Šta je to duhovni razvoj?

U pravu si, sve je u prirodi savrseno, osim jednog-coveka.

Neces da se obratis, ali mozes da ucis i da postujes.
Covek ili mrav, svejedno kad dodju poplave, pozari, oluje, zemljotresi, svi smo samo bica, slaba pred silom prirode ...ironija-mi ljudi jos radimo protiv sebe, ubijamo jedni druge, trujemo se, unistavamo. Obrati se covek coveku kad zagusti, pa, dobije li uvek pomoc?
Da al.ko.ce te vise ozaslosti oraduje nego drugi.Ma i zivot ces dati za nekoga al za zbun neces kolko god mu se divis Ne mozes ni sa jednom stvari drvetom cvetom da nadjes sebe kako to.mozes sa drugim.mada je i tesko.Jer si stvorena za ljubav.
 
Prilagodjavanje je jedan od vidova borbe.
Ovo sa drvetom nije prilagodjavanje vec prava pravcata borba. Naravno drvo se bori sa onim sta mu je na raspolaganju. Obzirom da ne moze da vitla sekirom ono grabi prema suncu tako da bude iznad ostalih.
Dobro. Ako ti tako borbu i prilagođavanje vidiš. Za mene su to različite
stvari.

Jel ti sad sve konačno jasno u vezi duhovnog razvoja ili misliš da si
nizom pitanja samo otišao od suštine?
 
Da al.ko.ce te vise ozaslosti oraduje nego drugi.Ma i zivot ces dati za nekoga al za zbun neces kolko god mu se divis Ne mozes ni sa jednom stvari drvetom cvetom da nadjes sebe kako to.mozes sa drugim.mada je i tesko.Jer si stvorena za ljubav.
Kako nece, koliko zivota i ode zbog zbuna-medja. :)
(Zezam se, naravno. Iako u svakoj shali, pola istine, oduvek se ljudi gloze oko imanja.)

Drugi nam nece resiti nase probleme, praznine, traume...mogu ublaziti, ali covek se radja i umire sam. Mozemo rasti skupa sa nekim, ali opet smo zasebne jedinke.
Suma leci, to je naucno dokazano. Umiruje, relaksira, oplemeni...covek u prirodi jasnije cuje sopstvene misli, divi se kreaciji, shvata koliko je mali, izduva nam ego.
Naravno da je i socijalno bice, i da treba drugog coveka, ne iskljucuje to jedno drugo.
Potresi,tsunamiji,tornada itd te iste prirode ti ne smetaju a covjek smeta.

Prelest na kub zacinjena mizantropijom.
A ko najvise ide kontra prirode? Covek. Sami smo krivi za stanje planete danas.
Gde napisah da mi covek smeta?
Napisala sam da nismo savrseni, da se ubijamo medjusobno, zagadjujemo mesto gde zivimo, trujemo vodu koja nam zivot znaci. A imamo svest?!
Na pogresnu adresu saljes mizantropiju, dobrovoljni sam davalac krvi od 18.god., dajem u humanitarne svrhe, pomazem ljudima, ruzno se hvaliti pa da ne nabrajam...
 
Kako nece, koliko zivota i ode zbog zbuna-medja. :)
(Zezam se, naravno. Iako u svakoj shali, pola istine, oduvek se ljudi gloze oko imanja.)

Drugi nam nece resiti nase probleme, praznine, traume...mogu ublaziti, ali covek se radja i umire sam. Mozemo rasti skupa sa nekim, ali opet smo zasebne jedinke.
Suma leci, to je naucno dokazano. Umiruje, relaksira, oplemeni...covek u prirodi jasnije cuje sopstvene misli, divi se kreaciji, shvata koliko je mali, izduva nam ego.
Naravno da je i socijalno bice, i da treba drugog coveka, ne iskljucuje to jedno drugo.

A ko najvise ide kontra prirode? Covek. Sami smo krivi za stanje planete danas.
Gde napisah da mi covek smeta?
Napisala sam da nismo savrseni, da se ubijamo medjusobno, zagadjujemo mesto gde zivimo, trujemo vodu koja nam zivot znaci. A imamo svest?!
Na pogresnu adresu saljes mizantropiju, dobrovoljni sam davalac krvi od 18.god., dajem u humanitarne svrhe, pomazem ljudima, ruzno se hvaliti pa da ne nabrajam...
Ljudi i prije pojave tehnologije su bili ubijani od potresa i tsunamija i tornada...
Priroda je bolesna izmedjuostalog.
Reći da je savrsena?????.Bolje da stanem..Prelest teska
 
A ko najvise ide kontra prirode? Covek. Sami smo krivi za stanje planete danas.
Gde napisah da mi covek smeta?
Napisala sam da nismo savrseni, da se ubijamo medjusobno, zagadjujemo mesto gde zivimo, trujemo vodu koja nam zivot znaci. A imamo svest?!
Na pogresnu adresu saljes mizantropiju, dobrovoljni sam davalac krvi od 18.god., dajem u humanitarne svrhe, pomazem ljudima, ruzno se hvaliti pa da ne nabrajam...
To on samo vežba parlamentarizam. Ne obraćaj pažnju.
Negde je čuo da ne treba biti preterano grub u raspravi i sada se
usavršava.

Mi smo deo prirode i ne možemo nikako odbaciti mogućnost da
naši postupci utiču na svet oko nas. Možemo samo da ne znamo
do koje mere je to moguće.
 
Ljudi i prije pojave tehnologije su bili ubijani od potresa i tsunamija i tornada...
Priroda je bolesna izmedjuostalog.
Reći da je savrsena?????.Bolje da stanem..Prelest teska
Bolje stani.
Prozivas bez dokaza za mizantropiju, "shizic", za Lazu i sl.
Uocavas vezu?
Ljudi su jedni drugima ogledala.
Covek nije vlasnik prirode, niti je odredjeno da moze svuda mirno da zivi.
Pa i dan danas imaju mesta gde covek ne moze ni da kroci, (od npr.zmija otrovnica), gde ne moze da dise (vrhovi planina), zasto bi drugacije bilo sa potresima?
Treba Zemlja da stane, da joj miruju tektonske ploce, da bi sve bilo podredjeno samo coveku...?!
 
Jel ti sad sve konačno jasno u vezi duhovnog razvoja ili misliš da si
nizom pitanja samo otišao od suštine?
"
Duhovni razvoj, u praktičnom smislu znači povezivanje sa prirodom.
Pre svega sa sopstvenom prirodom, što se kasnije samo ogleda u
spoljašnjem. Nasuprot ideji da je sve što te okružuje tvoj neprijatelj i
da to treba pokoriti, uništiti ili iskoristiti za zadovoljavanje svojih želja.
Polazi se od ideje o jedinstvu. O beskonačnom jednom, čiji si ti
sastavni deo. Sve je jedno i jedno je sve"

Obrnuto. Pitanja su razjasnila neke stvari o sustini price oko duhovnog razvoja..
Sada kada napises "duhovni razvoj" znam nasta mislis.
 
To on samo vežba parlamentarizam. Ne obraćaj pažnju.
Negde je čuo da ne treba biti preterano grub u raspravi i sada se
usavršava.

Mi smo deo prirode i ne možemo nikako odbaciti mogućnost da
naši postupci utiču na svet oko nas. Možemo samo da ne znamo
do koje mere je to moguće.
:)
Ne poznajem lik i delo Deda Stojana, ali podrzavam usavrsavanje, posebno ispumpavanje ega...za kvalitetniji vazduh i lakse disanje.
 
"
Duhovni razvoj, u praktičnom smislu znači povezivanje sa prirodom.
Pre svega sa sopstvenom prirodom, što se kasnije samo ogleda u
spoljašnjem. Nasuprot ideji da je sve što te okružuje tvoj neprijatelj i
da to treba pokoriti, uništiti ili iskoristiti za zadovoljavanje svojih želja.
Polazi se od ideje o jedinstvu. O beskonačnom jednom, čiji si ti
sastavni deo. Sve je jedno i jedno je sve"

Obrnuto. Pitanja su razjasnila neke stvari o sustini price oko duhovnog razvoja..
Sada kada napises "duhovni razvoj" znam nasta mislis.
Sta ti to sad znaci povezivanje s prirodom.Licnost se otima iz nase fizicke bioloske prirode iz te obicne stvarnosti.Mozes ti da uzivas u prirodi da meditiras mozes joj se divis mesec dva i onda i to izgustiras i vidis da je to manje od tebe.
 
Sta ti to sad znaci povezivanje s prirodom.Licnost se otima iz nase fizicke bioloske prirode iz te obicne stvarnosti.Mozes ti da uzivas u prirodi da meditiras mozes joj se divis mesec dva i onda i to izgustiras i vidis da je to manje od tebe.
Ono pod navodnicima je citat tj. ono sto je meni "svesnaglista" dala kao njeno vidjenje duhovnog razvoja. Tako da......ja sa tem nemam veze. z:lol:
Preporucujem procitaj jos jednom. Kad kaze povezivanje sa "prirodom" misli prvenstveno na nasu sustinsku prirodu. Ali da se ne mesam.....
 
To sto ti zoves "bolesti" su zakoni prirode.
Covek nije Bog, nije svemuguc, besmrtan, nedodirljiv...vec je samo mali deo prirode, ne moze je nikad podrediti sebi, ukrotiti, prisvojiti.
Ima veze sve, zasto smo ovde svi mi, nego da "rastemo"...

https://atma.hr/kako-mjeriti-duhovni-rast/
Nije bilo rječ o tome vec o bescutnoj izjavi kako je priroda savrsena.
Vidjeti cete to savrsenstvo ...
 

Back
Top