Šta je važno da saznam/osetim kod prvog dejta

Paula

black cat
Moderator
Poruka
26.722
Ne odnosi se na viđanja samo radi seksa, oni su posebna priča.

Neko vam se svideo/la kako izgleda, kako se ponaša. Da li imate neku temu, nešto, što vam je veoma važno i na šta biste voleli dobiti neki hint već na prvom dejtu? Ne mislim da se neka pitanja eksplicitno postave, već onako šta bi vas zanimalo da saznate da biste odlučili da li da se ponovo vidite ili čujete? Neke mogućnosti:
1. da li radi i gde (od čega živi)
2. s kime i gde živi
3. da li ima osobine kao: duhovita je, inteligentna, simpatična, ima poštovanje prema drugima, blagost, umerenost, samostalnost, neku drugu osobinu ličnosti?
4. odnos prema umetnosti/sportu, nečemu što je vama važno
5. politička i važna društvena pitanja (npr korona, vakcine)
6. ekološki problemi, pitanje budućnosti planete
7. šta radi u slobodno vreme

a možda čak i (mada se ona ne postavljaju otvoreno, ali možda se nešto sazna)
8. porodični odnosi / kako se odnosi prema roditeljima / da li ima decu, brak iza sebe
9. bivše veze: na koji način priča o bivšim ljubavima, kako su raskidali

ili se samo
10. opustite i orijentišete na vašu intuiciju, da li vam je prijatno, šta osećate
11. interesuje vas samo da vidite da li vam je zabavno/ osoba privlačna.
12.?

Nekada mislimo da neka pitanja nisu važna, pa se ispostavilo da jesu. Nekada da je puno toga važno, pa se pogreši i ode od osobe sa kojom ima perspektive.
Šta kaže vaše iskustvo? šta se ispostavilo da je važno, a šta nije?
Sve ovo može da se odnosi i na online kontakte, u tom slučaju kako pravite selekciju s kime ćete nastavljati kontakt.

(volim da čitam iskustva drugih... 😍, pa izvolite)

12. važno je da osetim leptira u teoriji
u praksi pitam sve što ima veze sa zdravstvenim stanjem, stambenim prilikama, diplomama i funkcijama i to veoma diskretno i onako usput
i naravno da li je oženjen ili nije...jer lakše je ako nije a teže ako jeste
živeli leptirići ura
IMG_3075.JPG

Poslednja izmena:
Obično saznam sve šta me zanima, pre prvog dejta. Dejtove "na slepo" ne praktikujem. Može biti interesantno, ali i frustrirajuće.
P. S. Kad bi me na dejtu, neko propitivao sa ovakvim spiskom, otišla bih doma i poslala mu CV. 😁
Fali krvna grupa i RF faktor!I spisak naslednih familijarnih bolesti do 6-og kolena.Ako je tu neko "čist", mo'ž 'odma da mi je javi! 😁

Neko vam se svideo/la kako izgleda, kako se ponaša. Da li imate neku temu, nešto, što vam je veoma važno i na šta biste voleli dobiti neki hint već na prvom dejtu? Ne mislim da se neka pitanja eksplicitno postave, već onako šta bi vas zanimalo da saznate da biste odlučili da li da se ponovo vidite ili čujete? Neke mogućnosti:
2. s kime i gde živi
3. da li ima osobine kao: duhovita je, inteligentna, simpatična, ima poštovanje prema drugima, blagost, umerenost, samostalnost, neku drugu osobinu ličnosti?

8. porodični odnosi / kako se odnosi prema roditeljima / da li ima decu, brak iza sebe

ili se samo
10. opustite i orijentišete na vašu intuiciju, da li vam je prijatno, šta osećate
12.?

Nekada mislimo da neka pitanja nisu važna, pa se ispostavilo da jesu. Nekada da je puno toga važno, pa se pogreši i ode od osobe sa kojom ima perspektive.
Sve ovo može da se odnosi i na online kontakte, u tom slučaju kako pravite selekciju s kime ćete nastavljati kontakt.

Ako se meni neka dopadne fizički i kako se ponaša (znači karakter) sva ova pitanja su mi nevažna.
Sve razlike mogu da progutam. :D

Obično saznam sve šta me zanima, pre prvog dejta. Dejtove "na slepo" ne praktikujem. Može biti interesantno, ali i frustrirajuće.
P. S. Kad bi me na dejtu, neko propitivao sa ovakvim spiskom, otišla bih doma i poslala mu CV. 😁
Fali krvna grupa i RF faktor!I spisak naslednih familijarnih bolesti do 6-og kolena.Ako je tu neko "čist", mo'ž 'odma da mi je javi! 😁
Ovo je zanimljivo, sve saznati pre prvog sastanka
ahahahaa, pa nije svakome sve važno, ova pitanja su samo sva moguća koja su mi pala na pamet )))
šta znaš, razni su ljudi, nije mi palo na pamet i ljubav prema životinjama, iako imam mačke... ))

Nista posebno. Da mi je prijatno sa njom, da se smejemo, uzivamo u caskanju o svemu. Nemam nikakve namere kada su ti prvi susreti u pitanju, niti volim da radim ili da mi rade intervju za posao.
Ukoliko je žena umešna, izvući će diskretno iz tebe i ono što ne očekuješ, a nisi možda ni primetio ))

Ozbiljno, ne volim ako neko ne želi da kaže odmah čime se bavi, gde i sa kim živi, ukoliko ne želi to da kaže, ne vidim mogućnost da nastavimo komunikaciju. to su neke osnovne stvari da se orijentišem s kim razgovaram. Jedan tip se bio uvredio kada smo se videli što ga po drugi put pitam čime se bavi... ali ja sam nastavila i dalje da pitam uz šalu hehehe. Pa jbt, jel smo ozbiljni ljudi ili neki klinci?

Ovo je zanimljivo, sve saznati pre prvog sastanka
ahahahaa, pa nije svakome sve važno, ova pitanja su samo sva moguća koja su mi pala na pamet )))
šta znaš, razni su ljudi, nije mi palo na pamet i ljubav prema životinjama, iako imam mačke... ))
Svako ima svoju "listu... mnogo toga bih mogla da "progledam kroz prste", za prvi put. Za drugi stavljaš sve na "kantar", pa kud prevagne.
P. S.Meni je glavna dilema, kako da se skockam za prvi put? Da se pravim da sam potpuno normalna, to se podrazumeva.Ako me 'odma provali, drugi dejt mu je zagarantovan!😁

Poslednja izmena:

2. s kime i gde živi

ili se samo
12.?

Ja sam više vizuelan tip, tako da što mi oku prija sve mi ostalo odgovara. A za ovo ostalo što si navela slažem se unapred sa tom nekom dotičnom osobom ako ovaj moj prvi uslov bude ispunjen. :)

Lično, meni je veza dosta. Imam iza sebe sijaset pogrešnih odluka, neispunjenih želja, pogrešnih ljudi ili smo se sretali u pogrešno vreme... Ali me zanima kako drugima ide od ruke da budu uspešni na tom planu, to mi je čak i fascinantno ))

Ono što sam stavila pod 11 intuicija, meni je to najvažnije.. naravno, potrebno je vežbati iskustveno intuiciju, ali opet se dešava da uprkos svakom slušanju sebe i dalje nekada stvari ne funkcionišu. E sad, da li je to neka sreća u životu ili prosto neki ljudi znaju kako se živi, radi, bori za sebe itd, ne znam. Postoji mogućnost i da neko zna da pliva niz talase, a neko ne zna. Ovo što zapravo me zanima jeste selekcija ljudi koji će ti prići (ili kojima mi prilazimo). To je kao ona opservacija po bolnicama, da se nekome da prioritet a nekome ne.

Poslednja izmena:
Ukoliko je žena umešna, izvući će diskretno iz tebe i ono što ne očekuješ, a nisi možda ni primetio ))

Ozbiljno, ne volim ako neko ne želi da kaže odmah čime se bavi, gde i sa kim živi, ukoliko ne želi to da kaže, ne vidim mogućnost da nastavimo komunikaciju. to su neke osnovne stvari da se orijentišem s kim razgovaram. Jedan tip se bio uvredio kada smo se videli što ga po drugi put pitam čime se bavi... ali ja sam nastavila i dalje da pitam uz šalu hehehe. Pa jbt, jel smo ozbiljni ljudi ili neki klinci?
Meni je to nevaspitano,jer ispada da ce se prema tom statusu ponasati drugacije,mislim kao ko sta vozi ili ide busem,moze da slaze da je pravnik,niko nece gledati diplomu,ljudi ostaju bez posla za rec,ako klincu kupe stan i zivi sam zenama je to + a neko ga kapira kao nesposobnog sto i jeste,znaci nista ne znace ta pitanja

Meni je to nevaspitano,jer ispada da ce se prema tom statusu ponasati drugacije,mislim kao ko sta vozi ili ide busem,moze da slaze da je pravnik,niko nece gledati diplomu,ljudi ostaju bez posla za rec,ako klincu kupe stan i zivi sam zenama je to + a neko ga kapira kao nesposobnog sto i jeste,znaci nista ne znace ta pitanja
Pa nije nevaspitano reći čime se baviš, gde radiš. Nevaspitanje su sasvim druge stvari... Koja pitanja znače ako ta ne znače? ) Nismo deca pa da hoćemo samo da se ljubimo na klupi. Mora biti da postoje neke stvari koje su od važnosti zrelim ljudima koji su već imali ili brakove iza sebe, ili veze

Pa nije nevaspitano reći čime se baviš, gde radiš. Nevaspitanje su sasvim druge stvari... Koja pitanja znače ako ta ne znače? ) Nismo deca pa da hoćemo samo da se ljubimo na klupi. Mora biti da postoje neke stvari koje su od važnosti zrelim ljudima koji su već imali ili brakove iza sebe, ili veze
Kapiram treba sigurnost starijim ljudima ,samo ja idem u drugom pravcu od materijalnog,muskarac ne moze to isto ocekivati od zene pa ne mora ni pruziti info

To je sve stvar kriterujuma ne zdravog razuma. Ti trazis nekoga kod koga ti je stalo cime se bavi i to ti je bitno, ja ne. Meni je bitno na startu kako se osecam pored te osobe. Teme van posla imas koliko hoces. Na protiv, pitanje cime se bavim vodi upravo ka takvim temama. Zatvaraju prostor zezanja, opustenosti i usmeravaju na obican, ozbiljan, zivot, suvu realnost i svakodnevnicu. Meni to ne treba sa osobom sa kojom se tek upoznajem. Ma koliko godina da ima.

Cak i ako podjemo od toga da svako upoznavanje moze da dovede do braka i zajednickog zivota, sto ne iskljucujem, radije cu ziveti skromno, ona da donese neku platicu iz pekare, ja svoju i smejemo se i osecamo bliskost, nego u raskosu sa nekom terminator zenom u cijim crvenim ocima svaki dan vidim pitanje, da li sam ispunio njena ocekivanja i standarde.
Ma to je isto filovanje kao sminka,englez bez posla kaze da je izmedju poslova xaxa

Ma to je isto filovanje kao sminka,englez bez posla kaze da je izmedju poslova xaxa
Ma jok. Cemu to znojenje, nisi na intervju za posao. Taj englez se sam srozava sto se u opste vadi nesto. Koga trazis ti? Radnika ili ljubavnika? Jednostavno je. Ima zilion drugih zena da ne gubimo vreme. Ok kapiram, trazis ozbiljan suzivot, sta vec, prijatno i uzivaj.

To je sve stvar kriterujuma ne zdravog razuma. Ti trazis nekoga kod koga ti je stalo cime se bavi i to ti je bitno, ja ne. Meni je bitno na startu kako se osecam pored te osobe. Teme van posla imas koliko hoces. Na protiv, pitanje cime se bavim vodi upravo ka takvim temama. Zatvaraju prostor zezanja, opustenosti i usmeravaju na obican, ozbiljan, zivot, suvu realnost i svakodnevnicu. Meni to ne treba sa osobom sa kojom se tek upoznajem. Ma koliko godina da ima.
Hm. Ali ti sad unapred pretpostavljaš da mi jei od neke velike važnosti čime se bavi i da ćemo o tome pričati. može da bude komercijalista, prodavac, taksista, itd ne postoji neki odgovor koji unpared ne želim da čujem, osim ako je mutan da pomislim da li je neki lopov, džabalebaroš i slično... Osobe ne postoje van konteksta svoje svakodnevice. Ukoliko želiš samo prijatnost ok, ali posle par sastanaka shvatiš da ima nekih problema preko kojih ne želiš da pređeš (ima decu ili živi sa nekim ili...), pa što odmah to ne videti pre nego se uspustiš u prijatnosti svake vrste? To se možda može zvati i efikasnost

Hm. Ali ti sad unapred pretpostavljaš da mi jei od neke velike važnosti čime se bavi i da ćemo o tome pričati. može da bude komercijalista, prodavac, taksista, itd ne postoji neki odgovor koji unpared ne želim da čujem, osim ako je mutan da pomislim da li je neki lopov, džabalebaroš i slično... Osobe ne postoje van konteksta svoje svakodnevice. Ukoliko želiš samo prijatnost ok, ali posle par sastanaka shvatiš da ima nekih problema preko kojih ne želiš da pređeš (ima decu ili živi sa nekim ili...), pa što odmah to ne videti pre nego se uspustiš u prijatnosti svake vrste? To se možda može zvati i efikasnost
Riba je bila 3 god u vezi s likom koji ima zenu i decu ali i par stanova i po ko zna koliko riba u drugim gradovima, gde je cesto na sluzbenim putovanjima i uspeva mu da ih sve hendluje,znaci ako hoce da slaze moze

Back