Šta je smisao života?

limunada

Buduća legenda
Banovan
Poruka
32.069
Šta je zapravo smisao života?
Svi koji se rode žive jedno vrijeme,uce,rade,bore se,kao da ce vjecno zivjeti i na kraku umru.Svi,bez izuzetka.To je jedina zakonitost koju niko nije izbjegao.I tako se život i smrt vrte u krug.Dokle?
I šta bi bilo da nema ljudi? Da li bi imalo smisla postojanje svega ostalog
planeta,zvijezda,svemira? Da li su ljudi "glavni"?
Da li bi postojale biljke i životinje bez ljudi?
I kako ljudi uopste imaju volju za zivotom kad znaju svoj neminovni kraj? Sta im daje tu volju?
 
Dobra tema, kosmos je tako veliki a mi tako mali :mrgreen:

Šta znam.
Uživati u svakom trenutku, prvi razred, prva igirrica, ljubav, poljubac, sex, prvim ozbiljnim suzama, tuzi, druženju, zezanju,
u čistom nebu bez oblaka punom zvezda, kiši, snegu, kupanju na moru, skijanju, putovanju, sedenju kod kuće, sam ili sa žemskom,
dobrom filmu knjizi, radu , neradu. šetnji,demonstracijama, gudri , rakiji, pivu, , ćevapima....
pa onda ko želi i može ispočetka sve to samo sa decom.

Možda je u jednoj od paralelnih dimenziji glavni grad Niš a Beograd nema kanalizaciju i Alijeni teraformiraju Zemlju , a u drugoj Kraljevina Srbija dominira tehnologijom a Vučić svira frulu sa Piksijem i Žikom u Knezu.
 
Dobra tema, kosmos je tako veliki a mi tako mali :mrgreen:

Šta znam.
Uživati u svakom trenutku, prvi razred, prva igirrica, ljubav, poljubac, sex, prvim ozbiljnim suzama, tuzi, druženju, zezanju,
u čistom nebu bez oblaka punom zvezda, kiši, snegu, kupanju na moru, skijanju, putovanju, sedenju kod kuće, sam ili sa žemskom,
dobrom filmu knjizi, radu , neradu. šetnji,demonstracijama, gudri , rakiji, pivu, , ćevapima....
pa onda ko želi i može ispočetka sve to samo sa decom.

Možda je u jednoj od paralelnih dimenziji glavni grad Niš a Beograd nema kanalizaciju i Alijeni teraformiraju Zemlju , a u drugoj Kraljevina Srbija dominira tehnologijom a Vučić svira frulu sa Piksijem i Žikom u Knezu.
Nije tema kako uzivati u zivotu,nego sta je generalno smisao tog uzivanja? 🙂
 
nema ni univerzalnog niti viseg smisla

ima samo licnog , smisao je ono sto ti volis

volis da putujes - putovanje je smisao zivota

volis decu - deca su smisao zivota

naravno niko ne voli samo jednu stvar, po jednu sam naveo samo radi docaravanja
Znaci li to da ako ne radis ili nemas to sto volis, da tvoj zivot onda nema smisla?
Da li je svako biće na Zemlji rođeno i postoji sa nekim smislom,bez obzira na njegove lične želje?
 
Znaci li to da ako ne radis ili nemas to sto volis, da tvoj zivot onda nema smisla?
Da li je svako biće na Zemlji rođeno i postoji sa nekim smislom,bez obzira na njegove lične želje?
valjda imas neka zadovoljstva u zivotu, ako nemas - zalosno

onda nek se prepusti veri , mada mi je to jadna uteha za prazan zivot

rodjen si sticajem okolnosti , ne postojis zbog nekog viseg cilja
 
valjda imas neka zadovoljstva u zivotu, ako nemas - zalosno

onda nek se prepusti veri , mada mi je to jadna uteha za prazan zivot

rodjen si sticajem okolnosti , ne postojis zbog nekog viseg cilja
Nisi bas najbolje razumio moje pitanje. 🙂
Ne pitam sta je smisao zivota covjeka kao pojedinca, nego uopste postojanja ljudi.
Znam,niko nema odgovor na to pitanje, ali eto mozemo da nagadjamo. 🙂
 
Nisi bas najbolje razumio moje pitanje. 🙂
Ne pitam sta je smisao zivota covjeka kao pojedinca, nego uopste postojanja ljudi.
Znam,niko nema odgovor na to pitanje, ali eto mozemo da nagadjamo. 🙂
nema smisla

za milijardu god , kad sunce unisti zemlju , ako je nesto ne unisti pre

univerzum ce nastaviti svoj zivot i bez nas

dok se i on ne ohladi

zasto uopste neki imaju potrebu da su deo veceg plana , osecaju se mozda bitniji?

cemu potreba da si bitan tamo nekome , potrudi se za one oko sebe
 
meni smeta kad neko prozivi lose svoj zivot . zarad nekih bajki i nadanja ,ovaj jedan zivot protraci

umesto da sebi nadje neko zadovoljstvo
Srbija mora da prestane da trazi nacine da deli gradjane, nego da im bude pravi servis , sto drzava i treba da bude.
ponosan i veran gradjanin se dobija kvalitetom drzave , postenim odnosom i pravdom

Za ovo mora covek biti rodjen, lepo zadojen i pusten u svet....
 
Šta je zapravo smisao života?
Svi koji se rode žive jedno vrijeme,uce,rade,bore se,kao da ce vjecno zivjeti i na kraku umru.Svi,bez izuzetka.To je jedina zakonitost koju niko nije izbjegao.I tako se život i smrt vrte u krug.Dokle?
I šta bi bilo da nema ljudi? Da li bi imalo smisla postojanje svega ostalog
planeta,zvijezda,svemira? Da li su ljudi "glavni"?
Da li bi postojale biljke i životinje bez ljudi?
I kako ljudi uopste imaju volju za zivotom kad znaju svoj neminovni kraj? Sta im daje tu volju?

Jedini smislen odgovor na to pitanje je -smisao zivota je zivljenje. Nije bitno da li je dobro ili lose
bitna cinjenica je da je u pitanju zivljenje.
Sad, sta je to zapravo zivot veca je nepoznanica. Kad bi znali odgovor na to pitanje znali bismo i sta je smisao..
Kad bi pitali cvet sta je zivot, sta je smisao zivota, on bi cutao i ziveo jer ne bi razumeo pitanje, samim tim nikad
ne bi ni umro, zar ne?..

Sve bi i dalje postojalo i da nema ljudi. Ne bi postojali nazivi za svaki vid zivljenja, ne bi postojala svest
koja u svemu trazi smisao koji ustvari i ne postoji, sami smo to izmislili...
 
242395167_398244321671479_6370342833180579432_n.jpg
 
Dan po dan, svaki dan...najtezi je pocetak, prvih dva minuta naci smisao....posle je sve lakse, jer nadjes sablon....
Smisao zivota je u sitnim odlukama...vreme je za rucak, spremicu pasulj....lepo je vreme, idem u setnju....pada kisa, odo u setnju....e, danas cu da sredim stan....:) i tako...
 
Šta je zapravo smisao života?
Svi koji se rode žive jedno vrijeme,uce,rade,bore se,kao da ce vjecno zivjeti i na kraku umru.Svi,bez izuzetka.To je jedina zakonitost koju niko nije izbjegao.I tako se život i smrt vrte u krug.Dokle?
I šta bi bilo da nema ljudi? Da li bi imalo smisla postojanje svega ostalog
planeta,zvijezda,svemira? Da li su ljudi "glavni"?
Da li bi postojale biljke i životinje bez ljudi?
I kako ljudi uopste imaju volju za zivotom kad znaju svoj neminovni kraj? Sta im daje tu volju?
Dobro pitanje bi bilo zbog cega nemamo odgovora na ta pitanja ? Mada i na to pitanje mozemo samo da nagadjamo .
 

Back
Top