Sta je SEED

QueenOfTheWorld

Zainteresovan član
Poruka
254
Moze malaa pomoc :))) E ovako skoro na svakom forumu vidjam da neko pise SEED pa zelim da znam sta se to znaci,ako mozete da mi pomognete tj daa mi kazete
nextstarhd at 2008-02-26 20:22 CET:
ahh =(. no more seeders?! where did you guys go? =(

to sam isto videla na jednom forumu sta se znaci seed? :))
 
Moze malaa pomoc :))) E ovako skoro na svakom forumu vidjam da neko pise SEED pa zelim da znam sta se to znaci,ako mozete da mi pomognete tj daa mi kazete
nextstarhd at 2008-02-26 20:22 CET:
ahh =(. no more seeders?! where did you guys go? =(

to sam isto videla na jednom forumu sta se znaci seed? :))

Seeding je proces spajanja u torrentu kojim vi dobijete kompletan fajl.

Da to je važano za seed (sejanje) 1 na 1. Sto više seed postoje u torrentu. to je brži torrent. Vi ne downloadirate torrent od nekog sajta, vi downloadirate njega od drugog korisnika koji imaju te fajlove na njihovom računaru.
Recimo neko uploaduje torrent ka sajtu i ta osoba seeds (poseje) pri 100kbps. U prvi mah svaki jedan leecher pokušava primiti taj fajl od uploadera, koji, ukoliko tamo postoje 10 leechers-a, onda svaki leecher približno prima fajl pri 10kbps.
Recimo 10 ljudi zavrsavaju download torrent od uploadera. Svaki od njih ujedno seeding (seju) pri brzini od 100kbps.
To znač da totalna brzina torrenta nakon 10 zavrsenih download fajla je 1100kbps.
Zato što 10 seeding-a pri 100kbps i originalni uploader je seeding pri 100kbps. Tako, ako postoje 11 leechers-a koji primaju fajl, sada svaki od tih leechers-a približno primaju fajl pri 100kbps umesto 10kbps, zato što imaju 1 prema 1 odnos po seeder-u & leecher-u.
Ako svi samo downloadirate fajl od uploadera i prestanete seeding (sejati) bez seeding torrenta 1:1 onda ce uploaderu stalno biti zaglavljen seeding. Cime brzina torrenta teško da će biti brza, zato što ce leechers-i stalno imati većinu seeder-a.
Tako je isto važno da seed ode nazad, najmanje onoliko kao što i vi primate. Tako, ako vi downloadirate fajl od 1GB zatim i vi trebate seed natrag 1GB. Zato je i nazvano DOKUMENTACIJSKO DIJELJENJE. = FILE SHARING !
Ljudi su pažljivi dovoljno podijeliti njihove stvari, tako i vi možete uzvratiti njima nazad, i seeding (posejati) nazad ono što uzmete, tako ostali mogu uživati takođe. ;-)
 
Јуче сам на торенту скинуо филм за релативно кратко време, али данас цео дан ради неки seeding. Не знам колико дуго ће то да траје.
 
Јуче сам на торенту скинуо филм за релативно кратко време, али данас цео дан ради неки seeding. Не знам колико дуго ће то да траје.

Trajace sve dok ti je taj fajl na toj lokaciji ili dok sam ne stopiras... Kao sto si ti skidao taj film od nekog, sada ga neko drugi skida od tebe... Ako zelis i dalje da delis taj film sa ostalima, neka tako i ostane... Ako ne zelis, desni klik pa onda stop... A i film mozes da uklonis sa te lokacije i prebacis u neki folder gde skladistis filmove...
 
Јуче сам на торенту скинуо филм за релативно кратко време, али данас цео дан ради неки seeding. Не знам колико дуго ће то да траје.

neko pravli bi bilo da delis 1:1 tj da nakon skidanja fajla isti stavis na raspolaganje drugima u istoj razmeri..skinuo si 1GB fer bi bilo i da uploadujes 1 GB

e sad sto mi imamo spore ODLAZNE veze to je druga prica
 
Нисам знао да се мора делити. Тек недавно сам торрент открио. Иначе имам спор инетрнет да би делио некоме.

Pa i ne moraš...Nisi dobro razumio. Blokiraj upload i vidjećeš da se samo umrijeti mora......ostalo se ništa ne mora....
 
Нисам знао да се мора делити. Тек недавно сам торрент открио. Иначе имам спор инетрнет да би делио некоме.

Ништа ти ниси у обавези, али као што си ти од некога скинуо ко је оставио упаљен торент како би други скидали, било би само лепо да и ти оставиш неко време. Капирам ја код нас је ужасан пропусни опсег за уплоуд али када ништа не радиш на нету можеш да оставиш мало да сидујеш. То је чисто како би цео систем опстао, знаш и сам какав је осећај када хоћеш да скинеш нешто а нико не сидује...
 
zbog naseg sporog uploada mozes da kompromizijes..pa recimo da ne sidujes stvari koje ionako imaju veliki broj sidera vec samo stvari koje imaju mali broj sidera sidujes neko vreme koliko mozes naravno
 

Back
Top