Quantcast

Šta mislite, da li je u redu da dete samo može da bira svoj pol?

belijablan9

Početnik
Poruka
1
Znam da je tabu tema, ali bih htela da znam šta vi mislite o tome.

Da li je okej da maloletna devojčica može da odluči da je muško, i onda da zahteva od roditelja da joj se obraćaju kao da je muško i da joj omoguće testosteron terapije, a kad vidi da neće, onda da ih stavi pred vrhovni sud i da tamo dobije podršku sudije koji će da kaže da su roditelji učestvovali u porodičnom nasilju tako što nisu hteli da ispune zahteve ćerke, i zatim da donese sudski nalog da ćerka dobija hormonske terapije koje je tražila i da pošalje roditelje u zatvor u međuvremenu.

To meni liči na nešto iz nekog distopijskog filma, ali možda grešim, možda ima nešto dobro u tome? Ne znam, teško mi je verovati da je Kanadski vrhovni sud jedan veliki cirkus, to je ozbiljna država, ne?

Izvor: https://www.lifesitenews.com/news/dad-calling-gender-confused-daughter-a-girl-and-not-a-boy-constitutes-family-violence-bc-judge-rules

Metronomy

Ističe se
Poruka
2.591

Da li je okej da maloletna devojčica može da odluči da je muško, i onda da zahteva od roditelja da joj se obraćaju kao da je muško i da joj omoguće testosteron terapije, a kad vidi da neće, onda da ih stavi pred vrhovni sud i da tamo dobije podršku sudije koji će da kaže da su roditelji učestvovali u porodičnom nasilju tako što nisu hteli da ispune zahteve ćerke, i zatim da donese sudski nalog da ćerka dobija hormonske terapije koje je tražila i da pošalje roditelje u zatvor u međuvremenu.

To meni liči na nešto iz nekog distopijskog filma, ali možda grešim, možda ima nešto dobro u tome? Ne znam, teško mi je verovati da je Kanadski vrhovni sud jedan veliki cirkus, to je ozbiljna država, ne?

Izvor: https://www.lifesitenews.com/news/dad-calling-gender-confused-daughter-a-girl-and-not-a-boy-constitutes-family-violence-bc-judge-rules
Maloletnu devojcicu mora neko da zastupa pred sudom. Tako da to nije samo njena odluka ili volja.

Vexy

Buduća legenda
Moderator
Poruka
33.280
Nije u redu. Deca znaju svoj pol i ne treba se igrati sa tim. I ja sam kao dete imala lude ideje sta sve hocu da promenim. Prvo sam naravno htela da promenim svoje ime.
i ja sam htela da menjam ime,
to me je prošlo, ali ne u potpunosti...i dan danas pomislim kako bi bilo da se zovem drugačie, ali s obzirom na to da me svi znaju pod sadašnjim imenom...odustanem,
a i promena dokumenata košta, a ne daju mi se pare za to.

Dragan Marijin

Obećava
Banovan
Poruka
94

Pa šta ima bolest sa željama ..

Nina

Starosedelac
Supermoderator
Poruka
185.409

Kako je to bolest onda je to odluka lekara

hirajgoagain

Zaslužan član
Poruka
119.245
možda je kod njih to uzelo maha oko promene pola, povezano je i sa ljudskim pravima (npr neko kaže da se oseća kao žensko a muško je i takmiči se onda u sportu sa ženama???) tj nisam neki ekspert al možda je tako
mada je ova presuda već previše pogotovo za hormone :confused: ne znam jel imaju uopšte neke debate na tu temu
šta im je konzervativno a šta liberalnoo

Ejbisidi

Aktivan član
Poruka
1.898
jel ima tog izjašnjavanja da si suprotan pol više po USA i kanadi? mislim da sam čula al ne znam eto ti reci
Ne znam kako je u Srbiji, ali ovde je prilicna kanalizacija sto se toga tice. Meni je strasno zao tih ljudi koji sebi upropascuju zivot iz pomodarstva jer je populatno biti drugaciji i poseban. To je veoma lak nacin da postanes poseban jer ne moras da se trudis. Jednom mi je neka devojka rekla blago meni sto imam CELIJAKIJU i sto imam posebne zahteve oko ishrane... to su takve budale da ne poverujes. Svima nedostaju mama i tata da ih zbrinu. Jbt, ko je ukljucio klimu... rekla sam da c da perem kosu

tab503

Buduća legenda
Administrator
Poruka
44.354
Oskarovka šokirala: Moj sin je sada devojčica
Autor: mondo.rs
Šarliz Teron dozvolila je trogodišnjem sinu da bira svoj pol.

Oskarovka Šarliz Teron ponosna je mama dvoje usvojene dece, Džeksona i Ogast.

Džekson sada ima sedam godina, a njegove fotografije u haljinici šokirale su konvencionalniju javnost. Oskarovka je sada otkrila da već četiri godine sinčića odgaja kao da je devojčica, i da mu se obraća u ženskom rodu, samo je to do sada krila.

"Imala je tri godine kada mi je rekla da nije dečak. I otada, odgajam devojčicu, kojoj se kasnije pridružila još jedna sestra. Ja sam mama dve divne devojčice i želim da ih zaštitim, kako bi procvetale," rekla je ona.

"Moj posao majke podrazumeva da moram da uradim sve što je u mojoj moći da ih volim i slavim, i da budem sigurna da imaju sve što im je potrebno kako bi mogle da budu šta god požele. Uradiću sve što mogu kako bi moja deca imala to pravo, i kako bi se tokom života osećale bezbedno," rekla je ona.

Oskarovka, koja je kao petnaestogodišnjakinja gledala kako njena majka ubija njenog oca u samoodbrani, rekla je da je od majke Gerde naučila da mora biti iskrena.

"Odrasla sam u Južnoj Africi, zemlji u kojoj ljudi žive poluistine, uz laži i šaptanje. Odgajana sam tako da ne budem takva. Majka me je naučila da moram da se izborim za sebe, da znam da život nije večan i da moram da ga živim iskreno," rekla je ona.

Šarliz je Džeksona usvojila 2012, a drugu kćerku Ogast tri godine kasnije.

Ejbisidi

Aktivan član
Poruka
1.898
Oskarovka šokirala: Moj sin je sada devojčica
Autor: mondo.rs
Šarliz Teron dozvolila je trogodišnjem sinu da bira svoj pol.

Oskarovka Šarliz Teron ponosna je mama dvoje usvojene dece, Džeksona i Ogast.

Džekson sada ima sedam godina, a njegove fotografije u haljinici šokirale su konvencionalniju javnost. Oskarovka je sada otkrila da već četiri godine sinčića odgaja kao da je devojčica, i da mu se obraća u ženskom rodu, samo je to do sada krila.

"Imala je tri godine kada mi je rekla da nije dečak. I otada, odgajam devojčicu, kojoj se kasnije pridružila još jedna sestra. Ja sam mama dve divne devojčice i želim da ih zaštitim, kako bi procvetale," rekla je ona.

"Moj posao majke podrazumeva da moram da uradim sve što je u mojoj moći da ih volim i slavim, i da budem sigurna da imaju sve što im je potrebno kako bi mogle da budu šta god požele. Uradiću sve što mogu kako bi moja deca imala to pravo, i kako bi se tokom života osećale bezbedno," rekla je ona.

Oskarovka, koja je kao petnaestogodišnjakinja gledala kako njena majka ubija njenog oca u samoodbrani, rekla je da je od majke Gerde naučila da mora biti iskrena.

"Odrasla sam u Južnoj Africi, zemlji u kojoj ljudi žive poluistine, uz laži i šaptanje. Odgajana sam tako da ne budem takva. Majka me je naučila da moram da se izborim za sebe, da znam da život nije večan i da moram da ga živim iskreno," rekla je ona.

Šarliz je Džeksona usvojila 2012, a drugu kćerku Ogast tri godine kasnije.
Pre par nedelja u downtown-u covek obucen u Nindza Kornjacu je presao ulicu ispred mog auta izazivajuci naglu opustenost donje vilice na mom licu.

On nije bio neka genericka kornjaca iz kolekcija kostima za Helovin, nego je bio potpuno posebna kornjaca tj. Kostim je neko napravio samo za njega.

Taj covek za sebe misli da je nindza kornjaca... mislim da ce ovaj trend samo-identifikacije otici u potpuno novim pravcima jer je ludilo tek pocelo.

zaluđenik

Aktivan član
Poruka
1.794
Planiraju tamo da uvedu neki "gender equality" zakon koji će otprilike biti baš ovo što piše u prvom postu.
Inače, već postoje trans "sportisti" - muškarci koji su postali žene samo da bi dominirali u sportovima u kojima je razlika u snazi bitna (feministkinje, izvinite, ipak nismo toliko jednaki, ali krivite jednu žensku, zove se biologija).

Šampion u ženskom biciklizmu

Dizanje tegova

Sprint (srednja škola)

Postižeš prosečne rezultate u muškoj konkurenciji, predstaviš se kao žena, i BUUUM! Postaneš nenadj*bivi šampion.
Ženske mukice koje godinama treniraju imaju zagarantovano drugo mesto (jedan slučaj u ovom srednjoškolskom sprintu je takav da najboljA može biti tek treća jer prve DVE takmičarke :) su momci).
U sportovima gde je snaga bitna, ima ih. Nisam još čuo za trans šahist(kinj)u...

Poslednja izmena:

Ejbisidi

Aktivan član
Poruka
1.898
Planiraju tamo da uvedu neki "gender equality" zakon koji će otprilike biti baš ovo što piše u prvom postu.
Inače, već postoje trans "sportisti" - muškarci koji su postali žene samo da bi dominirali u sportovima u kojima je razlika u snazi bitna (feministkinje, izvinite, ipak nismo toliko jednaki, ali krivite jednu žensku, zove se biologija).

Šampion u ženskom biciklizmu

Dizanje tegova

Sprint (srednja škola)

Postižeš prosečne rezultate u muškoj konkurenciji, predstaviš se kao žena, i BUUUM! Postaneš nenadj*bivi šampion.
Ženske mukice koje godinama treniraju imaju zagarantovano drugo mesto (jedan slučaj u ovom srednjoškolskom sprintu je takav da najboljA može biti tek treća jer prve DVE takmičarke :) su momci).
U sportovima gde je snaga bitna, ima ih. Nisam još čuo za trans šahist(kinj)u...
Strašna glupost! Muka mi i da komentarisem tu pojavu.

Meni kao pravoj zeni ipak najteze pada to povrsno shvatanje zenstvenosti. Vi mozete tacno da znate da su samo zaludjeni muskarci kada vidite da zenstvenost svode na sminku i vestacke sise.