Quantcast

Šta kuvamo danas 7

dive

Legenda
Poruka
54.257
Ja koliko znam sve se naliva hladnim, ali nisam ti ja izvor stopostotno tacan.
Kad smo kod tursije, ja to ne ostvljam jer niko ne jede, samo cu sutra da stavim 3-4 tegle grozdja sa ljutim papricicama, to je fantasticno za uz prsut i sir, za goste kad dodju na vino a I za nas same. Mnogo volimo.
Ovo dobro zvuci, kakvo grozdje stavljas?
Isto ide presolac preko?
Kakve papricice?

Stavila sam juce crveni luk u jednu teglicu..cisto da vidim kako ce da ispadne
Glacicice ociscenog luka, kasicica slacice, bibera, nekoliko lovorovih listova..kasicica soli, pola kasicice secera..teglu sam do pola nalila jabukovim sircetom i preko prohladjenom prokuvanom filtriranom vodom
Nema vinobrana ni konzervansa
Mislim teglica je stvarno malena..350gr..al bitna je dobra volja :)

Poruka
9.719
Ovo dobro zvuci, kakvo grozdje stavljas?
Isto ide presolac preko?
Kakve papricice?

Stavila sam juce crveni luk u jednu teglicu..cisto da vidim kako ce da ispadne
Glacicice ociscenog luka, kasicica slacice, bibera, nekoliko lovorovih listova..kasicica soli, pola kasicice secera..teglu sam do pola nalila jabukovim sircetom i preko prohladjenom prokuvanom filtriranom vodom
Nema vinobrana ni konzervansa
Mislim teglica je stvarno malena..350gr..al bitna je dobra volja :)
Belo grozdje, samo je vazno da svaki grozd operes lepo i skines peteljkice naravno. Papricice ljute, crvene, bilo bi lepo da budu one debeljuskaste male ali one se tesko nadju pa moze i feferone..ja uvek crvene jer mi bude lepo u tegli. Presolac kako sam napisala. Posle desetak dana vec jedemo.

dive

Legenda
Poruka
54.257
Belo grozdje, samo je vazno da svaki grozd operes lepo i skines peteljkice naravno. Papricice ljute, crvene, bilo bi lepo da budu one debeljuskaste male ali one se tesko nadju pa moze i feferone..ja uvek crvene jer mi bude lepo u tegli. Presolac kako sam napisala. Posle desetak dana vec jedemo.
i sve ima slatko, kiselo, ljuti ukus na kraju? moracu da napravim

Little Redhead

Buduća legenda
Moderator
Poruka
28.813
Meni mama svake godine kiseli grožđe, samo bez paprike, ja ne volim ljuto, pa stavi šargarepu ili zeleni paradajz ili papriku običnu, da ne bude samo grožđe. To jedem samo ja, moji ne vole.... Još volim i male crvene paradajzove isto kisele, to sam jela kao mala....

dive

Legenda
Poruka
54.257
Imam veliki komad govedine, kako da ga kuvam? Dajte neke predloge
Ja bih ga spikovala malo belim lukom, pa ga u komadu bacila u serpu na malo ulja na jaku vatru sa jedne i druge strane po minut i onda nalivala sa po malo vode i vina i dinstala na laganoj vatri sat vremena dok meso ne pocne bukvalno da se raspada..u tecnost u kojoj se dinsta ubacila bih listove lovora, neko zrno kleke ili karanfilica, neku cili papricicu i na krupno iseckanu glavicicu crvenog luka
Kad se meso izdinsta, redukovu tecnost bih ispasirala, dodala kasicicu putera i napravila divan sos
Od povrca kao prilog moze sve

Troja

Elita
Poruka
22.083
Ja bih ga spikovala malo belim lukom, pa ga u komadu bacila u serpu na malo ulja na jaku vatru sa jedne i druge strane po minut i onda nalivala sa po malo vode i vina i dinstala na laganoj vatri sat vremena dok meso ne pocne bukvalno da se raspada..u tecnost u kojoj se dinsta ubacila bih listove lovora, neko zrno kleke ili karanfilica, neku cili papricicu i na krupno iseckanu glavicicu crvenog luka
Kad se meso izdinsta, redukovu tecnost bih ispasirala, dodala kasicicu putera i napravila divan sos
Od povrca kao prilog moze sve
Zvuci super. Jel moze u rernu?