Quantcast

Šta kuvamo danas 7

Little Redhead

Buduća legenda
Moderator
Poruka
29.434
Koliki tekst :lol:
Moja mera je slicna.2 jaja,300 gr brasna,solja kisele ,prstohvat soli,2 kasike secera i mleka da se razredi
Pa ne znam, jedino da skoknem da ti napravim. :lol:
Ja ne volim to otprilike, pa dodaj brašno, pa dodaj mleko, pa brašno, pa voda.... Ovo mi je super, izmerim, izmešam, sto puta sam pravila, uvek su ispale iz prve. A zašto stavljaš šećer, zar se ne lepe posle?

dive

Legenda
Poruka
54.700
Ni ja ne volim taj preliv od gore,vise volim da je krompir hrskav i zapecen
Pustila sam da se dobro ukrcka taj preliv, na povrsini je karfiol poceo da se ahahaha kako se kaze - zapeca :lol:
Onda sam jedanmali grcki jogurt umutila sa rendanim trapistom i premazala taj povrsinski sloj
E sad, ili ce da bude gastronomski ukus ili ce kucici u ulici da se obraduju

smokva

Legenda
Poruka
51.730
Nisam pazljivo citala,mislila sam musaka sa krompirom.inace moji je obozavaju,ja ne,mada ne znam zasto.pojedem ako nisam nista drugo sebi spremila
Al volim krompiracu sa izdinstanim crnim lukom na rebarca,kobasicama,dlaninom,rebrima...aleva paprika...ju sto bih sad,ovako sita

Lúnasa

Buduća legenda
Poruka
35.252
Dajv,bilo koju takvu varijantu samo posle zaspi parmezanom, ako imaš, uspe da popravi ukus.
Karfiol i ja ne volim, osim u turšiji, ali jednom ga je sestra pravila sa malo mlevenog mesa, pirinčem, šargarepom i paprikom, kao rižoto i bilo je fantastično.

dive

Legenda
Poruka
54.700
E to :) pretrnem!
Pretrnula sam i ja sa ovim karfiolom
Na kraju, bila je bas ukusna musaka
Dzukelica se otimala i pojela pola
Imacemo je za jos jednom u toku nedelhe
Ali sam sigurna i da vise karfiol necu da kupujem

VanZandt

Domaćin
Poruka
3.248
Ako volis mozes da pomesas brokoli, karfiol i sargarepu, sve iseckas, pomesas i dalje pravis musaku isto kao i ovo sto si danas pravila. Nije dominantan ukus karfiola.
Ili pire od karfiola i broklija, na pari spremis pa izmiksiras sa puterom, mozda malo mleka, i ogozgo prepecen beli luk kao dekoracija.
Mozes da pomesas i sa krompirom ako pravis pire.

macka vracarka

Veoma poznat
Poruka
10.201
I ja sutra kao vragana
Kupila sam curece krilo za supu sa knedlama i batak sa karabatkom za dinstanje..uz njega cu djuvec

Gledam onu glavicu karfiola u frizideru, gleda ona mene i mrzimo se
Nema sanse da je skuvam bilo kako
Palo mi je na pamet da je stavim u teglu i napravim tursiju od nje..i negde negde ubacim crni luk, jer je cerka pre neki dan dok smo jele humus rekla - sad bi uz ovo dobro dosla neka tursija
A tursiju inace niti jedemo, niti spremam
Sta mi treba - proveren recept za presolac, ali samo jabukovo sirce, so, secer i voda
Da li neko od vas ima
I da li se karfiol i luk nalivaju mlakim ili hladnim rastvorom?
Ja koliko znam sve se naliva hladnim, ali nisam ti ja izvor stopostotno tacan.
Kad smo kod tursije, ja to ne ostvljam jer niko ne jede, samo cu sutra da stavim 3-4 tegle grozdja sa ljutim papricicama, to je fantasticno za uz prsut i sir, za goste kad dodju na vino a I za nas same. Mnogo volimo.

macka vracarka

Veoma poznat
Poruka
10.201
ne volim kuvanog nikako
ja bih ga u tursiju
od one glavice mogu da napunim dve tegle
ali ne znam kako presolac
ni ja ne gledam kako drugi zive
svako zivi onako kako najbolje ume
ali ne volim kad me uvlace u nesto u sta se ne mesam
Presolac je prosta stvar.
Ja to pravim ovako.
1/2 litra alkoholnog sirceta
2 l vode
4 kasike soli
2 kasike secera
Pokuvati, i staviti na kraju jedan vinobran. Pustis da se skroz ohladi.
U mom slucaju ja cu to veceras da skuvam, a sutra cu da nalijem grozdje u teglama.