Šta koga briga ko u šta veruje?

Isus je Bozji Sin koji je jasno rekao da je olicetvorenje Oca - ko je video Njega video je Oca i da je ujedno i PRVI I POSLEDNJI !!!
Svakom ko ima elementarno znanje iz Pisma to jeste dovoljno da shvati sta uopste znaci i kakav je taj eksluzivno status kojeg Isus ima u okvirima Bozjeg prestola ( nadam se da ti je jasno sta ovo znaci ).
Inace , termin JAHVE jeste ono sto mi danas sa strahopostovanjem kazemo Bog dok u jevrejskom jeziku ima razlicitih "imena" s koji se naziva Taj isti Gospodar citavog kosmosa.
Samo ti sluzi Bogu i nemoj se zamarati s tim terminima ako ti tesko razumljivo jer to nije preduslov da budes veran Gospodu.
za mene su tzv. sveto pismo pisali ljudi koji su možda negde bili bogonadahnuti...ostatak je mitologija,istorija, priče nekad mudre nekad banalne jevrejskog naroda...ne može se tu razdvojiti šta je istina šta ne...što bih verovao u sve kao Božiju reč? isto tako naprimer muslimani misle da je Kuran Božija reč...a ja kažem moguće da je i to ponegde nadahnuto od Boga...kao i sve druge religije...no mene to ne interesuje...jer ja sam odabrao da slavim i obožavam Primarnog Tvorca svega što postoji, primarnog Tvorca svih svetova a ne samo ovog......ne treba mi da znam njegovo ime jer nemam nameru da se bavim magijama..ne trebaju mi rituali dovoljna mi je molitva...ne trebaju mi svete knjige jer Bog koji je izvor sveg života nam stalno daje lekcije i iskušenja kroz život...

Остао сам дужан за Артемија одговор. Ево навео бих цитат великог св. Јована Златоустог:
"Моје ствари се свршавају; свој пут сам завршио и можда више нећете видети лице моје (Дела ап. 20, 24 – 25). А за ово вас молим:
немојте да нека од вас прекине уобичајену наклоност Цркви.
И ко буде, не по својој вољи, доведен хиротонијом (на овај престо), не оспоравајући ствар, по сагласности свих, приклоните му своје главе као Јовану, јер Црква не може бити без епископа, и тако ћете бити помиловане (од Бога). Сећајте ме се у својим молитвама
"
"Τοῦτό ἐστιν ὅ παρακαλῶ· μή τις ὑμῶν ἀνακοπῇ τῆς συνήθους εὐνοίας τῆς περί τήν Ἐκκλησίαν· καί ὅς ἄν ἄκων ἀχθῇ ἐπί τήν χειροτονίαν, μή ἀμφιβατεύσας τό πρᾶγμα, κατά συναίνεσιν τῶν πάντων, κλίνατε αὐτῷ τήν κεφαλήν ὑμῶν ὡς Ἰωάννη· οὐ δύναται γάρ ἡ Ἐκκλησία ἄνευ ἐπισκόπου εἶναι"
Да ли се Артемије овога држао? Да ли је св. Јован Златоусти основао "епархију цариградску у егзилу"? Наравно да није. Па зашто је то онда Артемије урадио?

Пажљиво изучивши све доступне материјале, Синодска комисија за канонизацију дошла је до закључка да је мотив престарелог руског архијереја да донесе ову одлуку био заустављање геноцида над српским православним становништвом у Хрватској."
Схваташ ли, да бити СПЦ у НДХ значи моменталну смрт? Свако би паметан ради сачувања нашег народа прекршио каноне као Гермоген и формирао неканонску цркву принуђен геноцидом, која би после рата лако могла да се угаси... То ти је мудрост змије, јер се тако чувају животи Срба у НДХ... Не оптужуј владику за дело спашавања гомиле нашег народа и не зови то више ''ругањем жртвама''...

Сам владика је после рата на себе наложио казну, која му није ни битна јер је испунуо циљ спашавања Срба у НДХ... ем су осали у православљу под Руским епископом а не усташким кардиналом, ем су остајали живи...
Такозвана Хрватска Православна Црква представљала је пролазну појаву, она је била створена само зато да би спасила стотине хиљада православних Срба од неизбежне смрти. Њу нису створили хрватски националисти, него Руси и Срби који нису видели други начин да спасу невине људе од уништења. Архиепископ Гермоген није нарушио ни догматску ни етичку страну православног вероучења – он је сачувао чистоту православног учења о вери баш као и Руска Загранична Црква, и није погрешио против учења православне вере. Архиепископ Гермоген се надао слободном православном Сабору на коме би учествовали архијереји Српске Цркве и Руске Заграничне Цркве, на коме је био спреман да положи рачун за своје деловање. И није њихова кривица што је Српска Патријаршија, уместо да отворено и честито узме у обзир трагедију српског народа у "Независној Држави Хрватској", пристала на сарадњу са комунистичким властима и жигосала их као "ратне и политичке злочинце", што они заправо нису били."
Ово Тасу комуњару боли... што се Титина (његова) Германова БП није оградила и од усташа и од комуниста ко Загранични Руси, већ само од усташа... Дакле, њихова сарадња са комунистима након рата је то што окривљује Русе за формирање ХПЦ... дакле питање је политичко у бити, а не црквено
Замислите ви дрскости ових расколника. Српска Патријаршија је крива што нису увидјели велику Гермогенову жртву у прихватању да буде на челу злочиначког пројекта "ХПЦ" у циљу брисања српског имена. Није крив он што је у томе учествовао и што је добијао ордење за заслуге од Павелића. Не, СПЦ је крива што такве фигуре жигоше као злочинце. Требали би их славити шта ли већ.
Нису они никакви Руски расколници, него јадници у НДХ који су једва живе главе извукли... Зато их је заиста дрско оптуживати за било шта анти црквено док траје брутални геноцид над Србима... Ти Руси су многе Србе спасли, а ти се позивај на Павелића до сутра, битно је да су људи остали живи...
https://jadovno.com/etnocid-u-ndh-od-zabrane-cirilice-do-germogena/?lng=lat
Ево да се упознате мало боље о позадини пројекта ХПЦ који руски зилоти покушавају опрати.

И још:
https://www.rastko.rs/istorija/dzomic-uzlocini/uzlocini-polozaj.html
Речено ти је већ, да су Србски зилоти боље схватили политички збрканост у НДХ од Руса... покажи бар мало поштовања за те спасиоце Срба од Геноцида...
Реци ми Зики шта хоћеш да сам екумениста да сам јеретик да сам расколник да сам тасићевац. Макар нисам дио вјерске заједнице која је братска са ауторима оваквог бруталног вријеђања српских жртава.
Управо си ти тај који вређа преживеле Србе Руским лукавством у НДХ... поштуј и спасене од усташа, а не само жртве да спомињеш...

КАд већ толеришеш Сергију брутално издајство вере, опрости и Гермогену кршење канона и то у току геноцида, кад канони и не могу да се примене нигде

za mene su tzv. sveto pismo pisali ljudi koji su možda negde bili bogonadahnuti...ostatak je mitologija,istorija, priče nekad mudre nekad banalne jevrejskog naroda...ne može se tu razdvojiti šta je istina šta ne...što bih verovao u sve kao Božiju reč? isto tako naprimer muslimani misle da je Kuran Božija reč...a ja kažem moguće da je i to ponegde nadahnuto od Boga...kao i sve druge religije...no mene to ne interesuje...jer ja sam odabrao da slavim i obožavam Primarnog Tvorca svega što postoji, primarnog Tvorca svih svetova a ne samo ovog......ne treba mi da znam njegovo ime jer nemam nameru da se bavim magijama..ne trebaju mi rituali dovoljna mi je molitva...ne trebaju mi svete knjige jer Bog koji je izvor sveg života nam stalno daje lekcije i iskušenja kroz život...
Delimicno se slazem s tobom u vezi ovog sto si izneo osim onog sa svetom knjigom.
Konkretno Sveto Pismo sadrzi skup pravila za zivot coveka kako bi slyzio Bogu na pravi nacin...dakle nije dovoljno deklarativno sluzenje u stilu "eto i ja sam vernik"dok ujedno zivis suprotno onom sto Bog trazi.
Budimo iskreni i priznajmo sebi da su Bozje zapovesti fer i korisne pa da ujedno yrazimo od Boga snagu i odlucnost da ih drzimo radosnim srcem,dragovoljno a ne silom jer se to od nas trazi !

Остао сам дужан за Артемија одговор. Ево навео бих цитат великог св. Јована Златоустог:
"Моје ствари се свршавају; свој пут сам завршио и можда више нећете видети лице моје (Дела ап. 20, 24 – 25). А за ово вас молим:
немојте да нека од вас прекине уобичајену наклоност Цркви.
И ко буде, не по својој вољи, доведен хиротонијом (на овај престо), не оспоравајући ствар, по сагласности свих, приклоните му своје главе као Јовану, јер Црква не може бити без епископа, и тако ћете бити помиловане (од Бога). Сећајте ме се у својим молитвама
"
"Τοῦτό ἐστιν ὅ παρακαλῶ· μή τις ὑμῶν ἀνακοπῇ τῆς συνήθους εὐνοίας τῆς περί τήν Ἐκκλησίαν· καί ὅς ἄν ἄκων ἀχθῇ ἐπί τήν χειροτονίαν, μή ἀμφιβατεύσας τό πρᾶγμα, κατά συναίνεσιν τῶν πάντων, κλίνατε αὐτῷ τήν κεφαλήν ὑμῶν ὡς Ἰωάννη· οὐ δύναται γάρ ἡ Ἐκκλησία ἄνευ ἐπισκόπου εἶναι"
Да ли се Артемије овога држао? Да ли је св. Јован Златоусти основао "епархију цариградску у егзилу"? Наравно да није. Па зашто је то онда Артемије урадио?
Артемије је у праву - ви нисте...

То је проста истина, ви сте са Тасом вером мешетарили са Бајденом, а не Артемије!

A sta to briga nekoga sta je za tebe ili mene pismimo?
Ako hoces da razgovaras sta pismo kaze o nekoj temi ok.
A sta briga nekoga da li verujes ti ili ja u pismo ili ne?
Ako ne verujes u pismo, sta je smisao da diskutujes o tome?

Ма шта је болан Гермоген спасио? Србе су наставили убијати а кроз "ХПЦ" су додали нову димензију геноцида кроз присање српског имена у потпуности. Ако теби Зики не смета изјава да је геноцид престао 1942. а послије тога су све била појединачна звјерства онда не знам шта бих ти рекао. Стварно не знам. Интересантно како ти лако браниш Гермогена КОЈИ ЈЕ РАДИО ЗА ГОРИ РЕЖИМ ЧАК И ОД СТАЉИНОВОГ а Сергија осуђујеш а види ово ја могу рећи да се не слажем ни са једним потезом од та два.

Артемије је у праву - ви нисте...

То је проста истина, ви сте са Тасом вером мешетарили са Бајденом, а не Артемије!
Артемије је само унио нове подјеле јер је епархију сматрао својим феудом. Ти га готивиш само зато јер је против СПЦ.

Delimicno se slazem s tobom u vezi ovog sto si izneo osim onog sa svetom knjigom.
Konkretno Sveto Pismo sadrzi skup pravila za zivot coveka kako bi slyzio Bogu na pravi nacin...dakle nije dovoljno deklarativno sluzenje u stilu "eto i ja sam vernik"dok ujedno zivis suprotno onom sto Bog trazi.
Budimo iskreni i priznajmo sebi da su Bozje zapovesti fer i korisne pa da ujedno yrazimo od Boga snagu i odlucnost da ih drzimo radosnim srcem,dragovoljno a ne silom jer se to od nas trazi !
ako misliš na onih deset zapovesti one su nedovoljne i ne pokrivaju mnoge važne stvari...one su bile prilagođene jednom narodu i jednoj epohi...ako misliš na ne dve koje je naglasio Isus onda je on lepo rekao da o te dve vise sav zakon i proroci...te dve se mogu shvatiti na mnogo načina a više o tome sam pisao na sledećim temama
https://forum.krstarica.com/threads/ljubav-prema-bogu.952674/
https://forum.krstarica.com/threads/voli-bliznjeg-svog-kao-samog-sebe.951705/
te dve zapovesti su normalne i prirodne ako shvatimo da nam je svima zajednički izvor Tvorac koji naravno želi da i mi njega volimo i da se međusobno volimo...bez obzira u kom narodu ili religiji smo rođeni ili kome svesnim izborom pripadamo..

pa to ti je robija
a vidiš da su sekta
postaviš sajt a ne pročitaš ga, to samo ti i ariana za sad radite :D
To su sekta za judaizam.
Sekta znaci izdvojiti se.
Postoje jevreji koji su se izdvojili i veruju u Hristovo Bozanstvo i Mesijanstvo.
A ne kako ti kazes ne veruju jevreji.

Ni to ne shvatas iz linka?

Ne mozes cak ni da shvatis ni kada ti se nesto jasno argumentije?
To su posledice ptedaka komunista.

....i zašto skoro svi imaju tu potrebu da ubeđuju druge u ispravnost svog verovanja i svoje religije, kao i da privole druge da predju u njihovu religiju?

Mislim, sta imate od toga?
Ti koji imaju potrebu za tim da ubedjuju druge u ispravnost svoje i neispravnost nečije vere su zapravo duboko u sebi i sami nesigurni u sopstvenu veru tj religiju.

Ма шта је болан Гермоген спасио? Србе су наставили убијати а кроз "ХПЦ" су додали нову димензију геноцида кроз присање српског имена у потпуности. Ако теби Зики не смета изјава да је геноцид престао 1942. а послије тога су све била појединачна звјерства онда не знам шта бих ти рекао. Стварно не знам. Интересантно како ти лако браниш Гермогена КОЈИ ЈЕ РАДИО ЗА ГОРИ РЕЖИМ ЧАК И ОД СТАЉИНОВОГ а Сергија осуђујеш а види ово ја могу рећи да се не слажем ни са једним потезом од та два.

Не браним га, погрешио је... али разумем, јер је то изнуђен канонски преступ, поготову кад већ видиш кланицу око себе ако не формираш ХПЦ... Разумем га, али га не оправдавам... Вероватно бих и сам то урадио, а после не би ни жалио због рашчињења, јер су хиљаде људи били у питању... Тешка су то била времена, лако ти је сада критиковати и паметовати

Престани да умањујеш број спасених Срба Гермогеном, то Србско подручје око Вуковара је најмање због тог акта пострадало

Артемије је само унио нове подјеле јер је епархију сматрао својим феудом. Ти га готивиш само зато јер је против СПЦ.
Не готивим Артемија, јер је и против нас зилота такође... Али нећу да лажем да је он крив за раскол, јер је ту главни твој Таса и нико други...

Не браним га, погрешио је... али разумем, јер је то изнуђен канонски преступ, поготову кад већ видиш кланицу око себе ако не формираш ХПЦ...
Кланица је настављена и послије "ХПЦ".

Разумем га, али га не оправдавам... Вероватно бих и сам то урадио, а после не би ни жалио због рашчињења, јер су хиљаде људи били у питању... Тешка су то била времена, лако ти је сада критиковати и паметовати
Кад сам ти ја буквално ове исте аргументе за Сергија изнио ниси био овако пун разумијевања. Извини ако немам пуно симпатија према тако високорангираном сараднику усташа.

Престани да умањујеш број спасених Срба Гермогеном, то Србско подручје око Вуковара је најмање због тог акта пострадало
А шта са оним Србима који су побијени послије Гермогенове "жртве"? По твојој браћи из РИПЦ није НДХ за то крива. То су била појединачна звјерства.

Не готивим Артемија, јер је и против нас зилота такође... Али нећу да лажем да је он крив за раскол, јер је ту главни твој Таса и нико други...
Синод СПЦ има право да смијени владике. Замисли сад да сваки смијењени основа своје епархије у егзилу. Шта би од Цркве остало?

Кланица је настављена и послије "ХПЦ".
Ал не на територији те лажне ХПЦ... то ти не схваташ да су Руси у тој области око Осјека и Вуковара стопирали геноцид...

Кад сам ти ја буквално ове исте аргументе за Сергија изнио ниси био овако пун разумијевања. Извини ако немам пуно симпатија према тако високорангираном сараднику усташа.

Није он никакав сарадник усташа... не клевећи без доказа православног епископа, ни не знаш ништа ван наших објава о том случају, Џомине баљезгарије немају везе са реалним стањем, јер је накнадна памет од 5 деценија закашњења

А шта са оним Србима који су побијени послије Гермогенове "жртве"? По твојој браћи из РИПЦ није НДХ за то крива. То су била појединачна звјерства.

Човече, спречен је геноцид Срба у том подручју, буди бар мало захвалан у том подручју су тек комунисти почели масовне кланице, што су усташе пропустиле, комуњаре су довршиле

Синод СПЦ има право да смијени владике. Замисли сад да сваки смијењени основа своје епархије у егзилу. Шта би од Цркве остало?

Синод је противканонска институција... не знаш о тој клики партијаша ништа, зато их и браниш на слепо

Ал не на територији те лажне ХПЦ... то ти не схваташ да су Руси у тој области око Осјека и Вуковара стопирали геноцид.
Свугдје Зики свугдје. Па Јасеновац је још пуном паром радио. Ако су и смањени масакри смањени су јер више није било кога убити.

Није он никакав сарадник усташа... не клевећи без православног епископа, ни не знаш ништа ван наших објава о том случају, Џомине баљезгарије немају везе са реалним стањем, јер је накнадна памет од 5 деценија закашњења
Човјек који је добио орден од Павелића није сарадник усташа? Мајко логике. Браниш неодбрањиво.

Човече, спречен је геноцид Срба у том подручју, буди бар мало захвалан у том подручју су тек комунисти почели масовне кланице, што су усташе пропустиле, комуњаре су довршиле
http://www.zlocininadsrbima.com/Zlocin.aspx?Naslov=Вуковар-и-Борово-1941-1945
Прочитај мало о злочинима у том крају.

Синод је противканонска институција... не знаш о тој клики партијаша ништа, зато их и браниш на слепо
Кад би неки од ваших "владика" био смијењен и основао типа Истинску истинску православну цркву би ли овако причао? И ви и артемити сте контрашке групе. Дефинишете се по ономе што НИСТЕ а не по ономе што јесте. Зато вам је СПЦ главна мета напада.

Back