Šta kuvamo danas 7

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
e drugari, ovako spremljen karfiol je malo je reci ODLICAN!
preukusan je
ja sam na ispecen samo malo dodala parmezan + masline za salatu
od sada ga uvek ovako spremam
nina hvala :heart:
Pogledajte prilog 621617
jasno ti je da je ovo osnovni recept , mozes sama da dodas zacine koje volis i sta volis kao sto si dodala parmezan i masline, mozes i da ga pospes prezlama pa kada se ispece bude bas hrskav ..i zaboravih da napisem da je najlepsi al dente
 
Јако волим неку рибу, не могу да јој запамтим име, а често је у Грчкој узмемо свежу. Личи на скушу, само већа, боја као скуша а текстура као туна. Баш ћу ти написати када се сетим.
palamidu
na gradele prelivenu najprostijom marinadom
limun, ulje, zacinsko bilje <3

PSX_20191208_225704.jpg
 
Danas ručak standardan nedeljni. Supa, paradajz sos, rinflajš, pohovane šnicle.
Sinoć sam napravila vanilice po bokicinom receptu koje su muž i sin desetkovali.
A onda sam našla recept za buhtle. Kada sam bila gimnazijalka, buhtle su bile nedeljni kolač u domu učenika gde sam stanovala.
Napravila sam ih danas, i vratila se 30 godina unazad, u moju đačku sobu u potkrovlju.
IMG_20191208_131555-600x800.jpg
 
Danas ručak standardan nedeljni. Supa, paradajz sos, rinflajš, pohovane šnicle.
Sinoć sam napravila vanilice po bokicinom receptu koje su muž i sin desetkovali.
A onda sam našla recept za buhtle. Kada sam bila gimnazijalka, buhtle su bile nedeljni kolač u domu učenika gde sam stanovala.
Napravila sam ih danas, i vratila se 30 godina unazad, u moju đačku sobu u potkrovlju. Pogledajte prilog 621787
:heart:
Mene buhtle asiciraju isto na detinjstvo
Baka I deka su ziveli u varisici na jugu Srbije ciji se miris meni uvukao u dusu..
I u lokalnu prodavnicu iz pekare su stizali posle podne u 6h vruce tepsije sa tek ispecenim buhtlama
I kad god smo bili kod njih, tih 6h bismo jedva docekali, sve cupkajuci I onda smo te buhtle sa takvim uzivanjem jeli dok nam je pekmez curio po prstima, da im I miris i ukus I danas osecam cim ugledam sliku :heart:
 
I ja cu danas domacu supu...
Izvadila sam i tonu nekih krmenadli, to za muza, mi to samo gricnemo... uz to crveni ili beli sos... ustvari ajmokac mmmm...

A nisam vam pokazala slovo B... ooooogromno...
kad su napravili slova naseg imena od medenjaka... sete se oboje “Ali mama nesto smo zaboravili?!?!? Pa slovo B za naseg Boleta.” :heart:
 
Znam da sam vec pitala pre par god ali sam zaboravila,koja je razlika izmedju ajmokca i belog sosa sa mesom?
Ne znam... od kud znam :lol:
Beli sos je valjda sa mlekom
A ajmokac sa supom
Ovako je kod mene

Ajmokac:
Od mesa iz supe, skinem sve i iseckam, pa na ulju proprzim, dodam karija obavezno(cu karija :rotf: neka nasa interna sala), kari, i ostale zacine... kad je meso blago proprzeno stavim kasiku brasna i onda nalivam supu dok ne dobijem gustinu koju zelim...
mljac... :)
 
meni je koleginica pricala da se ajmokac pravi sa supom u kojoj je meso kuvano, sa njom se zalije beli sos, a onda se doda limunov sok i iseckani kiseli krastavcici
a moja baba je spremala snicle u ajmokcu tako sto bi ih prvo uvaljala u brasno, pa proprzila na ulju i onda nalila supom
snicle se raspadnu koliko su mekane, a brasno da taj ajmokasti sos
 
@Little Redhead Hocu da pravim medenjake po tvom receptu. Mogu li glazuru nekako drugacije da bude bez tog zivog jaja?
Pokušala sam jedino sa šećerom i limunom, ali se nije lepo osušila i sva se razlila. Postoji belance u prahu, možda da potražiš to? Ja nisam pravila, jer imam svoja jaja, uvek koristim od tog dana, šta ne iskoristim za dan, ja bacim... Ali znam da žene prave i sa belancima u prahu. Inače, i sama sam bila skeptična povodom živog jajeta, ali čitala sam da se uglavnom salmonela nađe u žumancetu i to kad jaja nisu sveža. Nije do sad bilo problema i nadam se da neće. Još i glazuru sušim u rerni, pa možda i to pomaže...
Pogledaj i ovo, spominje se veganski royal, ja sad nemam vremena da čitam...
http://jedozovniduo.blogspot.com/2014/12/royal-icing-za-ukrasavanje-keksa.html
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top