Sta je u ove 3 godine Tadic uradio od onoga sto je obecao? KOJI SU MU REZULTATI?

Тихи

Starosedelac
Poruka
161.928
Eto jos malo pa prodje 3 godine od kako je Boris Tadic formirao vladu Srbije i vlada sa SPS-om

Hteo bih da pitam neke koji otvaraju teme "bravo Tadicu" da mi napisu koji je rezultat , naravno pozitivan vladavine Borisa Tadica.

Sta je ispunio od onoga sto je obecao i sta je pozitivno uradio na unutarpolitickom ekonomskom ili spoljnopolitickom planu?

Ja koliko vidim nije uradio i ispunio bukvalno nista

- Tadic je obecao narodu bolji zivot: DANAS NAROD ZIVI GORE NEGO IKADA PRE
- Obecao je 250.000 novih radnih mesta - UMESTO TOGA NAROD JE DOBIO 300.000 OTKAZA
- Obecao ocuvanje Kosmeta kao neodvojivog dela Srbije - REZULTAT NULA
- Obecao ulazak u Evropsku Uniju - REZULTAT NULA
- Obecao pravnu sigurnost i smanjenje korupcije - REZULTAT NULA
 
Još 50.000 građana ostalo bez posla
S. BULATOVIĆ | 26. decembar 2010. 20:40 | Komentara: 4

Druga krizna godina dokrajčila preduzetništvo i male firme, ističu u Uniji poslodavaca. Problemi: spora naplata, nelikvidnost, nedostatak para i administrativna opterećenja

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.69.html:312910-Jos-50000-gradjana-ostalo-bez-posla

zahvaljujuci tadicevom pljackanju privrede jos 50.000 radnika u privredi je ostalo bez posla i preti nam opsti kolaps.
 
Šta predlažeš, Tihi? Ja hoću da glasam za tebe, samo se kandiduj kad dođe vreme.

predlazem otpustanje 2/3 do 3/4 zaposlenih u drzavnoj upravi i upisivanje istih na kurseve za uzgoj stoke i poljoprivrednih kultura i davanje svakom nekog startup kapitala nakon toga

na primer maksimu3 bih dao 10 prasica da se bavi svinjogojstvom umesto parazitiranjem na budzetu, sve ove budzetlije bih ukljucio u zadruge za koje bi isti proizvodili hranu i imali sa njima potpisane ugovore a zadruge bi nastupale kao velika preduzeca za proizvodnju hrane prema ino partnerima.

proizvedenu hranu bih izvozio pretezno na trziste rusije .
 
Заборавих оно како учи паметан, а како онај други. Е сад, нико не може да каже да Тадић нема заслуга. Нарочито му је велика она која је бар хиљаду људи " освестила", тј бар хиљади показала да треба да мисли својом главом, а не да верује у оно што није ствар вере. Са надом је другачија ствар, али за њу се треба изборити.
 
- Tadic je obecao narodu bolji zivot: DANAS NAROD ZIVI GORE NEGO IKADA PRE
- Obecao je 250.000 novih radnih mesta - UMESTO TOGA NAROD JE DOBIO 300.000 OTKAZA
- Obecao ocuvanje Kosmeta kao neodvojivog dela Srbije - REZULTAT NULA
- Obecao ulazak u Evropsku Uniju - REZULTAT NULA
- Obecao pravnu sigurnost i smanjenje korupcije - REZULTAT NULA

Sigurno da je sa ekonomskog aspekta nemoguće održati obećanja data pre krize, a u uslovima svetske krize, ali činjenica da nas je relativno loša politika u krizi bacila u situaciju da postanemo nešto slično Hrvatskoj, Madjarskoj, a ja lično sam mislio i nadao se pre godinu i po, dve, da to neće biti slučaj... Ali, koliko vidim, pare iz MMFa (koje ćemo krvavo otplaćivati) se nenamenski troše, nema kapitalnih investicija u proizvodnju, infrastrukutu i ono što me je frapiralo, država je i dalje slepa ka onome što nas je uvek izvlačilo, onome što nam je donosilo hleb u najgorim momentima istorije, najplodnijoj zemlji evrope, mislim da je svakome jasna situacija ako se 2.5% da za jednu poljoprivredu, koja puni 30 ili 40% posto istog tog budžeta u uslovima potpune tehnološke zaostalosti...

Tako da, dok se ne daju velike subvencije, dok ne postane javna politika vraćanje Srbina na selo (kada Kerum može da poziva Splićane nazad u krševe dalmacije, možemo i mi u plodnu Vojvodinu, Pomoravlje i ostale delove), dok država ne bude odvajala veliki novac za kreditiranje proizvodnje, crno nam se piše...

Naravno da ne bude da je za sve kriva sadašnja vlada, Koštuničavi je napravio idealnu podlogu sa njegovom katastrofalnom politikom...
 
Poslednja izmena:
Sigurno da je sa ekonomskog aspekta nemoguće održati obećanja data pre krize, a u uslovima svetske krize, ali činjenica da nas je relativno loša politika u krizi bacila u situaciju da postanemo nešto slično Hrvatskoj, Madjarskoj, a ja lično sam mislio i nadao se pre godinu i po, dve, da to neće biti slučaj... Ali, koliko vidim, pare iz MMFa (koje ćemo krvavo otplaćivati) se nenamenski troše, nema kapitalnih investicija u proizvodnju, infrastrukutu i ono što me je frapiralo, država je i dalje slepa ka onome što nas je uvek izvlačilo, onome što nam je donosilo hleb u najgorim momentima istorije, najplodnijoj zemlji evrope, mislim da je svakome jasna situacija ako se 2.5% da za jednu poljoprivredu, koja puni 30 ili 40% posto istog tog budžeta u uslovima potpune tehnološke zaostalosti...

Tako da, dok se ne daju velike subvencije, dok ne postane javna politika vraćanje Srbina na selo (kada Kerum može da poziva Splićane nazad u krševe dalmacije, možemo i mi u plodnu Vojvodinu, Pomoravlje i ostale delove), dok država ne bude odvajala veliki novac za kreditiranje proizvodnje, crno nam se piše...

Naravno da ne bude da je za sve kriva sadašnja vlada, Koštuničavi je napravio idealnu podlogu sa njegovom katastrofalnom politikom...

IMA LI DRZAVA TAJ NOVAC?
 
predlazem otpustanje 2/3 do 3/4 zaposlenih u drzavnoj upravi i upisivanje istih na kurseve za uzgoj stoke i poljoprivrednih kultura i davanje svakom nekog startup kapitala nakon toga

na primer maksimu3 bih dao 10 prasica da se bavi svinjogojstvom umesto parazitiranjem na budzetu, sve ove budzetlije bih ukljucio u zadruge za koje bi isti proizvodili hranu i imali sa njima potpisane ugovore a zadruge bi nastupale kao velika preduzeca za proizvodnju hrane prema ino partnerima.

proizvedenu hranu bih izvozio pretezno na trziste rusije .

U DEMOKRATSKIM OKVIRIMA vlada (a jos manje Predsednik!) imaju PRAVO tako nesto da urade!

To je tako mozda moglo u vreme Staljina, iako i tada tesko...

NIKO NIKOG nerma prava (ni moci!) da salje na selo da se bavi SILOM poljoprivredom.

Tihi, OPET LUPETAS!?
 
Još 50.000 građana ostalo bez posla
S. BULATOVIĆ | 26. decembar 2010. 20:40 | Komentara: 4

Druga krizna godina dokrajčila preduzetništvo i male firme, ističu u Uniji poslodavaca. Problemi: spora naplata, nelikvidnost, nedostatak para i administrativna opterećenja

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna...talo-bez-posla

zahvaljujuci tadicevom pljackanju privrede jos 50.000 radnika u privredi je ostalo bez posla i preti nam opsti kolaps.

Имамо највећу инфлацију у региону са тенденцијом даљег вртоглавог раста након што се потроши пумпање у јавни сектор након продаје Телекома. Кад то буде било.
Имам 60 такси, ја не бројим више, нити сам све пребројао, али прецизно избројаше неки економисти...
Правна сигурност не постоји, корупција буја, криминал цвета, обесхрабрује и обесмисшљава сваки легални сектор производње, а нелегална услуга награђује.
.
 
U DEMOKRATSKIM OKVIRIMA vlada (a jos manje Predsednik!) imaju PRAVO tako nesto da urade!

To je tako mozda moglo u vreme Staljina, iako i tada tesko...

NIKO NIKOG nerma prava (ni moci!) da salje na selo da se bavi SILOM poljoprivredom.

Tihi, OPET LUPETAS!?

I ne treba da se šalje silom, nego treba da se pravi propagandna kampanja, da se obezbede mnogo veća sredstva za razvoj poljoprivrede (jer u sadašnjim uslovima i ovi što su na selu beže u grad), da se napravi atmosfera u narodu da se od rada na selu može pristojno živeti, a na selo naravno treba da idu oni koji nemaju neke škole, oni koji živare i klošare po gradovima, a ne doktori nauka i profesori kvantne fizike :D
 
I ne treba da se šalje silom, nego treba da se pravi propagandna kampanja, da se obezbede mnogo veća sredstva za razvoj poljoprivrede (jer u sadašnjim uslovima i ovi što su na selu beže u grad), da se napravi atmosfera u narodu da se od rada na selu može pristojno živeti, a na selo naravno treba da idu oni koji nemaju neke škole, oni koji živare i klošare po gradovima, a ne doktori nauka i profesori kvantne fizike :D

Jesi li ti svestan KOLIKO PARA, koliko MILIJARDI DOLARA za to treba?

Koliko USLOVA NA SELU TREBA PROMENUTI da bi ono danas postalo privlacno za mlade?

Koliko je DUG OBRT KAPITALA U POLJOPRIVREDI?


Takve stvari se rade DECENIJAMA, STOLECIMA....

Iako ne kazem da se ne mogu OTPOCETI.
 
Sigurno da je sa ekonomskog aspekta nemoguće održati obećanja data pre krize, a u uslovima svetske krize, ali činjenica da nas je relativno loša politika u krizi bacila u situaciju da postanemo nešto slično Hrvatskoj, Madjarskoj, a ja lično sam mislio i nadao se pre godinu i po, dve, da to neće biti slučaj... Ali, koliko vidim, pare iz MMFa (koje ćemo krvavo otplaćivati) se nenamenski troše, nema kapitalnih investicija u proizvodnju, infrastrukutu i ono što me je frapiralo, država je i dalje slepa ka onome što nas je uvek izvlačilo, onome što nam je donosilo hleb u najgorim momentima istorije, najplodnijoj zemlji evrope, mislim da je svakome jasna situacija ako se 2.5% da za jednu poljoprivredu, koja puni 30 ili 40% posto istog tog budžeta u uslovima potpune tehnološke zaostalosti...

Tako da, dok se ne daju velike subvencije, dok ne postane javna politika vraćanje Srbina na selo (kada Kerum može da poziva Splićane nazad u krševe dalmacije, možemo i mi u plodnu Vojvodinu, Pomoravlje i ostale delove), dok država ne bude odvajala veliki novac za kreditiranje proizvodnje, crno nam se piše...

Naravno da ne bude da je za sve kriva sadašnja vlada, Koštuničavi je napravio idealnu podlogu sa njegovom katastrofalnom politikom...



E a onda daš ostavku i kažeš ...ja sam bio sposoban da vodim državu pre svetske krize ...u uslovima svetske krize NISAM SPOSOBAN .... dajem ostavuku ...onda za naredne izbore kandiduješ onoliko koliko može u uslovima krize ...pa ako ljudi to prihvate OK ako ne prihvate ideš da igraš šah na Kalemegdanu .....

E tako bi uradio bilo svako ko je istinski demokrata i kome je stalo do demokratskih vrednosti i do toga da na vlasti bude LEGITIMAN .......

Od Borisa Tadića, Dinkića i ekipe to je nemoguće očekivati ......oni su demokrate samo deklarativno , ne i suštinski ..... suštinski su manipulatori , demagozi .... ovaj drugi i kriminalac .....

A TAKVI I STOJE IZA NJIH ........
 
A za silne parazite koji crpe pare iz budžeta ima para, za poklanjanje Nisa Rusima ima para, pa aman zaman gde idu silne pare iz kredita koje uzimamo...

Silne milijarde idu na PLACANJE DUGOVA koji su napravljeni u ratnim vremenima i cije fakture JOS UVEK STIZU.

Manji deo dugova ide za GOLO PREZIVLJAVANJE i kakav-takav standard.

I to je sve....
 
E a onda daš ostavku i kažeš ...ja sam bio sposoban da vodim državu pre svetske krize ...u uslovima svetske krize NISAM SPOSOBAN .... dajem ostavuku ...onda za naredne izbore kandiduješ onoliko koliko može u uslovima krize ...pa ako ljudi to prihvate OK ako ne prihvate ideš da igraš šah na Kalemegdanu .....

E tako bi uradio bilo svako ko je istinski demokrata i kome je stalo do demokratskih vrednosti i do toga da na vlasti bude LEGITIMAN .......

Od Borisa Tadića, Dinkića i ekipe to je nemoguće očekivati ......oni su demokrate samo deklarativno , ne i suštinski ..... suštinski su manipulatori , demagozi .... ovaj drugi i kriminalac .....

A TAKVI I STOJE IZA NJIH ........

To bi tako bilo kada bi BILO STA ZAVISILO od vlade i pojedinaca...

Ali, od njih NISTA NE ZAVISI.

Cak ni oni sami....


A kada meseno otplacujes dug KOJI JE VECI OD TV OG DOHOTKA, onda nikome nije lako da bude pametan.

I uvek mora da slusa onoga koji mu DAJE DA PREZIVI....
 
To bi tako bilo kada bi BILO STA ZAVISILO od vlade i pojedinaca...

Ali, od njih NISTA NE ZAVISI.

Cak ni oni sami....


A kada meseno otplacujes dug KOJI JE VECI OD TV OG DOHOTKA, onda nikome nije lako da bude pametan.

I uvek mora da slusa onoga koji mu DAJE DA PREZIVI....


Ovim crvenim si potvrdio ono što ja govorim i što je žalosno ......
 
Pa to svi znaju prijatelju..

MMF kada odobrava novi kredit jasno kaze vladi STA MORA DA CINI...

A vlada u PISMU O NAMERAMA mora to PISMENO DA POTVRDI!

Bez toga nema kredita.

A sa time nema ....... nezavisnosti.

Jao ne bih ulazio sad sa tobom u diskusiju ...mnogo bi dugo trajalo ....... jer ja pričam najčešće o jednom a ti o drugom i tako ...u krug ...a ja ne bih da jurim svoj rep ....
 
U DEMOKRATSKIM OKVIRIMA vlada (a jos manje Predsednik!) imaju PRAVO tako nesto da urade!

To je tako mozda moglo u vreme Staljina, iako i tada tesko...

NIKO NIKOG nerma prava (ni moci!) da salje na selo da se bavi SILOM poljoprivredom.

Tihi, OPET LUPETAS!?

pa nikog nista na silu ne teras.

nego im das opciju ako hoce time da se bave ako nece - onda noga i ulica.
 

Back
Top