Šta kuvamo danas 7

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo sad ne znam što se tiče te paprike, meni je otužna, možda da probam da je stavljam na početku :think:
Al ugl uvek i svugde stavim sirovu papriku, trošimo je u nenormalnim količinama.
Pasulj, kupus, gulaš, jela od mlevenog mesa, svejedno, svugde je dodam, makar šaku, meni je obavezan dodatak jelu.
 
Ne stavljate jaja u sataras?

Jednu turu sam kuvala kod kuce, a jednu u NÖ.
Ovaj vikend cu od jagoda.

569777


569778


To gore je marmelada od kajsija.

Sutra je praznik sto za nas opet znaci produzen vikend, jeej. :)
Jedan dan cemo grilati, jednom ce biti Chilli con Carne, jednom razne pecurke u sosu i ceske knedle, u nedelju verovatno becke snicle, a za veceru bas nemam ideju. Nesto se ne bih bas previse przila pored sporeta. Meni u ovom periodu najvise prijaju salate, paradajz i mocarela, nesto lagano, ali mali to nece da jede.
 
Nekad na kraju umesam jaje,nekad stavim sir
Ja sam danas bila bolid koji je stavio supu,pohovao belo meso,a u rerni na 250 stepeni pekao pomfrit i u drugog posudi skarpina na povrcu.znaci trista stepeni,gorim nisam pri sebi...
 
Meni se tako jedu piroske sa sirom. Ima li neko dobar recept?
Ja spremam one gde sir ide direktno u testo, pa se sve zajedno przi. Nisu lose, ali nisu to one piroske sto me podsecaju na skolske dane.
Toliko o mojoj nameri da se preterano ne przim pored sporeta... :)
 
400g brasna (oko 50g vise zbog mesenja), 200ml jogurta, prasak za pecivo, 1 jaje 200g sira, kasicica soli.
brasno, prasak za pecivo i so se promesaju, u to se doda jaje i jougrt i izmrvljeni ili izgnjeceni sir (ja viljuskom iznjegcim mladi sir, njega uglavnom korisitm). testo se rukama umesi da ne bude lepljivo, razvuce oklagijom na oko 1cm debljine pa se nozem iseku pravouagaonici i prze . od ive smese ispadne oko 20ak piroski, zavisi koje su velicine
 
Pitanje za @mina68 , kako beše se pravi ona tvoja piletina sa kurkumom, nisam zapisala, a nisam sigurna ni da sam zapamtila baš... :rumenko:
Испржи пилетину на коцке, додаш печурке, пропржиш и склониш са ватре. Додаш кашичицу сенфа, павлаке и куркуму по жељи, ја ставим неколико крцатих кашика павлаке и кашику куркуме. На крају сецкани першун...
 
Испржи пилетину на коцке, додаш печурке, пропржиш и склониш са ватре. Додаш кашичицу сенфа, павлаке и куркуму по жељи, ја ставим неколико крцатих кашика павлаке и кашику куркуме. На крају сецкани першун...
Hvaalaaa! :zag:
 
Meni se tako jedu piroske sa sirom. Ima li neko dobar recept?
Ja spremam one gde sir ide direktno u testo, pa se sve zajedno przi. Nisu lose, ali nisu to one piroske sto me podsecaju na skolske dane.
Toliko o mojoj nameri da se preterano ne przim pored sporeta... :)
Ovako ja pravim piroske:
-oko 500gr brasna,7 gr suvog kvasca, 3 kasike rastopljenog putera ili sv. masti, so, 300 gr kuvanog krompira, oko 200ml mlijeka, 2 zumanceta
Od navedenih sastojaka zamijesiti tijesto. Ostaviti tijesto da nadodje. Nadoslo tijesto premijesiti, razvuci u veci praugaonik, sjeci na manje pravougaonike, puniti filom od sira.Dobro zalijepiti ivice da se ne raspadne tokom przenja.
Fil od sira - sir pomijesam sa jajetom i posolim.
Piroske su mekane, dobre su i sutradan.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top