Šta je Šrafciger - Screwdriver - Koktel piće

Sensei

Buduća legenda
Moderator
Poruka
39.613
Možda ste čuli a niste znali šta je? Pogledajmo neke od popularnih koktela iz bliza:

Šrafciger (screwdriver) je popularno alkoholno "hajbol" (highball)[1] piće napravljeno od soka od pomorandže i votke. Dok se osnovno piće sastoji samo od dva sastojka, postoji mnogo varijacija koje imaju različita imena u različitim delovima sveta.

screwdrivercocktail.jpg

[1] Hajbol je mešano alkoholno piće sastavljeno od alkoholne baze i veće proporcije bezalkoholnog miksera, često gaziranog napitka. Primeri uključuju viski i sodu, i rum i kolu. Hajbol se obično služi preko leda u velikoj pravoj visokoj čaši (hajbol čaša) ili Kolinsove čaše.

150px-Highball_Glass_(Tumbler).svg.png
.....
170px-Collins_Glass.gif

.......Hajbol čaša .......................... Kolins čaša

Da li ste probali? Da li znate neko drugo ime za ovaj koktel?

Pogledajte još koktela OVDE

Antilochus

Primećen član
Poruka
526
Da li znate sta je Lumumba? Kad sam prvi put bio na Palma De Majorca u jednoj basti za susednim stolom sedele su dve babe i pile cokoladno mleko nista posebno
medjutim kad je jedna baba pokusala da ustane padne sa stolice a druga pokusala da joj pomogne ali se izvnula i pala preko nje onda se pojavio kelner i pomogao im da odu. Kad se kelner vratio ja ga pitam sta su to pile i on kaze Lumumba i ja ga pitam sta je to i on objasni visoka casa pola case konjak led i cokoaldno mleko izuzetno pitko ali i opasno jer ne mozes da ocenis kad te hvata a kad te uhvati onda je vec kasno zato samo jedna casa i stop

Black_star

Veoma poznat
Moderator
Poruka
12.845
Da li znate sta je Lumumba? Kad sam prvi put bio na Palma De Majorca u jednoj basti za susednim stolom sedele su dve babe i pile cokoladno mleko nista posebno
medjutim kad je jedna baba pokusala da ustane padne sa stolice a druga pokusala da joj pomogne ali se izvnula i pala preko nje onda se pojavio kelner i pomogao im da odu. Kad se kelner vratio ja ga pitam sta su to pile i on kaze Lumumba i ja ga pitam sta je to i on objasni visoka casa pola case konjak led i cokoaldno mleko izuzetno pitko ali i opasno jer ne mozes da ocenis kad te hvata a kad te uhvati onda je vec kasno zato samo jedna casa i stop
To je nesto kao Beli Rus...:)

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.