Quantcast

Šta je zmija slagala?

Crni_Georgije

Aktivan član
Poruka
1.078
Nije bog "upozorio" Adama opasnosti od drveta, nego mu je "zaprijetio." Ne radi se o cinjenicama. Smrtnost nije do drveta, nego do Boga.
Dakle u cemu je prevara, jer Eva kaze da je zmija "prevarila" a ne slagala. "Prevara" je u etici, a ne u istini. Prevara je sto se zmija postavila u polozaj znalca cinjenica i trubila o onome o cemu nema pojma i nije do nje. Radi se o etici, o prevarama, a ne o lazima.
Kako god rekao je umrećeš u taj dan a nisu umrli i postali bogovi što je zmija rekla Jevici...

Сале

Buduća legenda
Poruka
44.777
Zašto ne bi bilo sveta?
Ne može smrt da postoji pre pada jer sam Bog kaže da dobro bejaše veoma....
Hristos bi se ovaplotio i da nije bilo pada jer je On cilj i smisao staranja sveta,samo na verovatno drugačiji način.
Za 2000 godina planeta ne bi izdržala, onda se otvara pitanje do koje starsno doba bi ljudi stali sa starenjem, rađaju se a ne umiru. Bog je svoj plan izveo svidelo se to nekom ili ne.
Za Isusa, što ti je Ana odgovorila u potpunosti se slažem.

Mord

Primećen član
Poruka
999
Nije slagala ništa već je ugledajući se na svoga boga rekla poluistinu kao što je i bog rekao poluistinu. A to što su umrli kako neko reče sa početka posta jeste što nisu više jeli ploda sa drveta života a ne zbog greha. Da nisu jeli sa drveta života umrli bi i bez znanja dobra i zla, a da su jeli sa drveta života živeli bi i sa znanjem dobra i zla. Bezvredno znanje. Jer ne čini te bogom spoznaja što li je dobro ili zlo, već nešto drugo te čini Bogom. Dobro i Zlo je ništa drugo do ugao gledanja.

Сале

Buduća legenda
Poruka
44.777
Nije slagala ništa već je ugledajući se na svoga boga rekla poluistinu kao što je i bog rekao poluistinu. A to što su umrli kako neko reče sa početka posta jeste što nisu više jeli ploda sa drveta života a ne zbog greha. Da nisu jeli sa drveta života umrli bi i bez znanja dobra i zla, a da su jeli sa drveta života živeli bi i sa znanjem dobra i zla. Bezvredno znanje. Jer ne čini te bogom spoznaja što li je dobro ili zlo, već nešto drugo te čini Bogom. Dobro i Zlo je ništa drugo do ugao gledanja.
Bilo im zabranjeno da jedu sa drveta života zato su i pandrknuli

vcbccbc vcbcvb

Iskusan
Poruka
6.892
Nije bog "upozorio" Adama opasnosti od drveta, nego mu je "zaprijetio." Ne radi se o cinjenicama. Smrtnost nije do drveta, nego do Boga.
Dakle u cemu je prevara, jer Eva kaze da je zmija "prevarila" a ne slagala. "Prevara" je u etici, a ne u istini. Prevara je sto se zmija postavila u polozaj znalca cinjenica i trubila o onome o cemu nema pojma i nije do nje. Radi se o etici, o prevarama, a ne o lazima.
vrlo dobar odgovor!
odakle onda laz, ako nije zmija slagala, ko je slagao?
ja tvrdim da su ta dva drveta zamenjena, jasno se vidi da eva kaze zmiji da ne jedu sa drveta usred vrta, a usred je bilo drvo zivota...ccc - trebala je da kaze sa onog drugog drveta, a ne sa drveta usred vrta, kad je ''zmija'' upita

ma je li moguce da mene adama eva nije razumela, da je sve jedna obicna zbrka, pomesalo joj se u glavi, i od tada covecanstvo samo brka i mesa pojmove - ja adam sam kriv za sve, i sad se trudim da ispravim sto god vise mogu, ali nece niko da prizna svoje vlastito NERAZUMEVANJE, svi mi kazu, ko te sisa adame, ti si ionako kriv, Hristos je nas Spasitelj. Pa Hristos je i moj Spasitelj, a mnogima se i On pomesao, zamenise Ga sa antihristom - pazite da vas ne prevare, rece Hristos, jer ce doci mnogi u moje ime,.. Prvi je bio pisac laznog otkrivenja, sa ''JA, ISUS'', i rekao bas ono sto je Hristos rekao da ce reci - ''VREME SE PRIBLIZILO'', da bi prevario, ako bude moguce, cak i izabrane - sto je takodje Hristos upozorio.

Poslednja izmena:

M4j4

Domaćin
Poruka
4.258
Ali zmija beše lukava mimo sve zveri poljske, koje stvori Gospod Bog; pa reče ženi: Je li istina da je Bog kazao da ne jedete sa svakog drveta u vrtu?

2 A žena reče zmiji: Mi jedemo rod sa svakog drveta u vrtu; 3 Samo rod s onog drveta usred vrta, kazao je Bog, ne jedite i ne dirajte u nj, da ne umrete.

4 A zmija reče ženi:
Nećete vi umreti; 5 Nego zna Bog da će vam se u onaj dan kad okusite s njega otvoriti oči, pa ćete postati kao bogovi i znati šta je dobro šta li zlo.

Dakle vidimo ovde da zmija kaže Evi da neće umreti nego da će im se u taj dan otvoriti oci i da ce postati bogovi....što se kasnije i ostvaruje:

Tada im se otvoriše oči, i videše da su goli; pa spletoše lišća smokovog i načiniše sebi pregače.

......

I reče Gospod Bog: Eto, čovek posta kao jedan od nas znajući šta je dobro šta li zlo; ali sada da ne pruži ruku svoju i uzbere i s drveta od života, i okusi, te do veka živi. 23 I Gospod Bog izagna ga iz vrta edemskog da radi zemlju, od koje bi uzet;

Nisu umrli u taj dan i Bog je potvrdio da su postali kao jedan od njih,razlikujući dobro od zla dakle stekli su na neki način božansko znanje ali gde je tu zmijina laž?Može se reći da je mudro prećutala da će postati smrtni ali opet ništa nije slagala.Šta vi mislite?
Kako su Adam i Eva znali šta znači "UMRETI"?
Kad niko nije umro pre njih....

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.