Sta je to takozvani "srpski interes"?

Maločas sam ti napisao a dodaću i ovo: hrišćanstvo je Zapad i Rusiju učinilo najmoćnijim imperijama koje su ikada postojale. Taj ambijent je očito mnogo više pogodovao razvoju nacija od bilo kog drugog.

Jer Rusija i Zapad su danas praktično nepobedivi, svi ostali su boranija.

danas da.........ali zato sto su sve religije u procesu demontaze (Deo Rotshildovog programa za uspostavljanje JEDNE SVETSKE DRZAVE, JEDNE RELIGIJE, JEDNE VOJSKE, JEDNE BANKE...............JEDNOG CARA.
Rusija (SSSR) je 100 godina u komunizmu, sto znaci narod se odrodio od vere (to sto pisu mediji da je crkva veoma vazan faktor u ruskom narodu to je propaganda)......znas valjda kolko je bila zaostala carska Rusija a posle revolucije (ukidanje crkve kao obaveze) je procvetala.
A za porocni zapad ne treba trositi reci. Ako su oni vernici ja sam onda marsovac.................E ZATO SU I RUSI I ZAPAD NAPREDNI.

INACE, NAJBOLJI PRIMER TI JE KINA...........SVETSKA SILA.......KOMUNISTICKA........ ATEISTICKA...........
Daklem, sto je narod dalje od "Boga" i sto je manje popova, bice napredniji............treba raditi , slobodno i realno razmisljati a ne moliti se Bogu svaki dan i trositi vreme na psalame i biblijske bajke.................................ko sto rade fanaticni muslimani.......kao ekstrem religioznog ludila.
 
danas da.........ali zato sto su sve religije u procesu demontaze (Deo Rotshildovog programa za uspostavljanje JEDNE SVETSKE DRZAVE, JEDNE RELIGIJE, JEDNE VOJSKE, JEDNE BANKE...............JEDNOG CARA.
Rusija (SSSR) je 100 godina u komunizmu, sto znaci narod se odrodio od vere (to sto pisu mediji da je crkva veoma vazan faktor u ruskom narodu to je propaganda)......znas valjda kolko je bila zaostala carska Rusija a posle revolucije (ukidanje crkve kao obaveze) je procvetala.
A za porocni zapad ne treba trositi reci. Ako su oni vernici ja sam onda marsovac.................E ZATO SU I RUSI I ZAPAD NAPREDNI.
Carska Rusija je upravo imala sa odnarođenom neruskom elitom kakav mi imamo danas sa titoističkim potomstvom na vlasti.

Crkva nije imala presudnu ulogu u vlasti unekolioko vekova unazad ni u Rusiji ni na Zapadu.

Uvek je za stanje u državi kriva elita ili pseudoelita.
 
Ne poričem napisano ali je tu reč o unutarsrpskim problemima.

Ono što je veći prioritet jeste da razumemo da nas čerupaju i istrebljuju spoljni faktori bez obzira jesmo li dobri ili loši Srbi.

Zapadu je samo Srbin koji ne postoji dobar Srbin.
Pa ja jesam glup ali izuzetno , pa onda kad me srbin od jutra sacekuje da me odere, zatim me oko 10 napljuje, a oko jedanaest i opljacka, onda ja moj intelektualni resurs ili okrenem ka samoodbrani od tog unutrasnjeg ili ga zakljucam za koriscenje od strane tog unutrasnjeg...
I ako pogledas, intelektualniji patriote su , da se ne bi slucajno osetilo koliko mogu da budu vazni, skrajnuti na obavezu patriotizma za dz, a da imaju obraz kao sletnu pistu aerodroma za primanje pljuvanja od ostalih , da bi se oni osecali bolje...a o egzistenciji da ne pricam....

Meni se stalno desava , ne ruganje , nego pitanje, jos nisi postao predsednik drzave....ali pazi, ne ruganje, posto znaju da nikad nisam imao niti zelim da ja namecem svoje arshine drugima...nego kao uvod u pricu , steta je da se ne iskoriste vestine i sposobnosti koje imas, ali eto ovoj zemlji to ne treba...
Nebitno je ostalo sto moze da se nakalemi na ovu , pri susretu dve osobe, pricu koja se ponavlja, bitno je to sto i ta osoba koja pocinje tu pricu takodje ne razmislja o pomoci, o cenjenju i o upotrebi tog talenta...nego u zivotu i ona sama krci samo sebi prostor....

I to nije tacno za antisrpsko...
Prvo , tacno je u nekom procentu, uglavnom kod stranih sluzbi...
Drugo nije tacno kod ljudi , nego vazi antisrpska kultura, tj ljudi su protiv svih koji pokazu nasu kulturu...
A trece, ako gledaju svoj interes, onda se grupa koja skine gace i naguzi se, vrlo interesno pogodna da se omastis o nju....
Tako da unutrasnji razdor , unistavanje sopstvene inteligencije, izmisljanje intelektualaca koji nisu a napusavanje onih koji jesu, jer ne razmisljaju kao seljacine, donosi trecu grupu antisrpstva, tj kad se namestas daj da te naguzimo....

Navodim primer koji je totalno banalan..
U nekoj drzavi se placa taksi skupo kad dolazis sa aerodroma do grada...izadje minimalno 50e.....50km 60km...
Postoji linijski kombi, cena mu dodje oko 15e, s tim da staje svuda, guzva, vrucina, uvale ti promocije, reklame i gledaju da te bezecuju za smestaj..
Ostalo ljudi ne pokusavaju jer im se cini da to prelazi njihove intelektualne sposobnosti, skuplja dara nego mera..
Medjutim, ako mozes, ti mozes naci info o npr busu koji kosta 3e od aerodroma do centra grada ili kao kod nas od aerodroma bus kosta 1e dok minibus kosta 10e do slavije...
Motivi da se prosiri takva info su kod srba minimalni , jer ako sam se ja zaebo nek se zaebe i drugi, kad sam ja mogao da platim nek plati i drugi to je sa jedne strane...
A sa druge, gde mi je srbin prijatelj, samo gleda da prica onako bez veze, da ispadne da zna, ko zna da li je to tako.....nije to meni sigurno , bolje uzeti taksi ili ako vec stoji ispred aerodroma taj linijski kombi i da ne razmisljas , da te ne nasanka nas srbin..

Tako se postavlja pitanje kako francuzi znaju za lokalni prevoz, a srbi ne znaju...
Apropo sto lokalni bus koji kosta 1e ili 3e u drugim zemljama ima klimu, ima dovoljno sedista da stavis i stvari, vozac ti stane gde kazes, da ne bi lutao...pri tome opusteno gledas kroz prozor novu zemlju, ljude i gledas i ponasanja, npr ako je more, onda vidis kako iz jednog mesta idu u drugo , znaci ima nesto u tom drugom sto je zabavno pa idu tamo na plivanje..itd. itd..
 
Nešto što je uzurpirano u svrhu kontrole masa ne može biti nauka već samo sredstvo klasne torture.

Naučno dostignuće upotrebljeno za tlačenje i uništavanje ljudi je alat tiranije, nauka svakako više nije,
Medicina....je uzurpirana, znaci nije nauka...
Filozofija nije nauka,
Biologija je prestala da bude nauka..
Medjutim , definicija nauke je naucni princip , tj ponovljivost cak i od budale ako se drzi principa i zakona vazenja...
Tako upravo zloupotreba od raznih Cheda, Vucica i Dacica postaje dokaz da je nesto nauka, jer kad (osim Dacica) neko sa 2 g mozga moze da kontrolise i usmerava kao da je genije, to je dokaz naucnosti te discipline, ponovljivost rezultata vise nego ocigledna...
 
Jasno mi je o čemu pišeš ali davno sam o tome pisao, unutrašnjim antagonizimima ćemo se baviti ako preživimo opsadu.

A onima koji stanje opsade koriste da bi se lično bogatili i terorisali druge Srbe neka je bog u pomoć.
To je pogresan put...
Iz prakse znam..
Uvek u firmama imas ljude koji smatraju da je samo njihov redosled prioriteta najbolji za brze resavanje problema..
Npr, organizacija dezurstava je bitnija od toga ko prazni kantu za smece ili da li doneti cvece na radno mestu u kancelariju...
Moj pristup je totalno drugaciji....i uvek donosi rezultate...
Znaci ako procenim da je psiholoski i logicki vazno to oko ko prazni korpu, pa vidim tu neki snobizam i pravljenje mini hijararhije tamo gde ne sme da je bude, medju istim radnicima na istom radnom mestu, onda napravim dar mar...znaci zbog korpe za smece i praznjenja iste, sledi kazna kao da nije dolazio na posao...
I onda krene zestoko razdvajanje i kad vide da ce da lete sa posla zbog ebene korpe za smece iako ne razumeju zasto se to desava, shvate da je ponuda da rade svoj posao i drze se tih 5,6 pravila o zastiti na radu i da ne tupe mnogo....i vrlo brzo posle toga dodje na red pitanje da li moze da se uredi radni prostor po njihovom ukusu....i tu je kraj svim neprofesionalnostima i lokalnim hijararhijama...posle nemas to sto ti zoves unutrasnji antagonizam ,nego imas saradnju, pa je reseno pitanje kako da uklope dezurstva za praznike, za zamene i sve to bez moje arbitraze...Jer saradjuju jer im vise ne pada na pamet da se neko od njih pravi vazniji u hijararhiji od drugog...
 
To je pogresan put...
Iz prakse znam..
Uvek u firmama imas ljude koji smatraju da je samo njihov redosled prioriteta najbolji za brze resavanje problema..
Npr, organizacija dezurstava je bitnija od toga ko prazni kantu za smece ili da li doneti cvece na radno mestu u kancelariju...
Moj pristup je totalno drugaciji....i uvek donosi rezultate...
Znaci ako procenim da je psiholoski i logicki vazno to oko ko prazni korpu, pa vidim tu neki snobizam i pravljenje mini hijararhije tamo gde ne sme da je bude, medju istim radnicima na istom radnom mestu, onda napravim dar mar...znaci zbog korpe za smece i praznjenja iste, sledi kazna kao da nije dolazio na posao...
I onda krene zestoko razdvajanje i kad vide da ce da lete sa posla zbog ebene korpe za smece iako ne razumeju zasto se to desava, shvate da je ponuda da rade svoj posao i drze se tih 5,6 pravila o zastiti na radu i da ne tupe mnogo....i vrlo brzo posle toga dodje na red pitanje da li moze da se uredi radni prostor po njihovom ukusu....i tu je kraj svim neprofesionalnostima i lokalnim hijararhijama...posle nemas to sto ti zoves unutrasnji antagonizam ,nego imas saradnju, pa je reseno pitanje kako da uklope dezurstva za praznike, za zamene i sve to bez moje arbitraze...Jer saradjuju jer im vise ne pada na pamet da se neko od njih pravi vazniji u hijararhiji od drugog...
Poštijem tvoju fokusiranost na rešavanje međuljudskih problema u lokalu.

To je osnov civilizovanja svakog društva.

Velike teme su prepune opštih mesta i ne služe ničemu.
 
To je poenta. Ne unazađuje religija već pseudoelita.

U našem slučaju odnarođena i primitivna titoistička pseudoelita.

Све однарођивање су започели трговци

лозе 'племке'Караџорџевича и Обреновича ... Чак је једна другу лозу затрла

побивши 140 за ноћ ....

Народ 'умно' ('пре')водила пола века и протраћила 50% популације ...

Ниједна друга европска крањевина није тако ЛОШЕ И ПОГУБНО пола века 'водила ' .. пре гурала и терала

И на другим територијама су ратови вожени АЛИ ова катастрофа прве половине двадесетога века остаће црним

НАЈЦРЊИМ словима уписана у ИСТОРИЈУ СРБА НА БАЛКАНУ
 
Србски интерес је да

Српски Ројалисти/киње

Срспски Клерикалци/киње

Српски Либерали/киње

Буду сретни задовољни и имају живот као у КОМУНИЗМУ

А за остале и остали нека имају НАЦРЕАЛИЗАМ

Ma ne znaju ti oni te kategorije.
Njima bitno sebi da namaknu drugom da zakinu.
Previše si ti otišao u analizu.
Prosta kratka seljačka pamet ona podmukla.
 
Ниједна друга европска крањевина није тако ЛОШЕ И ПОГУБНО пола века 'водила ' .. пре гурала и терала

НАЈЦРЊИМ словима уписана у ИСТОРИЈУ СРБА НА БАЛКАНУ
Od kad nama vladaju privilegovani titoisti samo se osipamo i smanjujemo.

Tokom ere Karađorđevića i Obrenivča Srbija se uvećavala i jačala.

Tako činjenice govore.
 
Ja sam prvi koji sam Titoista, a nisam za socijalizam, ali jesam za lidera kao sto je Tito bio...
Doduse ja sam za razne stvari, za neku vrstu tehnickog socijalizma, kod naucnih radnika, za kapitalizam kod seljaka, za diktaturu kod agresivaca, itd itd...
Znaci svakome iako nece da prizna odgovara neki drugaciji vid organizovanja drustva i biranja sopstvene putanje....
Za promiskuitetne je idealna anarhija....da se ne zna ko koga ebucka.....
 
Od kad nama vladaju privilegovani titoisti samo se osipamo i smanjujemo.

Tokom ere Karađorđevića i Obrenivča Srbija se uvećavala i jačala.

Tako činjenice govore.

Чињенице ?

Чињенице су да је у балканским ратовима Великом ( без светскога ) поулација ИСТОЧНО од ДРИНЕ сведена на 50%

То је чињеница.

Значи није се Србија увећавала већ се увећавала МОНАРХИЈА JUGОСЛАВИЈА
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ja ne znam sta to ustvari znaci.....Interesa u Srba ima vrlo razlicitih, sa raznim interesima, kako ce jedna grupa nametnuti svima nekakav "opsti" interes?
Ima li to veze sa savremenoscu i demokratijom? Ne razumem...?
Српски интерес?

Па, заједница српских земаља, нека врста конфедерације.

1582039082794.png
 

Back
Top