Šta je saopštio predsednik večeras?

И после ти је доказано да није био у плану референдум, већ је била у питању лаж државног руководства како би се оправдали потези у Рамбујеу.
- Kada su pregovori u jednom trenutku zaglavili, došao sam jedne noći u Beograd i imao konsultacije sa celim rukovodstvomkoje je predvodio Milošević. Na njegov predlog napravili smo našu formu sporazuma iz rambujea tako što smo precrtali elemente okupacije i oduzimanja suvereniteta, a potpisali delove o samoupravi. Naša delegacija predvođena Markovićem predala je taj dokument poslednjeg dana, ali oni ga nisu uzeli ni u razmatranje, već samo onaj početni u kome stoji raspoređivanje NATO trupa na celoj teritoriji države. Situacija je bukvalno bila "uzmi ili ostavi" - priča Šainović.

https://www.alo.rs/vesti/politika/d...a-slobina-poslednja-poruka-zapadu/180491/vest

- Kada su pregovori u jednom trenutku zaglavili, došao sam jedne noći u Beograd i imao konsultacije sa celim rukovodstvomkoje je predvodio Milošević. Na njegov predlog napravili smo našu formu sporazuma iz rambujea tako što smo precrtali elemente okupacije i oduzimanja suvereniteta, a potpisali delove o samoupravi. Naša delegacija predvođena Markovićem predala je taj dokument poslednjeg dana, ali oni ga nisu uzeli ni u razmatranje, već samo onaj početni u kome stoji raspoređivanje NATO trupa na celoj teritoriji države. Situacija je bukvalno bila "uzmi ili ostavi" - priča Šainović.

https://www.alo.rs/vesti/politika/d...a-slobina-poslednja-poruka-zapadu/180491/vest

Шта доказујеш овим?

Да смо последњег дана имали ситуацију "узми или остави" (јер је последњи дан, па нема више последњег дана места за измену документа, то се радило претходних дана), и ми оставили и добили бомбардовање и де факто али не и де јуре губитак Косова и Метохије?

Što ne zovemo Rusiju da nam pomogne?

Ja kad sam rekao da smo mi zbog Rusije izgubili Kosovo, niko mi nije verovao. Mi izabrali Ruse kao saveznike (koji se na ovim prostorima ne pitaju ništa) a Albanci izabrali Amere (koji se pitaju sve). Pa sad ako Kurti nešto neće da uradi, valjda ga pritisnuti samo je problem kako i kome se obratiti, jer smo retardirano izabrali Rusiju/Kinu kao saveznike. Jbg, sve ima cenu. Ode Kosovo zbog glupog izbora.
То једноставно није тачно! Сједињене Америчке Државе, као и друге велике силе имају такозване "глобалне стратегије" које планирају и пројектују државну политику деценијама унапред. Те стратегије не доносе постављени председници, него заиста стручни експертски тимови који су детаљније упознати са ситуацијом у иностранству чак више и од земаља на које се те стратегије односе. Далеко од тога да и они не греше, али једном донет правац деловања се веома тешко мења, уколико се и уопште мења.
У Америци је процењено, почетком осамдесетих, да је СФРЈ изгубила своју дотадашњу геостратегијску корисност и почели су да играју на "албанску карту" чак још за живота комунистичког диктатора Енвера Хоџе. Значи, нису Албанци изабрали "Амере", него су "Амери" изабрали Албанце. Тада је замењен и амерички амбасадор који је постао сувише лично близак са СФРЈ и постављен је амбасадор чији је задатак био да полако квари односе.
Уколико сам ја тога поуздано свестан на основу неких личних приватних контаката које сам имао у тадашњем СИП, па чак и СИД, апсолутне је немогуће да о томе нису знале све релевантне државне структуре.
Највише што мали могу да ураде у таквим ситуацијама је да својим идиотизмима не погоршају своју већ лошу ситуацију.
Парадоксално, први од низа идиотских потеза није направљен у односу на САД, него баш на Русију. Овде се отварао шампањац на покушај војног удара у Русији и тадашња званична Русија, ма како била у распаду је то добро запамтила. Није могла да помогне, али је могла да одмогне и тако се и десило. Тада је још увек био релевантан Савет безбедности УН и без гласа Русије не би могло да буде заиста међународно признатих санкција које су нас трајно унаказиле. Кина, по својој тада уобичајеној пракси, није стављала вето на одлуке које се нису тицале њеног статуса. Руси су после тога чак и мање или више отворено подржавали наше непријатеље. То се сигурно не би десило да Јељцин, такав какав је био, али на челу нуклеарне силе није био без потребе увређен. Он, за разлику од тадашњег руског министра спољних послова Козирјева, на почетку није био српски непријатељ.
Валтазар Богишић - "Што се грбо роди, време не исправи".
Један идиотски потез следила је гомила следећих, које је тешко и набројати, али некаква кулминација и коначна капитулација су пред вратима.
Беше му.
Чувено питање - "Шта да се ради?"
За било какво очекивање неке наде, прво је формирање само две колоне - укупне такозване "левице" и укупне такозване "деснице", да би се објективно, без обзира на катастрофално стање изборних услова, проценио однос снага, без "анкета". Онда техничка једногодишња експертска коалициона влада, са циљем детаљне разградње дубоко метастазиране мафијашке хоботнице (приорит полиција, тужилаштво и судство, нема других институција које то могу да спроведу). Привремени мораторијум на сва идеолошка неслагања, међусобна нападања и замрзавање свих битних спољнополитичких одлука. Ове одлуке ће да доносе будуће надам се заиста демократске Скупштине и Владе, па како буде. Када је већ протраћено неколико деценија, година дана није ништа.
Који год покрет или странка "искочи" из ове две колоне, без обзира на изговоре, дефинитивно је овога пута директно експониран као "тројански коњ" владајуће секте.
Знам да звучи утопистички и сам сам песимиста, али без овога нам спаса нема. Уколико идеолошке разлике превагну над апсолутним приоритетом уништења секте, онда ми опозицију заиста и немамо и заслужујемо све што ће даље да нам се дешава и нико више нема права да се жали на било шта.

Vidim Bugarima i Rumunima cvetaju ruže. Nije sve tako sjajno i bajno kako se predstavlja.

Sve ex komunističke zemlje posle ulaska u EU su značajno poboljšale standard. Poljska, Češka, Rumunija, Bugarska... Od teške bede došlo se do sasvim solidnog nivoa. Naravno kako ko, možda nije neki nebeski standard ali je očigledno da je došlo do rasta. Eno pogledaj BDP pokazatelje po godinama.

Kao što sam i rekao, nato banditi su i isplanirali da Kosovo bude nezavisno. Što samo znači da Milošević nije bio fatalista kako ga neki predstavljaju već je bio dosta pragmatičan.

Kad je u pitanju politika, a i generalno, ja ne uzimam previše u razmatranje šta neko govori. To je najmanje bitno. Ljudi imaju običaj da izmišljaju i da se frlje izgovorima i potpuno je besmisleno to slušati. Prečesto čujemo ono "mi smo hteli ali ovo ili ono...". Jeftini izgovori. Zato treba gledati samo dela. Ili si uradio nešto ili nisi. Da li smo se posle raspada Jugoslavije približili zapadu? Jok. Da li smo to uradili za vreme demokrata? Možda malo ali generalno jok. Da li smo sada? Veliko jok. To je ono što je jedino bitno i to je ono što određuje našu sudbinu. Jer, kao što rekoh, od geografije ne možemo da pobegnemo. Nalazimo se na teritoriji na kojoj se EU/NATO sve pita i potpuno je van svakog razuma da kao saveznike imamo Rusiju/Kinu a oni su međusobno u zategnutim odnosima, da ne kažem neprijatelji. To je recept da nam ide nizbrdo. Uostalom, to i vidimo svih ovih decenija samo sebe tešimo floskulama kako nas mrze. U politici nema mržnje, postoje samo interesi. Ništa veće šanse za zapad nisu imali Hrvati od Srba, niti su po bilo čemu bolji, nego su samo zauzeli zapadni kurs što mi nismo. I sad su po standardu značajno ispred.

Pa da je prihvatio da o sudbini Kosova na referendumu odlučuje 300 000 Srba i preko 1,5 miliona Albanaca rekao bih ili da je glup ili da je izdajica. A taj predlog sa NATO-om je bilo pre bombardovanja.

Pa vidi, nepopularno mišljanje, možda previše liberalno za Srpski srednjevekovni mentalitet, ali ja realno nemam ništa protiv da većina na nekoj teritoriji određuje svoju sudbinu. Po meni su teritorije ono što treba da služi narodu a ne obrnuto. Pa ako imaš situaciju da je neki narod toliko dominantan na nekim prostorima (a to se nije desilo preko noći nego smo svojevoljno dopustili), sasvim je realno očekivati da će se "dete" jednog dana osamostaliti i krenuti svojim putem. Lično nemam ništa protiv toga. Uostalom pogledaj primer CG. Hoćete sami? Izvolite.

То једноставно није тачно! Сједињене Америчке Државе, као и друге велике силе имају такозване "глобалне стратегије" које планирају и пројектују државну политику деценијама унапред. Те стратегије не доносе постављени председници, него заиста стручни експертски тимови који су детаљније упознати са ситуацијом у иностранству чак више и од земаља на које се те стратегије односе. Далеко од тога да и они не греше, али једном донет правац деловања се веома тешко мења, уколико се и уопште мења.

U pravu si, ali donekle. Postoji određeni kurs ali daleko od toga da se ne menja. Sve se menja. Ako si imao SFRJ koja se raspala, svaka pojedinačna država je imala priliku da zauzme svoj dalji kurs. Slovenci i Hrvati su zauzeli zapadni kurs i ekspresno napredovali. Srbi su nastavili sa komunizmom i diktaturama i sve nam je krenulo nizbrdo jer smo bili kontra zapadnom modelu funkcionisanja koji je dominantan na našem kontinentu. Naravno, ne bih da ulazim u priče šta je bolje, demokratija ili diktatura, kapitalizam ili komunizam, ali poenta je da mi kao mala zemlja nemamo nešto previše uticaja na poredak koje donose velike sile. Ako je kontinent prešao na demokratiju i kapitalizam, onda je to prosto tako, svidelo se to nama ili ne. Sloba je neko ko to nije razumeo, nastavio je da fura svoj fazon i udario glavom u zid. Jbg. Te priče kao što su "mrze nas" su besmislice ali vidim da se prodaju građanima svih ovih decenija. Niko da kaže, pa čekaj, možda je problem u nama? Evo gledaj Hrvate. Oni su 2003. godine podneli zahtev za EU, i onda 2013. godine ušli u EU. Za 10 godina su sve obavili! Mi smo zahtev za članstvo podneli tek 2009. godine (!) a pristupili smo NIKAD! Od 34 poglavlja, za 15 godina smo zatvorili samo 2 (!!). Sve zemlje kod pristupanja dobijaju ista poglavlja, nisu to neka pisana samo za nas. To je prosto ispunjavanje određenih standarda koji se već primenjuju u EU. I kako to da su Hrvatu ispunili sve za 10 godina a mi samo 2 za 15? Jel zato što nas mrze? To su sve gluposti. Svaka zemlja je gospodar svoje sudbine. Mi sami smo sopstvenom voljom, pri zdravoj svesti i čistoj pameti, odlučili da vodimo anti-zapadnu politiku i time postali šupak Evrope. Zato nam i ide sve naopako. I onda kad neko pita "kako da nateramo Kurtija da poštuje dogovore", ja mogu samo da kažem "obratite se saveznicima". Time je sve rečeno.

Sve ex komunističke zemlje posle ulaska u EU su značajno poboljšale standard. Poljska, Češka, Rumunija, Bugarska... Od teške bede došlo se do sasvim solidnog nivoa. Naravno kako ko, možda nije neki nebeski standard ali je očigledno da je došlo do rasta. Eno pogledaj BDP pokazatelje po godinama.

Kad je u pitanju politika, a i generalno, ja ne uzimam previše u razmatranje šta neko govori. To je najmanje bitno. Ljudi imaju običaj da izmišljaju i da se frlje izgovorima i potpuno je besmisleno to slušati. Prečesto čujemo ono "mi smo hteli ali ovo ili ono...". Jeftini izgovori. Zato treba gledati samo dela. Ili si uradio nešto ili nisi. Da li smo se posle raspada Jugoslavije približili zapadu? Jok. Da li smo to uradili za vreme demokrata? Možda malo ali generalno jok. Da li smo sada? Veliko jok. To je ono što je jedino bitno i to je ono što određuje našu sudbinu. Jer, kao što rekoh, od geografije ne možemo da pobegnemo. Nalazimo se na teritoriji na kojoj se EU/NATO sve pita i potpuno je van svakog razuma da kao saveznike imamo Rusiju/Kinu a oni su međusobno u zategnutim odnosima, da ne kažem neprijatelji. To je recept da nam ide nizbrdo. Uostalom, to i vidimo svih ovih decenija samo sebe tešimo floskulama kako nas mrze. U politici nema mržnje, postoje samo interesi. Ništa veće šanse za zapad nisu imali Hrvati od Srba, niti su po bilo čemu bolji, nego su samo zauzeli zapadni kurs što mi nismo. I sad su po standardu značajno ispred.

Pa vidi, nepopularno mišljanje, možda previše liberalno za Srpski srednjevekovni mentalitet, ali ja realno nemam ništa protiv da većina na nekoj teritoriji određuje svoju sudbinu. Po meni su teritorije ono što treba da služi narodu a ne obrnuto. Pa ako imaš situaciju da je neki narod toliko dominantan na nekim prostorima (a to se nije desilo preko noći nego smo svojevoljno dopustili), sasvim je realno očekivati da će se "dete" jednog dana osamostaliti i krenuti svojim putem. Lično nemam ništa protiv toga. Uostalom pogledaj primer CG. Hoćete sami? Izvolite.

U pravu si, ali donekle. Postoji određeni kurs ali daleko od toga da se ne menja. Sve se menja. Ako si imao SFRJ koja se raspala, svaka pojedinačna država je imala priliku da zauzme svoj dalji kurs. Slovenci i Hrvati su zauzeli zapadni kurs i ekspresno napredovali. Srbi su nastavili sa komunizmom i diktaturama i sve nam je krenulo nizbrdo jer smo bili kontra zapadnom modelu funkcionisanja koji je dominantan na našem kontinentu. Naravno, ne bih da ulazim u priče šta je bolje, demokratija ili diktatura, kapitalizam ili komunizam, ali poenta je da mi kao mala zemlja nemamo nešto previše uticaja na poredak koje donose velike sile. Ako je kontinent prešao na demokratiju i kapitalizam, onda je to prosto tako, svidelo se to nama ili ne. Sloba je neko ko to nije razumeo, nastavio je da fura svoj fazon i udario glavom u zid. Jbg. Te priče kao što su "mrze nas" su besmislice ali vidim da se prodaju građanima svih ovih decenija. Niko da kaže, pa čekaj, možda je problem u nama? Evo gledaj Hrvate. Oni su 2003. godine podneli zahtev za EU, i onda 2013. godine ušli u EU. Za 10 godina su sve obavili! Mi smo zahtev za članstvo podneli tek 2009. godine (!) a pristupili smo NIKAD! Od 34 poglavlja, za 15 godina smo zatvorili samo 2 (!!). Sve zemlje kod pristupanja dobijaju ista poglavlja, nisu to neka pisana samo za nas. To je prosto ispunjavanje određenih standarda koji se već primenjuju u EU. I kako to da su Hrvatu ispunili sve za 10 godina a mi samo 2 za 15? Jel zato što nas mrze? To su sve gluposti. Svaka zemlja je gospodar svoje sudbine. Mi sami smo sopstvenom voljom, pri zdravoj svesti i čistoj pameti, odlučili da vodimo anti-zapadnu politiku i time postali šupak Evrope. Zato nam i ide sve naopako. I onda kad neko pita "kako da nateramo Kurtija da poštuje dogovore", ja mogu samo da kažem "obratite se saveznicima". Time je sve rečeno.
Da skratimo priču, mrzi me da čitam ovolike referate i odgovaaram na njih, ja ne želim da Srbija budeo deo mašinerije zla kao što je NATO. Videli smo na sopstvenom primeru kako ta mašinerija radi. I kraj priče što se mene tiče. Ti ako želiš da budeš deo takvog zla skupi svoje saborce i zahtevajte referendum pa da vidimo ko će pobediti. Da vidimi da li ste dovoljni promenili svest srpskom narodu primenjujući savremene metode manipulaciej čovekom preko televizije, interenta i radija i ko zna još čega. Mašinerija zla - NATO, da ili ne, prosto pitanje, nema potrebe tu za mnogo filozofiranjem.

У праву сам за све што сам написао, али ти си извукао само почетни пасус и кренуо од твог и не само твог "вјерују" да нам је ЕУ усуд. Очито је да добар део грађана Србије не дели тај став, а и ја спадам у ту групу.
Али то спада у легитимне политичке разлике за које сам апеловао да се "замрзну" све док се земља не очисти од мафије. Нема никога споља ко ће то да уради уместо нас.

Па и ЕУ има мафију унутар себе. Почев од Боде Хомбаха раније па до Урсуле и друштва из ћошка данас. И сада ће њихова мафија да чисти нашу? Молим те да јасно кажеш да је то твој став и да ћемо уласком у ЕУ да престанемо да будемо мафијашка држава.

У праву сам за све што сам написао, али ти си извукао само почетни пасус и кренуо од твог и не само твог "вјерују" да нам је ЕУ усуд. Очито је да добар део грађана Србије не дели тај став, а и ја спадам у ту групу.
Али то спада у легитимне политичке разлике за које сам апеловао да се "замрзну" све док се земља не очисти од мафије. Нема никога споља ко ће то да уради уместо нас.

Pa vidi, kako hoćeš. Ja sam ti dao nekoliko argumenata koje očigledno ne razumeš. Posle raspada SRFJ, svaka od država je krenula svojim putem, neko na zapad, neko na istok. Ovi koji su otišli na zapad su sad svetlosnim godinama ispred, ovi koji su krenuli na istok su postali predmet pritisaka i na putu su nestajanja. Jbg, ne možeš protiv logike i zdravog razuma. A to da svodiš priču na ko je šta rekao me ne zanima. Mene samo zanima koji kurs vodimo. Anti-zapadni. Što znači nastavak odlaska teritorija, nastavak iseljavanja i nastavak polakog nestajanja Srba kao naroda. Sila boga ne mogli, stvari su takve kakve jesu, ili se prilagodiš ili nestaješ. Osnovni zakon prirode. Međutim, Srbi kao nebeski narod, politiku gledaju sa "ovaj mi se sviđa, onaj mi se ne sviđa". Nemam ništa protiv... sve što odgovaram tebi, važi i za Meliota. On je pitao što Kurti ovo ili ono... zato što je odabrao prave saveznike. Nema šta dalje da se priča.

Па и ЕУ има мафију унутар себе. Почев од Боде Хомбаха раније па до Урсуле и друштва из ћошка данас. И сада ће њихова мафија да чисти нашу? Молим те да јасно кажеш да је то твој став и да ћемо уласком у ЕУ да престанемо да будемо мафијашка држава.
Eu je druga priča, EU je nastala na ideji da se zaustave ratovi u Evropi i skoro u tome uspela. NATO je sa druge strane postao ofanzivna organizacija, ako je uopšte i bio defanzivan, možda samo nije imao gde da se širi.

Pa vidi, kako hoćeš. Ja sam ti dao nekoliko argumenata koje očigledno ne razumeš. Posle raspada SRFJ, svaka od država je krenula svojim putem, neko na zapad, neko na istok. Ovi koji su otišli na zapad su sad svetlosnim godinama ispred, ovi koji su krenuli na istok su postali predmet pritisaka i na putu su nestajanja. Jbg, ne možeš protiv logike i zdravog razuma. A to da svodiš priču na ko je šta rekao me ne zanima. Mene samo zanima koji kurs vodimo. Anti-zapadni. Što znači nastavak odlaska teritorija, nastavak iseljavanja i nastavak polakog nestajanja Srba kao naroda. Sila boga ne mogli, stvari su takve kakve jesu, ili se prilagodiš ili nestaješ. Osnovni zakon prirode. Međutim, Srbi kao nebeski narod, politiku gledaju sa "ovaj mi se sviđa, onaj mi se ne sviđa". Nemam ništa protiv... sve što odgovaram tebi, važi i za Meliota. On je pitao što Kurti ovo ili ono... zato što je odabrao prave saveznike. Nema šta dalje da se priča.
EU je druga priča i povezivanje sa zemljama zapadne hemisfere i ekonomski i kulturno je jedno, a NATO nešto sasvim drugo. Moraš da razgraničiš te dve stvari ako uopšte hoćeš da se baviš politikom.

Evo gledaj Hrvate. Oni su 2003. godine podneli zahtev za EU, i onda 2013. godine ušli u EU. Za 10 godina su sve obavili! Mi smo zahtev za članstvo podneli tek 2009. godine (!) a pristupili smo NIKAD! Od 34 poglavlja, za 15 godina smo zatvorili samo 2 (!!).
Nije tačno.

Sve zemlje kod pristupanja dobijaju ista poglavlja, nisu to neka pisana samo za nas.
Ne smeš tako slepo da veruješ sve što vam gazda priča.
Da je od Rumunije i Bugarske traženo samo pola od onoga što od nas traže, nikada ne bi bili primljeni u EU.
Čuj, Bugari primljeni pre rvata?
Ispunili uslove?
Pa koliko glup mora neko da bude, pa da poveruje u to?

To je prosto ispunjavanje određenih standarda koji se već primenjuju u EU. I kako to da su Hrvatu ispunili sve za 10 godina a mi samo 2 za 15?
Nisu rvati ništa ispunili, jednostavno su i oni primljeni mimo postojećih standarda.

Добро. Констатујем само да избегаваш чак и реч "мафија", која је по мом мишљењу канцер који неповратно уништава свако друштво.
Прво, написао сам раније да су "савезници" ти који бирају, а не да мали бирају савезнике.
Уз сва стравична српска изгинућа, ултракооперативних Бугара данас нема више него Срба.
Хрватска оде у Ирску, мада је увек била развијенија од Србије и пре ЕУ.
Северномакедонци распродаше све што су могли и опет нису ни корак мрднули.
Албанија такође.
Стварно велики искорак је направила Румунија и то захваљујући пре свега Лаури Ковеши.
Да ли сада има шта даље да се прича?

EU je druga priča i povezivanje sa zemljama zapadne hemisfere i ekonomski i kulturno je jedno, a NATO nešto sasvim drugo. Moraš da razgraničiš te dve stvari ako uopšte hoćeš da se baviš politikom.

Ja ne vidim neku razliku, meni je to jedno te isto. Isti kolektiv, iste zemlje, ista saradnja. Da li je kultura ili odbrana, ista stvar.

Nisu rvati ništa ispunili, jednostavno su i oni primljeni mimo postojećih standarda.

A jeste, "mrze nas", zaboravih. Kalimero politika. Što ne reče odma ;)

И шта Курти има да бира? Можда би још био у српском затвору да Дивљи Запад није направио агресију на Србију.
У ствари не би. Био много раније пуштен због доброг владања.

Ja ovde istroših tastaturu pišući u čemu je naš problem, niko ne sluša...
Srbija bez Republike Srpske i bez izlaza na more, ostaje samo jedna mala balkanska vukojebina.
Bez ujedinjenja sa Srpskom i bez povraćaja našeg dela jadranske obale, mi možemo da se
uhvatimo za onu stvar, uvek će da nas gaze kao primer ostalima šta će da im se desi ako ne
budu igrali kako gazde sa Zapada sviraju.
A ako se Vučić bude suviše khurčio, doći će na red i Preševska dolina, Sandžak, Vojvodina...
A ova naša tzv. "oporba" se svojski trudi da pomogne Zapadu u tome.

Ja ovde istroših tastaturu pišući u čemu je naš problem, niko ne sluša...
Srbija bez Republike Srpske i bez izlaza na more, ostaje samo jedna mala balkanska vukojebina.
Bez ujedinjenja sa Srpskom i bez povraćaja našeg dela jadranske obale, mi možemo da se
uhvatimo za onu stvar, uvek će da nas gaze kao primer ostalima šta će da im se desi ako ne
budu igrali kako gazde sa Zapada sviraju.
A ako se Vučić bude suviše khurčio, doći će na red i Preševska dolina, Sandžak, Vojvodina...
A ova naša tzv. "oporba" se svojski trudi da pomogne Zapadu u tome.
Чу ли се ти скоро са форумашем @Обилић ? Нешто је изгледа почео да одступа од линије?

Ja ne vidim neku razliku, meni je to jedno te isto. Isti kolektiv, iste zemlje, ista saradnja. Da li je kultura ili odbrana, ista stvar.
Problem je što se ovde ne radi o odbrani već o napadima na druge zemlje jer su se političke vođe tih zemalja nešto zamerile čelnicima nato bandi. Videli smo na sopstvenom primeru. Srbiaj nije napala niti ejdnu zemlju NATO-a a bila je bombardovana jer se štitila svoj teritorijalni integritet. Znači nije odbrana nego napad, rat i kultura su dve potpuno različite kategorije.

Чу ли се ти скоро са форумашем @Обилић ? Нешто је изгледа почео да одступа од линије?
Problem kod većine ovde je što niti znaju, niti razumeju šta je dugoročna politika.
Ovaj defetizam ovde na krsti postaje zamoran.
Srbiji je, protivno međunarodnom pravu, otet deo teritorije, to čak ni zlikovci sa Zapada ne mogu
da ospore, zato pokušavaju da slučaj KiM proguraju kao lex specialis.
Mi bi šiptarima mogli da pokažemo gde im je mesto bez nekih većih problema, ali su se oni zavukli
duboko u američku i NATO bulju, zasada to nije realna opcija.
E, ali ničija nije gorela do zore, pa neće ni njihova...

Back