Šta je to što razvijene zemlje imaju, što Srbija nema?

bree2e

Zainteresovan član
Poruka
192
Nemam namjeru da provociram. (Prethodna tema mi je obrisana "zbog provociranja").
Evo recimo Njemačka je bila nekad nerazvjena zemlja. Danas to nije tako. Srbija je bila nerazvjena. I danas je. Ne samo Njemačka. Manje više sve evropske zemlje su bile nerazvjene, pa su se razvile, stvorile jaku privredu, vojsku i obrazovanje. Al ajde Evropa, već i Azija. Prvo Japan, onda Koreja, pa Kina, Vijetnam itd.. Kako to da u Srbiji ne postoji težnja za razvojem, napretkom? Izuzetak je period socijalizma, ali to je došlo po cijenu gubitka ogromnih teritorija. I takođe uvezeno je iz SSSR-a. Kada je SSSR propao, ostvareni napredak nije sačuvan već je urušen. Sa tendencijom daljeg urušavanja. Privreda se zasniva na stranim investicijama, a stranci ne prave novo, već kupuju već postojeće što dobro funkcioniše. Što se vojske tiče, ukinut je vojni rok. Jedna Švajcarska koja je priznata od čitavog svijeta kao neutralna zemlja, pa ne ukida vojni rok, ali Srbija zna bolje, pa to čini iako je u daleko nepovoljnijem okruženju. Što se tiče obrazovanja i to dolazi do degradacije, prave se privatni fakulteti, gdje se diplome faktički kupuju. A drugi idu naprijed. Šta je to što oni imaju a mi nemamo?

Nemam namjeru da provociram. (Prethodna tema mi je obrisana "zbog provociranja").
Evo recimo Njemačka je bila nekad nerazvjena zemlja. Danas to nije tako. Srbija je bila nerazvjena. I danas je. Ne samo Njemačka. Manje više sve evropske zemlje su bile nerazvjene, pa su se razvile, stvorile jaku privredu, vojsku i obrazovanje. Al ajde Evropa, već i Azija. Prvo Japan, onda Koreja, pa Kina, Vijetnam itd.. Kako to da u Srbiji ne postoji težnja za razvojem, napretkom? Izuzetak je period socijalizma, ali to je došlo po cijenu gubitka ogromnih teritorija. I takođe uvezeno je iz SSSR-a. Kada je SSSR propao, ostvareni napredak nije sačuvan već je urušen. Sa tendencijom daljeg urušavanja. Privreda se zasniva na stranim investicijama, a stranci ne prave novo, već kupuju već postojeće što dobro funkcioniše. Što se vojske tiče, ukinut je vojni rok. Jedna Švajcarska koja je priznata od čitavog svijeta kao neutralna zemlja, pa ne ukida vojni rok, ali Srbija zna bolje, pa to čini iako je u daleko nepovoljnijem okruženju. Što se tiče obrazovanja i to dolazi do degradacije, prave se privatni fakulteti, gdje se diplome faktički kupuju. A drugi idu naprijed. Šta je to što oni imaju a mi nemamo?
Idemo redom.. kao prvo ne samo Srbija. Makedonija, C.G. BiH. Hrvatska, jedino Slovenija nije u tom krugu.
Treba posmatrati širi kontekst pa se zamisliti koliko je firmi, preduzeća, fabrika oružja, tekstila, obuće, automobila.. uništeno, zatvoreno, opljačkano, devastirano..

Dakle, neko je imao jasnu namjeru da uništi konkurenciju , tj nas i da danas radimo za njih po bijelom svijetu. Koje sve strane banke danas posluju, fabrike, roba.. zašto je oteto KOsovo.. valjda je nešto jasno.

Ovaj video jasno pokazuje da su imali i više nego 1000 razloga da nas posvadjaju, osiromaše, da nas zaduže..

Idemo redom.. kao prvo ne samo Srbija. Makedonija, C.G. BiH. Hrvatska, jedino Slovenija nije u tom krugu.
Treba posmatrati širi kontekst pa se zamisliti koliko je firmi, preduzeća, fabrika oružja, tekstila, obuće, automobila.. uništeno, zatvoreno, opljačkano, devastirano..

Dakle, neko je imao jasnu namjeru da uništi konkurenciju , tj nas i da danas radimo za njih po bijelom svijetu. Koje inostrane banke danas posluju, fabrike, roba.. zašto je oteto KOsovo..

Ovaj video jasno pokazuje da su imali i više nego 1000 razloga da nas posvadjaju, osiromaše, da nas zaduže..

Kad god neko uputi legitimnu, sustinsku kritiku Srbiji, pojavljuje se neko da prebaci krivicu na druge i da relativizuje.

Sve znam. ,,Da nas posvadjaju". Srbija je posvadjala sa svakim od gazimestana '89 na ovamo, i jos cijeli region zivi posljedice toga.
Najbolje da smo pustili teroriste da vršljaju kako im je drago. Tamo gde su Srbi bili napadnuti, branili su se. Gde nas nisu napadali, sve je ostalo odlično, kao što je u bilo u SR Makedoniji i SR Crnoj Gori.
Sa druge strane smo svi videli kako izgleda kad neko ko nije ugrožen, ide u Dubrovnik da pljačka. To je jedna od najvećih sramota ljudi vođenih iz Titograda.

Kad god neko uputi legitimnu, sustinsku kritiku Srbiji, pojavljuje se neko da prebaci krivicu na druge i da relativizuje.
Skoro je bio clanak o onoj mladoj devojci iz SLO koja je ovde igrala sah i javno(zamisli) iznela kritiku o aljkavosti i stroci u Srbiji.Konkretno,kritkovala je sto na autobuskoj stanici u Beogradu stoje cucavci a ne WC solje,i odmah su se javili dezurni branioci srBPstva da brane srBPski cucavac i srpsku stroku.

Razvijene zemlje prihvacaju sadasnjost i gledaju na buducnost. Srbi vecinom, ne prihvacaju sadasnjost i gledaju samo proslost.
Evo ja nemam problem sa tim da ne prihvatam sadašnjost, tj. okupaciju Srbije od strane EU država i njenih lutkica. Za mene su sve zemlje koje su priznale okupaciju Srbije, neprijateljske zemlje, Dakle i tvoja zemlja isto.

Razvijene zemlje prihvacaju sadasnjost i gledaju na buducnost. Srbi vecinom, ne prihvacaju sadasnjost i gledaju samo proslost.
Zar nije istorija učiteljica života? Osim toga u nekim (ne svim) razvjenim zemljama prisutni su neki negativni trendovi. Uvoz migranata- što može da napravi ozbiljan problem (već unekoliko jeste). Takođe u nekim razvjenim zemljama došlo je do izvjesne deindustijalizacije - doduše ne kao u Srbiji(ili drugim bivšim socijalističkim zamljama). Srbi su, moj je utisak, nekako zarobljeni u sadašnjost, status quo. Nema želje da se bude bolji, da se napreduje, da se razvija. Status quo je loš. Vodi ka još gorem, dalju depopulizaciju Srbije putem iseljavanja..

Evo ja nemam problem sa tim da ne prihvatam sadašnjost, tj. okupaciju Srbije od strane EU država i njenih lutkica. Za mene su sve zemlje koje su priznale okupaciju Srbije, neprijateljske zemlje, Dakle i tvoja zemlja isto.

Da okupacija zato najvise primate finansijske pomoci od EU fondova, pored Sirije i Gaze:

mtz4c9sjs1wb1.png

Nositelji društvenog, ekonomskog i kulturnog razvoja svake države su njeni građani. Ukoliko građani u prosjeku nisu dosegnuli kvalitativnu razinu koja omogućuje razvoj, onda takva država tavori na nižoj razini i nema prilike, mogućnosti ni sposobnosti da se uzdigne. Državi su potrebni zdravomisleći građani, razvijena društvena i građanska svijest, otklon od korupcije, viša razina obrazovanosti stanovništva... Svaka država koja ima te i druge dijelove važne za funkcioniranje, poput razvijenih društvenih i državnih institucija, neovisnog pravosuđa, jasne podjele vlasti itd. ima problema s razvojem. Stvar je u tome što su zbog povijesnih okolnosti neke zemlje imale duga razdoblja društvene i političke stabilnosti koja je pogodovala razvoju društvenih struktura i ekonomije pa su te države danas razvijenije, dok su druge imale dugotrajna razdoblja okupacije, rascjepkanosti, tiranije... što kao posljedicu ima "pogrešan" mentalni sklop njenih građana i manju stopu razvijenosti.

Dakle, neko je imao jasnu namjeru da uništi konkurenciju , tj nas i da danas radimo za njih po bijelom svijetu. Koje sve strane banke danas posluju, fabrike, roba.. zašto je oteto KOsovo.. valjda je nešto jasno.

Među narodima i narodnostima bivše Jugoslavije nisu baš skladni odnosi ni prije drugog svjetskog rata. U SFRJ je odlučeno da su za sve to krivi Srbi, pa su iscjepkani da žive po drugim republikama i pokrajinama. Da je ostvaren napredak, jeste, ali po kakvu cijenu. Danas je i taj napredak najvećim dijelom izgubljen, sa tendencijom daljeg gubitka. A republike i pokrajine su ostale, i postale nove države, a Srbi nepoželjni stranci u njima. Da smo bar kao slovenci zadržali privredu. Već ovako i jare i pare.

Back