Quantcast

Шта је то издајник ?

gost 186118

Veoma poznat
Poruka
10.118
Будући да је ово по мом мишљењу најфреквентнија реч на форуму и која се употребљава како коме падне на памет, желео бих да питам ове форумске "мудраце" (наводници намерно), који су то критеријуми које неко мора да испуни да би неко постао "издајник".
Ево рецимо, узмимо мој пример- дуго времена сам био хваљен од ултранационалиста, бранили су ме од најжешћих напада, чак и претњи неких жутаћа. Јавно су се радовали што на форуму у националистичком табору, Срби имају, како рекоше смиреног човека попут мене.

У свега последња три месеца све се променило. Ти људи су одједном почели свакакве бесмислене квалификације и лажне оптужбе да износе за мене. Ево вам списак тих увреда
-европејац
-еуроталибан
-натовац
-подржаваоц независног Косова
-залаже се за хапшење Младића
-тачијевац
-залагањем за помирење у региону, ради за Хрвате и Муслимане
-издајник
-симпатизер војвођанских сепаратиста
-Дукљанин
-Милогорац
- сарадник жутих (а свако ко је са мном икада пет минута прозборио о политици, зна да презирем ДС и да их доживљавам као кључног непријатеља)
-страни плаћеник

Ово није ни половина списка увреда на мој рачун. А ја се питам шта се за свега три месеца променило да ме ти исти људи који су ме максимално хвалили, сада из дна душе мрзе и све најгоре говоре о мени, успут редовно додајући реч издајник.

Није ли ово доказ да је реч издајник истрошена, превише фреквентна и да је изгубила сваки смисао и значење у српском језику ?

shojo maho

Buduća legenda
Banovan
Poruka
29.141
ljudi vole da lepe etikete ako neko ne misli kao oni, ako i misli dovoljna je jedna stvar da se ne slozi i krece hajka...
.po meni je izdajnik svako ko ne ume, ne zna ili nece, jednostavno je nesposobqan, da pogleda realnost ovog sveta u kome zivimo i da shvati gde smo mi i sta mozemo.
cesto se ovde taj izraz upotrebljava za one koji ne mastaju nego zive u stvarnosti. ako nisi u hibernaciji i ne cekas hiljadu godina da se promeni ustrojstvo svemira kako tebi odgovara, izdajnik si.

-APATRID-

Domaćin
Banovan
Poruka
4.818
Ajmo malo u skolicu, kad vec nismo na vreme!

Kad neko odustane od odredjenih principa, odnosno napusti pravilo postovanja
tih principa, kaze se da je taj te principe izdao!
A posto u ljepom srpskom jeziku imenica IZDAJNIK potice od glagola izdati,
jasno proistice da je onaj neko iz prethodnog stava IZDAJNIK!

E pa gospodo IZDAJNICI, koji sta napustili moralne principe po kojima je u
okvirima moralnih Hriscanskih normi uspostavljen nas tradicionalni nacin
poimanja morala, te trazite nove moralne vrednosti., morali bi prije svega
iznaci i novi jezik u kome IZDAJNIK ne bi podrazumjevao izdaju!!

ernauton de carmainge

Domaćin
Banovan
Poruka
4.363
Jesi li uzeo temu? :hahaha1: :mrgreen:
Tesko je, ima toliko izbora, a ja ne znam sta bih pre.

Recimo `Cedinac sam, tim se dicim`, `Kako iznervirati kvazipatriote na forumima`, `Zasto vise volim Papu od Srbije` itd.

Ako moze neka pomoc i dobronamerni savet, molim sve `patriote` dobre volje da mi pomognu.

Ne zelim doveka da budem samo antisrpski izrod papista. Zelim da budem izdajnik :(

al bundy

Legenda
Poruka
61.108
Tesko je, ima toliko izbora, a ja ne znam sta bih pre.

Recimo `Cedinac sam, tim se dicim`, `Kako iznervirati kvazipatriote na forumima`, `Zasto vise volim Papu od Srbije` itd.

Ako moze neka pomoc i dobronamerni savet, molim sve `patriote` dobre volje da mi pomognu.

Ne zelim doveka da budem samo antisrpski izrod papista. Zelim da budem izdajnik :(
Evo Srbine , Brate samo za tebe jedna : " Djerdj Soros u mome srcu , krvavi cionisticki dolari na mome racunu! "

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.