STA MISLITE KAKO GA UZETI?

posto nema vazdusaste a obe imamo isti odgovor pisacu ja..:cool: :lol:
ti se postavljacicu konkretno savjetovala iz svog ugla i iskustva, ja ( i vazdusasta) iz svog..

Па добро, онда ти објасни како се то унапред зна да ли ће нека веза бити дуга и озбиљна или не?
Ја признајем да то стварно ни дан данас не могу да знам унапред.:confused:
 
Па добро, онда ти објасни како се то унапред зна да ли ће нека веза бити дуга и озбиљна или не?
Ја признајем да то стварно ни дан данас не могу да знам унапред.:confused:

to ce ti objasniti drugarica vazdusasta kad dodje..
ja sam potvrdila zadnji dio tvog posta :)

meni podlo izgleda to "testiranje"..nakon tri god (moj slucaj) lik testira..sta da nije uspjelo? ostao bi samnom eto kao nista nije bilo...?
plati pa se klati!
kad si slobodan ides dan za danom, uzivas, pa ide koliko ide..vrijeme pokaze da li je to to ili nije..
sto bj kaze- osudjujem..NE. to je tvoj stav ali ja ne mogu tako.
najbolja prijateljica mi je kao ti i ex.. u stanju je biti u dvije veze istovremeno da bi vidjela koja je bolja za nju..
 
onda vako...:rumenko::rumenko::rumenko:

čovek se uči na sopstvenim greškama...i mi nemamo pravo nikoga da osuđujemo da je ovakav ili onakav ako je drugačiji od nas...
naročito nemaju pravo devojke/žene koje su bile u ovoj ili sličnoj situaciji da sad ovoj iz teme drže moralne pridike i tome slično...(neke će se verovatno pronaći u mom postu:mrgreen:)

al onda forum ne bi ni bio zanimljiv pa ne bi imalo smisla ni da postoji više...zato-živele različitosti:p
 
Е, ја спуцала толико година а канда нисам научила неке основне ствари: како се то на почетку мувања или везе може унапред знати хоће ли та веза бити озбиљна и дуга или не? :confused:

У моје време - смуваш се са неким, па полако...време покаже јесте ли једно за друго или нисте, веза потраје 2 месеца, 2 године или цео живот...
Видим да се сад може унапред одлучити и одредити хоће ли веза бити стална и озбиљна или не....:confused:

У време кад сам се смувала са момком за којег ћу се касније уати: он је имао везу од годину и по, а ја везу од три и по године.:mrgreen: Он је са својом раскинуо месец дана после, а ја два-три месеца после...и забављали смо се 5 година и узели се....;)
Мислим, како смо могли унапред да знамо да ће то бити ТО, па да пре него што се креснемо морамо обоје да рашчистимо своје дугогодишње везе и да одлучимо да ће то између нас бити нешто дуго и озбиљно? :confused:

Evo ga JA...cini mi se da se ceka neko objasnjenje...:zper:

Ja sam prilicno jednostavan covek, ne volim sebi da komlikujem zivot, mozda sam pomalo previse jednostavna ali meni je dusevni mir najbitniji na svetu. Volim da legnem uvece i da se ususkam kao beba i da se probudim srecna i vesela. Da bih mogla tako da ponasam ja moram da imam cistu savest. Kako sam vrhunski emotivna ja zaista nisam navikla da se otimam oko momaka. Mahom se uhvatim jednog pa to ti je...Jednostavnim recima bas sam dosadna i staromodna. Volim da flertujem, volim da setam, da vodim dugacke razgovore, da se vodam sa nekim nekoliko nedelja ili meseci dok se ne smuvamo...meni je tako lepo i gle cuda losa iskustva nemam, mozda nema veze sa pricom vec je stvar slucajnosti a mozda i ima...ne mozemo znati:heart:

Elem...toliko o mom iskustvu koje je zapravo krajnje nebitno...Ja sam kazala da je takav odnos ok ali da nije i ne moze biti moj izbor. Zasto? Zato sto osecam da je nefer, zato sto je prikriven, zato sto je lukav, zato sto je pokazatelj nepostovanja prema dugogodisnjem decku/devojci koji nisu bili samo ljubavnici vec i najbolji prijatelji i podrska i oslonac, u mom slucaju su momci bili zamena za sve muskarce jer nikada nisam imala musku figuru oko sebe pa sam ih sledstveno tome jako volela i postovala...Kako mogu da ga gledam u oci dok me pita sta si radila sinoc a ja da ga slazem i da ne trepnem? Kako mogu da se poljubim sa njim nakon sto su me neciji poljupci vec osvojili? Zar bih mogla da se pogledam u ogledalo da me decko isprati do kuce i ja cekam da zamakne za ugao ulice a onda da nazovem drugog? Krajnje irelevantno za pricu da li je takav odnos trajao mesec ili godinu dana? To nije bilo ko, to je momak sa kojima ste se mazile i delile sve, misli, osecanja, nade, ideje pa zasluzuje valjda jedno "u moj zivot je usao neko drugi, ne mogu da te lazem izvini ali ja bih probala sa njim"...jel to toliko tesko? Ako je tesko ne bih dozvolila sebi da ga prevarim, eventualno bih mogla da shvatim prevarila sam ga i odmah ujutru dosla i raskinula. Meni zapravo smeta u prici to sto se podrzava stav da "ja opipam malo teritoriju pa cu onda da sutnem decka a ako mene sutne nova prilika ja imam jos uvek svog starog decka"...to je ono sto meni bode oci...ali naravno to ne znaci da ne simpatisem ljude koji imaju drugacije odnose ili prave drugaciji izbor samo njihov izbor ne bi mogao biti moj izbor...stvarno je nevazno ali ja raskinem vezu pa budem po dve godine sama i nije mi problem, ne umem da budem u vezi ako nisam zaljubljena, mozda je to lose ali ja sam takva...
 
Evo ga JA...cini mi se da se ceka neko objasnjenje...:zper:

Ja sam prilicno jednostavan covek, ne volim sebi da komlikujem zivot, mozda sam pomalo previse jednostavna ali meni je dusevni mir najbitniji na svetu. Volim da legnem uvece i da se ususkam kao beba i da se probudim srecna i vesela. Da bih mogla tako da ponasam ja moram da imam cistu savest. Kako sam vrhunski emotivna ja zaista nisam navikla da se otimam oko momaka. Mahom se uhvatim jednog pa to ti je...Jednostavnim recima bas sam dosadna i staromodna. Volim da flertujem, volim da setam, da vodim dugacke razgovore, da se vodam sa nekim nekoliko nedelja ili meseci dok se ne smuvamo...meni je tako lepo i gle cuda losa iskustva nemam, mozda nema veze sa pricom vec je stvar slucajnosti a mozda i ima...ne mozemo znati:heart:

Elem...toliko o mom iskustvu koje je zapravo krajnje nebitno...Ja sam kazala da je takav odnos ok ali da nije i ne moze biti moj izbor. Zasto? Zato sto osecam da je nefer, zato sto je prikriven, zato sto je lukav, zato sto je pokazatelj nepostovanja prema dugogodisnjem decku/devojci koji nisu bili samo ljubavnici vec i najbolji prijatelji i podrska i oslonac, u mom slucaju su momci bili zamena za sve muskarce jer nikada nisam imala musku figuru oko sebe pa sam ih sledstveno tome jako volela i postovala...Kako mogu da ga gledam u oci dok me pita sta si radila sinoc a ja da ga slazem i da ne trepnem? Kako mogu da se poljubim sa njim nakon sto su me neciji poljupci vec osvojili? Zar bih mogla da se pogledam u ogledalo da me decko isprati do kuce i ja cekam da zamakne za ugao ulice a onda da nazovem drugog? Krajnje irelevantno za pricu da li je takav odnos trajao mesec ili godinu dana? To nije bilo ko, to je momak sa kojima ste se mazile i delile sve, misli, osecanja, nade, ideje pa zasluzuje valjda jedno "u moj zivot je usao neko drugi, ne mogu da te lazem izvini ali ja bih probala sa njim"...jel to toliko tesko? Ako je tesko ne bih dozvolila sebi da ga prevarim, eventualno bih mogla da shvatim prevarila sam ga i odmah ujutru dosla i raskinula. Meni zapravo smeta u prici to sto se podrzava stav da "ja opipam malo teritoriju pa cu onda da sutnem decka a ako mene sutne nova prilika ja imam jos uvek svog starog decka"...to je ono sto meni bode oci...ali naravno to ne znaci da ne simpatisem ljude koji imaju drugacije odnose ili prave drugaciji izbor samo njihov izbor ne bi mogao biti moj izbor...stvarno je nevazno ali ja raskinem vezu pa budem po dve godine sama i nije mi problem, ne umem da budem u vezi ako nisam zaljubljena, mozda je to lose ali ja sam takva...

:worth: :super:
opet..potpisujem!
taj osjecaj mira i spokojnosti prije spavanja ne moze zamjeniti nista na svijetu!
zato sam ovoliko i povrijedjena jer sam pored sebe imala osobu suprotnu meni..:sad2:
 
Evo ga JA...cini mi se da se ceka neko objasnjenje...:zper:

Ja sam prilicno jednostavan covek, ne volim sebi da komlikujem zivot, mozda sam pomalo previse jednostavna ali meni je dusevni mir najbitniji na svetu. Volim da legnem uvece i da se ususkam kao beba i da se probudim srecna i vesela. Da bih mogla tako da ponasam ja moram da imam cistu savest. Kako sam vrhunski emotivna ja zaista nisam navikla da se otimam oko momaka. Mahom se uhvatim jednog pa to ti je...Jednostavnim recima bas sam dosadna i staromodna. Volim da flertujem, volim da setam, da vodim dugacke razgovore, da se vodam sa nekim nekoliko nedelja ili meseci dok se ne smuvamo...meni je tako lepo i gle cuda losa iskustva nemam, mozda nema veze sa pricom vec je stvar slucajnosti a mozda i ima...ne mozemo znati:heart:

Elem...toliko o mom iskustvu koje je zapravo krajnje nebitno...Ja sam kazala da je takav odnos ok ali da nije i ne moze biti moj izbor. Zasto? Zato sto osecam da je nefer, zato sto je prikriven, zato sto je lukav, zato sto je pokazatelj nepostovanja prema dugogodisnjem decku/devojci koji nisu bili samo ljubavnici vec i najbolji prijatelji i podrska i oslonac, u mom slucaju su momci bili zamena za sve muskarce jer nikada nisam imala musku figuru oko sebe pa sam ih sledstveno tome jako volela i postovala...Kako mogu da ga gledam u oci dok me pita sta si radila sinoc a ja da ga slazem i da ne trepnem? Kako mogu da se poljubim sa njim nakon sto su me neciji poljupci vec osvojili? Zar bih mogla da se pogledam u ogledalo da me decko isprati do kuce i ja cekam da zamakne za ugao ulice a onda da nazovem drugog? Krajnje irelevantno za pricu da li je takav odnos trajao mesec ili godinu dana? To nije bilo ko, to je momak sa kojima ste se mazile i delile sve, misli, osecanja, nade, ideje pa zasluzuje valjda jedno "u moj zivot je usao neko drugi, ne mogu da te lazem izvini ali ja bih probala sa njim"...jel to toliko tesko? Ako je tesko ne bih dozvolila sebi da ga prevarim, eventualno bih mogla da shvatim prevarila sam ga i odmah ujutru dosla i raskinula. Meni zapravo smeta u prici to sto se podrzava stav da "ja opipam malo teritoriju pa cu onda da sutnem decka a ako mene sutne nova prilika ja imam jos uvek svog starog decka"...to je ono sto meni bode oci...ali naravno to ne znaci da ne simpatisem ljude koji imaju drugacije odnose ili prave drugaciji izbor samo njihov izbor ne bi mogao biti moj izbor...stvarno je nevazno ali ja raskinem vezu pa budem po dve godine sama i nije mi problem, ne umem da budem u vezi ako nisam zaljubljena, mozda je to lose ali ja sam takva...

Ма све си ти овде себе лепо представила..:super:..али не видим какве то везе има са мојим питањем: Како се може унапред знати да ли ће нешто бити озбиљна и дуга веза или не?:confused:
 
Ako vam se svidi neki momak,kojeg znate neko vreme,i vi njemu i on vas pocne muvati na vrlo specifican nacin,a pritom oboje osetite neku posebnu privlacnost i svesni ste da cete spavati snjim jel se zelite i spavate,a pritom znate da on ima devojku i da se to nece zadrzati samo na jedanput jel on vec misli o tome kada ce vas videti.

Sta mislite koji je pravi nacin i koliko vremena da ga osvojite u potpunosti?

blago vama...kakve divne misli vam se motaju po glavi:zper:
 
Ма све си ти овде себе лепо представила..:super:..али не видим какве то везе има са мојим питањем: Како се може унапред знати да ли ће нешто бити озбиљна и дуга веза или не?:confused:

Predstavila sebe:eek:? Morala bih najpre imati ambiciju za to:zcepanje:? Svi znamo kako se valja odnositi prema drugom ljudskom bicu a kako se licno odnosimo je stvar izbora, licnog i nijednog drugog. Kao sto ne bih mogla reci da je dan kada je vece tako ne mogu kazati da je ok uciniti nesto sto nije ok. Da li je nekad zelja jaka? Pretpostavljam da jeste, imala je nisam ako je budem imala priznacu je javno, evo obecavam:zcepanje::zcepanje:...

Mnogo je lako polemisati na forumu i tvrditi da je to realnost a da mi zivimo u bajci ili u folu ali pitala bih ja iskreno da je ta devojka koja je varana sestra, cerka ili kuma osobe kojoj prevara nije strasna dok se gospodjica sa kojom je vara ne odluci...pun svet slobodnih momaka zasto bih morala nekome da nanosim patnju...:dontunderstand:

Ne moze se znati i da li ce par ostati zajedno do kraja i nakon 20 godina braka...Ljubav je rizik, opasna igra za sve koji pruzaju jake emocije. Medjutim vecina veza pocinje na normalan nacin, izmedju slobodnih ljudi koji provode vreme zajedno, koji upoznaju na miru jedno drugo a pri tome se ne kriju i ne sunjaju i da, smatram da imaju vece sanse za trajanje. U ljubavi nema garancije ali zna se sta je moralno a sta nije. Razumem ja osecaj "taj i nijedan drugi na svetu" ali zasto bih onda sedela na dve stolice ako ne iz razloga "daj da vidim kako mi je sa njim pa cu onda da sutnem sadasnjeg da slucajno ne ostanem sama"...to je nesto sto ja zbilja ne cenim
 
И, шта би у том контексту препоручила овој девојци: како да смува момка а да то буде дуга и озбиљна веза и још да га натера да он пре мувања са њом остави своју девојку? :confused:
 
И, шта би у том контексту препоручила овој девојци: како да смува момка а да то буде дуга и озбиљна веза и још да га натера да он пре мувања са њом остави своју девојку? :confused:

Aha...da...kazala sam joj da ga ostavi na miru, da razmisli za to vreme sama (svima se desava da se pomuti svest kada smo inficirane prisustvom nekoga), da mu kaze "ona ili ja" biraj! Vrlo jednostavno neka odabere sam...to sto ga ona zeli nema nikakve veze sa njegovim zivotom jer on ima svoj zivot sa nekim drugim. Da li je devojka promenjiva kategorija? Jeste...ne vidim zasto je on ne bi promenio...sta ga zadrzava ako je zaljubljen u nju...mozda je nesiguran i uplasen e pa onda kada mu postavi objektivan uslov postace mu jasno da moze da je izgubi i docice do nje sam...ako je ne zeli moze da ga moli, kumi, zvrcka, cima za gluposti pomoci tu nema...
 
Konkretno da odgovorim - prvo treba biti spreman i da ga možda nećeš osvojiti i da će se sve završiti tako što ćeš ti biti povređena u svemu tome, tj postoji i mogućnost da on nakon svega odluči da ostane sa svojom devojkom. Ne treba gajiti iluzije, neki varaju da bi malo iskusili promenu, neki žele da se oprobaju da li su i dalje privlačni i drugim devojkama, neki žele da prvo isprobaju novu vezu da vide da li im je bolja od stare, neki žele dvostruku vezu... Retko kad takve veze nastaju zato što je njemu baš loše u vezi u kojoj je i na korak je da raskine, jer ga ona ne razume, bla, bla... Veliki je rizik, a ako ipak pokušaš, pa uživaj u svemu što se dešava, ne potresaj se mnogo, i budi uvek vesela kad si sa njim, jer sigurno mu ne treba još jedna koja ga smara i plače. Zvuči surovo, ali tako je.
 
Aha...da...kazala sam joj da ga ostavi na miru, da razmisli za to vreme sama (svima se desava da se pomuti svest kada smo inficirane prisustvom nekoga), da mu kaze "ona ili ja" biraj! Vrlo jednostavno neka odabere sam...to sto ga ona zeli nema nikakve veze sa njegovim zivotom jer on ima svoj zivot sa nekim drugim. Da li je devojka promenjiva kategorija? Jeste...ne vidim zasto je on ne bi promenio...sta ga zadrzava ako je zaljubljen u nju...mozda je nesiguran i uplasen e pa onda kada mu postavi objektivan uslov postace mu jasno da moze da je izgubi i docice do nje sam...ako je ne zeli moze da ga moli, kumi, zvrcka, cima za gluposti pomoci tu nema...

Али, не можеш тек ткао прићи дечку који ти се тек свиђа и рећи:''Она или ја!''. :lol:..морате се прво мувати, упознавати, флертовати, показивати допадање једно другоме и жељу....и уопште доћи у такву ситуацију да можеш да постављаш такав услов некоме, да се уопште постави питање везе међу вама... :confused:
Шта до тада?
Ипак мораш мувати заузетог дечка? :zper:

А и тада, ако кренеш да га муваш - ко зна да ли ћеш се њему довољно допасти да би оставио своју девојку....а чак и да је остави, ко зна да ли ће се то развити у дугу везу....можда ће остати само на нивоу успутног секса...:roll:
Значи - гаранција нема!
Једини савет је да проба па да види како ће се ствари развијати, зар не? ;)
 
Bas ste se svi lepo ispricali...Pojedini su promasili poentu cele price ali nema veze.Slazem se sa Hellen u najvecem delu price.Ako se ti sam/sama ne boris za sebe tesko da ce se neko drugi boriti.Ponavljam,on je meni prisao prvi,a ne ja njemu.Mene se uopste netice njihova veza,jel sto rece jedan moj drugar"kad vidis cipele u izlogu ako ti se svide prvo ih probas pa tek onda platis i nosis kuci,a pritom nemas pojma da li ces ih nositi mesec ili godinu"
Oni veceras imaju tj.verovatno su vec imali "ozbiljan"razgovor,detalji tek slede.
Sve opcije su otvorene,videcemo sta ce biti.
 
Али, не можеш тек ткао прићи дечку који ти се тек свиђа и рећи:''Она или ја!''. :lol:..морате се прво мувати, упознавати, флертовати, показивати допадање једно другоме и жељу....и уопште доћи у такву ситуацију да можеш да постављаш такав услов некоме, да се уопште постави питање везе међу вама... :confused:
Шта до тада?
Ипак мораш мувати заузетог дечка? :zper:

А и тада, ако кренеш да га муваш - ко зна да ли ћеш се њему довољно допасти да би оставио своју девојку....а чак и да је остави, ко зна да ли ће се то развити у дугу везу....можда ће остати само на нивоу успутног секса...:roll:
Значи - гаранција нема!
Једини савет је да проба па да види како ће се ствари развијати, зар не? ;)

Ne, naravno da ne. Zasto bih prilazila zauzetom momku? Meni je to bas bezveze...zasto bi mene u srednjim 20tim zanimao zauzet momak, zar nema slobodnih momaka? Pa jos i ako ga ne poznajem...:eek:...sta pala sam na njegov izgled i resila da ga preotmem:eek::eek:?
 
Ne, naravno da ne. Zasto bih prilazila zauzetom momku? Meni je to bas bezveze...zasto bi mene u srednjim 20tim zanimao zauzet momak, zar nema slobodnih momaka? Pa jos i ako ga ne poznajem...:eek:...sta pala sam na njegov izgled i resila da ga preotmem:eek::eek:?

Опет ти о себи....:confused:

Причамо о ситуацији у којој се налази ова девојка. Значи - момак јој се свиђа, привлачи је, желела би да се смува са њим, желела би везу са њим...и она се њему свиђа...постоји неки флуид између њих....али:
1. он има девојку
2. она не жели крес шему, жели нешто озбиљније, али не може да зна шта он жели

Шта јој је чинити?
 
Ne, naravno da ne. Zasto bih prilazila zauzetom momku? Meni je to bas bezveze...zasto bi mene u srednjim 20tim zanimao zauzet momak, zar nema slobodnih momaka? Pa jos i ako ga ne poznajem...:eek:...sta pala sam na njegov izgled i resila da ga preotmem:eek::eek:?

Naravno da ne treba prilaziti zauzetim momcima, ali šta kad ti se neko svidi, lepo se kapirate, polako osećaš da se zaljubljuješ u njega i onda ti on kaže da ima devojku? Lako je reći da treba jednostavno odustati, ali kad dođe do toga mnogi se odlučuju da nešto probaju ili makar ostanu u prijateljskom kontaktu sa tom osobom. Da ostave vrata otvorena za mogućnost da se jednog dana nešto desi.
 
A da li vam je ikad palo na pamet da ste mozda pobrkali emocije? :)
U smislu, i prema prijateljima osecamo jake emocije i onda se pojavi neko ko je super (i zauzet) i mi, umesto da se normalno druzimo i budemo srecni sto smo dobili jos jednog prijatelja, mi se tripujemo da smo se zaljubili?
 
Опет ти о себи....:confused:

Причамо о ситуацији у којој се налази ова девојка. Значи - момак јој се свиђа, привлачи је, желела би да се смува са њим, желела би везу са њим...и она се њему свиђа...постоји неки флуид између њих....али:
1. он има девојку
2. она не жели крес шему, жели нешто озбиљније, али не може да зна шта он жели

Шта јој је чинити?

Ok ponovicu u trecem licu posto ne ide drugacije....

Ona ne bi trebalo da cini bilo sta... Zato sto nismo zivotinje pa da nam animalno prevlada vec smo misaona bica koja imaju sposobnost da se kontrolisu. Hajde da objasnim plasticno, sedite u grupi, on je tako sladak, zanimljiv, pametan, zavodljiv ma extra tip i onda nastupa razlika izmedju misaonog bica i nemisaonog bica. Nemisaono ce kazati "wow mora biti moj" a misaono "wow bas lepo sto postoje ovakvi momci, ne zelim da se mesam ljudima u zivot i necu da budem krevetski pokrivac kako njemu odgovara pa cu lepo samo kontatovati da je dobar frajer"...sta je tu nejasno? Ne mozes se aman zaljubiti tek tako, vidis ga padne zavesa i PUF zaljubljena sam. Mislim, mozes u teen uzrastu. Zato oni i jesu maloletni a zato postoji pretpostavka da smo mi odgovorni. Znaci, kontam, dobar je tip ali isto kontam necu da se petljam i igram vatrom kada ta vatra moze da oprli nas troje. Ona bi trebalo njega da pusti da se on njoj primakne jer nije u vezi ona vec on sledi nije delanje na njoj vec na njemu...momak ako zeli nacice nacin da joj pridje ako ne zeli ne vidim sta ona trazi u celoj prici...

P.S setila sam se scene iz filma Neverna zena kada Dajani Lejn prolazi kroz glavu sta je trebalo da uradi...kako zove taxi, on nudi da ostane, ona seda u auto, konta da je bas sladak i radi pravu stvar...
 
Naravno da ne treba prilaziti zauzetim momcima, ali šta kad ti se neko svidi, lepo se kapirate, polako osećaš da se zaljubljuješ u njega i onda ti on kaže da ima devojku? Lako je reći da treba jednostavno odustati, ali kad dođe do toga mnogi se odlučuju da nešto probaju ili makar ostanu u prijateljskom kontaktu sa tom osobom. Da ostave vrata otvorena za mogućnost da se jednog dana nešto desi.

Aha...slazem se ja potpuno sa tobom...samo ja sam shvatila da ona hoce da mu rasturi vezu, nece da bude samo "ona" varijanta...ono hoce da ga preotme...ne drzi me za rec ali valjda su imali i odnose...provericu sada

P.S. jesu spavali su...protiv toga se ja bunim...cuj nisu mogli da odole pa zasto su se doveli u situaciju da ne mogu da odole?
 

Back
Top