Šta kada ljubav prestane?

Kada vise nemate osobu koju volite, kada nema vise bliskosti koju ste imali, kada ste ostali sami sa osecajem napuštenosti.
Kada...ima puno toga kada i zato sledi pitanje:

Šta nam je raditi kada ljubav prestane, nestane, odleti na put bez povratka ?

Pa po balkanskom šablonu najprije biti izložen licemjerstvu drustva i savjetima tamo nekih uz blagu osudu kako nije na vreme reagovano već je dozvoljeno da ljubav ispari

🤷🏻‍♀️

Nemam pojma

Možda da se bacimo na neko umjetnicko stvaralačko djelo ?
 
Zavisi ko kako preboli...

Koliko si zaključan u prošlosti a koliko zainteresovan za budućnost dok si uvek u svojoj sadašnjosti ma kakav emotivni život imao.

Ali da. Oslonci su...
Ne kaže se džabe partner(part/deo).
Stvarno sam gledao kako ljudi kopne iz dana u dan kada im partner ode,a opet sam poznavao,dosta udovica i udovasa koji su dugo ziveli posle odlaska partnera.Zato i mislim da dok su mladji uspeju da se izbore sa tim gubitkom,a kada su stariji, ne mogu.
...kad bi covek u ozbiljnim godinama mogao ponovo da se zaljubi, verujem da bi
mu to produzilo zivot..
S jedne strane ljubav leci sa druge ubija...tako nekako...:lol:
Nemaju vremena za promene,saziveli se zajedno i dok su oboje tu,ide nekako,a kad jedno ode,i drugo je uskoro za tom osobom.
 
Shvatila sam da se tema odnosi samo na prestanak ljubavi...oboje živi i zdravi samo se ugasila ona iskra koja ih održavala zajedno
Smrt jednog od njih to je već druga priča...ta ljubav i dalje živi u onom što je ostao. Starije osobe kad tako izgube nekog svog sigurna sam da od tuge odu ubrzo za njim. Mi nešto mlađi nekako nastavimo dalje...tuga je uvek prisutna al naučiš da živiš s njom
Dok je covek mladji i treba posle izvesnog vremena,pa ma koliko bio vezan za tu osobu da krene dalje,jer zivot je takav i treba ga ziveti i pronaci nekog drugog ko ce biti bliskiji.
 
@jolemisa

Da zavisi kako smo isprogramirani u mladosti. I naravno koliko smo još sposobni i zdravi da poživimo.

Ja mislim da ću uvek biti sebi samodovoljan iako bih voleo da se ludo i pravo zaljubim, što znači obostrani ljubavni i partnerski odnos sa tom drugom lepšom polovinom. A opet možda sam karmom i sudbinom određen na pustinju, dal morsku ili peščanu manje važno..
 
@jolemisa

Da zavisi kako smo isprogramirani u mladosti. I naravno koliko smo još sposobni i zdravi da poživimo.

Ja mislim da ću uvek biti sebi samodovoljan iako bih voleo da se ludo i pravo zaljubim, što znači obostrani ljubavni i partnerski odnos sa tom drugom lepšom polovinom. A opet možda sam karmom i sudbinom određen na pustinju, dal morsku ili peščanu manje važno..
Ja ti zelim daosetis ono najlepse u coveku i da to veoma dugo traje.
 
Ljubav ne nestaje preko noci...Nikada...Polako se pretvara u nesto drugo...Tada ni razlaz nije toliko bolan...Vise boli sto smo izgubili coveka a ne samo muskarca i sve fatazije sa njim o nekoj buducnosti, planove...

Tu ne racunam prevare, smrti i ostale stvari...

Kada ljubav nestane...razlaz bude lagodan koliko moze biti i to je to.
 

Back
Top