Šta je u našem narodu najneomiljenija hrana?

nije, nacionalisti vole i crkvu, ako i ne poste trenutno ne hejtuju post

Не причам ја против цркве него против људи који мисле да је јако битно једу ли путер или маргарин.
Доста си паметна, чуди ме да не капираш поенту.
 
Кувани спанаћ као чорба? Где си то видела, мајке ти?
Prste da poližeš, spremam spanać kao krem čorbicu i divan je u toj varijanti, kremast, ukusan.

Takođe, sedi da se ne srušiš, spremam i čorbicu od crnog luka. Ako za ovu od spanaća nisi čula, tek za ovu sigurno nikad nisi. Prvi put sam je jela u Sloveniji u restoranima, i oduševila se. Sa koliko sam je tek ja predrasuda prvi put probala. Ali je mmmm, da nikad ne pogodiš od čega je (ako bi ti je dali ne objasnivši šta je) .
Probaj napravi ih. Fantastične su obe.
 
Poslednja izmena:
1. 80 posto likova koje znam ne voli paradajz corbu
2. 70 posto ne voli pihtije
3. 30 posto ne voli ribu
4. 30 posto ne bi jeli papriku ili paradajz.
5. 50 posto ne voli boraniju.

kakva su vasa iskustva?
Ne znam ko je pravio ovu "anketu" ali ne liči mi na "situaciju na terenu."

@Šta je u našem narodu najneomiljenija hrana?
Ne obazirući se na izuzetke, nego posmatrajući većinu, ja bih odgovorila :
- morski plodovi
- blitva, prokelj, keleraba i sl (mislim da mnogi to nikad ne bi jeli kao redovan ručak)
-itd
 
1. 80 posto likova koje znam ne voli paradajz corbu
2. 70 posto ne voli pihtije
3. 30 posto ne voli ribu
4. 30 posto ne bi jeli papriku ili paradajz.
5. 50 posto ne voli boraniju.
Pazi, neko sastavio listu moje omiljene hrane! :)

Šalim se, sva hrana je moja omiljena hrana, osim bundeve naravno koja nije hrana za ljude.
 
Pazi, neko sastavio listu moje omiljene hrane! :)

Šalim se, sva hrana je moja omiljena hrana, osim bundeve naravno koja nije hrana za ljude.

Isto tvrdi i moja komšinica. Ne jede bundevu jer je jedu svinje :roll: pa prateći tu logiku, nije joj hrana za ljude. :(
a jede banane :think:

no comment

nego,
-na Siciliji pohuju i jedu čak i cvet od tikvica, kažu bakice sicilijanke da ništa lepše od omleta sa cvetom tikvica
- naš vodeći pedijatar pre neki dan izjavio da ništa efikasnije za temperaturu nije nego čaj od lista od bundeve
- bundeva puna vitamina, više kažu ima vitamina u duleku, nego u banani
- predivan ukus pečen dulek :zaljubljena:
- čak su mu i semenke zdrave za ishranu
etc etc
 
Prste da poližeš, spremam spanać kao krem čorbicu i divan je u toj varijanti, kremast, ukusan.

Takođe, sedi da se ne srušiš, spremam i čorbicu od crnog luka. Ako za ovu od spanaća nisi čula, tek za ovu sigurno nikad nisi. Prvi put sam je jela u Sloveniji u restoranima, i oduševila se. Sa koliko sam je tek ja predrasuda prvi put probala. Ali je mmmm, da nikad ne pogodiš od čega je (ako bi ti je dali ne objasnivši šta je) .
Probaj napravi ih. Fantastične su obe.
Чорба од лука, чувено јело у Француској. Служи се у издубљеној, дупло печеној лепињи уместо тањира.

А од шпината, блитве или коприве и ја правим. Згуснем је јајетом. Иду коцкице сира уз њу, или крутони ко воли. Ја не волим.
 
Isto tvrdi i moja komšinica. Ne jede bundevu jer je jedu svinje :roll: pa prateći tu logiku, nije joj hrana za ljude. :(
a jede banane :think:

no comment

nego,
-na Siciliji pohuju i jedu čak i cvet od tikvica, kažu bakice sicilijanke da ništa lepše od omleta sa cvetom tikvica
- naš vodeći pedijatar pre neki dan izjavio da ništa efikasnije za temperaturu nije nego čaj od lista od bundeve
- bundeva puna vitamina, više kažu ima vitamina u duleku, nego u banani
- predivan ukus pečen dulek :zaljubljena:
- čak su mu i semenke zdrave za ishranu
etc etc
Ali meni bundeva miriše odvratno, njen šmek me nagoni na povraćanje. Ne smeta mi što je jedu svinje, mada mi nije jasno kako se i one ne ispovraćaju. :mrgreen:
 
Оваква не може да омане:
Резултат слика за boranija puterica
 

Back
Top