Шта је то "шарм" и "харизма"?

Zato sam i napisao i tehničku,.. po njoj mnogi mere,.. ali je emocionalna važnija,.. a nju imaju i "neintiligentni"
mada je najveća ljudska mana, potceniti drugoga,.. tu bivaju velika iznenađenja, kasnije.
A. i Intiligencija i pamet su dve odvojene stvari,.. ali,.. za neku drugu temu,..
Слажем се али овде је то повезано са темом па можемо и о томе

Јер је мени интересантно и занима ме
 
Zanimljivo pitanje.

Sarm je kako ga ja shvatam sposobnost individualnosti da privuce paznju druge individualnosti na neki lep nacin. Znaci sarm je 1 na 1.


Harizma je stanje kolektivnog uma, gde je mnostvo individualnosti opcinjeno nekom individualnoscu. Koja cak i ne mora da bude sharmantna. Harizma je 'n' na 1.

Dok sharm dolazi od osobe, harizma dolazi iz mase.

Padam na sharm.

Ali ne padam na harizmu. (Nikad me nisu interesovali idoli)
 
Zanimljivo pitanje.

Sarm je kako ga ja shvatam sposobnost individualnosti da privuce paznju druge individualnosti na neki lep nacin. Znaci sarm je 1 na 1.


Harizma je stanje kolektivnog uma, gde je mnostvo individualnosti opcinjeno nekom individualnoscu. Koja cak i ne mora da bude sharmantna. Harizma je 'n' na 1.

Dok sharm dolazi od osobe, harizma dolazi iz mase.

Padam na sharm.

Ali ne padam na harizmu. (Nikad me nisu interesovali idoli)
Одличне дефиниције.... Одличне.

А кад неко има и једно и друго?
 
Sarm i harizma su dva sasvim razlicita pojma...Sarm je vestina da se dopadnes i obicno se vezba od malih nogu pokusajima da skrenes paznju roditelja na sebe, znacajan deo sarma je izgled, ali nije dominantan. Harizma je intelektualnoduhovna osobina koja je iskustvena i moze da se navezba po potrebi, a predstavlja nacin odrzavanja paznje okoline, bilo govorom ili postupcima.
 
Sarm i harizma su dva sasvim razlicita pojma...Sarm je vestina da se dopadnes i obicno se vezba od malih nogu pokusajima da skrenes paznju roditelja na sebe, znacajan deo sarma je izgled, ali nije dominantan. Harizma je intelektualnoduhovna osobina koja je iskustvena i moze da se navezba po potrebi, a predstavlja nacin odrzavanja paznje okoline, bilo govorom ili postupcima.
Значи то је као што је @Nemoguća Могућност рекао шарм је 1 на 1 а харизма важи за колектив
 
Harizma je vise nacin na koji tvoje tijelo govori,po hodu necijem i manirima,gestikulacijama vidite neciju harizmu vise nego po govoru samom i sta osoba prica vec nacin.Primjer harizmaticne osobe pa po meni bi to bio (Dijego Maradona,Ivica Osim,Lou Reed,Tito,Alen Delon,Cegevara, Zdravko Colic,Aca Lukas, Alber Kami,Danilo Lazovic,Ciro Blazevic)

Harizma jeste moc harizma jer je dar od Boga.

Sarm je vise nacin na koji primamo tudju reakciju, tipa nekom nama nesto prica a mi ga slusamo i nacin na koji mi toj osobi uzvracamo neverbalno koristeci facijalne ekspresije to bi bio sarm.Primjer sarmantne osobe (Milena Dravic,Didije Desamp,Ckalja,Jerotic,Lewandovski,Rozga Jelena)


Harizma se ogleda u svim pokretima tijela,dok sarm se ogleda samo na licu,ne moze neko da hoda ili pusi cigar na sarmantan nacin nema logike
 
Poslednja izmena:
Harizma je povezana i sa tim da se ljudi energetski dobro osecaju u prisustvu harizmaticne osobe,jer je ona,izmedju ostalog zbog sopstvene samouverenosti,sposobna da na prijatan nacin ucini da se svako od prisutnih oseti " posebnim"

Harizmaticna osoba je i sarmantna.

Sarmantna osoba nije nuzno harizmaticna

Sarmantna osoba vecinom nije harizmaticna , ljudi se pored nje prijatno osjecaju kao pored prijatelja.
 
Po meni je to u fudbalu bio Zidan mudrac onaj 10 ka niti je bio alfa nametljiva ,niti je bio beta povucena niti sigma,nego dovoljno mudar zreo igrac da sa duplo gorim rezultatima doceka da mu Real napravi najveci ispracaj u istoriji kluba pred punim tribinama.Koliko su samo legendi sutnuli iz kluba bez ispracaja jednog Ronalda al ne i Zidana lik je autoritet bio u Realu i Francuskoj prirodni.Pa cak i kada je nesto lose uradio svi su bili na njegovoj strani kako dolikuje sportskom lideru


10 ka vodja.
 
Harizmaticna osoba moze biti kandidat za vodju ali ne znaci da ce svaka to i biti.Potrebno je da poseduje i druge kvalitete kao na primer dobru strategiju,organizacione sposobnosti,motivisanje,etiku( neku koje ce se drzati), cilj da to i bude...


Vodja je lik koji u ljude unosi mir i cini da njihovi strahovi i nesigurnosti ispare ne zato sto je najaci i najpametljiviji ili sto djeluje empatican ili pun razumjevanja vec nosi iskonsku zrelost u sebi i mudrost nekog mudraca od 120 godina a npr lik ima 30 godina,u takvom liku svi traze spas u utociste i obicni ljudi i luzeri i pobjednici i ljevicari i desnicari.Takvom liku u filmu ljube ruku u stvarnom zivotu ne moraju al to je to vodja,the master ili Jarac u astrologiji the leader


Ljudi osjecaju se pored njega kao u hramu nekom smireni,a taj hoda polako prica polako i krece se sporo kao macka ne uzurbano kao pas i ide dignute glave ali ne nadmen.To su ti mega muskarci oni vladaju,Alfe su najvise sefovi neke mafije ili bande vodje nekih ulicnih pokreta ili svih organizacija koje su pod drzavom ili tajnim udruzenjem jer su nivo ispod
 

Back
Top