STA MISLITE O DRAGOLJUBU MIHAILOVICU (rodoljub ili izdajnik)

  • Začetnik teme Smederevac
  • Datum pokretanja
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
draza mihajlovic je izdajnik.
svako ko tvrdi suprotno je obicna neznalica na polju istorije.
Svi znaju da su cetnici, a Mihajlovic je bio njihov vodja, saradjivali kako sa nacistickim Nemcima, tako i sa fasistickim Italijanima. I kako je onda moguce da Mihajlovic nije izdajnik?
Jos jedna stvar - Ako ne verujete "komunistickoj propagandi" da su cetnici bili saradnici okupatora, zasto onda ne pogledate Americku Enkartu, Englesku Britaniku, ili Francuski Larus, i sve ostale svetske eminentne enciklopedije, pa vidite sta tamo pise o Drugom svetskom ratu u Jugoslaviji. E vidite, i u americkoj Enkarti pise da su cetnici saradjivali sa Nemcima. Da li to Amerikanci vode "komunisticku propagandu" ili sta?
 
Devilish Dog:
ДРАЖА МИХАИЛОВИЋ је РОДОЉУБ.
Треба га прогласити за народног хероја !!!
E, smo bih voleo da mi objasnis zasto bi Draza Mihajlovic trebao da bude proglasen za narodnog heroja?
Samo mi objasni sta je on to korisno uradio za vreme drugog svetskog rata? U kojoj je to borbi on dokazao svoje herojstvo? Valjda, da bi bio heroj, treba da ucestvujes u nekoj bitci. A svi dobro znamo da se Draza NIKADA nije borio protiv Nemaca. Draza se jedino borio protiv partizana. A i u svakoj borbi protiv njih je dobio po p... Zato je tako i prosao na kraju rata, kao porazeni i gubitnik. I dakle, po cemu je on heroj?
 
Da li je heroj ne znam to nisam ni pitao. Siguran sam da nije bio izdajnik. On licno i njegovi bliski komandanti nisu nikada saradjivali sa Nemcima, sa njima su saradjivali neki ljudi daleko od Draze a koji su se zvali cetnicima i neki cetnici iz Crne Gore. Nije ucestvovao ni u jednoj bici zato sto nije hteo da srpski narod uludo gubi zivote protiv Nemaca, jer nije imao dovoljnu kolicinu oruzja da bi im se suprotstavio. Cekao je saveznicko iskrcavanje na Balkan, kao ono u Normandiji, da bi krenuo zajedno sa njima u oslobadjanje Srbije. Partizani su tek krenuli u borbu kad je napadnut SSSR (leto 1941). Cilj Tita je bio da rasparca i podeli Srbe, to delom dokazuje primer podele Srbije na Vojvodinu, Kos. i Metohiju i Centralnu Srbiju. U drugim republikama SFRJ takvih podela nikad nije bilo.

Jos jedan patriota bio je i MILAN NEDIC koji je kao premijer Srbije u ratu radio sa Nemcima, ALI SVE ZA KORIST SRBA I SRBIJE! Pozdrav
 
Smederevac:
Da nije bilo Ljotica i Nedica u II svetskom ratu bi sradalo mnogo vise Srba, to je sigurno.
Imas li ideju koliko je Srba stradalo od cetnicke kame Dimitrija Ljotica? Koliko su Srba ljoticevci pobili? A koliko su Nemackih vojnika pobili cetnici Ljotica? e, da ti odgovorim - Ljoticevci nikada nisu ubili ni jednog Nemackog vojnika. Ali su zato pobili na hiljade Srba.
I da to onda nije malo licemerno? Izdavati se za srpskog rodoljuba, a pobiti toliko Srba.
I ti mi sad pricas o iskrcavanju Saveznika na Balkan - a znas sta bi Saveznici uradili da su se kojim slucajem iskrcali na Balkan i uhvatili Dimitrija Ljotica? Ubili bi ga. Zato sto su i Saveznici (amerikanci i englezi) dobro znali da je Ljotic saradnik okupatora.
 
Smederevac:
Da li je heroj ne znam to nisam ni pitao. Siguran sam da nije bio izdajnik. On licno i njegovi bliski komandanti nisu nikada saradjivali sa Nemcima, sa njima su saradjivali neki ljudi daleko od Draze a koji su se zvali cetnicima i neki cetnici iz Crne Gore. Nije ucestvovao ni u jednoj bici zato sto nije hteo da srpski narod uludo gubi zivote protiv Nemaca, jer nije imao dovoljnu kolicinu oruzja da bi im se suprotstavio. Cekao je saveznicko iskrcavanje na Balkan, kao ono u Normandiji, da bi krenuo zajedno sa njima u oslobadjanje Srbije. Partizani su tek krenuli u borbu kad je napadnut SSSR (leto 1941). Cilj Tita je bio da rasparca i podeli Srbe, to delom dokazuje primer podele Srbije na Vojvodinu, Kos. i Metohiju i Centralnu Srbiju. U drugim republikama SFRJ takvih podela nikad nije bilo.

Jos jedan patriota bio je i MILAN NEDIC koji je kao premijer Srbije u ratu radio sa Nemcima, ALI SVE ZA KORIST SRBA I SRBIJE! Pozdrav
Znaci i Nedic je srpski rodoljub? Pa je l' taj Nedic znao za Banjicu, za Jajince, za Staro sajmiste i sve druge logore u kojima su ubijani Srbi? U njegovom Beogradu Nemci su ubijali hiljade Srba, a Nedic je i dalje saradjivao sa tim Nemcima. Pa kakav je on rodoljub?
Da li je taj Nedic znao za streljanje sedam hiljada Srba u Kragujevcu? Znao je, i to vrlo dobro. Sta vise, Nedicevci su ucestvovali u tome. Te Srbe po Kragujevcu su upravo Nedicevci pokupili i sproveli pred Nemacki streljacki vod. Ta situacija me podeseca na onu anegdotu kad su partizani uhvatili cetnika a on se brani "ja nisam klao, samo sam drzao!"
Nedic je kvisling i Hitleov placenik. Moze se samo okarakterisati kao izdajnik, nikako kao rodoljub.
 
Nedic je znao verovatno ali nije mogao da se usprotivi Gestapou i Hitleru. Pa njemu su sin i snaja poginuli u Smederevu od strane Nemaca. On je s njima morao da saradjuje jer je bio predsednik vlade, nije mogao da radi po svome. Sve te postkomunisticke propagande o tome kako su samo partizani ispravni i toboz samo oni radili za korist srpskog naroda je glupost. Oni su upravo radili protiv njega.

Sto se tice Ljotica ,on je bio veleposednik u Smederevu.Pola Smedereva je bilo njegovo i normalno je da je radio sa Nemcima u nekoj meri, ali izdajnik sigurno nije bio.
 
MISLIM DA DRAZA JESTE IZDAJNIK I DA CETNICI PREDSTAVLJAJU NAJVECU SRPSKI SRAMOTU 20 VEKA.NIGDE NA SVETU NAROD SVOJE HRABRE VOJNIKE NIJE NAYIVAO GIBANICARI I KOKOSARI,A CETNICI SU UPRAVO TAKO PROZVANI.KADA JE TREBALO DA SE BORE-BORILI SU SE ALI SU TADA UNISTAVALI PARTIZANSKE FORMACIJE,KAD JE TREBALO DA UBIJAJU NEMACKE,BUGARSKE I USTASKE VOJNIKE ONI SU UBIJALI SELJANE PRIVRZENE KOMUNISTIMA!NEMOJTE RECI DA DRAZA NIJE BIO UPOZNAT SA TIME!
 
Mihajlovica jedino cenim sto je kao pravi oficir, ostao dosta dugo veran zakletvi: za kralja i otadzbinu. Medjutim, morao je da bude i malo vise politicar i da vidi sta se radi i ko koga ubija. To sto nije imao oruzja u dovoljnim kolicinama, pa ni partizanima nije oruzje padalo s neba! Pocinjali su sa cime su imali a ostatak "nabavljali" od ubijenih. To da nije hteo da se bori protiv Nemaca da bi zastitio Srbe (100 srba za jednog ubijenog nemca) to je trebalo oni koji ne znaju da gledaju (stranu) seriju otkud ta kazna za srbe (kratko objasnjenje: nemac, koji je u I sv.ratu prosao kao bos po trnju, a zna se kako su prosli, vratio se na pocetku II sv. rata na ovu teritoriju kao visoki oficir i bez obezira sto su ga opominjali da to ne radi, iz LICNE OSVETE je dao proglas o kaznjavanju srba - ovo je izneo NEMACKI doktor nauka, radi u istorijskom institutu u nemackoj. Namerno ne pamtim imena ni onog oficira niti ovog naucnika, jer ona, u odnosu na ovu istinu, nisu bitna.)
Rekoh na pocetku da sam cenila Mihailovica kao profesionalnog oficira ali, kada ga je njegov kralj razalovao 28. avgusta 1944. godine, zasto je pocetkom iste godine osnovao SVOJ pokret za oslobodjenje Srbije (samo ne znam od koga? od partizana, ocigledno!!!!!!!) ZNACI, MIHAILOVIC JE OTPADNIK I SRPSKOG NARODA (jer ga nije branio od okupatora, nemaca, bugara itd) I ZA TOG ISTO KRALJA ZA KOGA JE DAO ZAKLETVU!!!!!! Sve je to politika i ko zna sta se sve kuvalo u tamo nekim loncima, ali DA JE MOGAO DA BAR SRPSKA SELA BRANI OD NEMACA, MOGAO JE, a ne da kolje, otima, pali........
 
Cena za jednog ubijenog Nemca bila je u pocetku 10 Srba a za ranjenog 5, a kasnije je Hitler licno dodao po jednu nulu. Velikom broju stradalih Srba doprineli su i partizani koji su se iskradali iz suma i ubijali par Nemaca da bi se posle ponovo povukli, a krivicu svaljivali na cetnike.
Partizanima oruzje nije padalo sa neba to je tacno, od uvek im je pomagala Crvena Armija i komunisti iz Rusije , a od 1943. zvanicno i saveznivci.
 
Partizani sigurno ne bi nikada svoje uspehe pripisivali cetnicima pa tako ni ubijene Nemce (ne daj boze da su to radili, kako bi se danas cetnici hvalili da su, eto, ubili i tih par Nemaca!) Drugo, najmanje partizana je bilo u Srbiji, najveci deo rata se vodio po Lici, Baniji, Kordunu i Bosni i Sutjeska u CG. Prema tome, da to nije bila LICNA OSVETA onog oficira SAMO PREMA SRBIMA, da je to Hitler preneo na celu teritoriju, onda bi, koliko je pobijeno Nemaca na tim prostorima, celo stanovnistvo bilo streljano. Sto se tice naoruzanja, u samom pocetku rata partizani su vec vodili velike bitke, dok Rusi nisu ni pomisljali da nekome pomognu jer su oni bili u velikim borbama. Pogledaj malo istoriju pa ces videti kada su Rusi krenuli u kontraofanzivu! A i to sto su saveznici priznali partizane a ne cetnike, sasvim dovoljno govori o tome ko je bio na pravoj strani i ko se borio protiv Nemaca. Ovo je sramota za ceo srpski narod sto se slavi izdajnik. Hrvati su imali svoju drzavu, NDH, i zvanicno bili na nemackoj strani, pa se oni danas ne odricu svojih, malobrojnih partizana (procentualno je bilo malo Hrvata u partizanima).
 
Ne moze se u srbiji objasniti narodno-oslobodilacki rat i uloga partizana u tom ratu iz prostog razloga sto u srbiji i nije bilo rata, nije bilo bezanja u zbegove, nisu majke u tim zbegovima morale da ucutkuju decji plac po cenu da udave dete da ne bi odalo zbeg..... Ovde je bilo: sedi u kuci i cekaj, kako koja vojska dodje, tako je nahranis, oni odu, dodju drugi...... I sam si, Smederevac, rekao, cetnici su CEKALI da se iskrcaju saveznici. Pa, dok su cekali, sto nisu branili srpski narod od..... ustvari, od nemaca nisu smeli, od partizana nije bilo potrebe jedino su mogli od samih sebe. Doduse, pominjes Nedica, pa sto on ne spasi srpski narod tako sto je mogao da im izdejstvuje drzavu kao sto su je imali i hrvati pa se komplet pridruzili nemcima? Sto na politickom planu nije dosao do najboljeg resenja za srbe, za narod nego je sedeo i cekao!!! I usput, klao!!! Nemoj samo reci da nije znao sta rade drazini cetnici i ostala bagra.
Kako danas stvari stoje, u srbiji vlada uverenje da su partizani okupirali a ne oslobodili srbiju sto je krajnje ponizavajuce za onolike zrtve.
 
Napokon neko ko razmislja svojom glavom.Ko god da si i bez obzira odakle si mislim da je vreme za sasvim realno razmisljanje.Jeste bio gradanski rat,ali se znalo ko je za slobodu a ko za kralja koji je vec u pocetku bombardovanja pobegao i ostavio narod na milost i nemilost nacistima.Istina je da su komunisti nakon rata radili sto su radili,ali isto tako kad je bilo potrebno poveli su i bili uz narod.Istorija i Srbi iz Bosne,Hrvatske sa Kosova pamte.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top