Шта је супротно од демократије (или алернатива демократији)?

Свако модерно друштво, бројније од неколико десетина хиљада пунолетних људи, мора бити неки облик диктатуре.Модерна западњачка либерална демократија је диктатура капитала и новца, а читав политички процес(избори, политичке странке итд.) се своди на производњу сагласности дела народа.Тај део народа је 20-так% пунолетних грађана, на изборе изађе око 50% бирача, и већину добија онај ко добије 20-25%.Осталих 60-70% пунолетних грађана је на овај или онај начин искључено из тог процеса.

Античко атинско уређење нема неке нарочите везе са демократијом у модерном смислу.Слободни грађани су били подељени у имовинске разреде, и сваки разред је бирао једнак број представника, без обзира на бројност тог разреда.Неколико богаташа је бирало једнак број представника као и десетине хиљада сиромашних грађана.Само припадници 2 богатија разреда су имали и активно и пасивно бирачко право, а већина слободних грађана није имала пасивно бирачко право-нису могли да буду бирани.

Разне колеге често критикују демократију.

Нпр. причају ону причу где две будале надгласају једног Сократа (или Платона...или са ким се већ поистовећују).

Такође, како мене оптужују да сам другосрбијанац и сл. стално ми пишу "твоја демократија ово, твоја демократија оно...", иако ја не браним демократију као облик друштвеног уређења.

Сматрам да колеге не разумеју шта је супротно од демократије.

У току расправе, ако је буде, објаснићу шта је супротно од демократије, али бих волео да пружим прилику колегама да ме демантују, и објасне шта је то супротно од демократије (алтернатива демократији).
Demokratija je žvaka za budale.
Najbolji primer je današnja Srbija, gde su na izbornim listama isključivo agenti zapada i nešto Udbinih kombi-stranaka, koje služe za popunjavanje liste.
Izbori se svode na to - kog zapadnjačkog agenta hoćeš na vlasti.
Vremenom sve veći broj glasača shvata tu igru, pa zato i imamo sve veći broj onih koji ne glasaju.
Tako da... lepo je svirati q***u o demokratiji i idealizovati takav sistem, ali je stvarnost nešto sasvim suprotno od ideala.

Netacno. Oruzje se ne moze koristiti za politicke ciljeve. To se zove terorizam. To kad svatis, kriminal, stvari ce ti biti jasnije na sirem nivou.
Нетачно

Политички циљ не постоји

Циљ је оружјем доћи до материјалних ствари које други праве оружем

Онај ко се лати оружја и убија људе је убица

Војска монарси влада су убице ...

Сваком исваком која убија следује јавно изношење свих података

Ево како су убице дошле до станова од 500 евра квадрат ....

Карађорђевиу су убице слали у Налканске и Велики рат ... у Србији убице су по Капијама

1698118422463.jpeg
1698118448339.jpeg

Античко атинско уређење нема неке нарочите везе са демократијом у модерном смислу.Слободни грађани су били подељени у имовинске разреде, и сваки разред је бирао једнак број представника, без обзира на бројност тог разреда.Неколико богаташа је бирало једнак број представника као и десетине хиљада сиромашних грађана.Само припадници 2 богатија разреда су имали и активно и пасивно бирачко право, а већина слободних грађана није имала пасивно бирачко право-нису могли да буду бирани.
I to je bilo do jaja u odnosu na satrapije i despotije tipa Persija, Egipat, Sirija itd.

Uostalom, prvi rat izmedju zapada i istoka je bio grcko-persijski, a istocnjaci su tu bili agresori. ;)

Uostalom, prvi rat izmedju zapada i istoka je bio grcko-persijski, a istocnjaci su tu bili agresori. ;)
Нетачно. Рат је био македонско-персијски....словенско-персијски. То је било доба када су преци данашњих ткзв словена били у офанзиви......данас кад су у дефанзиви трпе ударе са свих страна света и сведени су на робље западу....сви осим Русије.

Демократија је настала у грчким полисима-градовима (Атини) за рачун богате (робовласничке) мањине и била је ограниченог типа.

Poslednja izmena:
I to je bilo do jaja u odnosu na satrapije i despotije tipa Persija, Egipat, Sirija itd.

Није то био рат између аутократског истока и демократског запада, већ рат између коалиције малих градова-држава и једне империје.Важило је правило да античка демократија постоји само у малим градовима-државама а да у великим империјама нема демократије.Против Персије су ратовале и Спарта и други недемократски полиси.

На крају је атинска демократија поражена у самој Грчкој, у Пелопонеском рату, а касније је цела Грчка освојена од недемократске Македоније.Римска држава је такође прешла пут од демократије у граду-држави па до империје са неограниченим владаром.

Демократија је била превазиђена у Грчкој још пре 2 и по хиљаде година, и толико је Атињанима лепо у демократији, илуструје то да су највише волели тиранију.

demokratija je kada vlast menjas na izborima. Demokratije po Evropi su se pretvorile u autokratije: Madjarska, Turska. Rusija, Srbija...
Смењивост власти је само привидна.Битна разлика између "демократија" попут САД/УК/Немачке са једне стране и тзв."аутократија" попут Србије, Мађарске, Турске, са друге стране, је што се у "демократијама" владајућа класа поделила у 2 фракције, па се те фракције смењују на власти.У "аутократијама" је владајућа класа још целовита и стоји иза једне странке/лидера.

То је зато што је у старим буржујскиМ демократијама давно окончан процес првобитне акумулације и зна се ко је буржуј а ко сиротиња, и нема опасности да ће капиталистички поредак бити угрожен, па буржуји могу себи да дозволе луксуз да се играју демократије.У Србији или Мађарској, положај буржоазије је још ровит, они постоје свега 30-так година, и они имају потребу да се збију око једне политичке партије/лидера.

Друга разлика је што америчке или британске партије нису створиле америчку/британску буржазију, већ је те партије створила буржазија.У Србији, Мађарској и сличним државама, политичке партије су створиле буржазију, кроз разне реформе, приватизације и малверзације.

Poslednja izmena:
Смењивост власти је само привидна.Једина разлика између "демократија" попут САД/УК/Немачке са једне стране и тзв."аутократија" попут Србије, Мађарске, Турске је што се у "демократијама" владајућа класа поделила у 2 фракције, па се смењују на власти.У "аутократијама" је владајућа класа још целовита и стоји иза једне странке/лидера.
Zaboravio si, da se u tom smenjivanju, ogranicava moc vlasti. Recimo, Vucic otvoreno krsi ustav, i niko mu ne sme nista. To je u zapadnim
demokratijama nemoguce, upravo zbog smenljivosti vlasti....

Није то био рат између аутократског истока и демократског запада, већ рат између коалиције малих градова-држава и једне империје.
Nije sija nego vrat:

- mali gradovi-drzave - licna sloboda (naravno ne u smislu kao danas), decentralizovanost, lokalna samouprava
- imperija - despotija, centralizam, satrapizam

Zaboravio si, da se u tom smenjivanju, ogranicava moc vlasti. Recimo, Vucic otvoreno krsi ustav, i niko mu ne sme nista. To je u zapadnim
demokratijama nemoguce, upravo zbog smenljivosti vlasti....
I postojanja institucija, mrskih nezavisnih medija, razdvojenosti vlasti na zakonodavnu, izvrsnu i sudsku i vladavine prava.

Evo kako SDP-njare (hrvatska verzija Žutih satanista) shvaća demokraciju - tuku po stolovima dok Predsjednik Vlade Republike Hrvatske, Gospodin Premijer Andrej Plenković, drži govor.

:rotf:

Kao prije nekoliko godina kada su Žuti satanisti u Nišu na balkonima kacijolama tukli u lonce.

:hahaha:

@Alter_Ego_ , beše li ti ono iz Niša?

@Alter_Ego_ , beše li ti ono iz Niša?
Да, б'е.

Кад пролазиш кроз Ниш, јави се, ће циркамо кафу у Казанџи'ско (сокаче).

А ако се напијемо, ће идемо код Нишку телевизију да ломимо изглог СНС-у.

Да, б'е.

Кад пролазиш кроз Ниш, јави се, ће циркамо кафу у Казанџи'ско (сокаче).

А ако се напијемо, ће идемо код Нишку телевизију да ломимо изглог СНС-у.
Stavio sam ti srce, ali odmah povukao kada sam pročitao zadnju rečenicu.

😡

Супротно од демократије је ово што сад имамо на западу. То јест ова западна фасаадна демократија, на коју се позивају, а нема је ни у траговима тамо. Дакле, ради се о привид демократије која тренутно не постоји. И да се договоримо, Причамо о западу. Не о осатку света.

kakva demokratija? Možda ste samosvjesni da dolazite iz diktature i želite da budete više kao zapadne zemlje... Ali znate šta? Niko me nije pitao da li želim da živim u zemlji trećeg sveta punoj Afrikanaca... Niko me nije pitao da li želim da imam centre za afričke maloletne delinkvente pored kuće moje bake... Niko me nije pitao da li su sa mojim novcem feministička udruženja protiv porodica bi se finansirala... Ne... Jedini korisnici demokratije su ljudi koji stvaraju demokratiju... Za ostalo je samo beda a ako ste protiv, nad vama će se činiti zločini iz mržnje.ideološki....

nisam dozivio nista drugo osim demokratije,ali sam cijeli zivot u jednom i dosta mi je dosta...jedina sloboda koju imate u demokratiji je da stavite komad papira u magicnu kutiju koja ispadne najbolja od mogucih vlada, jer to je izabrala vecina....

Iz te magicne kutije odlucuje da li je Crna Gora jednog dana deo Srbije ili nije..... Mi se ne suočavamo Najveća prevara na svetu. veka?

demokratija je kada vlast menjas na izborima.
Misliš na ono: "sjaši Kurta, da uzjaši Murta"?
Zaista velike promene omogućuje demokratija.
Demokratije po Evropi su se pretvorile u autokratije: Madjarska, Turska. Rusija, Srbija...
Takoe.
Zato na zapadu mogu da pobede bilo koje stranke - sem ako ih prethodno demokratski ne zabrane, zbog ugrožavanja prava stranaka koje imaju ekskluzivno pravo na vlast (levica, zeleni, libtardi, soc-ovo, soc-ono,...).

Siguran si da je mnogo drugačije?
Danas bogati postavljaju političare, a masa glumi za masu...

Papir je jedno praksa drugo...

No mene zanima zašto se porez mora platiti ukoliko država može da se razbacuje novcem? Za koje ti nisi glasao niti odobrio, niti znao dok se nije bacilo?
Neću do Amerike već i do Srbije...

Back