Sta kada je zivot uzasan iz dana u dan sta kada je mučan kako mu dati sve suprotno od toga (svrhu)?

Zauz

Buduća legenda
Poruka
35.061
Primetila sam da je forumasima dobro zadovoljni su mahom lepo im je lepo ide te me zanima odgovor na temu.

Screenshot_20220724-175051_Chrome.jpg


Pre neku noc sam videla mrtvu zivotinju na putu preselo mi je
macku
/ dan posle toga drugu mrtvu zivotinju
pacov
zivot mi se ogadio.
Neko mi se nije javio neko ko mi je bio ogromna nada na ljudskom nivou / nije mi se javio neko ko mi se javio kad je sam (bez devojke) sto je "daleko bilo" "sacuvaj me toga ti Gore".
Nekako je atmosfere bez / mrtvilo / danas eto odmaranje eto treba da bude lepo smireno zapravo mrtvo je.
Zabrinuta sam da se ovo pretvorilo u nista / da je pre bilo nista al' su se meni desavale stvari prijatne te nisam primecivala.
Sad kada ih nema primecujem te me to bas brine / previse je toplo da bi se islo napolje / previse je prazno mrtvo da bi postojao dobar osecaj.
 
Poslednja izmena:
Manje medija, crne hronike, vesti... Manje interneta i virtuelnog života.
Stalno postiraš nešto sa Instagrama, Twittera... Previše gledaš tuđe živote i čitaš gluposti koje sve i svako piše po internetu. Ne znaš ni ko su ti ljudi ni jesu li ljudi uopšte ili botovi.
Počni da se baviš dobrotvornim radom, pomozi drugima koji su manje srećni od tebe. Čitaj dobre knjige, vanvremenske. Pogledaj neku kvalitetnu emisiju, putopis. Nauči nešto novo.
 
Uvek imam u rezervi nepročitanu knjigu, preporučen film koji želim da pogledam, neku poučnu emisiju, na Pinterestu ili YT tražim kako napraviti ovo i ono, kako se nešto radi i sl..
Bukvalno sam prihvatila krilaticu da je dokon um igralište đavolu, i trudim se da se ne obesposlim toliko da počnem da izmišljam nezadovoljstva svojim životom. Nije sve idealno, ali da pitam bilo koga na planeti, svako bi imao nešto što želi da promeni u svom životu a ne može iz nekog razloga, ili može ali ne ide preko noći.
Volela bih da svi imamo mnogo opcija za trenutke kad pomislimo da je život prazan, gadan i bezvredan i da ga akcijom ispunimo.
Pa, čak i ova tema ovde je već nešto.:cvet:
Pre neku noc sam videla mrtvu zivotinju na putu preselo mi je
Jao, jeste gadno, ali smatram se odgovornom za životinje koje se takve pojave na putu kojim stalno prolazim, pa ili sama ili zovem nekog da mi pomogne da nesrećnu životinju preselimo negde gde je prihvatljivije da se razgrađuje. Nekako mi je tuga da ih strpam u kesu pa u smeće, nego izdejstvujem da se ostave negde gde je cirkulacija ljudi mala, a par puta smo ih prosto zakopali.
Mislim... više je tužno nego gadno. :sad2:
PS Indigo3 grobarka... za životinje!
 
stvarno da je život otišao daleko od dobrog , ali zašto tražiti u njemu samo crnila, svako je kreator svoje sudbine, samo nemojte da mi kažete da su uvek drugi u krivu i da su za sve krivi
zašto da je vozač kriv ako je ta životinja naglo iskočila ispred kola , a opasnost od povrede vozača i putnika zbog te životinje šta god da je bila
ajde da pogledamo i drugu stranu novčića
 
Kada je zivot uzasan i cini mi se da nema dalje.
Udahnem. Izdahnem. Ponavljam i cutim.
Posle odem u setnju...navece sam u sobi placem...
Svane novi dan. Idem na posao.
Nasmeje mi se u prolazu necija beba koja tek sto je prohodala.
Sleti mi vrabac na koleno kad jedem kiflu u pauzi rada.
Na plus 40 pocne neki vetric da duva i odmah je bolje.
Zivot cine male stvari koje cesto ne vidimo cekajui neke velike koja mozda i ne dodju.
 
Kada je zivot uzasan i cini mi se da nema dalje.
Udahnem. Izdahnem. Ponavljam i cutim.
Posle odem u setnju...navece sam u sobi placem...
Svane novi dan. Idem na posao.
Nasmeje mi se u prolazu necija beba koja tek sto je prohodala.
Sleti mi vrabac na koleno kad jedem kiflu u pauzi rada.
Na plus 40 pocne neki vetric da duva i odmah je bolje.
Zivot cine male stvari koje cesto ne vidimo cekajui neke velike koja mozda i ne dodju.
Dok sam izučavala svojevremeno astrologiju, što više ne radim, svog sopstvenog dedu sam doživela kao Saturna. Bio je strog, onako, često zabrinut i namršten, ali sasvim iznenada bi se nasmešio, kao da bi se čitavo nebo razverdrilo, i rekao: ''Dedino starunče!'', izražavajući ponos za sve što sam u te dve reči. To mi je značilo mnogo.
Između redova, deda mi je bio i otac, i dom, staratelj, sigurna ruka jer su mi roditelji bili neozbiljni i blesavi.
Dede više nema, ali tu su poteškoće, problemi i dani kad prosto ustanem na levu nogu. Oni su mi kao da me je deda upravo posetio, podsetio da život nisu samo smeh, blesavluk i lagodnost. Šta više, život je težak, i ne samo meni.
To kako se nosimo sa žutim minutima svog života govori više o nama, nego ono kakvi smo kad je sve (trenutno ili samo naizgled) odlično.
 
Primetila sam da je forumasima dobro zadovoljni su mahom lepo im je lepo ide te me zanima odgovor na temu.

Pogledajte prilog 1193029

Pre neku noc sam videla mrtvu zivotinju na putu preselo mi je
macku
/ dan posle toga drugu mrtvu zivotinju
pacov
zivot mi se ogadio.
Neko mi se nije javio neko ko mi je bio ogromna nada na ljudskom nivou / nije mi se javio neko ko mi se javio kad je sam (bez devojke) sto je "daleko bilo" "sacuvaj me toga ti Gore".
Nekako je atmosfere bez / mrtvilo / danas eto odmaranje eto treba da bude lepo smireno zapravo mrtvo je.
Zabrinuta sam da se ovo pretvorilo u nista / da je pre bilo nista al' su se meni desavale stvari prijatne te nisam primecivala.
Sad kada ih nema primecujem te me to bas brine / previse je toplo da bi se islo napolje / previse je prazno mrtvo da bi postojao dobar osecaj.
Могу ти помоћи. Дођи код мене, водим те ту близу, у Украјину, видећеш гомилу мртвих људи на улицама.
Можда скокнеш и до Африке, можеш видети гомилу гладне и изнемогле деце.
Можда ћеш онда мање обраћати пажњу на мртве животиње?
 
Primetila sam da je forumasima dobro zadovoljni su mahom lepo im je lepo ide te me zanima odgovor na temu.

Pogledajte prilog 1193029

Pre neku noc sam videla mrtvu zivotinju na putu preselo mi je
macku
/ dan posle toga drugu mrtvu zivotinju
pacov
zivot mi se ogadio.
Neko mi se nije javio neko ko mi je bio ogromna nada na ljudskom nivou / nije mi se javio neko ko mi se javio kad je sam (bez devojke) sto je "daleko bilo" "sacuvaj me toga ti Gore".
Nekako je atmosfere bez / mrtvilo / danas eto odmaranje eto treba da bude lepo smireno zapravo mrtvo je.
Zabrinuta sam da se ovo pretvorilo u nista / da je pre bilo nista al' su se meni desavale stvari prijatne te nisam primecivala.
Sad kada ih nema primecujem te me to bas brine / previse je toplo da bi se islo napolje / previse je prazno mrtvo da bi postojao dobar osecaj.
evo deda Milun da kaze kako on kroz zivot resava taki problemi kada "sve stoji" , kada mi je sve svejedno, kada su napolju novembarske magle, kada me boli zub..................ja smislim nekakvu "kontrameru" koja ce ponistiti negativni uticaj na mene, ovog sto sam nabrojao.

Bas evo, zub me boli i moram kod zubara i da bih "preziveo" taj period dok cekam na termin , ja smislim nesto lepo, naprimer, da organizujem neku zurku, da skoknem par dana na Zlatibor, ....................tome sam se naucio jos kao dete kada sam, dobivsi keca iz hemije, cekao da dobijem i peticu iz matematike pa da ondak sve to zajedno prijavim roditeljima............i prodjem bez konsekvenci......roditelji me malo grde radi keca i samo kazu da treba vise da ucim istovremeno me hvaleci za peticu.

I taku "filozofiju" resavanja problema koristim ceo zivot, sa velikim uspehom.

Daklem ako ste u depresiji radi vrucine i crknute macke po putu, ondak pocnite vec sada da razmisljate i planirate novogodisnju noc u velikom drustvu, u nekom lepom mestu.......................necete ni primetiti momentalne "probleme", depresiju, lose raspolozenje...............................
 
Ubiše vas kretenske mreže omladino ubile vam volju za životom a vi i dalje tamo upijate sve.. Razumem zavisnost (mislim ne razumem al ajd) ali kažeš sebi dosta, ako si uopšte svestan kolko ti mozak ispiraju.. Ako ne, onda jbg biće sve gore
 
Poslednja izmena:
Ubiše vas kretenske mreže omladino ubile vam volju za životom a vi i dalje tamo upijate sve.. Razumem zavisnost (mislim ne razumem al ajd) ali kažeš sebi dosta, ako si uopšte svestan kolko ti mozak ispiraju.. Ako ne, onda jbg biće sve gore
Ја им препоручујем ову песму, м омка који је написао и текст и музику и који каже:

Я Русский

Я вдыхаю этот воздух
Солнце в небе смотрит на меня
Надо мной летает вольный ветер
Он такой же, как и я

И хочется просто любить и дышать
И мне другого не нужно
Такой, какой есть, и меня не сломать
И всё потому что

Я русский, я иду до конца
Я русский, моя кровь от отца
Я русский, и мне повезло
Я русский, всему миру назло
Я русский

В небо улетает эта песня
И зовёт меня с собой
А во мне пылает моё сердце
Освещая путь домой

Где хочется просто любить и дышать
И мне другого не нужно
Такой уж я есть и меня не сломать
И всё потому что

Я русский, я иду до конца
Я русский, моя кровь от отца
Я русский, и мне повезло
Я русский, всему миру назло

Я русский.

И мој превод:

Ја сам Рус

Удишем овај ваздух
Сунце на небу гледа у мене
Изнад мене таласи ветра
Исти као ја

И само желим да волим и дишем
И не треба ми друго
Такав сам, и не могу се сломити
И то је тако

Ја сам Рус, идем до краја
Ја сам Рус, крв ми је од оца
Ја сам Рус и имам среће
Ја сам Рус, за инат целом свету

Ја сам Рус

Ова песма диже се до неба
И зове ме
И моје срце гори
Осветљава пут до куће

И само желим да волим и дишем
И не треба ми друго
Такав сам, и не могу се сломити
И то је тако

Ја сам Рус, идем до краја
Ја сам Рус, крв ми је од оца
Ја сам Рус и имам среће
Ја сам Рус, за инат целом свету

Ја сам Рус.
 
Ја им препоручујем ову песму, м омка који је написао и текст и музику и који каже:


Я Русский

Я вдыхаю этот воздух
Солнце в небе смотрит на меня
Надо мной летает вольный ветер
Он такой же, как и я

И хочется просто любить и дышать
И мне другого не нужно
Такой, какой есть, и меня не сломать
И всё потому что

Я русский, я иду до конца
Я русский, моя кровь от отца
Я русский, и мне повезло
Я русский, всему миру назло
Я русский

В небо улетает эта песня
И зовёт меня с собой
А во мне пылает моё сердце
Освещая путь домой

Где хочется просто любить и дышать
И мне другого не нужно
Такой уж я есть и меня не сломать
И всё потому что

Я русский, я иду до конца
Я русский, моя кровь от отца
Я русский, и мне повезло
Я русский, всему миру назло

Я русский.

И мој превод:

Ја сам Рус

Удишем овај ваздух
Сунце на небу гледа у мене
Изнад мене таласи ветра
Исти као ја

И само желим да волим и дишем
И не треба ми друго
Такав сам, и не могу се сломити
И то је тако

Ја сам Рус, идем до краја
Ја сам Рус, крв ми је од оца
Ја сам Рус и имам среће
Ја сам Рус, за инат целом свету

Ја сам Рус

Ова песма диже се до неба
И зове ме
И моје срце гори
Осветљава пут до куће

И само желим да волим и дишем
И не треба ми друго
Такав сам, и не могу се сломити
И то је тако

Ја сам Рус, идем до краја
Ја сам Рус, крв ми је од оца
Ја сам Рус и имам среће
Ја сам Рус, за инат целом свету

Ја сам Рус.
 
Nemam drustvene mreze.
Ne koristim aplikacije na telefonu.
Ne gledam na TV nista osim dokumentaraca o prirodi.
Ne sedim po ceo dan pred kompom, kada mi je dosadno izadjem napolje.
Zivot je onakav kakvim ga ucinimo.
nabrojano nema veze sa kvalitetom života već sa slobodnim vremenom
 
Човек је биће природе, али многи су то заборавили (или нису ни научили). Природа даје смисао, она и лечи, инспирише.
Ко има и неки комад земље, мотику у руке и депресија нестаје, ко нема - у парк, у шуму, нек се мало дружи са дрвећем, биљкама и птицама. Шетња поред воде је увек добра.

Мисли су оне које обликују наш живот, нашу стварност. То кажу и психолози, филозофи, духовници (различитих религија), то је оно старца Тадеја: какве су ти мисли, такав ти је живот. Мисаони пад доноси и сваки други пад. Дакле, мисли треба да буду високо.
 
Manje medija, crne hronike, vesti... Manje interneta i virtuelnog života.
Stalno postiraš nešto sa Instagrama, Twittera... Previše gledaš tuđe živote i čitaš gluposti koje sve i svako piše po internetu. Ne znaš ni ko su ti ljudi ni jesu li ljudi uopšte ili botovi.
Počni da se baviš dobrotvornim radom, pomozi drugima koji su manje srećni od tebe. Čitaj dobre knjige, vanvremenske. Pogledaj neku kvalitetnu emisiju, putopis. Nauči nešto novo.
ljudi na razne načine beže od prihvatanja loših rezultata svojih postupaka

u ogromnoj većini slučajeva ne vide svoju grešku i više se oslanjaju na verovatnoću oko (ne)uspeha
 
Човек је биће природе, али многи су то заборавили (или нису ни научили). Природа даје смисао, она и лечи, инспирише.
Ко има и неки комад земље, мотику у руке и депресија нестаје, ко нема - у парк, у шуму, нек се мало дружи са дрвећем, биљкама и птицама. Шетња поред воде је увек добра.

Мисли су оне које обликују наш живот, нашу стварност. То кажу и психолози, филозофи, духовници (различитих религија), то је оно старца Тадеја: какве су ти мисли, такав ти је живот. Мисаони пад доноси и сваки други пад. Дакле, мисли треба да буду високо.
priroda je ne samo motika
već i ljubav i poverenje ka onom ko ti je pomogao bezrezervno...


nebrojeno puta se u prirodi životinje pomognu medjusobno i nastave sa druženjem čak i kad nisu od iste vrste pa se biolozi kao iščudjavaju

moderna civilizacija se poigrala sa tim vrednostima i sve ih vezala za koristoljubivost
 

Back
Top