Quantcast

Sta mi se desava?

Lederer95

Početnik
Poruka
40
Pozdrav.Milan25 godina,nakon tonu nekih stresnih situacija,opsesivnih misli koje nisam uspio rjesiti,upao sam vjerovatno u psihozu.Evo to traje 10 tak dana,prvo ta borba sa tim mislima,onda neko mjenjanje u mozgu,mozak bude kao u dnu bunara,nemogucnost racionalnog razmisljanja,glava kao da nije moja,jaka demencija,kao da nisam sav svoj,cudnoca sva,a u mozgu kao da se desavaju cudne stvari,ne mogu se nikako sabrati,stalno imam osjecaj da mi je mozak u nekoj drugoj dimenziji,drugacijoj od svega,ocima gledam kao da i ne gledam,kao da je mrak pao preko njih,ne mogu se sabrati nikako.Evo danas na poslu nesto me udarilo u glavu,neka demencija,cudna desavanja u mozgu,utrnutost cijele glave i zadnjeg dijela mozga.Puko sam izgleda,imam svakakve emitacije misli,koje mi se predacu kao osjecanja plus jaka derealizacija

ChristopherWalken

Veoma poznat
Poruka
13.744
Vidiš i priznaješ da imaš problem i to je već pola rešenja. Niko ovde ne može da ti kaže u čemu je konkretno problem i kako ga rešiti već stručno luce, to jest, doktor. Dakle svestan si da nešto nije u redu i da ti treba pomoć. Zato samo napred, ne stidi se, porazgovaraj sa doktorima i videćeš šta i kako dalje.

Grindelwald

Iskusan
Moderator
Poruka
5.382
Pozdrav.Milan25 godina,nakon tonu nekih stresnih situacija,opsesivnih misli koje nisam uspio rjesiti,upao sam vjerovatno u psihozu.Evo to traje 10 tak dana,prvo ta borba sa tim mislima,onda neko mjenjanje u mozgu,mozak bude kao u dnu bunara,nemogucnost racionalnog razmisljanja,glava kao da nije moja,jaka demencija,kao da nisam sav svoj,cudnoca sva,a u mozgu kao da se desavaju cudne stvari,ne mogu se nikako sabrati,stalno imam osjecaj da mi je mozak u nekoj drugoj dimenziji,drugacijoj od svega,ocima gledam kao da i ne gledam,kao da je mrak pao preko njih,ne mogu se sabrati nikako.Evo danas na poslu nesto me udarilo u glavu,neka demencija,cudna desavanja u mozgu,utrnutost cijele glave i zadnjeg dijela mozga.Puko sam izgleda,imam svakakve emitacije misli,koje mi se predacu kao osjecanja plus jaka derealizacija
Како описујеш, постоје карактеристике Психозе али психотични људи немају увид да је имају, јер мисле да је проблем у околини, а не у њима. Јави се ти прво психијатру. Па ако он инсистира за Лазу, онда идеш тамо.

Mita Komita

Veoma poznat
Moderator
Poruka
14.977
meni zvuči kao efekat neke supstance koju si namerno ili nenamerno konzumirao.

Sotir zvani djubre

Elita
Moderator
Poruka
21.527
Како описујеш, постоје карактеристике Психозе али психотични људи немају увид да је имају, јер мисле да је проблем у околини, а не у њима. Јави се ти прво психијатру. Па ако он инсистира за Лазу, онда идеш тамо.
Ma imaju kako nemaju... A doktori po domovima zdravlja uglavnom ne znaju da pogode terapiju...

Lederer95

Početnik
Poruka
40
Slicno mo se desilo ali u manjem intenzitetu 2018 god nakon jednog stresa,to brujanje i mjenjanje i mozgu.Da odem kod psihijatra stavice me da lezim i nakljuksti tabletama,necu biti onda nizasta,ali moracu.Ovo ludilo je neizdrzivo

Snake Lively

Buduća legenda
Moderator
Poruka
26.967
To je ekstreman odgovor na stres. Doživeo si potpunu psihofizičku deregulaciju kao posledicu stresa.

Koja je dijagnoza, to niko ne može da ti kaže. Ionako se danas špekuliše da su u osnovi svih mentalnih poremećaja maladaptacije na stres.
A uzevši u obzir genetiku, porodičnu istoriju, ličnost, itd, to se može kretati od anksioznosti do psihoze.

Idi lekaru.

Soradze

Iskusan
Poruka
6.367
Cemu ironija pa nisam mu napisao da ide u Lazu da bi ga prozivao nego jer su tamo najstrucniji ljudi... Ovo sto je on izneo nije zezanje i siguran sam da mu trebaju lekovi...
Baš mi je žao što nisam drugačije napisala, možda ne biste tako pogrešno shvatili... Ipak, ne znam gde ste ovde osetili ironiju...
Napisala sam "moderatoru" namerno, jer mi se ime vašeg avatara ne dopada.... pa, možda ta reč izaziva sumnju?
U svakom slučaju, evo, ponavljam: BRAVO ZA NAPISANO! BEZ IRONIJE, SOTIRE !
P.S. I bez obzira što mislim da ovaj baja troluje...
:vzagrljaj:

Mita Komita

Veoma poznat
Moderator
Poruka
14.977
Nisam nista,ali osjecam da mi se u mozgu nesto stalno mjenja,u svom ovom stanju,gubim cak i osjecaj da nesto nije uredu.Trenutno se tako u mozgu i osjecam,kao da imam neku nuspojavu na nesto.
to što si opisao može da bude i efekat odbrambenog mehanizma. Slično kao da se udariš u koleno ili izvrneš zglob, pa se naduje da bi se imobilizovalo, da spreči daljnju štetu, tako i možak luči prirodne umirujuće hormone jer si, narodski rečeno, puko, tj. ne znaš kako da se nosiš sa stresovima koji su te snašli.
Tvom mozgu treba da se malo isključi i to se upravo i dešava. Nema razloga za paniku, posveti se sebi i svom očuvanju a problemi koje imaš će da se razreše.

Lederer95

Početnik
Poruka
40
to što si opisao može da bude i efekat odbrambenog mehanizma. Slično kao da se udariš u koleno ili izvrneš zglob, pa se naduje da bi se imobilizovalo, da spreči daljnju štetu, tako i možak luči prirodne umirujuće hormone jer si, narodski rečeno, puko, tj. ne znaš kako da se nosiš sa stresovima koji su te snašli.
Tvom mozgu treba da se malo isključi i to se upravo i dešava. Nema razloga za paniku, posveti se sebi i svom očuvanju a problemi koje imaš će da se razreše.
Hvala ti puno.Trenutno imam neko titranje u mozgu,ne mogu racionalno razmisljati,sa losim mislima se poistovjecujem,kao da mi je neko mozal stisnuo,kao da sam osamucen,kad gledam kao da ne gledam,totalno mi se svjest poremetila,ali hvala ti,nadam se da ce stati

Sotir zvani djubre

Elita
Moderator
Poruka
21.527
Baš mi je žao što nisam drugačije napisala, možda ne biste tako pogrešno shvatili... Ipak, ne znam gde ste ovde osetili ironiju...
Napisala sam "moderatoru" namerno, jer mi se ime vašeg avatara ne dopada.... pa, možda ta reč izaziva sumnju?
U svakom slučaju, evo, ponavljam: BRAVO ZA NAPISANO! BEZ IRONIJE, SOTIRE !
P.S. I bez obzira što mislim da ovaj baja troluje...
:vzagrljaj:
Aa dobro onda, izvini, pogresno sam protumacio..

Lederer95

Početnik
Poruka
40
Mozak kao da se zaledio,skamenio,zasto mi se ovo desava,kad pomislim lose nesto odmah se lijepe i osjecaji da zelim,ali ovo divljanje neko je nepodnosljivo

Soradze

Iskusan
Poruka
6.367
Nisam nista,ali osjecam da mi se u mozgu nesto stalno mjenja,u svom ovom stanju,gubim cak i osjecaj da nesto nije uredu.Trenutno se tako u mozgu i osjecam,kao da imam neku nuspojavu na nesto.
Koliko sam upućena, kod mene izazivaš sumnju... Da ti je tako loše kako predstavljaš, ne bi mogao da pišeš ovako jasno, čak ne bi mogao ni kratak tekst da sročiš, a ne da raspredaš naširoko i nadugačko kako ti je...
Tako da, nešto ovde škripi...

Lederer95

Početnik
Poruka
40
Koliko sam upućena, kod mene izazivaš sumnju... Da ti je tako loše kako predstavljaš, ne bi mogao da pišeš ovako jasno, čak ne bi mogao ni kratak tekst da sročiš, a ne da raspredaš naširoko i nadugačko kako ti je...
sve sto oisem tako je,totalna izgubljenost u vremenu i prostoru,titranje u mozgu,ako je anksioznost zasto nemam strah?

Mita Komita

Veoma poznat
Moderator
Poruka
14.977
Hvala ti puno.Trenutno imam neko titranje u mozgu,ne mogu racionalno razmisljati,sa losim mislima se poistovjecujem,kao da mi je neko mozal stisnuo,kao da sam osamucen,kad gledam kao da ne gledam,totalno mi se svjest poremetila,ali hvala ti,nadam se da ce stati
zato što ti misli lete u iracionalno. Treba da se usidriš u život. Gledaj nešto što će da te nasmeje, da ti odvuče pažnju na drugu stranu. Možeš i moraš sam da se iz toga izvučeš jer ćeš u protivnom da postaneš ovisnik o lekovima, drogama ili alkoholu, koje su brzo ali samo trenutno rešenje.

Mita Komita

Veoma poznat
Moderator
Poruka
14.977
to nije ni toliko bitno jer je scenario moguć a neko ko je stvarno u toj situaciji može da pročita nešto korisno za sebe.

Petar_Petrovic

Iskusan
Poruka
6.744
Ma imaju kako nemaju... A doktori po domovima zdravlja uglavnom ne znaju da pogode terapiju...
Ma nemaju ni oni,sve se svodi na isto,kljukanje tabletama do besvesti...
Imao sam prilike da slusam svedocenje jedne zene koja je bila i rekli su joj otprilike ovako,vi ste 10 koji dolazi od jutros sa istim problemima i prepisu joj antidepresive i slicne stvari koji te uspore,od kojih ti se stalno spava .....

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.