Sta jesti da bi bio zdrav zauvek?

Poruka
4.293
Razgovarao sam o bolestima i zdravlju juce sa jednim lekarom koji je u lekarskom timu za pracenje zdravlja i eventualno lecenje najuticajnijeg predsednika jedne velike drzave.

Pitao sam ga najpre o tome kako se ljudi najvise zarazavaju virusima pa i koronom, a takodje i bakterijama. Odgovorio je prosto da najvece deponije virusa, pa i virusa korone, jeste uredjaji za rashladjivanje, dakle FRIZIDERI, ZAMRZIVACI, KLIME I SLICNO !!!! A za bakterije kaze da su najvece deponije WC solja, mobilni telefoni, kvake na vratima i kljucevi. Papirni i metalni novac nisu toliko jer se redovno sterilisu i njihov zivotni vek je prilicno kratak.

Onda sam ga pitao sta je to sto najvise izaziva bolest kod ljudi? Odgovorio je vrlo kratko, losa hrana i voda i losi farmaceutski medikamenti. Zatim je reko da hrana koja je na trzistu je vrlo stetna za zdravlje jer je tretirana opasnim hemikalijama i da zdrava hrana je samo organska hrana. Medikamenti farmaceutski ne lece vec samo produzavaju agoniju bolesti sto duze kako bi bolesni ljudi bili njihove musterija na koje ce da zaradjuju novac. Medicina nije ono za sta se pretsavlja vec je samo jedna obicna profitabilna industrija i nista vise od toga.

Zatim sam ga pitao koja hrana je najbolja i da daje najvece zdravlje. Odgovor me je totalno zaprepastio jer nigde nikad to necete cuti ni na jednom mediju!!! Reko je da je najzdravija hrana SEMENKE!!!!! A semenke su najzdravija hrana zato sto u sebi imaju vitamin E. kaze da je vitamin E zapravo eliksir zdravlja. Jos je reko da je vitamin E najosetljiviji vitamin ( a sto se krije jer ne odgovara indutriji hrane) te zato ga ima samo u svezim semenkama u dovoljnim i znacajnim kolicinama. A da sve sta se isprzi, rafinise, stoji mesecima na policama, izlozi suncu i slicno automatski se unisti i vitamin E u toj namirnici. dakle vitamin E je vrlo nestabilan i vrlo se brzo gubi iz hrane. Kaze da se vitamin E zato nalazi u semenkama jer su one zasticene ljuskama i tako stite da se ne unisti vitamin E. Kaze da zato treba svakog dana jesti semenke i to do cak 100 do 150 grama dnevno. I to direktno jedenjem semenki koje neposredno pre toga oljustimo a nikako da ih meljemo i stavljamo kao zacin u jela jer se tako vitamin E smanjuje do malte ne samo u tragovima ostane. dakle svakog dana jesti oko 100 do 150 grama semenke suncokreta, orahe, bademe, lesnike i slicne semenke. Kaze da onaj ko svakog dana jede po 100 do 150 grama semenki nikad nece oboleti od kancera, niti od bolesti srca, niti od dijabetesa, niti od parkinsonove bolesti, niti od gotovo svih znanih bolesti medicinskoj nauci.

Reko je da se toliko izvestio u svom dugogodisnjem poslu da cim neko udje na vrata i pogleda njegovo lice zna da li ima neku tesku bolest ili nema. Ja sam ga pitao kako to. Odgovorio je vrlo prosto ako ima svetlo lice, da je koza lica jedra kao kod dece onda je zdrav a ako je zuckasta, crna, bez masnoca, suva onda je znak da ima ozbiljan nedostatak vitamina E a samim tim i neku tesku bolest ili da je u stadijumu razvoja teske bolesti. Reko je da neko moze i godinama da ne oseca nikakve zdravstvene probleme ali da se u njemu zbog nedostatka hronicnog vitamina E razvija neka hronicna bolest. Cak i da se odrade sve moguce medicinske analize i skeniranja i da se ne utvrdi apsolutno nista negativno to ne znaci da se kod njega ne razvija neka teska bolest. Kaze da vitamin E je kao ulje u motorima da ako njega nema dovoljno da sve pocinje da se zakrcuje, korodira i da se telo haba enormno i da je samo pitanje vremena kad ce da se masina to jest ljudsko telo zaustavi i trokira. Jednostavno nema regeneracije tkiva na zadovoljavajuci nacin ukoliko nema vitamina E u telu.

Samsonight

Veoma poznat
Poruka
11.671
Odgovor me je totalno zaprepastio jer nigde nikad to necete cuti ni na jednom mediju!!!
E, moj ti... mogao si davno da pređeš na zdravu ishranu da si slušao dr Miroljuba Petrovića koji je te semenke proslavio za svoj auditorijum ko sad zna kad! :zcepanje:
Semenke, žitarice koje su strateška namirnica, voće, povrće, minimalno mlečnih proizvoda, a ponajmanje ili nimalo mesa.
Zapravo, oko mesa nije sve toliko pogubno ako je ono proizvedeno na prirodan način bez raznih hemikalija, ali kad kažeš meso-mnogo ljudi misli da je to pašteta, viršla, parizer, šunka... neka bolesna životinja koja se goji u boksu bez da ikad hoda naokolo a kamo da pase, vidi sunca.
Pa, jednom prilikom sam mačku naseckala neki parizer u nedostatku nečega što inače jede... To je bilo:''Je l' ti se šališ?'':eek:

Tih gadosti se treba kloniti, kao i kupovnih gaziranih i negaziranih pića, keksića, čipsića...

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.