Quantcast

Šta kuvamo danas 7

dive

Legenda
Poruka
54.700
Ja sam deci rekla,nemoj da pravite decu,vidi kakvi ste vi
Inace mi je pasulj bio cist promasaj.pet litara corbice i trc trc koje raskuvano zrno
A dobro,bice bolje...
Svedok sam toga da je neko ko se upario izvukao sve najgore iz partnera, i podizu dete
I molim boga samo da su zivi i zdravi i da dete bude pametnije od roditelja..s obzirom na okolnosti, drzim palceve iz sve snage da u tome uspe

Poruka
18.897
Svedok sam toga da je neko ko se upario izvukao sve najgore iz partnera, i podizu dete
I molim boga samo da su zivi i zdravi i da dete bude pametnije od roditelja..s obzirom na okolnosti, drzim palceve iz sve snage da u tome uspe
Sada ću da zvučim kao neka baba, što i jesam, samo ne zvanično,ali...
Primećujem da se mbogo mladih bračnih parova ponaša kao da se igraju braka. Kao da ne shvataju tu vrstu odgovornosti koju donosi roditeljstvo. Ponašaju se egoistično, inate se jedno drugom, isplivavaju na površinu najgore osobine koje imaju.
Da li su nezreli (iako ni jedni na koje mislim nisu premladi), ili razmaženi, ili nevaspitani... Ne znam.

Mačka me je pitala za pileće ćevape. Kupim ih, ne pravim ih sama.

dive

Legenda
Poruka
54.700
Sada ću da zvučim kao neka baba, što i jesam, samo ne zvanično,ali...
Primećujem da se mbogo mladih bračnih parova ponaša kao da se igraju braka. Kao da ne shvataju tu vrstu odgovornosti koju donosi roditeljstvo. Ponašaju se egoistično, inate se jedno drugom, isplivavaju na površinu najgore osobine koje imaju.
Da li su nezreli (iako ni jedni na koje mislim nisu premladi), ili razmaženi, ili nevaspitani... Ne znam.

Mačka me je pitala za pileće ćevape. Kupim ih, ne pravim ih sama.
to kakav je njihov medjusoban odnos me ne zanima
ako njima odgovara da na takav nacin urede svoj odnos, to je samo njihova stvar
ali kad jedna strana izvuce najgore iz partnera i okrene ga protiv porodice koja se nadje u situaciji da se suocava sa despotskim agresivnim ponasanjem, onda t ne vidim neku lepu buducnost za dete koje podizu

Tonci Provala

Veoma poznat
Poruka
10.868
ja gledam da ne vidim sta drugi zive
mislim, drzim fokus na vlastitom prezivljavanju :lol:

karfiol volim sa par mrkvi, krompirica i komada mesa tipa curetina, piletina, junetina
nalijem vodom, poklopim
i skuvam na lagano da samo ispari visak
moze i malo bijelog luka, persina, ali i ne mora

dive

Legenda
Poruka
54.700
ja gledam da ne vidim sta drugi zive
mislim, drzim fokus na vlastitom prezivljavanju :lol:

karfiol volim sa par mrkvi, krompirica i komada mesa tipa curetina, piletina, junetina
nalijem vodom, poklopim
i skuvam na lagano da samo ispari visak
moze i malo bijelog luka, persina, ali i ne mora
ne volim kuvanog nikako
ja bih ga u tursiju
od one glavice mogu da napunim dve tegle
ali ne znam kako presolac
ni ja ne gledam kako drugi zive
svako zivi onako kako najbolje ume
ali ne volim kad me uvlace u nesto u sta se ne mesam

Marge Simpson

Poznat
Poruka
7.173
ne volim kuvanog nikako
ja bih ga u tursiju
od one glavice mogu da napunim dve tegle
ali ne znam kako presolac
ni ja ne gledam kako drugi zive
svako zivi onako kako najbolje ume
ali ne volim kad me uvlace u nesto u sta se ne mesam
Nije taj presolac neka mudrost, napravi kao za salatu, po ukusu...samo ne znam kako će ti to stojati ako ne staviš makar malo vinobrana i konzervansa. I da, koristi flaširanu vodu za presolac.
A ima dobra salata od svežeg karfiola: izrendaš ga na krupno kao jabuke, iseckaš sitno malo crnog luka , dodaš so, biber i pavlake i izmešaš, bude fino, ukusno i krckavo.

Mrs.Bi

Veoma poznat
Poruka
12.842
Pratim temu, slabo pišem jer kuvam bez volje i zabušavam, naručujem, kupujem polugotovo, ali sad me iznervirao onaj Divkin karfiol pa reših da se javim.
Divka, ostavi ga još koji dan u frižideru, ili još bolje van njega, da se pokvari, pa ga lepo baci, pošto vidim da te baš muči. ;)
Ja inače volim karfiol u raznim oblicima. Najčešće pravim čorbu, volim kad ga samo obarim pa sa pavlakom ili nekim prelivom na tu temu, dobar je obaren pa iscepkan (nije važno kojim redom), pa u pleh ili vatrostalnu, prelije se umućenim jajetom i pavlakom, pospe prezlom, može neki tvrdi sir narendan odozgo pa se zapeče. To mu dođe neka jednostavnija varijanta pohovanog, što je po definiciji gnjavaža.
Nije lep kad se sam stavlja u turšiju. Ja jednom stavila po posle stavljala krastavčiće, papriku, šargarepu, lukčiće da bih pomešala s karfiolom.

Danas sam kuvala pileći paprikaš, biće za tri dana.

bokaruki

Domaćin
Poruka
4.881
Pratim temu, slabo pišem jer kuvam bez volje i zabušavam, naručujem, kupujem polugotovo, ali sad me iznervirao onaj Divkin karfiol pa reših da se javim.
Divka, ostavi ga još koji dan u frižideru, ili još bolje van njega, da se pokvari, pa ga lepo baci, pošto vidim da te baš muči. ;)
Ja inače volim karfiol u raznim oblicima. Najčešće pravim čorbu, volim kad ga samo obarim pa sa pavlakom ili nekim prelivom na tu temu, dobar je obaren pa iscepkan (nije važno kojim redom), pa u pleh ili vatrostalnu, prelije se umućenim jajetom i pavlakom, pospe prezlom, može neki tvrdi sir narendan odozgo pa se zapeče. To mu dođe neka jednostavnija varijanta pohovanog, što je po definiciji gnjavaža.
Nije lep kad se sam stavlja u turšiju. Ja jednom stavila po posle stavljala krastavčiće, papriku, šargarepu, lukčiće da bih pomešala s karfiolom.

Danas sam kuvala pileći paprikaš, biće za tri dana.
a vidis, meni je karfiol omiljeni deo tursije, ukusi su razliciti
i volela sam ga nekad u corbama i prelivenog u rerni i pohovanog
u poslednje vreme mi ne prija, nadima me i boli me stomak od njega

dive

Legenda
Poruka
54.700
odustala sam od tursije :lol:
posto hocu da smanjim unos hidrata, napravicu musaku od karfiola, pa nek ide zivot
mozda ona koju sam jela nije bila lepo napravljena
mada ja stvarno ne volim kuvani karfiol, bas mi je nekako muka od njega
od njega i od kuvanog celera

skoknula sam do vidikovca i kupila kupus za zimnicu
divne pljosnate glavice futoskog kupusa
prosle godine nisam stavljala, ove cu da napunim burence od 30lit za ex-a i za nas
to je nekih dvadesetak glavica, nekoliko puta kad se tek uskiseli za salatu, dva puta za sarmu i dva tri puta za podvarak i nama je sasvim dovoljno

znaci danas kuvam curecu supu sa knedlama i tu famoznu musaku :)
i napravicu tursiju od crvenog luka sa brusnicama, da imamo uz humus
od kolaca sam odustala do daljnjeg

dive

Legenda
Poruka
54.700
Napravila sam musaku..ubacila sam u rernu da se zapece
Dok sam mutila jaje sa mlekom za preliv, shvatila sam koliko ja to ne volim da jedem
Spremila sam rucak kao po kazni za sebe
Naslucujem da ce dete da reaguje isto
Ima li ista sa cime moze da se popravi ukus pre nego sto bude zapecena

smokva

Legenda
Poruka
51.730
Napravila sam musaku..ubacila sam u rernu da se zapece
Dok sam mutila jaje sa mlekom za preliv, shvatila sam koliko ja to ne volim da jedem
Spremila sam rucak kao po kazni za sebe
Naslucujem da ce dete da reaguje isto
Ima li ista sa cime moze da se popravi ukus pre nego sto bude zapecena
Ni ja ne volim taj preliv od gore,vise volim da je krompir hrskav i zapecen