Quantcast

Šta kuvamo danas 7

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
203.305
e drugari, ovako spremljen karfiol je malo je reci ODLICAN!
preukusan je
ja sam na ispecen samo malo dodala parmezan + masline za salatu
od sada ga uvek ovako spremam
nina hvala :heart:
Pogledajte prilog 621617
jasno ti je da je ovo osnovni recept , mozes sama da dodas zacine koje volis i sta volis kao sto si dodala parmezan i masline, mozes i da ga pospes prezlama pa kada se ispece bude bas hrskav ..i zaboravih da napisem da je najlepsi al dente

Tonci Provala

Veoma poznat
Poruka
10.868
Јако волим неку рибу, не могу да јој запамтим име, а често је у Грчкој узмемо свежу. Личи на скушу, само већа, боја као скуша а текстура као туна. Баш ћу ти написати када се сетим.
palamidu
na gradele prelivenu najprostijom marinadom
limun, ulje, zacinsko bilje <3

PSX_20191208_225704.jpg

Poruka
18.900
Danas ručak standardan nedeljni. Supa, paradajz sos, rinflajš, pohovane šnicle.
Sinoć sam napravila vanilice po bokicinom receptu koje su muž i sin desetkovali.
A onda sam našla recept za buhtle. Kada sam bila gimnazijalka, buhtle su bile nedeljni kolač u domu učenika gde sam stanovala.
Napravila sam ih danas, i vratila se 30 godina unazad, u moju đačku sobu u potkrovlju.
IMG_20191208_131555-600x800.jpg

dive

Legenda
Poruka
54.700
Danas ručak standardan nedeljni. Supa, paradajz sos, rinflajš, pohovane šnicle.
Sinoć sam napravila vanilice po bokicinom receptu koje su muž i sin desetkovali.
A onda sam našla recept za buhtle. Kada sam bila gimnazijalka, buhtle su bile nedeljni kolač u domu učenika gde sam stanovala.
Napravila sam ih danas, i vratila se 30 godina unazad, u moju đačku sobu u potkrovlju. Pogledajte prilog 621787
:heart:
Mene buhtle asiciraju isto na detinjstvo
Baka I deka su ziveli u varisici na jugu Srbije ciji se miris meni uvukao u dusu..
I u lokalnu prodavnicu iz pekare su stizali posle podne u 6h vruce tepsije sa tek ispecenim buhtlama
I kad god smo bili kod njih, tih 6h bismo jedva docekali, sve cupkajuci I onda smo te buhtle sa takvim uzivanjem jeli dok nam je pekmez curio po prstima, da im I miris i ukus I danas osecam cim ugledam sliku :heart:

Mali čičak

Legenda
Poruka
69.414
I ja cu danas domacu supu...
Izvadila sam i tonu nekih krmenadli, to za muza, mi to samo gricnemo... uz to crveni ili beli sos... ustvari ajmokac mmmm...

A nisam vam pokazala slovo B... ooooogromno...
kad su napravili slova naseg imena od medenjaka... sete se oboje “Ali mama nesto smo zaboravili?!?!? Pa slovo B za naseg Boleta.” :heart:

Mali čičak

Legenda
Poruka
69.414
Znam da sam vec pitala pre par god ali sam zaboravila,koja je razlika izmedju ajmokca i belog sosa sa mesom?
Ne znam... od kud znam :lol:
Beli sos je valjda sa mlekom
A ajmokac sa supom
Ovako je kod mene

Ajmokac:
Od mesa iz supe, skinem sve i iseckam, pa na ulju proprzim, dodam karija obavezno(cu karija :rotf: neka nasa interna sala), kari, i ostale zacine... kad je meso blago proprzeno stavim kasiku brasna i onda nalivam supu dok ne dobijem gustinu koju zelim...
mljac... :)

dive

Legenda
Poruka
54.700
meni je koleginica pricala da se ajmokac pravi sa supom u kojoj je meso kuvano, sa njom se zalije beli sos, a onda se doda limunov sok i iseckani kiseli krastavcici
a moja baba je spremala snicle u ajmokcu tako sto bi ih prvo uvaljala u brasno, pa proprzila na ulju i onda nalila supom
snicle se raspadnu koliko su mekane, a brasno da taj ajmokasti sos

Little Redhead

Buduća legenda
Moderator
Poruka
29.434
@Little Redhead Hocu da pravim medenjake po tvom receptu. Mogu li glazuru nekako drugacije da bude bez tog zivog jaja?
Pokušala sam jedino sa šećerom i limunom, ali se nije lepo osušila i sva se razlila. Postoji belance u prahu, možda da potražiš to? Ja nisam pravila, jer imam svoja jaja, uvek koristim od tog dana, šta ne iskoristim za dan, ja bacim... Ali znam da žene prave i sa belancima u prahu. Inače, i sama sam bila skeptična povodom živog jajeta, ali čitala sam da se uglavnom salmonela nađe u žumancetu i to kad jaja nisu sveža. Nije do sad bilo problema i nadam se da neće. Još i glazuru sušim u rerni, pa možda i to pomaže...
Pogledaj i ovo, spominje se veganski royal, ja sad nemam vremena da čitam...
http://jedozovniduo.blogspot.com/2014/12/royal-icing-za-ukrasavanje-keksa.html