Šta je zmija slagala?

Ti hoćeš da te bog izbavi samo zato što te voli?

Zašto misliš da bog voli one koji ne umiju sami da se izbave nego bespomoćno plaču sa izbavi me, izbavi me...dje da te izbavi i kako, šta? Bog ne zna šta ti hoćeš. I zašto misliš da treba da dobiješ to što ti hoćeš? Ko si ti? Zato što te bog voli?
 
Ti hoćeš da te bog izbavi samo zato što te voli?

Zašto misliš da bog voli one koji ne umiju sami da se izbave nego bespomoćno plaču sa izbavi me, izbavi me...dje da te izbavi i kako, šta? Bog ne zna šta ti hoćeš. I zašto misliš da treba da dobiješ to što ti hoćeš? Ko si ti? Zato što te bog voli?

Ljubav je dovoljna.

Nijedan covek ne moze bez Boga.
Bog sve zna, zato je Bog.
Bog hoce da spasi pokajane jer je LJUBAV i MILOST.
To je dokazao svojim raspecem za nas.
 
Na šta bi to ličilo kad bi svi imali ono što požele? Zašto misliš da je bog stalno opijen ljubavlju i da jedva čeka da izbavlja ljude, šta god to značilo?

Još ubacaš u diskusiju neke stvari o kojima ne pričamo, a ono što treba - izbjegavaš.
 
Na šta bi to ličilo kad bi svi imali ono što požele? Zašto misliš da je bog stalno opijen ljubavlju i da jedva čeka da izbavlja ljude, šta god to značilo?

Još ubacaš u diskusiju neke stvari o kojima ne pričamo, a ono što treba - izbjegavaš.
Sasvim je prirodno da
Bog LJubav svojim stvorenjima zeli srecu.
Pa to i obicni ljudi cine, kamoli Bog cija je ljubav neogranicena.
 
Dobro, ali kakve veze ima to sa izbavljanjem?

Ne povezujem. Isto kao da hoćeš da kupiš novo auto od 10000e i kažeš prodavcu: ja sam častio moju ćerku 10000e. On te gleda i pita te, dobro, pa šta? Kakve to veze ima? Treba li da te časti auto jer si ti častio tvoju ćerku? Šta?
 
Pa ovaj svijet je ružan zato što su ga ružni ljudi zaprljali. Vi čisti ljudi treba da ga očistite vašom čistoćom i onda će biti čist svijet.

Nemaš lijep i ružan život, imaš samo život.

Čak i u ovom ružnom svijetu postoje ljudi koji žive raj. Nevezano sa tim da li su na strani dobra ili zla.
 
Zmija je slagala da neće umreti, sve ostalo je istina.
Kako sam ja shvatio događaj u vrtu, zmija je uopšte simbol mudrosti i sam Isus kaže budite mudri kao zmije a bezazleni kao golubovi. Mudrost može biti bez zle namere i biti zla lukavost. Drvo predstavlja iskušenja. Bog je postavio test iskušenja naravno znajući da će čovek podleći, u protivnom ne bi bilo sveta ni objave božije u liku sina i svetoga duha. Stvoreni su smrtni jer da nisu ne bi ni umrli bez obzira na tzv greh koji su počinili. Drugo drvo (drvo života) je reč božija tj sin koji je davao život, onog trenutka oni počinju da umiru biološki jer su udaljeni od života (sina), zatim im bog stavlja zaklanjača da sami nađu taj izvor večnog života i božiji plan uspeva tako što šalje sina koji kaže da ko veruje u njega ima večni život.
 
Zmija je slagala da neće umreti, sve ostalo je istina.
Kako sam ja shvatio događaj u vrtu, zmija je uopšte simbol mudrosti i sam Isus kaže budite mudri kao zmije a bezazleni kao golubovi. Mudrost može biti bez zle namere i biti zla lukavost. Drvo predstavlja iskušenja. Bog je postavio test iskušenja naravno znajući da će čovek podleći, u protivnom ne bi bilo sveta ni objave božije u liku sina i svetoga duha. Stvoreni su smrtni jer da nisu ne bi ni umrli bez obzira na tzv greh koji su počinili. Drugo drvo (drvo života) je reč božija tj sin koji je davao život, onog trenutka oni počinju da umiru biološki jer su udaljeni od života (sina), zatim im bog stavlja zaklanjača da sami nađu taj izvor večnog života i božiji plan uspeva tako što šalje sina koji kaže da ko veruje u njega ima večni život.
Time hulis na Boga, Bog ne moze da stvori nesto sto je smrtno - nesavrseno.
Ljudi su stvoreni savrsenima kao i andjeli
Zgresivsi ljudi su postali nesavrseni.
Kao sto Bozja rec kaze plata za greh je smrt.


Bog je stvorio ljude po svojoj slici a Bog je SAVRSEN I VECAN.
 
Zaceli pa umrli.
Nisu umrli u taj dan.što je zmija i rekla a Bog je rekao:

16. И запрети Господ Бог човеку говорећи: Једи слободно са сваког дрвета у врту;

17. Али с дрвета од знања добра и зла, с њега не једи; јер у који дан окусиш с њега, умрећеш
.

:hej:
 
Evi je Sotona Djavo rekao "necete vi umreti nego cete postati kao bogovi...itd..
A oni postali smrtni i umrli..
А змија рече жени: Нећете ви умрети;
Него зна Бог да ће вам се у онај дан кад окусите с њега отворити очи, па ћете постати као богови и знати шта је добро шта ли зло.


I sve što je rekla,obistinilo se što i Bog potrđuje:

И рече Господ Бог: Ето, човек поста као један од нас знајући шта је добро шта ли зло; али сада да не пружи руку своју и узбере и с дрвета од живота, и окуси, те до века живи.

Daklem,gde je tu zmijina laž? :kokice:
 
Zmija je slagala da neće umreti, sve ostalo je istina.
Kako sam ja shvatio događaj u vrtu, zmija je uopšte simbol mudrosti i sam Isus kaže budite mudri kao zmije a bezazleni kao golubovi. Mudrost može biti bez zle namere i biti zla lukavost. Drvo predstavlja iskušenja. Bog je postavio test iskušenja naravno znajući da će čovek podleći, u protivnom ne bi bilo sveta ni objave božije u liku sina i svetoga duha. Stvoreni su smrtni jer da nisu ne bi ni umrli bez obzira na tzv greh koji su počinili. Drugo drvo (drvo života) je reč božija tj sin koji je davao život, onog trenutka oni počinju da umiru biološki jer su udaljeni od života (sina), zatim im bog stavlja zaklanjača da sami nađu taj izvor večnog života i božiji plan uspeva tako što šalje sina koji kaže da ko veruje u njega ima večni život.
Zašto ne bi bilo sveta?
Ne može smrt da postoji pre pada jer sam Bog kaže da dobro bejaše veoma....
Hristos bi se ovaplotio i da nije bilo pada jer je On cilj i smisao staranja sveta,samo na verovatno drugačiji način.
 
Nisu umrli u taj dan.što je zmija i rekla a Bog je rekao:

Nije bog "upozorio" Adama opasnosti od drveta, nego mu je "zaprijetio." Ne radi se o cinjenicama. Smrtnost nije do drveta, nego do Boga.
Dakle u cemu je prevara, jer Eva kaze da je zmija "prevarila" a ne slagala. "Prevara" je u etici, a ne u istini. Prevara je sto se zmija postavila u polozaj znalca cinjenica i trubila o onome o cemu nema pojma i nije do nje. Radi se o etici, o prevarama, a ne o lazima.
 
Poslednja izmena:
Nisu umrli u taj dan.što je zmija i rekla a Bog je rekao:

16. И запрети Господ Бог човеку говорећи: Једи слободно са сваког дрвета у врту;

17. Али с дрвета од знања добра и зла, с њега не једи; јер у који дан окусиш с њега, умрећеш
.

:hej:
Jesu umrli u taj dan.
Pred Bogom je jedan dan 1000 god a oni su ziveli oko 930
to je u tom danu.
 
А змија рече жени: Нећете ви умрети;
Него зна Бог да ће вам се у онај дан кад окусите с њега отворити очи, па ћете постати као богови и знати шта је добро шта ли зло.


I sve što je rekla,obistinilo se što i Bog potrđuje:

И рече Господ Бог: Ето, човек поста као један од нас знајући шта је добро шта ли зло; али сада да не пружи руку своју и узбере и с дрвета од живота, и окуси, те до века живи.

Daklem,gde je tu zmijina laž? :kokice:
Kako gde je laz.
Bog je rekao da ce umreti ako jedu da tog drveta.
Zmija: necete vi umreti nego cete postati kao Bogovi

Nakon greh covek je postao smrtan - dakle ne kao Bog jer je Bog besmrtan.
znaci umro je.
 

Back
Top