Šta je za vas posao?

Jasna

Stara legenda
Moderator
Poruka
82.845
Kako definišete posao?

Posao je mesto gde me plaćaju da radim nešto što u životu ne bih radila da za to nisam plaćena.

Posao je mešto gde moram da isključim emocije i svoje lične stavove da bih zaradila novac.

Posao je mesto gde zarađujem za život koji živim van posla.

Postoji li definicija posla koja nije depresivna, obeshrabrujuća, ponižavajuća?
 
Negde sam čula ili pročitala da ukoliko nešto mnogo volimo da radimo, i to počnemo da radimo za platu, pitanje je samo trenutka kada će nam se ogaditi za sva vremena.
Povremeno mi se dešavalo da omrznem voljene poslove... iz ideoloških pobuda. Problem posla je gubitak slobode. Svaki posao nosi istu krunu robovlasnika: MORAŠ (ako hoćeš pristojno da živiš)!
Nije se lako pomiriti sa tim da se nešto mora, pa neka je i ne znam kakva čast i privilegija.
 
Najkraća definicija bi bila - robija.. :lol:

Jednom je došao kolega sa godišnjeg odomora i dok smo ostale
čekali da bi sastanak počeo, kaže on..
''E ljudi, ove godine sam se prvi put vratio sa godišnjeg odmora
nevoljno. Obično napunim baterije, ali sada sam samo posmislio
da me čekaju još 23 godine i uopšte mi se nije vračalo sa odmora.''
Tačno da si čoveka ubio, ranije bi sa robije izašao.

Pa sad kao, ne treba razmišljati toliko unapred, nego korak po
korak. Još kad ti kažu ''budi sada i ovde'' :lol: Ma važi..
Ako niko ne razmišlja, šta svi mi zapravo radimo?
 
Posao je za mene kako dolazim do para koje trošim kad ne radim. Ne krivim ga zato što se ne uklapam sa ljudima koje srećem tim putem, svestan kako nikad nije sve po volji. Ukratko volim da radim, ne volim ljude sa kojima radim, zato kad me smori ne radim i sve u krug.
 
Kako definišete posao?

Posao je mesto gde me plaćaju da radim nešto što u životu ne bih radila da za to nisam plaćena.

Posao je mešto gde moram da isključim emocije i svoje lične stavove da bih zaradila novac.

Posao je mesto gde zarađujem za život koji živim van posla.

Postoji li definicija posla koja nije depresivna, obeshrabrujuća, ponižavajuća?
Ima. Zove se "joby" - job +hobby. To je ono kad radiš ono što voliš i još te plaćaju za to. Sećaš se,Srđan je govorio o tome ❤️
 
Kako definišete posao?

Posao je mesto gde me plaćaju da radim nešto što u životu ne bih radila da za to nisam plaćena.

Posao je mešto gde moram da isključim emocije i svoje lične stavove da bih zaradila novac.

Posao je mesto gde zarađujem za život koji živim van posla.

Postoji li definicija posla koja nije depresivna, obeshrabrujuća, ponižavajuća?
Posao mi je i hobi. Volim ovo da radim i biram firme koje su mi zanimljive.
Radio bih to za dzabe, da moze da se zivi od vazduha :p
 
Kako definišete posao?

Posao je mesto gde me plaćaju da radim nešto što u životu ne bih radila da za to nisam plaćena.

Posao je mešto gde moram da isključim emocije i svoje lične stavove da bih zaradila novac.

Posao je mesto gde zarađujem za život koji živim van posla.

Postoji li definicija posla koja nije depresivna, obeshrabrujuća, ponižavajuća?
Kako bez emocija pa nisi rbot?
Užas ..bez emocija se ne živi a nema ni posla.
 
Po meni je posao sve ono sto donosi prihode a u sta ne spadaju dobici od berze, od izdavanja necega, od autorskih prava i ostali pasivni prihodi. Licno najvise volim da radim jednostavne honorarne poslove koji su placeni na broj sati ili dana koliko si radio, tako istovremeno imam i prihode, slobodu i manjak stresa, sloboda da odes negde kad god pozelis nema cenu. Neki i ne mogu da rade pod nefleksibilnim uslovima a moraju bar nekako da rade. Pusti san mi je posao bez saradnje i sa kim, da sam potpuno sam svoj gazda.
 
Po meni je posao sve ono sto donosi prihode a u sta ne spadaju dobici od berze, od izdavanja necega, od autorskih prava i ostali pasivni prihodi. Licno najvise volim da radim jednostavne honorarne poslove koji su placeni na broj sati ili dana koliko si radio, tako istovremeno imam i prihode, slobodu i manjak stresa, sloboda da odes negde kad god pozelis nema cenu. Neki i ne mogu da rade pod nefleksibilnim uslovima a moraju bar nekako da rade. Pusti san mi je posao bez saradnje i sa kim, da sam potpuno sam svoj gazda.
Pa nije dobro da se bacis u izolaciju nego da nadjes malo ali kvalitetno društvo.
 
1. Za mene je klasican posao nesto sto mora da se radi kako bi se zaradilo. Posao obicno podrazumeva da imas nadredjenog koga moras da slusas i od koga zavisis. I taj posao, cak i ako ga volis, obicno ne bi ni radio da ne moras. To je po meni najnizi stepen slobode kod slobodnog coveka.

2. Sledeci, visi stepen slobode, je kada si sam svoj gazda, ali i dalje moras redovno da radis sa klijentima i da ih u dobroj meri slusas ako hoces da zaradis.

3. Najvisi stepen slobode je kad imas pasivne prihode. Tu treba povremeno biti angazovan, i ako to angazovanje podrazumeva nesto sto volis i sto ti lezi, to je prava stvar. Ali postici to je cesto lakse reci nego uraditi, zato vecina ljudi ni ne pokusa, a vecina od onih koji pokusaju odustanu.
 

Back
Top