Шта је то издајник ?

Izdajnik je onaj Srbin u Crnoj Gori, koji se danas nacionalnom pripadnoscu deklarise crnogorcem!!!

STA JE ODJE NEJASNO, SEM AKO I TI NISI IZDAJNIK, PA TE FAKTE NE ZELIS PRIHVATITI!!!
Ох, Господе Боже, некада је важила максима "држ`те лопова", а сада "држ`те издајника".
Што се мене тиче, ја сам етнички Србин, а територијално и културно Црногорац.
 
Ima jedan tekst , koji me je toliko pogodio pre par godina od Balaševića , suština , zašto su ga neki prozvali izdajnikom ali moram da ga citiram jer je čovek bio 100% u pravu.
To vam je svima moj odgovor pogotovu onaj podebljani deo
Dao sam ti jednu dobru godinu života, najbolju možda. Veliki vračevi medicine rascepe grudi kao naranču i spuste novo srce u njih, pažljivo zatvorenih šaka kao da vraćaju vrapčića u gnezdo, razdvoje skalpelom svetlo od tame u mutnom jezgru zenice, bajaju, pokrenu nepokretno, čudotvore nad ljudima, pa opet ni oni ne mogu da mi vrate moju otrgnutu 19-tu godinu nikad više. Ali proklet da sam ja sam bar imao 20-tu i 21-u i još neke 20-te i 30-te, za razliku od dečaka na čije crno uokvirene fotografije svakodnevno nailazim na predzadnjim stranicama štampe. Oni ostadoše u 19-toj, zaljubljeni, zaigrani, zbunjeni ne dospevši da svoje olovne vojnike razdvoje od olovnih zrna podmetnutih mu u džepove tako bezbožnički.
Ne brate Kaine, ne zovi me u polje, ne mami me zalud da prošetamo minskim poljem moj grešni sivo maslinasti brate. Poturi nekog drugog dobrovoljca na branike svoje neprilagođenosti i nesposobnosti, okači neku drugu metu na svoje kartonske bedeme. Nema mojih u ovom ratu naših. Znam ne može to tek tako, čičak izdaje kaći se ove jeseni na sve strane. I meni će ga već neki mangup prilepiti na leđa onako u prolazu sve tapšući me po ramenu prijateljski.
Razmišljao sam o tome koga izdati kad mi ostane da biram samo između nas dvoje. Žalim, ali prestar sam da bih izdao sebe još jednom. Odjebi JNA, dosta je bilo..."
 
ljudi vole da lepe etikete ako neko ne misli kao oni, ako i misli dovoljna je jedna stvar da se ne slozi i krece hajka...
.po meni je izdajnik svako ko ne ume, ne zna ili nece, jednostavno je nesposobqan, da pogleda realnost ovog sveta u kome zivimo i da shvati gde smo mi i sta mozemo.
cesto se ovde taj izraz upotrebljava za one koji ne mastaju nego zive u stvarnosti. ako nisi u hibernaciji i ne cekas hiljadu godina da se promeni ustrojstvo svemira kako tebi odgovara, izdajnik si.
Лако је бусати се у груди јуначке и гуслати али некада сурова стварност демантује човјека.

Немам више репутација, када ми систем омогући, додјељујем ти једну.
 
Није ли ово доказ да је реч издајник истрошена, превише фреквентна и да је изгубила сваки смисао и значење у српском језику ?

Nije izgubila i nikad neće, ma koliko neki hteli da je relativizuju. Đinđić je najskoriji primer, izdajnika i to savršeno svesnog. Raditi za neprijatelje , protiv svog naroda je izdajništvo
 
ali si ti bre dosadan sa Mladićem.
Pa da je heroj kako se priča on bi se sam prijavio i otišao u hag , ako ne zbog sebe već zbog stanovnika ove države da ne može niko za njega da kaže da drži 7 miliona taoca.
На игнор ми је али сада видјех преко твог цитата-СТОТИ ПУТ, НИКАДА НИСАМ ПОДРЖАО ХАПШЕЊЕ МЛАДИЋА.
МОЛИМ МОДЕРАТОРЕ ДА ОНУ БУДАЛУ ШТО СЕ ИЗВИЊАВА ВЕЋ ЈЕДНОМ КАЗНЕ, МУКА МИ ЈЕ ВИШЕ ОД ЊЕГОВИХ ЛАЖИ !!!
 
На игнор ми је али сада видјех преко твог цитата-СТОТИ ПУТ, НИКАДА НИСАМ ПОДРЖАО ХАПШЕЊЕ МЛАДИЋА.
МОЛИМ МОДЕРАТОРЕ ДА ОНУ БУДАЛУ ШТО СЕ ИЗВИЊАВА ВЕЋ ЈЕДНОМ КАЗНЕ, МУКА МИ ЈЕ ВИШЕ ОД ЊЕГОВИХ ЛАЖИ !!!
Ma znam da je ... , jednostavno moram da odreagujem na ovakve stvari .
Jedina dobra stvar što je Šešelj uradio i to mu priznajem da kada je izašla optužnica protiv njega da je pokupio svoje hefke i otišao tamo da se brani , samim tim svojim postupkom je zaštitio stanovnike ove države od ucena sa njim u glavnoj ulozi , isto važi i za sve ostale koje traže tamo , TAMO se brani Srbija i njen narod a NE OVDE , ako su bili takvi heroji da brane ljude na ratištu valjda se od suda ne boje ako znzaštiti one koji su ostali ovde.
 
Издајник?
Довољно је видети 6:13, ништа више. Продати себе, а уз то и све што си стекао од рођења. Од тада креће други део твог живота, онај кад си прави. Кад можеш да имаш шта желиш, да радиш шта хоћеш, имаш назови пријатеље који те воле звог тога што си постао. Али, губиш срце.
 
а свако ко је са мном икада пет минута прозборио о политици, зна да презирем ДС и да их доживљавам као кључног непријатеља
Ovo ti ne valja prijatelju...Zameni eč neprijatelj rečju rival...Inače glede teme budalaština izmišljena od slobino-šešeljeve propagandne mašine...
 
Ma znam da je ... , jednostavno moram da odreagujem na ovakve stvari .
Jedina dobra stvar što je Šešelj uradio i to mu priznajem da kada je izašla optužnica protiv njega da je pokupio svoje hefke i otišao tamo da se brani , samim tim svojim postupkom je zaštitio stanovnike ove države od ucena sa njim u glavnoj ulozi , isto važi i za sve ostale koje traže tamo , TAMO se brani Srbija i njen narod a NE OVDE , ako su bili takvi heroji da brane ljude na ratištu valjda se od suda ne boje ako znzaštiti one koji su ostali ovde.

Budala je onaj koji misli da je Srbija ucenjivana zbog Seselja,Mladica itd.

U stvari,to je klasicna kleveta.
 
Ovo ti ne valja prijatelju...Zameni eč neprijatelj rečju rival...Inače glede teme budalaština izmišljena od slobino-šešeljeve propagandne mašine...
Важи, променићу у ривал, противник. Ето то је некада потреба да мало пренаглашено кажем неке ствари...младост, лудост...послушаћу твој савјет свакако.
 
Budala je onaj koji misli da je Srbija ucenjivana zbog Seselja,Mladica itd.

U stvari,to je klasicna kleveta.
Nije bitno zbog čega je srbija ucernjivana , već je bitnije zapušiti im usta da nemaju više sa čime da nas ucenjuju e to je bilo bitno , svi vi prelećete preko lako vidljive stvari ali je najlakše se praviti lud i ignorisati i inatiti se.
A šta nam je dobro donelo inaćenje sa celim svetom?
 

Back
Top