Šta je saopštio predsednik večeras?

On kao da se žali onim novinarima i novinarkama što neće Kurti da formira ZSO, a ne da daje saopštenja za javnost. Meni to tako izgleda.
Zapravo upravo suprotno. Fingira da se tobože obraća novinarima, a ustvari se obraća javnosti i opravdava sebe da nije on kriv ni za što, nego eto, Kurti ne želi ZSO pa eto kao ništa od toga. Zbog Kurtija, naravno. I Vučić je tako oprao ruke od možebitnih kritika na svoj račun.

Zapravo upravo suprotno. Fingira da se tobože obraća novinarima, a ustvari se obraća javnosti i opravdava sebe da nije on kriv ni za što, nego eto, Kurti ne želi ZSO pa eto kao ništa od toga. Zbog Kurtija, naravno. I Vučić je tako oprao ruke od možebitnih kritika na svoj račun.
Ma najobičnije zamajavanje javnosti dok se oni tamo u Briselu ljube, grle i svađaju. I tako u nedogled planiraju dok se zadnji Srbin sa Kosova i Metohije ne iseli.

I šta ćemo sada?

Što ne zovemo Rusiju da nam pomogne?

Ja kad sam rekao da smo mi zbog Rusije izgubili Kosovo, niko mi nije verovao. Mi izabrali Ruse kao saveznike (koji se na ovim prostorima ne pitaju ništa) a Albanci izabrali Amere (koji se pitaju sve). Pa sad ako Kurti nešto neće da uradi, valjda ga pritisnuti samo je problem kako i kome se obratiti, jer smo retardirano izabrali Rusiju/Kinu kao saveznike. Jbg, sve ima cenu. Ode Kosovo zbog glupog izbora.

Da će biti teško.mp3

FxkAsvWWwAM-9ld.jpg

Što ne zovemo Rusiju da nam pomogne?

Ja kad sam rekao da smo mi zbog Rusije izgubili Kosovo, niko mi nije verovao. Mi izabrali Ruse kao saveznike (koji se na ovim prostorima ne pitaju ništa) a Albanci izabrali Amere (koji se pitaju sve). Pa sad ako Kurti nešto neće da uradi, valjda ga pritisnuti samo je problem kako i kome se obratiti, jer smo retardirano izabrali Rusiju/Kinu kao saveznike. Jbg, sve ima cenu. Ode Kosovo zbog glupog izbora.
Da li ti stvarno misliš da je Sloba izabrao Rusr 90-tih zato što je želeo ili je možda zbog toga zato što je morao?

Da li ti stvarno misliš da je Sloba izabrao Rusr 90-tih zato što je želeo ili je možda zbog toga zato što je morao?
Nije morao. Samo je presavao pad berlinskog zida i to što je zapad prešao na demokratiju i slobodno tržište, pa nastavio da fura komunizam narednih 10 godina. Pa onda kad je prigustilo 99.godine, bio je u fazonu "a jel mogu ja u nato?", ono, pravim se inače lud, foram neki svoj diktatorski fazon i družim se sa vama samo kad mi nešto zatreba. Ja ne znam ko normalan bi pristao na takav aranžman. Tako da, nije morao, sam je birao svoj put.

Nije morao. Samo je presavao pad berlinskog zida i to što je zapad prešao na demokratiju i slobodno tržište, pa nastavio da fura komunizam narednih 10 godina.
Лупаш глупости, вероватно намерно. Већ децембра 1989. је савезним законом укинуто социјалистичко самоуправљање и изједначени су сви облици својине тј. уведен је капитализам. Тада је уведен и вишепартијски систем. Оно шта се радило деведесетих а шта није смело пошто нас је то уништило, јесте "одбрана Срба ван Србије", а који ничим нису били угрожени, напротив. А та прича о "комунизму деведесетих", у време када су се масовно отварала приватна предузећа, када је већ било и приватних банака и озбиљних милионера у чврстој валути, служи да би се сакрио прави узрок пропасти Србије - ратовање по целој СФРЈ због измишљене угрожености "српских огњишта".

Kada je to bilo? Koji bre crni nato '99?

Ne znam, više puta je neko ovde na forumu izjavio kako je Sloba hteo u Nato ali, eto, nisu mu dali. Klasična srpska kalimero priča. Sudbina je tako htela, svi su protiv nas i slično... Ne, nego smo svojevoljno odabrali put komunizam-diktature i to nas je distanciralo od zapada i gurnulo u kandže Rusije i Kine i sad plaćamo cenu toga. Jedina svetla tačka je bio kratki period demokratije kad smo trebali da se vratimo na pravi put ali nažalost teletabis Tadić niti je imao znanja niti muda da to uradi. A posle njega Sloba 2.

Лупаш глупости, вероватно намерно. Већ децембра 1989. је савезним законом укинуто социјалистичко самоуправљање и изједначени су сви облици својине тј. уведен је капитализам. Тада је уведен и вишепартијски систем. Оно шта се радило деведесетих а шта није смело пошто нас је то уништило, јесте "одбрана Срба ван Србије", а који ничим нису били угрожени, напротив. А та прича о "комунизму деведесетих", у време када су се масовно отварала приватна предузећа, када је већ било и приватних банака и озбиљних милионера у чврстој валути, служи да би се сакрио прави узрок пропасти Србије - ратовање по целој СФРЈ због измишљене угрожености "српских огњишта".
Kakav kapitalizam i privatne banke 90-tih?? Misliš na Jezdu i Dafinu? Pa to je sprdnja. Savez komunista obukao tajkunske uniforme pa glumio kapitalizam. Fejk. Pravi kapitalizam u Srbiju dolazi tek 2000-tih. Čak i tada smo usrali stvari sa pljačkaškim privatizacijama u vreme Koštunice i Dinkića. Mada razumem ih, to ni tada ni danas nije bilo kažnjivo. Odoše silni milioni a niko nije odgovarao. Danas to više niko i ne spominje. Kako takav narod može da zadrži neku teritoriju? Nikako.

Kakav kapitalizam i privatne banke 90-tih??
Мислим на стотине приватних експорт-импорт предузећа која су радила пуном паром, исто толико приватних фабрика и на десетине приватних банака већ у првој половини деведесетих. То се ако ниси знао боте зове капитализам.

Pa sad ako Kurti nešto neće da uradi, valjda ga pritisnuti samo je problem kako i kome se obratiti, jer smo retardirano izabrali Rusiju/Kinu kao saveznike. Jbg, sve ima cenu. Ode Kosovo zbog glupog izbora.
Ama laže te gazda, nije KiM (a ne Kosovo) nigde otišlo, tu je i još uvek je srpsko.
To što ameri i bagra iz EU misle da će to večno moći tako ... e, pa zahebali su se.
Taman da ne ostane ni jedan jedini Srbin na KiM, to je srpsko i ostaje srpsko.
A to da smo retardirano izabrali Rusiju/Kinu kao saveznike je još jedna idiotska mantra vaših gazdi.
Oni su se toliko uvlačili amerima i EU u bulju da su im se samo tabani videli, pa su ipak u njihovo vreme
šipci proglasili nezavisnost, a skoro cela EU i amerika ih je priznala.
I šta su vaše gazde dobile time što su izabrali amere i EU za prijatelje (ustvari za gazde)?
Tako je, ništa.
A dok mi imamo Rusiju i Kinu u SB može vaš gazda i njegov pajtaš Kurti da dube na glavi, ništa
od nabeđene države. :whistling:

Zloba krenuo u rat sa petokrakama na kapama..1992..Slepac neviđeni i iskreni komunista
То је био знак на капама ЈНА. Онаj ко од резервиста није хтео петокраку, могао је да стави кокарду. А у СФРЈ је 1992. увелико био КАПИТАЛИЗАМ.

Poslednja izmena:
Лаже, тачније прича полуистину. Неће да буде "заједнице српских општина" са извршним овлашћењима, већ ће да буде онако како је и дефинисано у првом Бриселском споразуму из 2013; биће заједница општина са српском већином, без извршних овлашћења. Значи ништа од "Републике Српске" на Косову.

1698273519694.png

Koha: Kurti saglasan sa novim planom EU koji uključuje nacrt za formiranje ZSO

premijer.jpg
Kurti i petorka

Izvor: Koha (Tekst je izvorno preveden sa albanskog; naslov je adaptiran)
25. oktobra 202

Vlada Kosova saopštila je da je saglasna sa novim planom Evropske unije, koji uključuje i nacrt za formiranje Zajednice opština sa srpskom većinom, koji su zapadne diplomate u subotu predstavile čelnicima Kosova i Srbije, javlja Koha.
Izaslanik Evropske unije za dijalog Priština-Beograd Miroslav Lajčak u subotu je u pratnji američkog izaslanika za zapadni Balkan Gabrijela Eskobara i viših savetnika lidera Nemačke, Francuske, Italije, boravio u Prištini i održao sastanak sa premijerom Kosova Aljbinom Kurtijem. Oni su se popodne u Beogradu sastali sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem. EU je tada potvrdila da je liderima predstavljen nacrt za Zajednicu.

Bez navođenja detalja o čemu se tačno radi, Evropska unija je za Kohu potvrdila da je napravila „moderni evropski predlog“ za Zajednicu opština sa srpskom većinom na Kosovu i sada od partija očekuju da se za ovo, ali takođe za sva pitanja još jedna od obaveza dijaloga – „brzo deluje“.

Vlada Kosova, navodi Koha, saopštila je da se premijer Kurti saglasio da novi plan EU, koji uključuje i paket za sveobuhvatnu primenu Osnovnog sporazuma, bude okvir za nastavak daljih razgovora sa zemljama saveznicima.

„Premijer Kurti je pozitivno odgovorio na zahtev pet izaslanika za sastanak sa liderima Nemačke, Francuske, Italije i predsednikom Evropske komisije, na marginama samita Evropskog saveta. Sastanak će biti u kontekstu razgovora započetih sa pet izaslanika tokom njihove posete Prištini 21. oktobra, u kojoj su predložili novi plan koji je obuhvatao kompletniji paket sveobuhvatne implementacije Osnovnog sporazuma zajedno sa nacrtom predloženog za primena člana 7. Premijer Kurti je izrazio saglasnost da je ovaj novi plan okvir za nastavak daljih razgovora sa savezničkim državama, SAD, Nemačkom, Francuskom i Italijom, koji treba da obezbedi komponentu jake bezbednosti i da ojača perspektiva članstva u međunarodnim organizacijama“, kaže se u odgovoru Vlade za Kohu.

Član 7. Osnovnog sporazuma: Obe strane su posvećene postizanju konkretnih aranžmana, u skladu sa relevantnim instrumentima Saveta Evrope i korišćenjem postojećih evropskih iskustava, kako bi se obezbedio odgovarajući nivo samoupravljanja srpske zajednice na Kosovu i mogućnost pružanja usluga u neke specifične oblasti, uključujući mogućnost finansijske pomoći Srbije i direktne kanale komunikacije srpske zajednice sa Vladom Kosova. Stranke će formalizovati status Srpske pravoslavne crkve na Kosovu i obezbediti visok nivo zaštite srpskog verskog i kulturnog nasleđa, u skladu sa postojećim evropskim modelima.

Očekuje se da će se Kurti u četvrtak (sutra) sastati sa francuskim predsednikom Emanuelom Makronom, nemačkim kancelarom Olafom Šolcom, italijanskom premijerkom Đorđom Meloni i visokim predstavnikom Evropske unije za spoljnu politiku i bezbednost Žozepom Boreljom. Slični sastanci očekuju se i za Vučića.

Sastanci će se održati na marginama samita EU, ali dnevni red i detalji još nisu objavljeni.

„Nije saopšten dnevni red i detalji sastanka u Briselu. Premijer Kurti, međutim, izražava spremnost da se uključi u suštinske rasprave, pod uslovom da budu u skladu sa principom inkluzivnosti“, nastavlja se u odgovoru Vlade.

Back