Šta mislite : Jel će stvarno otpustiti profesore i zdravstvene radnike?

???

  • Da, narod i ja podrzawamo owo, treba ukinuti zdrawstwo i proswetu na ustrb administracije

  • Ne

  • Da protji tje, ali uz demonstracije (nasilne nenasilne)


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Bratislav90

Poznat
Banovan
Poruka
8.889
Da li su toliko ludi da tako nesxto ucxine...?
Swakom ko je bio do obliznje klinke, jasno mu je da imaju manjak osoblja... I uopsxte manjak swega. Ili ko je otisxao u skole, primetitje da smo knap sa odejenjima i resorima.. I wetjina skola imaju dosta stare zidowe, nisu remontirane itd..
Da li je mogutje da tje sada naprawiti owako nesxto, na ustrb gradjana? Da li tje ih gradjani sprecxiti? Da li je mogutje da tje im owo protji? :dontunderstand:
 
stvari se kao i obicno rade naopako

neka prvo otpuste tih 20 ali % ministara

pa ako ne pomogne onda 20% zamenika i pomocnika

pa ako ne pomogne 20% predsednika opstina

pa ako ne pomogne 20% tajkuna

pa ako ne pomgne 20% stranih banaka i starnih osiguranja, ionako nema stete jer ne rade za srpsku privredu

...


i tako dalje, i tako to

slobodno dodajte samo da obican narod bude krajnja meta za otpustanje
 
Poslednja izmena:
Samo da spomenem ovaj primer... Dok mi je baba lezala na Infektivnoj klinici u Zrenjaninu, sokirala sam se stanjem tamo i pricom sa sestrama. Na tom odeljenju postoji samo dva lekara, cetiri sestre i dve spremacice. Od te cetiri sestre, po smenama su rasporedjene po dve. One su mi rekle da je na drugim odeljenjima slicno stanje, ali da je neuporedivo veci broj lekara nego na njihovom odeljenju i da cak ima odeljenja koja imaju duplo vise lekara od sestara sto je nelogicno jer sestre obavljaju mnogo veci deo posla u brizi o bolesnicima. A na svim odeljenjima jako kubure sa brojem spremacica.
Svojim ocima sam se uverila da te sestre na Infektivnom odeljenju crknu od posla i da jednostavno ne uspevaju sve da postignu. Cak su i pacijenti bili svesni toga i niko se nije bunio, a nilo ih je uneredjenih koji su mirno cekali svoj red da ih sestre presvuku jer su uglavnom bili stariji i nepokretni ili tesko pokretni.
 
Vrana vrani oči ne kopa , te se ni ja ne bojim za ove:roll:

Trebalo bi :

Izopuštati ovu trenutnu bahatu ološ i zaposliti nove, mlade i pre svega politički neaktivne...tek kada bi se to uradilo, možda bismo i počeli da ličimo na neku iole normalniju državu...:confused:

Kakvo je sada stanje u našem korumpiranom i pre svega politički obojenom zdravstvu , a još gore u bahatom i jedva sposobnom ( čitaj: pismenom) školtsvu , tj prosvetnim radicima, takvo nam je i društvo : aloooo Požega...:dash:...iz škola nam svake godine izlazi SAMo više od 40% funkcionalno NEPISMEME omladine i...o čemu mi uopšte pričamo ?:dash::dontunderstand::roll:

I da...umesto što mi njih plaćamo, oni bi trebalo da plaćaju i debelo da plate što nam uništavaju omladinu...ološ !
 
Poslednja izmena:
Vrana vrani oči ne kopa , te se ni ja ne bojim za ove:roll:

Trebalo bi :

Izopuštati ovu trenutnu bahatu ološ i zaposliti nove, mlade i pre svega politički neaktivne...tek kada bi se to uradilo, možda bismo i počeli da ličimo na neku iole normalniju državu...:confused:

Kakvo je sada stanje u našem korumpiranom i pre svega politički obojenom zdravstvu , a još gore u bahatom i jedva sposobnom ( čitaj: pismenom) školtsvu , tj prosvetnim radicima, takvo nam je i društvo : aloooo Požega...:dash:...iz škola nam svake godine izlazi SAMo više od 40% funkcionalno NEPISMEME omladine i...o čemu mi uopšte pričamo ?:dash::dontunderstand::roll:

Ne bih se slozio da su profesori nesposobni toliko. tj jesu nesposobni al u tome da nateraju detzu da ucxe. Inacxe uwako deluju ok.
Uwek imasx likowe koji se prowuku. Ja sam imao prilicxno ok iskustwa, jedini hronicxni problem profesora, jeste sto su nekako malo owako ne znam, ne umeju sa detzom
 
Bas me iskreno zanima kako bih mogla da pomognem da drzava bude finansijski jaca, a da u isto vreme mogu da platim racune koji su mi tacno pola plate?:roll:

nemam pojma za to ja sam samo parafrazirao velikog vizionara
u njegovim citatima je sva mudrost ovog sveta:mrgreen:
on bi vam sigurno uvalio neku takvu zvaku pokazujuci prstom u buducnost...da je ziv
bog da mu dushu prosti
 
Ne bih se slozio da su profesori nesposobni toliko. tj jesu nesposobni al u tome da nateraju detzu da ucxe. Inacxe uwako deluju ok.
Uwek imasx likowe koji se prowuku. Ja sam imao prilicxno ok iskustwa, jedini hronicxni problem profesora, jeste sto su nekako malo owako ne znam, ne umeju sa detzom


Kako ne umeju ?:eek:

Pa umeju da traže i primaju kintu...umeju da štrajkuju i UCENJUJU državu, tj sve nas da im se svako malo povećavaju i ovako velike plate i nezaslužene , obzirom kakvu uslugu pružaju...umeju da bezobzirno drže privatne časove tim istim klincima kojima predaju i u školi za šta su već debelo plaćeni...ma ne vuci me za jezik da ne počnem i konkretnije o ovima:dash:
 
Kako ne umeju ?:eek:

Pa umeju da traže i primaju kintu...umeju da štrajkuju i UCENJUJU državu, tj sve nas da im se svako malo povećavaju i ovako velike plate i nezaslužene , obzirom kakvu uslugu pružaju...umeju da bezobzirno drže privatne časove tim istim klincima kojima predaju i u školi za šta su već debelo plaćeni...ma ne vuci me za jezik da ne počnem i konkretnije o ovima:dash:

Ne lupetaj molim te. Ako imas konkretne dokaze za tako nesto iznesi ih.
Isao sam u skolu drzawnu srednju, i osnownu, i nikakwih takwih stwari nije bilo.
a jednostawno ne umeju, ali to wetj nije tolika kriwitza. Mada jeste.. Ali ono, onome ko zeli da nauci daju sansu. Kriwlji je plan i program nego sami profesori
 
nemam pojma za to ja sam samo parafrazirao velikog vizionara
u njegovim citatima je sva mudrost ovog sveta:mrgreen:
on bi vam sigurno uvalio neku takvu zvaku pokazujuci prstom u buducnost...da je ziv
bog da mu dushu prosti

Izem mu viziju kad nije dao konkretne predloge...Ima ih takvih koliko kod hoces u nasoj vladi...sve sam vizionar sa parafrazama :dash:
 
Ne lupetaj molim te. Ako imas konkretne dokaze za tako nesto iznesi ih.
Isao sam u skolu drzawnu srednju, i osnownu, i nikakwih takwih stwari nije bilo.
a jednostawno ne umeju, ali to wetj nije tolika kriwitza. Mada jeste.. Ali ono, onome ko zeli da nauci daju sansu. Kriwlji je plan i program nego sami profesori

Pa ti i jesi dokaz da si išao u ovakvu školu i da su te učili ovakvi-trenutni profesori ( kada bih i uspela da protumačim šta si ostalo napisao):cool:
:mrgreen:
 
Pa ti i jesi dokaz da si išao u ovakvu školu i da su te učili ovakvi-trenutni profesori ( kada bih i uspela da protumačim šta si ostalo napisao):cool:
:mrgreen:

ali ja sam republicxki talenat , tako da za mene ne waze standardna prawila.
Ja sam neobuzdan duh. Ja sam jacxi nego swi ti profesori zajedno :D. tako da ja nisam merodawan :D
 
Prosvetari imaju tek od pre koju god solidnije prihode , ali nije to nista posebno imajuci u vidu delatnost kojom se bave ,citave dve decenije su imali katastrofalna primanja ,sto se tice funkcionalne pismenosti istina je da je prakticno znanje zapostavljeno ali tvrdim da sa ovom reformom i privatnim faxovima svaki debil moze da zavrsi fax sto nije dobro i sto urusava citav obrazovni sistem
 
Vrlo se "argumentovana" rasprava vodi......

Onaj koji je pre neki dan pricao kako bi svima u prosveti smanji plate na 20 000 sad je odjednom najveci borac za prava tih istih......

A niko da objasni kako se u Srbiji vec 15-20 godina konstantno smanjuje broj djaka,a povecava broj zaposlenih u prosveti......
Kako 30-40% zaposlenih nastavnika i profesora ne ostvari zakonski fond casova,vec ostvari znatno manje.......da li je to zato sto ima manjak zaposlenih ili.......?

Kako to da je u ......u normalnim zemljama procenat ljudi koji rade u administraciji u zdravstvu 5-7% od ukupnog broja zaposlenih,a kod nas je 25%.........
 

Back
Top