Šta mislite o budućnosti ekumenskog pokreta?

Порфирије је анатемисао само мене и тебе који не верујемо у филијокве...

Уживај ''православче'' са својим патријархом и папом који су те анатемисали...
Само тебе филистејцу папски. Србским језиком ниси овладао довољно да то схватиш. Али ипак животињски осећаш да ти наједном нешто није добро...

Само тебе филистејцу папски. Србским језиком ниси овладао довољно да то схватиш. Али ипак животињски осећаш да ти наједном нешто није добро...
Зашто ниси миран?

Боли знање да си званично папска пудлица уз Порфирија...?

Koji su to što ispovedaju verujem od prvog sabora?
Римокатолици и протестанти...

Ту ништа прецизно није речено о Светом Духу, на кога врло воле да хуле прецизним филијокве...

Да би своју Богохулу на Духа сакрили, користе тај скраћени облик ''Верујем'' са првог Сабора, ко да други не постоји...

Jaco , taj tekst Prvog sabora u Nikeji nema zavade medju vernicima. .
To je osnova svake zajednice. A posle šta je ko dodao ili formulisao na njima je.
Глупи Аргумент...

Отприлике, ко да обришеш Нови Завет па нема заваде са ЈЕврејима, или обришеш Стари Завет, па нема са Паганима...

Тежак дебилизам и забијање главе у песак за целост времена, да би се ''свађе избрисале''...

ce da se desi jednog dana, mislim stvari idu u tom pravcu...
Десило се одавно... Пре 100+ година...

До 60тих година 20тог века то је био интерхришћански покрет, док није прерастао у међурелигијски покрет свих веровања...

Први и једини циљ тог притворничког покрета је био глобализам и унификација веровања, који је донео ђавољи плод глобалног атеизма, јереси, лицемерја, религијског неморала и милитантног неверовања због лажљивост таквог површног уједињења и уједначавања неуједначивог...

Ma on tako laje, al ne ujeda. To je jedan oblik hrišćanske ljubavi.
Пре ће бити да не лајем већ шинтерујем карактерне џукце који сами траже лавежом бокс са решеткама...

А и кучке, кад већ пежиративно из "љубави" оперишеш према људима у псећим аналогијама ко у бајкама за децу...

Hriscani nisu ni trebali da se dele, to je bilo glupo
Нису требали ни да хуле на Бога и Цркву, па се не би са правом и истином ни одељивали од лажних и самоуништених отпадника који упорствују у свом хулном безумљу...

To je jelo i piće, sa finim ljudima, ali preko svake mere. Masoni su dobri drugovi, ali treba izdrzati intenzivno muško druženje.

Uglavnom аРепублички и понеки антиМонархистички.

Мени то друштво не прија! Нити су регресирани грађанисти, нити припадају цивилном друштву, а нису ни традиционалисти.

Они су сами за себе, на добрим су позицијама и баве се понекад мањим или средњим хуманим друштвеним помоћима.

Горњи чланови не знам шта раде и чиме се баве.

Uglavnom аРепублички и понеки антиМонархистички.

Мени то друштво не прија! Нити су регресирани грађанисти, нити припадају цивилном друштву, а нису ни традиционалисти.

Они су сами за себе, на добрим су позицијама и баве се понекад мањим или средњим хуманим друштвеним помоћима.

Горњи чланови не знам шта раде и чиме се баве.
Politikom ili biznisom ili hohštaplerajem. Ko voli da se druži, da jede i pije, i da bude sa dobronamernim ljudima, to mu je pravo mesto. Ko hoće da ostvari poslovne prednosti, zeznuće se. Pokojni Stevan Jakovljević je u Smeni generacija lepo opisao da tu nema spasa za propale biznismene.

Politikom ili biznisom ili hohštaplerajem. Ko voli da se druži, da jede i pije, i da bude sa dobronamernim ljudima, to mu je pravo mesto. Ko hoće da ostvari poslovne prednosti, zeznuće se. Pokojni Stevan Jakovljević je u Smeni generacija lepo opisao da tu nema spasa za propale biznismene.

Масони и политикологија 0 бодова.

Од обичне сиротиње у кафанчуги чујеш 99 глупих и 1 паметну политичку констатацију.

код Масона ни једну глупу ни једну паметну !

То су испушене муштикле скоро 100.г.

Нису они одавно више баш ништа!

Back