Quantcast

Šta kuvamo danas 7

dive

Legenda
Poruka
54.700
juce sam ispekla sniclice od narendanih tikvica, a danas cu taljatele u paradajz sosu sa bosiljkom i susenim paradajzom
za vikend sam planirala isto potaz od pecene bundeve i moram da smislim sta bi moglo jos

Kvinsi

Elita
Poruka
22.883
pih, ja se nadala za corbu jer mi je corba fenomenalna :lol:
mislim i snicle su divne, socne i mekane, ali corba je vrh :lol:

nego, snicle. junece snicle malo izlupati tuckom, zaciniti ih (so, biber) i jednu stranu mazati malo senfom. blago uvaljati u brasno i kratko proprziti sa obe strane. poslagati ih u vatrostalnu, a na ono malo ulja sto je ostalo kratko prodinstati glavicu crnog luka i nekoliko cenova belog. dodati lovor, malo vode i paradajz sos (ja imam onaj domaci iz flase, kao gusci sok), posoliti po zelji. kad se kratko prodinsta, preliti snicle i staviti u rernu da se poklopljeno krcka oko 45 min, sat vremena na 180, 200 stepeni.

smokva

Legenda
Poruka
51.730
Kanelbular, švedsko pecivo s cimetom. Malo je petljavina, ali lepo je

Pogledajte prilog 601453

4. oktobra je bio Dan švedskog peciva s cimetom,:zcepanje:(kakvih praznika sve ima), ali ja nisam stigla tada da ga pravim, nego danas, sa zakašnjenjem.
http://lepibrka.com/recept/Kanelbular?fbclid=IwAR1bX5tKf7--UtWrGhNdQZF2_E41gc22gYR4giJBn6_cFQKb8gon-ysLxi0
Joj ja sam svaki dan u stokholmu jela pecivo sa cimetom.savrseno je.uzimala sam uglavnom sa jabukama.cela radnja mirise
Prodaju ih apsolutno svuda

smokva

Legenda
Poruka
51.730
Sinoc sam pravila za subotu punjene paprike,pa mi je preostalo previse fila.ono klasicno,proprzen luk,meso,dodat pirinac i aleva paprika.
Imam kupovni vakumirani ribanac od culuma,pa bih to nekako da spojim.da li da pomesam,nalijem vodom da ogrezne pa kuvam,ili da prvo dinstam taj kupus,pa spajam...?