Sta kuvamo DANAS 2.deo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Htela sam još da kažem, iako pretpostavljam da nikome nije zasmetao moj post o prezlama da sam stvarno samo razmišljala, manje-više za šta one služe, nego stvarno, zar se ne pokvari riba sa prezlama unutra.. to mi je nekako logično ako treba da stoji :confused:

a mlinci... to je testo napravljeno od brašna, vode i jednog jajeta. Onako tvrdo, kao za rezance. Zatim se razvuče oklagijom na veličinu pleha i peče u rerni; odnosno suši. Na kraju se izlomi na komade; i priprema već prema datim receptima. To je ubedljivo najomiljenije jelo svih mojih ukućana; a ni ja nisam gadljiva :mrgreen:
 
pitanje za iskusne
po prvi put stavljam kiseli kupus
tj stavila sam i sve
ali sad na red dolazi pretakanje
o pretakanju znam da može da se vrši
1. pomoću one pipice dole (to nemam)
2. tako što stavim crevo na dno burenceta pa povučem cug pa pretočim (al kako da poslužim onda goste sa nečim što ima moju pljucu?)
3. tako što stavim crevo na dno burenceta pa duvam tako da vazduh pravi mehuriće ko kad smo bili mali i brboćkali sok i meša taj raso?! (to sam saznala pre neki dan da se najnormalnije radi i odlučila da više NIKAD ne jedem kiso kupus u gostima)

šta ja sad da radim? kako da pretočim? el ima neka sprava što pravi onaj cug iz primera br.2 al na higijenskiji način?

:lol: joj ne znam..znam da moja mama ima obicaj da stavi u manje burence koje nema tu pipicu kupus ranije da bi se ukiselilo za sarmu za st petku..sad spava, ako neko drugi nema predlog pitacu je sutra, pa ti javljam..
a ovo za - da ne jedem vise po kucama..:D
prica mi sestra pre neki dan, dosao njen kolega i kad su ga ponudile gibanicom uhvatio se za stomak i rekao - ne jedem vise gibu!
kaze da je najvise voleo kako je gibanicu spremala njegova tetka iz bosne..i skoro im je bila u gostima..
on odmah iskoristio situaciju - ajde tetka molim te da napravis gibu, onu tvoju..takvu samo ti znas da spremis..sprema mi i zena, al to nije to..ti si iskusna, a ona ima jos da uci..
a tetka iskusna - 72 god..od toga sigurno preko 50-ak u kuhinji za sporetom..:)
odu zajedno u kuhinju..izvadi on sve sto tetki treba za ukusan obrok..
uzme tetka pleK..:mrgreen:
poredja red kora..poprska uljem..pa preko drugi red..
u ciniji vec spremljena smesa od sira, kajmaka i jaja..
flasa kisele vode pored..sve je tu..
naredja tetka cetvrti red kora..pobaca sloj fila, pa jos jednu koru..
-on gleda i kaze - isto tako i moja zena sprema..al joj nikad ne ispadne kao tvoja..ajde dalje..
na to tetka uzme kiselu vodu, otvori flasu i pravac usta..povuce dobar cug pa direktno ko prskalicom poprska koru :D
i tako ponovi svaki put..
a on - :bljak::bljak::bljak::bljak::bljak:
odmah je izasao iz kuhinje :rotf:
nije stigao da vidi u cemu je razlika izmedju gibe njegove tetke i zenine..
kad je gibanica hrskava izvadjena iz rerne, rekao je da ne moze da vecera, da ce da popije samo jogurt jer ga je uhvatio stomacni virus iznenada..

eh sta su male tajne velikih majstora kuhinje:zcepanje:
 
jao moram to da probam,samo se bojim,nemam iskustva da ne polijem celu kuhinju
a ja jednom muza da zabavim demonsrirala muzu fazon iz mi nismo andjeli,spremala mu przena jaja pred njim,pa prethodno pljucnula u vrelo ulje da vidim dal je zagrejano.njemu bilo smesno,al je pojeo.
e sta ti je ljubav:heart:
 
pitanje za iskusne
po prvi put stavljam kiseli kupus
tj stavila sam i sve
ali sad na red dolazi pretakanje
o pretakanju znam da može da se vrši
1. pomoću one pipice dole (to nemam)
2. tako što stavim crevo na dno burenceta pa povučem cug pa pretočim (al kako da poslužim onda goste sa nečim što ima moju pljucu?)
3. tako što stavim crevo na dno burenceta pa duvam tako da vazduh pravi mehuriće ko kad smo bili mali i brboćkali sok i meša taj raso?! (to sam saznala pre neki dan da se najnormalnije radi i odlučila da više NIKAD ne jedem kiso kupus u gostima)

šta ja sad da radim? kako da pretočim? el ima neka sprava što pravi onaj cug iz primera br.2 al na higijenskiji način?
postoji ručna pumpica koja se stavi na crevo pa može da se koristi za pretakanje svega i svačega.
mislim da je ima na svakoj pijaci gde se prodaju plastične stvari tipa vangle, lavori, štipaljke i tako to.
 
@parka

e setila sam se da mama kad poredja kupus obavezno pritisne sa onim plasticnim prstenom tako da vodica sa kojom je kupus naliven prelazi preko nivoa prstena..
i da stavlja sterilnu gazu koju na nekoiliko dana zbog vrenja skida (sa njom i onu belu penicu) i opere, pa ponovo vrati..moguce da zbog gaze ne radi pretakanje..
al provericu sutra, pa javljam..
 
Poslednja izmena:
pa da, kad je bila krađevina benzina aktuelna znam da je to imalo da se kupi, al kao mnog posebna stvar
nisam znala da ga ima svud redom

sve mi ovo sve više liči na ono kad je ber grils išo kod nekih crnaca, nešto
i posluže ga nekim pićem i onda je on rekao da je to u stvari nešto najukusnije što je pojeo/popio tokom tih njegovih avantura
gadno:
a u stvari se za pokretanje fermentacije tog pića koristi pljuca najstarijeg člana plemenske zajednice
 
pa da, kad je bila krađevina benzina aktuelna znam da je to imalo da se kupi, al kao mnog posebna stvar
nisam znala da ga ima svud redom

sve mi ovo sve više liči na ono kad je ber grils išo kod nekih crnaca, nešto
i posluže ga nekim pićem i onda je on rekao da je to u stvari nešto najukusnije što je pojeo/popio tokom tih njegovih avantura
gadno:
a u stvari se za pokretanje fermentacije tog pića koristi pljuca najstarijeg člana plemenske zajednice

gledala sam..al nije samo malo pljuca, nego pljuca PLJUCA bas :lol:
 

ja mogu da jedem sa poda, nije mi problem :)
a ako njegova terpezarija nije sterilna, vidi se otisak prsta na nozu, ili zalijem cvece pa ne operem ruke od kantice pre jela- nervni slom :lol: mada, njegovi przenice jedu viljuskom i nozem

a da mu je tvoja tetka tako spremila :malav:?

.... ovo u zivotu nisam cula, da neko tako radi :sad2:
i ja bih tu izgubila apetit ....
 
ja mogu da jedem sa poda, nije mi problem :)
a ako njegova terpezarija nije sterilna, vidi se otisak prsta na nozu, ili zalijem cvece pa ne operem ruke od kantice pre jela- nervni slom :lol: mada, njegovi przenice jedu viljuskom i nozem
Da nismo udate za istog?:mrgreen:

Ali ja zato kad me iznervira, stavim nogu na njegov jastuk i smeškam mu se u facu ceo dan, a on ne zna šta sam uradila...:mrgreen: da zna šiznuo bi...:rotf::rotf::rotf:
 
@parka

e setila sam se da mama kad poredja kupus obavezno pritisne sa onim plasticnim prstenom tako da vodica sa kojom je kupus naliven prelazi preko nivoa prstena..
i da stavlja sterilnu gazu koju na nekoiliko dana zbog vrenja skida (sa njom i onu belu penicu) i opere, pa ponovo vrati..moguce da zbog gaze ne radi pretakanje..
al provericu sutra, pa javljam..
Е то би било то.
Мсм то са газом.
Само што ја имам буре од 150Л са завртњем(дрвеним наравно), причепим купус рибанац и док ври, а то је око две недеље, једном дневном том газом уклањам пену, заменим је другом и тако наизменично.
Може се и опрати и одмах вратити уместо мењања, није проблем.
Зато старији људи то и зову ,,прање купуса"!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top