Шта кувамо данас 8

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Muz je juce pravio nesto na ovaj fazon.
Slag, kisela pavlaka i maline i kupine i secer.
Samo izblendano voce.
Ukus je odlican. Jedino sto je malo struktura previse iglicasta, drugacije bi ga trebalo zamrznuti.
U sladolede se dodaje neko sredstvo da ne bi imali tu iglicastu strukturu,nego da bi se kremasto topili.Nekad kad sam radila u slasticarni znam da su to narucivali za sladolede.
 
Nije danas, ali ovih dana.
Torta u obliku broja nije teška, ali ova s fondanom je bila teža nego sam mislila jer je bio problem prebaciti medu, dok dođe do torte izgubi oblik, pa sam ga ponovo pravila i prenosila držeći ga ispod cijelom površinom.

torta 3.jpg


torta 2.jpg
 

Prilozi

  • torta 1.jpg
    torta 1.jpg
    120,9 KB · Pregleda: 11
Nije danas, ali ovih dana.
Torta u obliku broja nije teška, ali ova s fondanom je bila teža nego sam mislila jer je bio problem prebaciti medu, dok dođe do torte izgubi oblik, pa sam ga ponovo pravila i prenosila držeći ga ispod cijelom površinom.

Pogledajte prilog 946432

Pogledajte prilog 946431
Мени је овај број 1 пре ди ван :heart:
Фондан је већ постао досадан, бар мени...ужелела сам се торти лепо украшених шлагом.
Срећан рођендан :heart:
 
Nije danas, ali ovih dana.
Torta u obliku broja nije teška, ali ova s fondanom je bila teža nego sam mislila jer je bio problem prebaciti medu, dok dođe do torte izgubi oblik, pa sam ga ponovo pravila i prenosila držeći ga ispod cijelom površinom.

Pogledajte prilog 946432

Pogledajte prilog 946431
Bas su lepo ispale. Svaka cast!
Srecan mu prvo rodjendan. ❤️

Nabavi ovo. Ja sa tim citave kore prebacujem, slazem, svasta nesto.
72817AC5-B128-4652-9FEE-9A884F197446.jpeg
 
jutros sam imala zakazanu spirometriju na vma
na ulazu obezbedjenje nije htelo da me pusti jer sam bila u haljini bez rukava
kaze - ne moze bretele
ovo nisu bretele, ovo je haljina bez rukava, bretele su tanke trake
kaze - za mene je sve isto..ne moze ni u papucama
ja mu kazem da su papuce letnja obuca, da ne idem kod generala, nego samo na zakazani pregled kod dr
kaze - idite kod dezurnog oficira da pitate da li mogu tako da vas pustim
uzela sam iz auta cerkinu jaknu i prebacila preko ledja, pa me pustio
moze pacijent mrtav da im bude pet dana u toaletu, ali moraju rukavi i carape
koji debilizam
pluca mi su mi oporavljena bez ostecenja, napokon

posto je mama malokrvna i ima manje gvozdja, citavo jutro sam joj kuvala guste sokove za sledecih mesec dana od visnje, maline i borovnice
ako joj to ne podigne gvozdje, nista nece..odlicnog su ukusa
ove godine me uhvatila manija spremanja sokova
 
Nije danas, ali ovih dana.
Torta u obliku broja nije teška, ali ova s fondanom je bila teža nego sam mislila jer je bio problem prebaciti medu, dok dođe do torte izgubi oblik, pa sam ga ponovo pravila i prenosila držeći ga ispod cijelom površinom.

Pogledajte prilog 946432

Pogledajte prilog 946431


Srećan rodjendan! :)

Torta sa voćem je super sjajna, tako fotogenicna i primamljiva, mnogo mi se dopada.

Punila sam encilade što i nije mnogo važno jer sam pravila džem od malina posle i mnogo mi se svidja. Ovaj mi je favorit za sada, gotov je bio čas posla, od sastojaka samo maline i nešto malo smedjeg šećera...toliko je lak da sam pozelela da napravim veću količinu jer mi redovno kupujemo upravo džem od malina sa narom...e, sada mi je zadatak da pronadjem recept za takav džem, okurazile su me maline...

downloadfile-3.jpgdownloadfile-2.jpgdownloadfile.jpg
 
Poslednja izmena od moderatora:
Srećan rodjendan! :)

Torta sa voćem je super sjajna, tako fotogenicna i primamljiva, mnogo mi se dopada.

Punila sam encilade što i nije mnogo važno jer sam pravila džem od malina posle i mnogo mi se svidja. Ovaj mi je favorit za sada, gotov je bio čas posla, od sastojaka samo maline i nešto malo smedjeg šećera...toliko je lak da sam pozelela da napravim veću količinu jer mi redovno kupujemo upravo džem od malina sa narom...e, sada mi je zadatak da pronadjem recept za takav džem, okurazile su me maline...

Pogledajte prilog 947592Pogledajte prilog 947593Pogledajte prilog 947594
jel ti je dzem kiseliji ili sladji?
ja sam danas mami sok od malina morala da zasladim medom jer su bile prekisele
visnje su bile marele, pa je bilo dovoljno dve kesice vanilin secera
borovnice su standardno slatke, pa sam nacedila malo limuna da sok dobije karakter i ne bude bezlican..posto sam pravila od domacih borovnica
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top