKE FORMACIJE,KAD JE TREBALO DA UBIJAJU NEMACKE,BUGARSKE I USTASKE VOJNIKE ONI SU UBIJALI SELJANE PRIVRZENE KOMUNISTIMA!NEMOJTE RECI DA DRAZA NIJE BIO UPOZNAT SA TIME!
.....Par pitanja za tebe i ostale PARTIZANE,prvo,jel po tebi heroj ,pijani kokosar,komunista koji zapuca na Nemacku kolonu i ubije JEDNOG Nemackog oficira i rani JEDNOG Nemackog vojnika a ovi iz osvete zbog tog HEROJSKOg dela pobiju 1500 ljudi?Drugo,jel po tebi IZDAJNIK onaj sto je saradjivao sa Nemcima i na taj nacin mozda spasao hiljade ljudi?Trece,jesi li cula za Banj Brdo?Cetvrto,jesi li cula za cuvenog PARTIZANA MUJU koji je u okolini Obrenovca poklao mnogo ljudi preobucen u Cetnika?Peto,pravis li razliku izmedju Cetnika i JUGOSLOVENSKE VOJSKE U OTADZBINI ILI TI POPULARNO U NARODU ,DRAZINOVCI?Sesto,sta nam imas reci o SREMSKOM FRONTU?Sedmo,imas li predstavu sta bi bilo sa Srbima u Bosni da nije bilo Cetnika?Osmo,znas li da je u Drazinim redovim bilo i Hrvata,Slovenaca,MUSLIMANA....? Ako uspes-te da odgovoris na ova pitanja,postavicu ih ti jos a samim tvojim jedino mogucim,ispravnim odgovorima doci ces do istine o tome ko je bio ko u tom NAJGLUPLJEM RATU KOJI JE SRPSKI NAROD IKADA VODIO,samo kod nas je moglo da se desi da imamo JEDAN NAROD A TOLIKO VOJNIH FORMACIJA I DA SE KOLJEMO MEDJUSOBNO A SA NEMCIMA NISMO NI MORALI A NI TREBALI!!!
Ako se igde znalo reda, to je bilo u partizanima (zato su i opstali kao vojska i bili JEDNA JEDINA, a ne kao kod cetnika, njih nekoliko vrsta!) tako da oni nikako, NIKAKO nisu mogli biti kokosari. Nego, losa ti racunica: otkuda jedan ubijen nemac+jedan ranjen nemac = 1500 nevinih zrtava??? A sto se tice partizana da su istrcavali iz sume i ubijali jednog po jednog, ako je tako i bilo, alal im vera, ipak ih proterase!!!!! I to sa cetnicima i drugim izdajnicima na vratu!!!!
Sremski front je jedna posebna tema, ne bih da skrecem s puta!
Za taj rat koji se desio srbima, nisu krivi komunisti vec jedna jaka, vrlo jaka "zica" u srpskom rodu: srbin ce srbina slatko zaklati, za razliku od ostalih naroda, pa makar to bilo i zbog petla koji je utrcao u dvoriste, a nije pitao!
 
Grobar:
Izgleda da je Dragana Kuzmanovic sa nama,a takodje i Uros Suvakovic i ostali samo pod laznim imenima.Ocekivao sam posle ovih dvoje da se pojavi i lik sa nikom Sloba ali nista izgleda da je zauzet.Sta bi mmira i Marko dali da se opet uvede civilna odbrana i zastita.Ne bi bilo kraja njihovoj sreci.Kladim se da se oblace u partizanske uniforme,odlaze u sumu i tamo se igraju rata.Izvode i ozbiljnije akcije-zakljucavaju se u prostorijama JUL-a prethodno otetim, a drugovi im dodaju hranu i daju moralnu podrsku.Kada zatreba oni i ozbiljnije dejstvuju,a i efikasno.Setimo se samo kako su Slobu sacuvali od izrucenja.SMRT FASIZMU SLOBODA NARODU!!!Inace D.M.je jedan nesrecan covek,dobar vojnik ali los politicar,izigran od onih koji se nisu vodili srcem i pravim patriotizmom vec iskljucivo interesima.
Ja sam mislio da ovaj forum posecuju samo ljudi koji nesto znaju o istoriji i politici. Ali, prevario sam se. Grobare, gluperdo, ti si ovde zalutao. Da ti bilo sta znas o politici znao bi da Slobodan Milosevic nema blage veze ni sa komunizmom, ni sa socijalizmom. I onda ga ne bi mesao sa levicarima. Slobodan Milosevic je jedan gradjanski politicar ciju vladavinu karakterse eksplozija veliko-srpskog nacionalizma.
Grobare, idi ti lepo na neki drugi forum, pa pricaj o temama koje su tebi malo blize, tipa, sta ce biti veceras na PINK-u, ili sta je izjavila Jelena Karleusa.
Na ovom forumu tebi nije mesto, i zato nemoj da se blamiras ovde.
 
Smederevac:
Dodatak : ovo i te kako ima veze sa temom <religija>
Samtram da je Draza Mihajlovic veliki rodoljub i da nije bio izdajnik, vecina Srba je sama sebe izdala ulaskom u KJugoslaviju i pristanku pravljenja ustaske drzave. Da im nismo napravili drzavu hrvati ni danas nebi imali lepu naseu vec bi bili provicija u njemackoj sa manjinskim pravima.
 
mmira:
Kastor:
MIMIKA:
MISLIM DA DRAZA JESTE IZDAJNIK I DA CETNICI PREDSTAVLJAJU NAJVECU SRPSKI SRAMOTU 20 VEKA.NIGDE NA SVETU NAROD SVOJE HRABRE VOJNIKE NIJE NAYIVAO GIBANICARI I KOKOSARI,A CETNICI SU UPRAVO TAKO PROZVANI.KADA JE TREBALO DA SE BORE-BORILI SU SE ALI SU TADA UNISTAVALI PARTIZANSKE FORMACIJE,KAD JE TREBALO DA UBIJAJU NEMACKE,BUGARSKE I USTASKE VOJNIKE ONI SU UBIJALI SELJANE PRIVRZENE KOMUNISTIMA!NEMOJTE RECI DA DRAZA NIJE BIO UPOZNAT SA TIME!
.....Par pitanja za tebe i ostale PARTIZANE,prvo,jel po tebi heroj ,pijani kokosar,komunista koji zapuca na Nemacku kolonu i ubije JEDNOG Nemackog oficira i rani JEDNOG Nemackog vojnika a ovi iz osvete zbog tog HEROJSKOg dela pobiju 1500 ljudi?Drugo,jel po tebi IZDAJNIK onaj sto je saradjivao sa Nemcima i na taj nacin mozda spasao hiljade ljudi?Trece,jesi li cula za Banj Brdo?Cetvrto,jesi li cula za cuvenog PARTIZANA MUJU koji je u okolini Obrenovca poklao mnogo ljudi preobucen u Cetnika?Peto,pravis li razliku izmedju Cetnika i JUGOSLOVENSKE VOJSKE U OTADZBINI ILI TI POPULARNO U NARODU ,DRAZINOVCI?Sesto,sta nam imas reci o SREMSKOM FRONTU?Sedmo,imas li predstavu sta bi bilo sa Srbima u Bosni da nije bilo Cetnika?Osmo,znas li da je u Drazinim redovim bilo i Hrvata,Slovenaca,MUSLIMANA....? Ako uspes-te da odgovoris na ova pitanja,postavicu ih ti jos a samim tvojim jedino mogucim,ispravnim odgovorima doci ces do istine o tome ko je bio ko u tom NAJGLUPLJEM RATU KOJI JE SRPSKI NAROD IKADA VODIO,samo kod nas je moglo da se desi da imamo JEDAN NAROD A TOLIKO VOJNIH FORMACIJA I DA SE KOLJEMO MEDJUSOBNO A SA NEMCIMA NISMO NI MORALI A NI TREBALI!!!
Ako se igde znalo reda, to je bilo u partizanima (zato su i opstali kao vojska i bili JEDNA JEDINA, a ne kao kod cetnika, njih nekoliko vrsta!) tako da oni nikako, NIKAKO nisu mogli biti kokosari. Nego, losa ti racunica: otkuda jedan ubijen nemac+jedan ranjen nemac = 1500 nevinih zrtava??? A sto se tice partizana da su istrcavali iz sume i ubijali jednog po jednog, ako je tako i bilo, alal im vera, ipak ih proterase!!!!! I to sa cetnicima i drugim izdajnicima na vratu!!!!
Sremski front je jedna posebna tema, ne bih da skrecem s puta!
Za taj rat koji se desio srbima, nisu krivi komunisti vec jedna jaka, vrlo jaka "zica" u srpskom rodu: srbin ce srbina slatko zaklati, za razliku od ostalih naroda, pa makar to bilo i zbog petla koji je utrcao u dvoriste, a nije pitao!
...Pa ti stvarno nemas pojma,velika vecina tih nazovimo ih herojima su pre rata bili najobicniji probisveti i kriminalci,(cast izuzecima)pocni od samog TITA pa na dalje,mozes li da pretpostavis koja je drzava imala prva ugovor sa Nemackom o trajnom miru i nenapadanju,onaj sto je posle dobila Svajcarska?
 
billups:
Drugarice Miro,

Cestitam ti na dobro savladanom starom demagoskom komunistickom principu "Dajte mi cinjenice, a kad ih dobijem onda ih izvrcem u skladu sa propagandom". Sve cinjenice koje si dobila, kao sto si i sama svesna, su neoborive. O tome mogu citave knjige da ti napisem koristeci najpouzdanije naucne izvore, sto tebi sa pristupom kakav posedujes nece biti dovoljno. Ali u svemu ovome valjalo bi da znas da meni nije cilj da preobracujem komuniste, poput tebe. To mi nije ni na kraj pameti, te stoga slobodno robuj predrasudama, propagandi i ideoloskim zabludama.

Itekako sam svestan svedocanstava boraca tzv. NOR-a, odnosno pravilnije receno, komunisticke revolucije, a tebi bih posavetovao da malo podrobnije, sa analitickim pristupom, porazgovaras sa njima o njihovim stravicnim zlocinima, za vreme rata, kao i posle rata, nad politickim neistomisljenicima, neduznim civilnim stanovnistvom, a nikako da ne zaboravim medjusobne unutrasnje najsurovije komunisticke cistke. Necu da pominjem detaljnije preke sudove, dejstva partizanskih jedinica oko Kraljeva i Kragujevca pocetkom rata i nemacke odmazde nad civilima, uprkos ozloglasenog principa 100 za jednog i necelishodnosti takvog nacina ratovanja, ubijanje civila po tzv. oslobodjenim gradovima, ubijanje zarobljenika, izbeglih, interniranih lica, repatrijanata, unistavanje svetinja i kulturnih spomenika... Licno sam cuo borca "NOR-a", koji je jednom specificnom prilikom cuvao strazu i opisivao ubijanje stotina civila u selima oko reke Drine, a da ne pominjem desetine hiljada ubijenih (ciji se grobovi nalaze na Banjici kod Radovog stadiona i oko Topciderskog brda) i jos vise zatvorenih i mucenih, osudjivanih u beskrajno namestenim procesima, streljanje vise hiljada ljudi koji su po "oslobodjenju" trazili spas u Austriji i Italiji i bili deportovani revolucionarnoj vlasti i svi ubijeni u Koruskim Alpima (Slovenija), a da ne pominjem zatvaranje ociju odnosno bolje reci precutno odobavanje i negonjenje zlocinaca kod ustaskih zlocina, najbezocnijih u 20. veku, ili na primer corave kutije, ili Gole Otoke (kojih je bilo u svakoj republici, okrugu, opstini), ili verbalne delikte, zabrane, cenzure, torture i sl. Pred kraj i po zavrsetku rata, nestale su citave neduzne porodice, pod izgovorom “reakcija”. Zaista su borci "NOR-a" pouzdani svedoci narocito ako se njihova svedocanstva uzimaju u obzir izolovano, kako je i cinjeno, a ne uz osvrt na druge svedoke, savremenike, izvore, koriscenje uporednog metoda. U stvari, kad bolje razmislim, najbolje su o ratu i ulozi Partizana najbolje govorili oni sami, poput na primer starog Vladimira Velebita i dr. Ja njih posmatram kao pripadnike nekog kulta tj. sekte pa tako i tretiram njihova jednodimenzionalna i jednostrana svedocanstva.

O tvojoj doslednosti cinjenicama dobro govori i detalj da prvo nisi mogla da poverujes da jedan cetnik, Ravnogorac, poput Generala Draze Mihajlovica, uopste moze da bude saveznik ili blizu saveznika, a kamoli najvise odlikovan od strane predsednika drzave predvodnice rata. Kada sam dokazao da je to neoboriva istina, onda si krenula da diskvalifikujes predsednika drzave saveznice, koja je najvise priznanje i dodelila. U tom svetlu, mozda ces da krenes i da izvrces cinjenice vezane za duboko i iskreno prijateljstvo generala Mihajlovica i Sarl De Gola. Mozda i De Gol nije bio dovoljno castan i moralan covek, jer kako moze da neguje takav odnos sa nekim Cetnikom. E pa, zbog toga Broz NIKADA nije imao mogucnost da poseti Francusku, a De Gol je sa zgrazavanjem odbijao svaki kontakt sa tim zlikovcem, covekom koji je na najbeskurpulozniji nacin, u namestenom politickom procesu, brutalno ubio njegovog bliskog prijatelja. Prijateljstvo ove dvojice datira sa visokih vojnih skola i akademija francuske vojske, koje su zajedno pohadjali. To je aksiom, istorijski dokazani podtak i jedina istina.

Moram i kao ljubitelj americke demokratije, kulture i ustavnog ustrojstva, da pomenem i fakta vezana za predsednika Harija Trumana. Odluku o bacanju tzv. Velike bombe nije doneo predsednik Truman. Odluka o njenoj upotrebi doneta je u kabinetu predsednika Ruzvelta sa ucescem tadasnjeg ministra odnosno sekretara rata, savetnika za nacionalnu bezbednost i ministra inostranih poslova tj. drzavnog sekretara. Hari Truman je doneo odluku o danu koriscenja bombe, a ne o njenoj upotrebi, koja jos ranije odlucena. Znaci njegova odluka imala je deklarativno dejstvo, za razliku od Ruzveltove, koja je bila konstituisuca. Povod tome dali su i generali japanske vojske i njihova vlada, sa katastrofalno losim potezima i odlukama. Necu da pominjem i podatak da se o jezivim posledcama A bombe gotovo nista nije znalo. Raspitaj se malo o ulozi administracije Harija Trumana u ishrani ratom opustosenih delova sveta, o nesebicnim humanitarnim poduhvatima, o potezima u ekonomskoj obnovi Evrope. Sa zadovoljstvom cu da pomenem i ulogu genijalnog senatora McCarty-ja u suzbijanju za sva vremena komunistickih tendencija, koje su podrivale temelje ustavnog ustrojstva SAD, a samim tim i politickih sloboda (jer revolucija kao metod njih negira) i na taj nacin McCarty i predsednici Truman i Ajzenhauer su spasli zemlju sloboda i slobodoljubivi svet. Koga ti smatras za progresivne pokrete? One koje silu tj. revoluciju zagovaraju kao metod svog delovanja, koji ugrozavaju temelje drustva, koji nikada ne mogu da prodju na izborima. One koje u to doba predstavljaju Mao Ce Tung, Staljin, Pol Pot. To u razvijenom politickom sistemu, koji pociva na demokratiji, kao vladavini birackog tela, ne sme da postoji i ne prolazi.

Kada si spomenula Vranic, cinjenice je da su postojala odmetnici od centralizovane komande, koji su cinili zlocin, koji ne sluzi na cast nikome. Kod zlocina i gonjenja njegovih ucinilaca nema ideoloskih predznaka. Svi snose svoju odgovornost, a sto se tice zlocina partizana, koji su bili velikog obima i za vreme i posle rata, oni moraju da budu konacno demistifikovani, a njihove zrtve rehabilitovane. Stoga, apelovacu na tebe da takav primer sela Vranic, posmatras kao odmetnicki akt, nepodrzan i izolovan od komande Jugoslovenske vojske u Otadzbini i principa Ravnogorskog pokreta.

Kada si spomenula da je sve politika, trazeci alibi za svoje neznanje, to nije istina. To je sada istorija odnosno nauka. Ne tumaci stoga, cinjenice floskulama, poput ove spomenute.

Sto se tice brojnih bitaka Cetnika sa nemackim trupama, ponovo cu da te uputim na detalje iz najpouzdanije studije, do sada, disertacije dr Bojana Dimitrijevica, jer je gubljenje vremena o tome raspravljati sa neupucenima.

Kada si pisala o Svetom Vladici Nikolaju, kada se sve to sabere, moglo bi da se podvede pod pojmove: neznanje, predrasude, demagogija, neupucenost, oksimoron... Prvo pojam Velikosrbin mi uopste nije jasan, a nije ni jasno definisan, dok ga ja posmatram kao produkt brozovsko udbasko milosevicevsko seseljoidne propagande i izgovor za razne vidove manipulacije i represije.

Sam Vladika, koji je bio iznad svega Hriscanin, (sto je univerzalna a ne lokalna kategorija) takodje ne bi znao sta to zapravo znaci i kakav kontekst ima. Pojam velika Srbija iz ugla, iz kog pretpostavljam da posmatras, nikada nije bila ozboljan projekat, vec pre sredstvo manipulisanja Srbima i obracunavanja sa Srbima na Balkanu, ili fikcija nekih zanesenjaka, sto je propaganda, kojoj jos uvek podlezes, dobro znala.

Srbiji naravno, nije odgovarala borba za Jugoslaviju, jer jos oseca na sebi lose posledice takvog eksperimenta. Sto se osamostaljivanja tice, Srbija je na zalost to sporo radila, tako sto je komunisticki establisment verbalno pokusavao da zadrzi druge narode, a fakticki davao povoda za postupke drugih republika. Celo to razdruzivanje je komunisticko maslo, od onih koji su povremeno koketirali sa nacionalizmom, bolje reci sovinizmom, zbog dnevnopolitickih ciljeva, do onih koji su videli sansu da osamostale svoje feude, posle hiljadu godina, i onih koji su stvorili feude gde ih nikada nije ni bilo. Ne sporim ja pravo naroda na samoopredeljenje, jer je ono temelj poretka Ujedinjenih Nacija, ali ne slazem se sa mnogo toga sto je evidentna posledica komunizma i sistema, koji je ovde postojao i koji se jos uvek odupire.

Kako su se postovale slobode u doba komunizma, najbolje govori na primer verbalni delikt, ili zabrana poitickog udruzivanja, ili nepostojanje slobodnih izbora, ili gomila politickih zatvorenika, ili krsenje licnih prava poput pracenja, pravljenja dosijea, potkazivanja, namestanja, konfiskacija, nacionalizacija, progona... Bilo je toga mnogo sto je ovu zemlju cinilo autoritarnom, komunistickom, socijalistickom, intervencionistickom, jednopartijskom, vestacki odrzavanom, punom zabluda. Kako se iskazivala sloboda misljenja i stvaranja, ima toliko svedocanstava u raznim sferama drustvenog zivota, kulturi, umetnosti... Gazila su se osnovna ljudska prava i slobode na najgori moguci nacin. Obracuni medju samim komunistima, pa represija nad neistomisljenicima. To su sve "neprikosnoveni pokazatelji slobode". Najbolji primer za to je Brozova teznja da se nominuje za Nobelovu nagradu za mir. Raspitaj se malo o reakcijama i ishodu te teznje, sto se sve odnosi i na sistem, koji je predstavljao.

Tvoje predrasude o tome ko su Amerikanci, na tom nivou, kao i to koga smatras neprijateljem, uopste ne zelim da komentarisem. UZAS! A stav o intervenciji u SRJ takodje.

Zakljucujem, da smo veoma razliciti, pocev od same ozbiljnosti pristupu razmatranju odredjenih pitanja, do naucne, eticke i saznajne utemeljenosti nasih zakljucaka. Tako da sa tobom vise nije celishodno razmenjivati stavove i argumente, bas zbog pomenutog pristupa problemu.


Druze Marko,

Za tebe vazi isti princip kao i za tvoju prethodnicu, odnosno u najvecem, istomisljenicu.

Tvoja zamerka o potpisivanju clanaka iz magazina Tajm je toliko smesna, da je detaljno komentarisanje tvojih konstrukcija bespredmetno. Samo cu da kazem da u istoriji magazina Tajm nikada nisu radili "novinarcici" vec sve sama prva pera novinarstva, sto vazi i danas. Koliko je dobitnika Pulicerovih nagrada za novinarstvo pisalo u njemu, i kakav je ugled i reputaciju ovaj magazin posedovao i poseduje, ne zelim da posebno naglasavam. Ja sam ga upotrebio kao neprikosnoven izvor u pravljenju istorijske gradje o dozivljaju licnosti Generala Mihajlovica, u javnosti. Tako se rekonstruise proslost i analiticki doprinosi nauci, odnosno istoriji. Ako ne verujes u navedeno, tebi ime novinara i nece biti od posebne vaznosti, kao sto i nije, jer ne odajes utisak poznavaoca onoga o cemu pises (pominjes Times, a ja govorim i citiram Time). Ako ti je toliko stalo da toga, pronadji primerak magazina (sto uopste nije tesko) bice ti dovoljan datum i godina izlaska, kao i strana, koje sam ti ostavio kao smernicu. Ne brini vodim ja racuna o pouzdanosti izvora koje navodim, za razliku od tebe i tebi slicnih.

Kada pominjes Teheransku konferenciju i njene zakljucke, koji su nesporni, nemoj da unapred prejudiciras zakljucak, koji objektivno ne stoji. Konferencija u Teheranu je prekretnica promene stava, medju saveznicima, sto je dovelo do onakve sudbine Cetnika, kakva ih je i zadesila. Procitaj malo memoare Vinstona Cercila ili knjigu Dejvida Martina: "Ally betrayed" ili knjigu Majkla Lisa: "The Rape of Serbia - The British Role in Tito's Grab for Power 1943-1944" i bice ti jasnije sta je doprinelo toj promeni stava, koji ti tako nespretno i neupuceno tumacis. Spomenucu ti samo gorko kajanje premijera Cercila, zbog promene stava Velike Britanije prema cetnicima Dragoljuba Mihajlovica, i pogresnih informacija britanske obavestajne sluzbe, koje su taj stav potkrepile, uprkos svedocenja i izvestaja iz prve ruke britanskih oficira smestenih u stab Generala Mihajlovica i spasenih saveznickih pilota. Cercil veliki postovalac tradicije Krune Britanske Monarhije, nije mogao da se nacudi odnosu Broza prema zakljucenim sporazumima i obavezama iz njih, prema slobodnim izborima, prema legalnom sefu drzave, sto sve mozes da pronadjes i u objavljenim diplomatskim notama sa protestima forin ofisa, a i u delima najznacajnijih istoricara koji su se bavili ovim pitanjem, mnogo studioznije, i od kojih sam neke vec pomenuo. Da si se ozbiljnije bavio ovim pitanjem, znao bi da je britanska obavestajna sluzba u to vreme bila pod velikim uticajem dvosmernih obavestajaca, koji su operisali i po nalogu KGB-a, a sto je sve bilo otkriveno, u velikoj aferi, tek pedesetih godina. To je fakt. Istina nije jednodimenzionalna i nije jednostrana slika tvojih kvazi tumacenja istorijskih cinjenica, vec nesto kompleksnije i slozenije.

Tvoja teza o saveznistvu Cetnika i Nemaca je toliko neutemeljena i smesna da dovoljno govori o tvom poznavanju problematike. Nikada, ni u jednoj vojnoj operaciji nemackih jedinica, nije ucestvovao ni jedan borac a kamoli oficir Jugoslovenske vojske u otadzbini (koja je vrlo jasna kategorija). Ako mesas Generala Milana Nedica ili mozda ZBOR Dimitrija Ljotica ili Kostu Pecanca, sa pokretom Draze Mihajlovica, stvarno gubis svaki kredibilitet za kompetentnu raspravu. Nemoj samo da ti nabrojane licnosti daju novi povod za neke buduce lose zakljucke, poput prethodnih. Prvo procitaj nesto relevantno o svima njima, i njihovim vrlo specificnim ulogama, ubedjenjima, u veoma kompleksnom okruzenju, pa onda diskutuj. Nije sve onako kao sto je tvoja moc zapazanja registrovala u verovatno vrlo manjkavom procesu sticanja znanja iz ove oblasti.

I ne zaboravi. Umro je drug Tito, a propaganda i neistina njegovog sistema, se na zalost jos uvek koprcaju.

To da je partizane podrzao Staljin znamo, pod kakvim okolnostima ih je podrzao Cercil, dajem ti podsticaj da saznas, a o Ruzveltu ne zelim da trosim reci. Raspitaj se malo i o sporazumima partizana i ustasa, kao i partizana i Nemaca, u Zagrebu 1941. i 1942. O ulozi Bakarica, Vladimira Velebita i Koce Popovica i uopste detaljnije o Brozovoj komunistickoj revoluciji, ali takodje iz respektabilnih izvora, pre nego sto pristupis mozdanom poduhvatu zakljucivanja. Zna se u istoriji, istorijografiji i medjunarodnim odnosima sta su respektabilni izvori. Ako ne znas sta su, konsultuj nekog kompetentnijeg.

Svi ostali, koji mislite da zamagljujete realnost, prizemnim izgovorima tipa "dobro se zivelo" (a nije ni to) i razmislite dublje o ulozi Broza, njegovoj licnosti, navikama, stavovima, odnosima sa drugim drzavama pre i posle "istorijskog ne", zaduzivanju kod MMF-a, finansiranju obnove zemlje, finansiranju JNA, unutarpartijskim relacijama i sl.

Cica Draza je bio preteca i bice, uz Bozju pomoc, simbol integrisanja nase nacije u moderne evropske i atlantske pravce i tokove, jer to je sustina njegovog autenticnog slobodarskog nacionalnog poduhvata, jos u ono vreme. Njegovo delo zivi, a njegovih postovalaca je bilo i uvek ce biti.

Sloboda ili smrt!
S verom u Boga za Kralja i Otadzbinu

Ovaj covek vas je razbio!
 
Kastor:
mmira:
Hajde, Kastore, odgovori mi na koju to drzavu mislis?
...Pa zar ne mozes da pretpostavis?!!!?? Pa Jugoslavija lutko!!! A sve smo to naravno izgubili sa onim BOLJE RAT NEGO PAKT I BOLJE GROB NEGO ROB komunistickim *,pomisli gde bi sad bili i kako bi nam bilo da nije bilo tog komunizma koji nam je toliko DOBRA doneo!!!
Prvo, to nije bio pakt o nenapadanju, nego pakt o saveznistvu sa Hitlerovom Nemackom.
I ti, Kastore, stvarno mislis da je Jugoslavija u Drugom svetskom ratu trebala da stane uz sile Osovine? Uz nacisticku Nemacku i fasisticku Italiju? Mislis da bi sardanja sa Hitlerom donela bilo sta dobro Srbiji? Takve misli su stvarno opasne, i mirisu mi na neo-nacizam.
Mislim da svi Srbi treba da se ponose martovskim demonstaracijama koje su doprineli svrgavanju NACISTE Pavla Karadjordjevica (potpisao je pakt sa Hitlerom, a "s' kim si, takav si", zar ne?). Tim demonstracijama Srbi su svima jasno stavili do znanja da ne zele saveznistvo sa ludacima, nacistima i fasistima, i da je Jugoslaviji mesto medju progresivnim zemljama ovog sveta.
I onda ti Kastore dodjes i popljujes te demonstracije i parolu "bolje grob nego rob".
Mozda ti gotivis Naciste, ali eto, ispalo je da vecina Srba ipak ne zeli Saveznistvo sa Hitlerom.
 
Kastore, vasi argumenti i jesu jednostrani, zato vam je i istina vrlo sumnjiva. Iza nase istine stoji 45 godina lepog zivota, mira i slobode (normalno, svega toga nije bilo za one koji su od prvog dana rata bili na drugoj strani i od prvog dana oslobodjenja radili protiv novostvorene drzave, a ta drzava se branila i golim otocima i svime onim sto vi sada uzimate za zlo).
Sto se tice jugoslavije, e, tu sam te cekala!!! O kojoj jugoslaviji govoris? Pa ti isti nemci su tu istu jugoslaviju prvo rasprarcali (nadam se da ne treba da ti nabrajam kome su sta dali i koje su drzave stvorili) tako da je ugovor o nenapadanju mogao da dobije ostatak nekadasnje jugoslavije, sa dominantnom srpskom vladom (potrudicu se da dodjem do preciznog podatka o mestu i vremenu odrzavanja jednog aero mitinga gde se draza mihajlovic nasao u vrlo visokom drustvu nacisticke nemacke, sto samo ukazuje na temeljnu pripremu prodavanja srbije nemackoj). Uostalom, taj isti ugovor imao je i sssr -pa su ga nemci napali!!! To su cinjenice! A onda su se rusi, kao sav normalan i slobodoljubiv svet, digli da se brane, isto kao i svi oni posteni srbi koji su uzvikivali BOLJE RAT NEGO PAKT! OSVAJATI i BRANITI SE to su dva razlicita pojma. I normalno da je onaj, ko sklapa bilo kakve ugovore sa osvajacima, isti kao on sam, da ne kazem jos gori, jer zarad dobrih pozicija nekolicine, prodaje sopstven narod. Da je kojim slucajem nemacka pobedila (a to je nemoguce, osvrni se malo kroz istoriju, sve i jedan osvajac je na kraju izgubio i ono sto je imao na pocetku), dobili bismo samo mrvice a izgubili ono sto je za mene i sve koji misle kao ja, najbitnije: BITI SAM SVOJ GAZDA U SVOJOJ KUCI!
Prema tome, bili ste na suprotnoj strani i nemojte sada da vodite rat nastelovanim "istinama" pisanim (od strane pobegulja i izdajnika, naravno) tamo negde preko bare, daleko od naroda i dogadjaja, kad ga niste vodili onda kad je trebalo!!!
 
[/quote]Prvo, to nije bio pakt o nenapadanju, nego pakt o saveznistvu sa Hitlerovom Nemackom.

I ti, Kastore, stvarno mislis da je Jugoslavija u Drugom svetskom ratu trebala da stane uz sile Osovine? Uz nacisticku Nemacku i fasisticku Italiju? Mislis da bi sardanja sa Hitlerom donela bilo sta dobro Srbiji? Takve misli su stvarno opasne, i mirisu mi na neo-nacizam.

Mislim da svi Srbi treba da se ponose martovskim demonstaracijama koje su doprineli svrgavanju NACISTE Pavla Karadjordjevica (potpisao je pakt sa Hitlerom, a "s' kim si, takav si", zar ne?). Tim demonstracijama Srbi su svima jasno stavili do znanja da ne zele saveznistvo sa ludacima, nacistima i fasistima, i da je Jugoslaviji mesto medju progresivnim zemljama ovog sveta.

I onda ti Kastore dodjes i popljujes te demonstracije i parolu "bolje grob nego rob".

Mozda ti gotivis Naciste, ali eto, ispalo je da vecina Srba ipak ne zeli Saveznistvo sa Hitlerom.[/quote]



S KIM SI TAKAV SI!!! To je parola koju sledis, druze Marko. To znaci da ste ti i drugarica mmira obicne KOMUNJARE! Da ti pojasnim naziv "*********" ciji je autor covek koji je veoma dobro osetio opasnost ove pogubne ideologije, a to je Dimitrije Ljotic (da se odmah razumemo da ja ne podrzavam mnoge njegove stavove). Do tog pojma stiglo se prostom izvedenicom: KOMUNIST + FUNJARA = *********. Kratko i jasno.



Dakle, ti i tvoji drugari sledite ideologiju koja je ista kao nacizam koje su dve strane iste drustvene pojave koja se zove TOTALITARIZAM.



Posto ste komunjare trebalo bi da znate i ovo. Culi ste sigurno za sporazum Ribentrop-Molotov. Ako niste, treba da znate da su se komunjare iz SSSR-a i nemacki nacisti sporazumeli o nenapadanju tj. saveznistvu i podeli Poljske. To saveznistvo bratskih partija, trajalo je sve do napada nacista na SSSR. Staljin do poslednjeg trenutka nije verovao da su ga njegovi saveznici napali. Znaci opet: S kim si takav si.



Vec ti je cini mi se billups spominjao slicne sporazume partizana sa nacistima i ustasama iz Zagreba 1941 i 1942. Te sporazume su u Brozovo ime potpisivali Vladimir Velebit i Bakaric. Raspitaj se malo vise o izvanrednim odnosima na pr. Bakarica i Alojzija Stepinca koji su se cak nastavili i posle rata-do pocetka sudjenja. Opet: S kim si takav si.



Raspitaj se malo vise i o propustanju krivicnog gonjenja najvecih ratnih zlocinaca u Evropi, ustasa. O pustanju desetina najvidjenijih ustasa da pobegnu u Argentinu, preko rimokatolicke crkve. O farsi od sudjenja Artukovicu, o prikrivanju cinjenica i broja zrtava vezane za genocid nad Srbima, o odnosu Broza prema Jasenovcu, koga NIKADA nije nasao za shodno da poseti i oda postu zrtvama. Naravno, opet: S kim si takav si.



Knez-namesnik Pavle Karadjordjevic, koga tako nespretno pominjes je bio kao sto svi upuceni ljudi znaju najizrazitiji predstavnik probritanske politike u Kraljevini Jugoslaviji. To sto je vlada na celu sa hrvatom Macekom i jednim od sposobnijih srpskih politicara toga doba Dragisom Cvetkovicem potpisala doticni sporazum, ja ne gledam kao nesto katastrofalno vec kao izraz diplomatskog manevrisanja i snalazljivosti. Ni jedna evropska zemlja u to vreme nije bila sposobna da ratuje sa nacistima, pa ni jedna Francuska, a ne Kraljevina Jugoslavija. I sama ta vlada je bila formirana kao kompromis sa hrvatskim politicarima, a tome svemu je prethodilo formiranje banovine Hrvatske, tako da spoljna politika takve vlade, mora samo u tom svetlu da se posmatra. Ni te demonstracije nisu otelotvorenje nekih ultimativnih slobodarskih teznji, a nikako ne plod komunistickog delovanja kome je kasnije pripisivano, vec teznja britanske spoljnje politike da skrene naciste i njihovu paznju sa pohoda po zapadnoj Evropi i pretnje Britaniji na druge delove Evrope tj. Balkan (Kraljevine Jugoslavija i Grcka). Rezultat toga je bio i drzavni udar, bombardovanje 6. aprila i aprilski rat i onoliko zrtava.



Komunisti su nebrojeno puta pokazali da im je bila vaznija njihova revolucija i gradjanski rat i dovlacenje komunisticke Crvene armije. Koliko su bili sposobni pokazao je sremski front i hiljade uzaludnih i nevinih zrtava-srpske omladine.



E, nas Cica Draza prvi u Evropi je stajao na put nacistima, ali na zalost nije mogao da se odupre drugom zlu KOMUNISTICKOM TERORU, kao ni igrama velikih sila.



ZIV JE DRAZA UMRO NIJE

DOK JE SRBA I SRBIJE!
 
Jeste da ovo nema veze s temom,ali očito je se ovde najviše priča o drugom sv. ratu,pa me interesuje da li neko ima informaciju,neki sajt,bilo šta o zarobljenicima iz logora Stalag.Pokušavam već duže vreme da pronadjem bilo kakav podatak o dedi koji je bio u tom logoru ratni zarobljenik br. 111395,radio je na nekom imanju u mestu Sulzbach Rosenberg.Sve podatke koje sam preko svetskih pretraživača našla odnose se na Amerikance koji su baš organizovani.
 
Anonymous:
Jeste da ovo nema veze s temom,ali očito je se ovde najviše priča o drugom sv. ratu,pa me interesuje da li neko ima informaciju,neki sajt,bilo šta o zarobljenicima iz logora Stalag.Pokušavam već duže vreme da pronadjem bilo kakav podatak o dedi koji je bio u tom logoru ratni zarobljenik br. 111395,radio je na nekom imanju u mestu Sulzbach Rosenberg.Sve podatke koje sam preko svetskih pretraživača našla odnose se na Amerikance koji su baš organizovani.

Zaboravila sam potpis.
 
Alekse,
Dimitrije Ljotic je jedan najobicniji izdajnik i fasistsa. I kad jedan takav covek komuniste naziva funjarama, to komunistima moze smo da imponuje. Jer, kada bi Ljotic nasao jednu lepu rec za komunizam, onda bih se ja zaista zapitao da li je ta ideja ispravna. Ako mislis da me uvredis time sto navodis reci Dimitrija Ljotica "komunjare-funjare" zaista si na pogresnom putu.
Sta je to djubre izjavilo, mene stvarno ne interesuje.
Zatim, tvoje tvrdjenje da su nacizam i komunizam jedanki, samo pokazuje koliko si ti zastranio i koliko je tvoje nepoznavanje politickih pravaca. Okreni neku knjigu, obrazuj se, pa ces spoznati kolika je razlika izmedju nacizma i komunizma.
Tvoja prica o "saveznistvu bratskih partija" (Nemackih nacista i Sovjetskih komunista) bi trebala da svakog obrazovanog coveka ostavi bez teksta. Ja takvu bljuvotinu odavno nisam cuo. Ono sto je istorijska cinjenica, to je da je upravo Crvena Armija naizasluznija za unistenje Hitlerovog nacizma. Nadam se da si cuo za borbe kod Staljingrada, kod Moskve, za opsadu Lenjingrada, i za Kursku bitku. U jednom danu Crena Armija je uspevala da unisti desetine hiljada Nemackih vojnika. I posle svega toga, ti pricas o saveznistvu i bratstvu izmedju Nemackih nacista i Sovjetskih komunista... Stvarno, vecu glupost odavno nisam cuo.
Onda, tvoja prica o saveznistvu izmedju partizana na jednoj, i Nemaca i ustasa na drugoj strani je nova glupost. Mislim, pitam se da li ti sam verujes u to sto pricas. Sta sad ispada - "Cetnici su se borili za slobodu Srbije, a partzani su saradjivali sa Nemcima". To je takva glupost.Posle takvih grandioznih borbi koje su partizani vodili protiv Nemaca, npr. bitka na Sutjesci, ili Kadinjaca, ti se usudjujes da tvrdis da su partizani saradjivali sa nacistima. stvarno - glupost!
Sto se tice ustasa... Partizani su najvise borbi upravo vodili protiv Pavelicevih vojnih formacija. To je i logicno, sa obzirom da se glavnina partizanskih snaga upravo nalazila na teritoriji NDH, i borbr protiv Pavelicevih ustasa su bile neprekidne. Jos jedna stvar koja opisuje krajnji animozitet i neprijateljstvo izmedju partizana i ustasa, je i cinjenica da partizani uopste nisu uzimali zarobljenike. Svaki ustasa koji bi se predao, ili bio uhvacen od strane partizana - bio bi odmah streljan. I ti mi sad govoris o nekom "saveznistvu" izmedju partizana i ustasa...glupost!
Sto se tice, Pavla Karadjordjevica, cinjenica je da je on potpisao pakt o saveznistvu sa nacistickom Nemackom - a ne sa Britanijom. I tvoja prica o nekakvoj probritanskoj politici jednostavno ne drzi vodu.
Sto se tice tvoje opaske da je partizanima bila najvaznija revolucija, to mene bas briga. Da li je njima bila glavna revolucija ili ne, to uopste nije vazno. Cinjenica je da su PARTIZANI oslobodili Srbiju ( a ne cetnici, ta "velika i slavna vojska").
A sto se tice Draze,
cinjenica je da je on jedan nesposoban lider, i bedan politicar. On je sve svoje bitke izgubio, i tako je prosao na kraju rata - jadno i bedno, sazaljevajuci samog sebe: "mnogo sam zapoceo, ali me je ratni vihor poneo..." Drazo, molim te, mani me patetike.
Tvoja pr
 
marko:
Kastor:
mmira:
Hajde, Kastore, odgovori mi na koju to drzavu mislis?
...Pa zar ne mozes da pretpostavis?!!!?? Pa Jugoslavija lutko!!! A sve smo to naravno izgubili sa onim BOLJE RAT NEGO PAKT I BOLJE GROB NEGO ROB komunistickim *,pomisli gde bi sad bili i kako bi nam bilo da nije bilo tog komunizma koji nam je toliko DOBRA doneo!!!
Prvo, to nije bio pakt o nenapadanju, nego pakt o saveznistvu sa Hitlerovom Nemackom.
I ti, Kastore, stvarno mislis da je Jugoslavija u Drugom svetskom ratu trebala da stane uz sile Osovine? Uz nacisticku Nemacku i fasisticku Italiju? Mislis da bi sardanja sa Hitlerom donela bilo sta dobro Srbiji? Takve misli su stvarno opasne, i mirisu mi na neo-nacizam.
Mislim da svi Srbi treba da se ponose martovskim demonstaracijama koje su doprineli svrgavanju NACISTE Pavla Karadjordjevica (potpisao je pakt sa Hitlerom, a "s' kim si, takav si", zar ne?). Tim demonstracijama Srbi su svima jasno stavili do znanja da ne zele saveznistvo sa ludacima, nacistima i fasistima, i da je Jugoslaviji mesto medju progresivnim zemljama ovog sveta.
I onda ti Kastore dodjes i popljujes te demonstracije i parolu "bolje grob nego rob".
Mozda ti gotivis Naciste, ali eto, ispalo je da vecina Srba ipak ne zeli Saveznistvo sa Hitlerom.

1.Tacno pakt koji je kasnije potpisala Svajcarska i sta to njima sad hvali ili jos bolje sta je to njima hvalilo tokom rata???
2.Nismo trebali da se mesamo,ne moramo mi bas uvek da budemo svakom loncu poklopac!
3.Mislim da samo lud ili politicki neobrazovan Srbin moze da se ponosi tim demonstracijama,ziveo 7.jul dan ustanka protiv okupatora,to rece Zika i koknu Srbina(okupatora) da obelezi taj dan,Srpskoj gluposti nikad kraja(Partizanskoj)!
4.Ne gotivim ja naciste ali ih postujem zbog nekih stvari,postujem Nemacki nacionalizam,to je pravi nacionalizam a ne ove gluposti sa kojima se mi busamo u grudi!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top