Sta ljudi imaju protiv privatnih fakulteta?

Krigla82

Obećava
Banovan
Poruka
57
Nisam znao koji fakultet da upisem,pa sam upisao tri privatna fakulteta,dva sam zavrsio,treci sam napustio... Moji inace drze biznis,fakultet sam upisao samo kako bih imao papir da sam strucan za taj posao,jer sam ja od svoji roditelja naucio kako se treba baviti biznisom jos od moje 17 godine,ali fakultet sam upisao samo kako bih imao papir... Tesko je da ljudi slusaju coveka koji je zavrsio srednju skolu,ali ti cim imas diplomu to znaci da si 'pametan',to je takodje jedan od razloga sto sam zavrsio dva privatna fakulteta...
Tacno je da na privatnom fakultetu mnogo laske,ali dovoljno naucis sto ti je potrebno za rad. Ali je tako isto tacno da se u drzavnim firmama nista ne radi...
Sta ljudi imaju protiv privatnih fakulteta?
 
Imamo protiv zato sto srozava visoko obrazovanje na najnize grane..................

Ako sam ja spreman za rad,sta onda ljudi imaju protiv privatnih fakulteta. Evo danas imam bolje znanje u svojoj struci nego bilo koji iz drzavnog fakulteta.
Sve dok ja obavljam dobro svoj posao,meni je super.
Prvo moji roditelji kad zele nekoga da zaposle ne pitaju 'koju si skolu zavrsio',ako znas da radis posao,primljen si.
 
Nisam znao koji fakultet da upisem,pa sam upisao tri privatna fakulteta,dva sam zavrsio,treci sam napustio... Moji inace drze biznis,fakultet sam upisao samo kako bih imao papir da sam strucan za taj posao,jer sam ja od svoji roditelja naucio kako se treba baviti biznisom jos od moje 17 godine,ali fakultet sam upisao samo kako bih imao papir... Tesko je da ljudi slusaju coveka koji je zavrsio srednju skolu,ali ti cim imas diplomu to znaci da si 'pametan',to je takodje jedan od razloga sto sam zavrsio dva privatna fakulteta...
Tacno je da na privatnom fakultetu mnogo laske,ali dovoljno naucis sto ti je potrebno za rad. Ali je tako isto tacno da se u drzavnim firmama nista ne radi...
Sta ljudi imaju protiv privatnih fakulteta?
pa to sto se lako dobije taj papir s kojim ni dupe ne mozes obrisati,sto su s njim svi isto tako strucni ko ti
 
Nisam znao koji fakultet da upisem,pa sam upisao tri privatna fakulteta,dva sam zavrsio,treci sam napustio... Moji inace drze biznis,fakultet sam upisao samo kako bih imao papir da sam strucan za taj posao,jer sam ja od svoji roditelja naucio kako se treba baviti biznisom jos od moje 17 godine,ali fakultet sam upisao samo kako bih imao papir... Tesko je da ljudi slusaju coveka koji je zavrsio srednju skolu,ali ti cim imas diplomu to znaci da si 'pametan',to je takodje jedan od razloga sto sam zavrsio dva privatna fakulteta...
Tacno je da na privatnom fakultetu mnogo laske,ali dovoljno naucis sto ti je potrebno za rad. Ali je tako isto tacno da se u drzavnim firmama nista ne radi...
Sta ljudi imaju protiv privatnih fakulteta?

Dokaz zasto je upravo to sto si zavrsio dva privatna fakuleta dok si treci napustio. Prisustvovao sam vise puta situacijama kada su profesori studentima drugih profesora upisivali 9/10 u zamenu da ti isti profesori upisu njhovim studentima. Da si upisao medicinu sumnjam da bi dogurao dalje od druge godine.
 
Ako sam ja spreman za rad,sta onda ljudi imaju protiv privatnih fakulteta. Evo danas imam bolje znanje u svojoj struci nego bilo koji iz drzavnog fakulteta.
Sve dok ja obavljam dobro svoj posao,meni je super.
Prvo moji roditelji kad zele nekoga da zaposle ne pitaju 'koju si skolu zavrsio',ako znas da radis posao,primljen si.

To ti mislis da imas bolje znanje al ok. Takodje bas bih voleo da mi kazes kome bi dao da ti gradi kucu. nekom ko ima diplomu arhitekture ( drzavni fax ) ili neko ko je ucio preko slide-ova i youtube-a
 
...privatni fakulteti su tecajni fakulteti,
i ako ima redovnih profesora
oni samo to otaljaju
a Gazde ih imaju
da bi imali fakultet...
To je u najboljem slucaju fakultet pokrica
kao sto je kod tebe
ali,
fakultet je nesto drugo Pivopijo,
to je ono sto imaju pojedinu u drzavnim institucijama
i 'nista ne rade' osim sto rukovode i vode Drzavu
ali,
kako rece jedan moj prijatelj
da je drzava krava i ja bih je vodio...
P.S.
..ne odnosi se na tebe Pivopijo
nego si otvorio temu iz neznanja
o cemu se radi ili iz prvokacije...
 
To ti mislis da imas bolje znanje al ok. Takodje bas bih voleo da mi kazes kome bi dao da ti gradi kucu. nekom ko ima diplomu arhitekture ( drzavni fax ) ili neko ko je ucio preko slide-ova i youtube-a

Rezultati govore drukcije... Naravno da bih dao da mi gradi kucu neki iskusni majstor,samo pogledaj nekadasnje kuce u Crnoj Gori koje su od kamena... Danas nema bolje kuce nego od kamena.
 
...privatni fakulteti su tecajni fakulteti,
i ako ima redovnih profesora
oni samo to otaljaju
a Gazde ih imaju
da bi imali fakultet...
To je u najboljem slucaju fakultet pokrica
kao sto je kod tebe
ali,
fakultet je nesto drugo Pivopijo,
to je ono sto imaju pojedinu u drzavnim institucijama
i 'nista ne rade' osim sto rukovode i vode Drzavu
ali,
kako rece jedan moj prijatelj
da je drzava krava i ja bih je vodio...
P.S.
..ne odnosi se na tebe Pivopijo
nego si otvorio temu iz neznanja
o cemu se radi ili iz prvokacije...

Ovo necu da komentarisem,ovo je komentar od osobe koja ne zna kako fukcionise Zemlja.
 
...kako Zemlja funkcionise , tesko je znati...to je na dusu astrofizicarima
astronomima i sl.
ali Drzava kako funkcionise jedino znam
da bi mi bilo bolje
da je posmatram iz Vani
kao prije 6. godina...moj dragi ,-Pivopijo...

Ne znam zasto me nazivas 'Pivopijo'... A sa druge strane meni je bitno da sam posten covek,da znam da radim svoj posao kao sto ga i radim dobro.
 
Ako sam ja spreman za rad,sta onda ljudi imaju protiv privatnih fakulteta. Evo danas imam bolje znanje u svojoj struci nego bilo koji iz drzavnog fakulteta.
Sve dok ja obavljam dobro svoj posao,meni je super.
Prvo moji roditelji kad zele nekoga da zaposle ne pitaju 'koju si skolu zavrsio',ako znas da radis posao,primljen si.
Dobro,uzmimo da si ti spreman za rad i da ti je diploma trebala eto samo reda radi,ali šta je s ostalima?
Onima koji nisu ništa naučili o nekom poslu iz prve ruke,a pri tom završe i tako neki privatni fakultet?
Šta očekivati?
 
Ako te zanima cime se bavim,ne bavim se pisanjem po forumima... A sa druge strane nisam vaspitan da ismejavam druge.

PA nisi se bas neso bavio ni ucenjem, cim si odlucio da ides linojom manjeg otpora. Znas, daleko bi vise imao postovanja da si napisao, moji imaju firmu al nisam hteo da budeo kao 99% klinaca kojima je sve palo sa neba sam odlucio da malo nesto i naucim a ne da platim 2 diplome...
 
Dobro,uzmimo da si ti spreman za rad i da ti je diploma trebala eto samo reda radi,ali šta je s ostalima?
Onima koji nisu ništa naučili o nekom poslu iz prve ruke,a pri tom završe i tako neki privatni fakultet?
Šta očekivati?

Moji roditelji su zavrsili srednje skole,nikad im nije bio cilj da rade za drzavu ili kod privatnika. Jer su znali da to prvo nece imati dobar efekat na brak, a posle ni na decu.
Tako da su oni placali najbolje strucnjake marketinga i tako su 'krali' motode od najboljih i danas se sve to isplatilo.
 
Ponovo kreces sa ismejavanjem,je l' to razlog nekog besa?

Ti si pitao sta ljudi imaju protiv privatnih fakulteta i onda u jednoj recenici odgovorio. Ne ismevam vec sam realan. Izabrao si privatni fakultet jer si znao da ces ga zavrsiti a da prilikom studiranja istog procitas prvu i poslednju stranice pred ispid i polozis. Jos je i hvalis kako tvoji imaju privatnu firmu i da su studirao tri privatna fakulteta... Sam si sebe doveo u tu situaciju....Dakle sta sam ja rekao a da nije tacno?
 
Ti si pitao sta ljudi imaju protiv privatnih fakulteta i onda u jednoj recenici odgovorio. Ne ismevam vec sam realan. Izabrao si privatni fakultet jer si znao da ces ga zavrsiti a da prilikom studiranja istog procitas prvu i poslednju stranice pred ispid i polozis. Jos je i hvalis kako tvoji imaju privatnu firmu i da su studirao tri privatna fakulteta... Sam si sebe doveo u tu situaciju....Dakle sta sam ja rekao a da nije tacno?

Valjda je logicno da jedan covek bira laksi put... Ne mozes ti reci 'vec sam realan' to je veoma teska recenica,veoma. Svi mi gledamo drukcije na svet,zar je onda potrebno da se generalizuje?
Naravno da nisam hteo da ne spavam nocima,hteo sam da vodim sasvim normalan zivot,birao sam laksi put,za mene je zivot uvek bila zabava i uvek cu nastaviti da gledam na zivot kao na zabavu. U svakom trenutku cu izabrati laksu metodu i ne znam koji je to problem.
 
Valjda je logicno da jedan covek bira laksi put... Ne mozes ti reci 'vec sam realan' to je veoma teska recenica,veoma. Svi mi gledamo drukcije na svet,zar je onda potrebno da se generalizuje?
Naravno da nisam hteo da ne spavam nocima,hteo sam da vodim sasvim normalan zivot,birao sam laksi put,za mene je zivot uvek bila zabava i uvek cu nastaviti da gledam na zivot kao na zabavu. U svakom trenutku cu izabrati laksu metodu i ne znam koji je to problem.

Zato sto kada treba da se sedne i uci onda trebas da ucis a ne kao ti da se hvalis da si upsao tri provatan i dva zavrsio. Zato i imamo probleme sada u zdravstvu, svi koji su nesto znali su otisli napolje ili rade po privatnim ambulantama dok u drzavnim imas padavicare, oni koji su prepisivali i slicno. Linija manjeg otpora ne treba da ti bude vodilja jer zivot vredi samo onliko koliko nas je napora stajao. Ako je ono na kraju tvog nick-a godiste onda imas kao i ja, 37godina i ako je tako onda si mator da razmiljas da jedino sta treba da radis u zvotu je da se zajebavas i provodis....
 

Back
Top