Quantcast

Šta kuvamo danas 7

86bogomoljka

Buduća legenda
Poruka
27.315
Смоква, ја бих мусаку. Ред купуса, ред фила, ред купуса. Пред крај прелила павлаком са јајетом и још мало запекла. То ми је омиљена мусака.
Али продинстај опран купус да не буде преслано и суво. Док динсташ убаци који лист ловора и стави бибер. Купус га воли.

dive

Legenda
Poruka
54.700
Jao sto je ispalo pecenje :D sos je mnogo dobar- masnoca od pecenja, dve govedje kocke, dve kasike brasna, 750ml vode i catni od smokve.
Pecenje isekla na snicle, ispekla krompire, sargarepe i parnsip.
Mala tajna za sledeci put da bude jos ukusniji
Ne dodajes brasno uopste u sos, nego ako imas mnogo tecnosti prespes sve u neku serpicu i stavis otklopljeno na jaku vatru da tecnost koja je visak ispari..ionda na kraju ukus doradjujes puterom koji ce sos da zgusne ili slatkom pavlakom..i sve ostalo sto zelis da bi dobila pun ukus koji ti se svidja, a tekstura sosa ostane svilenkasta pod nepcima..onako rajski ukus :)

Ja nwcu danas nista sa kuvam, presla sam jutros 3,5km sa dzuletom u sumi :)

Troja

Elita
Poruka
22.365
Mala tajna za sledeci put da bude jos ukusniji
Ne dodajes brasno uopste u sos, nego ako imas mnogo tecnosti prespes sve u neku serpicu i stavis otklopljeno na jaku vatru da tecnost koja je visak ispari..ionda na kraju ukus doradjujes puterom koji ce sos da zgusne ili slatkom pavlakom..i sve ostalo sto zelis da bi dobila pun ukus koji ti se svidja, a tekstura sosa ostane svilenkasta pod nepcima..onako rajski ukus :)

Ja nwcu danas nista sa kuvam, presla sam jutros 3,5km sa dzuletom u sumi :)
Ovo sam nasla u.receptu, super je ukus

smokva

Legenda
Poruka
51.730
Смоква, ја бих мусаку. Ред купуса, ред фила, ред купуса. Пред крај прелила павлаком са јајетом и још мало запекла. То ми је омиљена мусака.
Али продинстај опран купус да не буде преслано и суво. Док динсташ убаци који лист ловора и стави бибер. Купус га воли.
Tako sam i uradila,tj nisam u redovima,nego sam pred kraj dinstala pomesano kupus i fil od mesa i pirinca,jer pirinac mi je nekuvan.sad sam prelila i stavila u rernu
Mada,moglo je da se jede i kao razudjena sarma,mada joj fali slaninice ili suvog mesa

smokva

Legenda
Poruka
51.730
Meni je vikend najtezi,jer moram da skuvam za nas sestoro i da hranu vec gotovu nosim kod mame.a opet mora da bude nesto sto se lako podgreje.a obicno radim petak i subotu do tri nocu,pa pre podne spavam malo duze
Zato ovaj vikend punjene paprike,a u nedelju spanac,belo meso i jaja,to se pravi za pola sata.
Mislim na smrznuti spanac,prestala sam da kupujem svez.dok operem kilo,kilo i po,obarim,iscedim,stavim na puter sa mlekom i brasnom,pa ga onda blendam do iznemoglosti,prodje ceo dan