Sta kupiti?

Djuro00

Početnik
Poruka
11
Maticna Ploca: Asus A55BM-K
Napajanje: Spire EE-ATX-500W-IR
Procesor: AMD A4-4020 3.2GHz 2-Core APU
Graficka: Integrisana AMD Radeon HD 7480D
Ram: 4gb 1333MHz DDR3 + 4gb 1666MHz DDR3

E sad, igram GTA V i ne koci mi uopste, ali mi putevi laguju/nestaju i ne vidim ih, drugari su mi rekli da je do procesora, a kad bi menjao procesor morao bih i graficku da kupim.

Sad je pitanje koji bi procesor kupio da moze kuler od AMD A4-4020 jer bi kupovao polovan za nekih 3/4 hiljade, i ako mozete da mi preporucite neki procesor, a takodje i ako mozete i neku graficku isto za neke 3/4 hiljade.

Evo slika sta moze na moju maticnu.


 

Prilozi

  • Screenshot_20200524-131033_Chrome.jpg
    Screenshot_20200524-131033_Chrome.jpg
    26,4 KB · Pregleda: 0
to je fm2 ploca i nema mogucnost dobrog unapredjivanja. Prodas memoriju, plocu i procesor za nekih 50-60 evra i kupis neku neki ryzen 2200g sa plocom memorijom i ramom.
 
ne razumem odgovor. moj je odgovor da ta ploca nema potencijal za upgrade. I za bilo koju graficku morao bi da nabavljas bolje napajanje. recimo ako uzmes 860k to je procesor veliki potrosac mozes da grejes stan sa njim
 
ne razumem odgovor. moj je odgovor da ta ploca nema potencijal za upgrade. I za bilo koju graficku morao bi da nabavljas bolje napajanje. recimo ako uzmes 860k to je procesor veliki potrosac mozes da grejes stan sa njim
Da znam, ali video sam da mogu neki athlon x4 i neku malo slabiju graficku oko 1gb i to bi radilo, samo se ne razumem toliko koji je procesor dobar za gta v
A i da li bi npr taj x4 mogao na kuler od amd a4 4020?
 
Odeš na KP, kucas 3470 ili i5, staviš do 150e i tražiš polovne. To tvoje nema svrhe raditi upgrade a sa 3470 će ti dobro raditi. Posle uzmi još neku grafičku kada prodaš svoje i milina
 
Odeš na KP, kucas 3470 ili i5, staviš do 150e i tražiš polovne. To tvoje nema svrhe raditi upgrade a sa 3470 će ti dobro raditi. Posle uzmi još neku grafičku kada prodaš svoje i milina
On ima za 4/5 hiljada, ali mi onda treba i maticna, a i samim tim graficka, a to vec prelazi preko 10 hiljada i mnogo mi je za komp
 
On ima za 4/5 hiljada, ali mi onda treba i maticna, a i samim tim graficka, a to vec prelazi preko 10 hiljada i mnogo mi je za komp
Pa 3470 je jedno 2-3x brzi od bilo čega što možeš da staviš na tu ploču što imaš. Za 13000 možeš da kupiš neki 3470 računar ( mislim na sve procesor, ploča, memorija, hdd...) prodaš svoje I za 60e uzmeš 580 sa 8gb imaš računar koji je od tvog brzi 3x minimum
 
Dao sam primer samo covece, moze li onda 840 na kuler on amd a4 4020?
Ja sam ti rekao sta da uradiš. I5 3470 je quad core, celu konfiguraciju možeš naći za manje od 150e ( ploča, procesor, hdd, memorija...)... Svoje prodaš za 60e, za to uzmeš polovni 570 ili 580 a ako te usere 1060 6gb, posle doplatu nekih 6000-7000din i uzmeš ssd od 480gb ili sta vec i imaćeš mašinu koja će ti odlično raditi u 1080p
 
Zdravo-seljački komentar: Sve ono što može da se klokuje je dokaz traljave proizvodnje i velikih tolerancija proizvoda! Inače bi sve bilo po defaultu prema maksimalnim overclock parametrima! :zcepanje: :zcepanje:
Pa možeš i kola da chip tune uradiš I dobiješ bolje performanse. Ako tako gledaš koji ***** uzimati neki bolji cooler ili vodeno hlađenje kada je stock cooler dobar.. Hajde razmisli pre nego što napišeš nešto. Svaku ( skoro) možeš da clock-ujes....
 
Pa možeš i kola da chip tune uradiš I dobiješ bolje performanse. Ako tako gledaš koji ***** uzimati neki bolji cooler ili vodeno hlađenje kada je stock cooler dobar.. Hajde razmisli pre nego što napišeš nešto. Svaku ( skoro) možeš da clock-ujes....
Što je uža tolerancija za kvalitetnije proizvode, sve ti se manje isplati igranje sa oveklokom uz rizik da ti se nešto i zdimi! Bolje onda to prodati i kupiti nešto brže! :super:
 
Ne planiram nista da overklokujem, hocu samo da uzmem neki procesor iz slike dole i neku graficku do 3/4 hiljade, da ne menjam ni maticnu ni nista, a i da ne pridjame.A posto kupujem polovan procesor vecina ne prodaje kuler i pitanje je mogu li ja kuler od amd a4 4020 da stavim od procesora ponudjenih dole.
 

Prilozi

  • Screenshot_20200524-131033_Chrome.jpg
    Screenshot_20200524-131033_Chrome.jpg
    26,4 KB · Pregleda: 4
Ne planiram nista da overklokujem, hocu samo da uzmem neki procesor iz slike dole i neku graficku do 3/4 hiljade, da ne menjam ni maticnu ni nista, a i da ne pridjame.A posto kupujem polovan procesor vecina ne prodaje kuler i pitanje je mogu li ja kuler od amd a4 4020 da stavim od procesora ponudjenih dole.
Svaki ozbiljan proizvođač koolera ima na svojoj stranici napisano za koje procesore/podnožja odgovara neki model! Osim ako neki majmuni uopšte ni ne priznaju da su ikada proizvodili taj OBSOLETE model jer im je u interesu da raji uvaljuju nove modele! Nabijem ih! :zcepanje: :zcepanje: :zcepanje:
 
Ne planiram nista da overklokujem, hocu samo da uzmem neki procesor iz slike dole i neku graficku do 3/4 hiljade, da ne menjam ni maticnu ni nista, a i da ne pridjame.A posto kupujem polovan procesor vecina ne prodaje kuler i pitanje je mogu li ja kuler od amd a4 4020 da stavim od procesora ponudjenih dole.
Ti si bas uporan da od babe napraviš devojku....
 

Back
Top