Sta je to takozvani "srpski interes"?

Ви сте сењор по националности комуниста, титоистичке вероисповести бар сте се тако изјашњавали :)
Чудан комуниста који подржава НАТО дивљање по свијету, заговара тезу о "златној милијарди"...
 
Ja ne znam sta to ustvari znaci.....Interesa u Srba ima vrlo razlicitih, sa raznim interesima, kako ce jedna grupa nametnuti svima nekakav "opsti" interes?
Ima li to veze sa savremenoscu i demokratijom? Ne razumem...?

Србија која је богата и јака као земља, теоретски. То би било у интересу сваког Србина.

Међутим, то је нешто као... комунизам. Ти си на тачки А, та замишљена будућност је на тачки ШКЉ, а пут до ње није јасан.
 
Србија која је богата и јака као земља, теоретски. То би било у интересу сваког Србина.

Na zalost ne verujem u to...Verujem da srpska crkva (koja je u Srbiji veoma uticajna "ispod zita") NE ZELI da Srbija bude bogata i zadovoljna...Tada narod nece ici da trazi milost od Boga....Samo kada je narod ponizen i gladan seti se Boga....To je DOKTRINA SPC koja traje vec VEKOVIMA. Popovi su najbolje ziveli dok su Srbi i Srbija patili najvise.
 
Ja ne znam sta to ustvari znaci.....Interesa u Srba ima vrlo razlicitih, sa raznim interesima, kako ce jedna grupa nametnuti svima nekakav "opsti" interes?
Ima li to veze sa savremenoscu i demokratijom? Ne razumem...?
Problem kod srba je sto ima mnogo srpskih etnickih grupacija koje, osim pravoslavlja i zajednicke paranoje da su "ugrozeni", nemaju mnogo zajednickog.
Srpski narod je podeljen geografski, politicki, kulturno-istorijski, mentalitetno.........cesto mesan sa geografski bliskim narodima pa cesto imaju vise slicnosti sa tim narodima nego sa ostalim srpskim stereotipima. Tako su nastali hrvatski srbi, krajisnici, bosanski srbi, juznosrbijanci (ne mislim na makedonce vec na srpski narod od Nisa pa do makedonske granice), crnogorski srbi, kosovski srbi, vojvodjanski srbi, slavonski srbi, pa cak i "pod-pleme" srbijanci.......
"pridevi" ispred "srbi" újedno oznacavaju i kojim narodima su doticni srbi slicniji nego ostalim srbima. Logicno da ta srpska plemena imaju razlicite politicke interese.................sto je iskazano u politickom nejedinstvu "srpskih plemena".
 
Na zalost ne verujem u to...Verujem da srpska crkva (koja je u Srbiji veoma uticajna "ispod zita") NE ZELI da Srbija bude bogata i zadovoljna...Tada narod nece ici da trazi milost od Boga....Samo kada je narod ponizen i gladan seti se Boga....To je DOKTRINA SPC koja traje vec VEKOVIMA. Popovi su najbolje ziveli dok su Srbi i Srbija patili najvise.

Драги гос'н Б, мало је богатих и снажних земаља. Оно што их на путу ка успеху спречава су обично неке објективне околности које спречавају и све сличне земље, а не неке етно-специфичне уроте; бар ја тако мислим.

Овако испада да би Србија процветала без СПЦ, али то не делује реално.
 
Драги гос'н Б, мало је богатих и снажних земаља. Оно што их на путу ка успеху спречава су обично неке објективне околности које спречавају и све сличне земље, а не неке етно-специфичне уроте; бар ја тако мислим.

Овако испада да би Србија процветала без СПЦ, али то не делује реално.
Sve zemlje prijatelju moj gde je religiji uvucena brnjica su naprednije i uspesnije. Uzmi recimo primer Brazila i SAD...
 

Back
Top