Sta je sa ljudima?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

daco9633

Elita
Banovan
Poruka
15.889
Svesni smo da svet nije ono sto je nekada bio, a ni ljudi. Vecina ljudi je prihvatila nemoral kao nesto normalno i ako se kojim slucajem suprostavis ili izneses drugacije misljenje budes ismejan. Kako je doslo do ovoga.
 
Budeš ismejan ako si neuk a ne ako se suprostaviš nemoralu.Recimo ako ti veruješ da je tzv.sveto pismo moralno štivo onda si ili neuk ili i sam nemoralan jer nešto što propagira da su incest,porobljevanje devica u belo robrlje,ubistva i genocid sasvim u redu i da bog te knjige nema problem sa tim stvarima ne može biti moralno kolko god se trudio da opravdaš sve to.Neuka osoba je u boljem položaju od verujućeg ja mislim,ima još nade za to čeljade kad se edukuje
 
Budeš ismejan ako si neuk a ne ako se suprostaviš nemoralu.Recimo ako ti veruješ da je tzv.sveto pismo moralno štivo onda si ili neuk ili i sam nemoralan jer nešto što propagira da su incest,porobljevanje devica u belo robrlje,ubistva i genocid sasvim u redu i da bog te knjige nema problem sa tim stvarima ne može biti moralno kolko god se trudio da opravdaš sve to.Neuka osoba je u boljem položaju od verujućeg ja mislim,ima još nade za to čeljade kad se edukuje
Ono sto je opisano u Bibliji se desilo sa razlogom. Tesko da bih mogao ista da ti kazem da ti to prihvatis. Tako da necu ni pisati ali vidim da treba da treba da bolje istrazis Bibliju..
 
"U poslednje dane pojaviće se rugači koji će živeti po svojim željama" (2Petrova3,3).

Pre 100 ili 200 god na nasim prostorima npr nije se moglo zamisliti da devojka menja partnere i ima nekoliko momaka. A da ne govorim o odnosima pre braka, itd. Nije bilo takve pljuvacine ranije, itd.
To je bilo nezamislivo pre 25-30 godina.Masa je Dehristijanizovana i opaganjena.Proces globalizacije je amerikanizovao sve ljude,kapitaizam ih otuđio ,a ekran ozverio.
 
"U poslednje dane pojaviće se rugači koji će živeti po svojim željama" (2Petrova3,3).


To je bilo nezamislivo pre 25-30 godina.Masa je Dehristijanizovana i opaganjena.Proces globalizacije je amerikanizovao sve ljude,kapitaizam ih otuđio ,a ekran ozverio.
To je romantizacija prošlosti...i u psihologiji postoji taj fenomen osećaja kako je pre uvek bilo bolje,nostalgija za prošlim...
 
Možda se nije moglo zamisliti u glavam puritanaca al se svakako događalo...sexa je vazda bilo.Najstariji zanat.
Seksa je bilo,al u braku.Čuvalo se devičanstvo pre,iako mediji pokušavaju predstaviti da je to bilo drugačije.Bilo je i lakih devojaka,al veoma malo.Danas su sve nemoralne.
To je romantizacija prošlosti...i u psihologiji postoji taj fenomen osećaja kako je pre uvek bilo bolje,nostalgija za prošlim...
Nema to veze sa tim.Ovo je čista faktografija.Neopaganizam je jedan od procesa liberalne globalizacije.Hrišćanstvo je prognjeno i marginalizovano,ismejavano i nipodaštavano.Sveto pismo upravo najavljuje ovakva stanja ljudi(ozverenje,nemoral)prirode(elementarne nepogode) pred drugi Hristov dolazak.
Ranije su devojke umirale,da bi sačuvale devičanstvo,a i sama reč "nevesta" ima konotaciju nevinog,čistog.
Nemoral je oduvek prisutan. Odnosno on je sveprisutan kroz celo ljudsko postojanje. Mi ne možemo znati detaljno nemoral ljudi pre 300 godina. Ali sigurno nisu bilo bez greha. Samo se to zaboravi ali je istrajno večno.
Tačno,al ne široko raspostranjen na globalnom nivou kao danas.A i pričamo iz ugla Hrišćanske zemlje.
Ne treba zaboraviti da filmska industrija širi propagandu nemorala,kroz seks,nasilje,krv,ubistva,laž i krađu!Uzmimo primer i domaćeg sranja of filma Južni vetar.Degradirani i amerikanizovan uticaj na maloletnike je neverovatan.
 
Svesni smo da svet nije ono sto je nekada bio, a ni ljudi. Vecina ljudi je prihvatila nemoral kao nesto normalno i ako se kojim slucajem suprostavis ili izneses drugacije misljenje budes ismejan. Kako je doslo do ovoga.

Ovo što ti ti pitaš, je zapravo jako teško i pitati jer ne znaš ni šta da pitaš u stvari.
Ja sam primetio da 95% ljudi, ako imalo priču skreneš na nešto suštinsko i ozbiljno, tipa kuda ćemo gde ćemo i šta ćemo kao narod, da skreću pogled i čekaju da ja završim moje umovanje, da počne opet priča o "vidi ovu što je dobra" itd...
Potpuno robovanje, cenim da se i robovi tako isto ponašaju?
Nema veze sa tvojom temom, al je povezano ipak. Mišak njuejdžer dovede i dobre goste, neretko.
....
Imnače, drago mi je da je Miroljub u svom "soft" izdanju! Samo napred!

 
Nemoral je i misliti o drugima nisko...
Ponižavati, držati se visoko, deliti od sebe ljude u grupe..
Smor je više gledati kako se to samo uvećava i zove borbom za veru.
Ućuti, grešan si možda i više nego svi tako zverajući naokolo i tražeći svima greške, držeći samo sebe netaknutim.
Na ovakve teme sam rekla davno da neću više da se oglašavam, ali se bojim da ne postanem kao oni-svima sude, samo sebe ne vide.
Ajmo malo zabavni program:


 
Seksa je bilo,al u braku.Čuvalo se devičanstvo pre,iako mediji pokušavaju predstaviti da je to bilo drugačije.Bilo je i lakih devojaka,al veoma malo.Danas su sve nemoralne.

Nema to veze sa tim.Ovo je čista faktografija.Neopaganizam je jedan od procesa liberalne globalizacije.Hrišćanstvo je prognjeno i marginalizovano,ismejavano i nipodaštavano.Sveto pismo upravo najavljuje ovakva stanja ljudi(ozverenje,nemoral)prirode(elementarne nepogode) pred drugi Hristov dolazak.
Ranije su devojke umirale,da bi sačuvale devičanstvo,a i sama reč "nevesta" ima konotaciju nevinog,čistog.

Tačno,al ne široko raspostranjen na globalnom nivou kao danas.A i pričamo iz ugla Hrišćanske zemlje.
Ne treba zaboraviti da filmska industrija širi propagandu nemorala,kroz seks,nasilje,krv,ubistva,laž i krađu!Uzmimo primer i domaćeg sranja of filma Južni vetar.Degradirani i amerikanizovan uticaj na maloletnike je neverovatan.
Mislim isto kao i ti. Samo sto ja mislim da je nemoral krenuo u punom jeku sa dolaskom Americke kulture na nase ali na druge prostore..
 
Ovo što ti ti pitaš, je zapravo jako teško i pitati jer ne znaš ni šta da pitaš u stvari.
Ja sam primetio da 95% ljudi, ako imalo priču skreneš na nešto suštinsko i ozbiljno, tipa kuda ćemo gde ćemo i šta ćemo kao narod, da skreću pogled i čekaju da ja završim moje umovanje, da počne opet priča o "vidi ovu što je dobra" itd...
Potpuno robovanje, cenim da se i robovi tako isto ponašaju?
Nema veze sa tvojom temom, al je povezano ipak. Mišak njuejdžer dovede i dobre goste, neretko.
....
Imnače, drago mi je da je Miroljub u svom "soft" izdanju! Samo napred!

Koji Miroljub?
 
Svesni smo da svet nije ono sto je nekada bio, a ni ljudi. Vecina ljudi je prihvatila nemoral kao nesto normalno i ako se kojim slucajem suprostavis ili izneses drugacije misljenje budes ismejan. Kako je doslo do ovoga.

Posle seksualne revolucije šezdesetih je to naglo krenulo da se rasprostranjuje, kod nas se pojačalo sa Seks i grad filozofijom devedesetih, ali je još bilo neke kočnice dok sa fejsom i instagramom nije potpuno oboren bilo kakav nivo zadrške. Emancipacija žena i slično, e sad naravno kad do empancipacije žena dodje muškarci koji su stidljivi i socijalno nesnadjeni ili ružniji logično ostaju kratkih rukava ili se žene nekim fizičkim otpadom. Žene su dugo bile potlačene po seksualnom pitanju, pa se sad ponašaju ko puštene s lanca, što je logično, a naravno kao pol koji mnogo lakše može da dodje do seksa i partnera to kod njih ide u podrazumevanje da se menja što više partnera pre braka, odnosno u mladosti dok su lepe, kad zadju u kasne dvadesete i tridesete i krenu da poprimaju tetkasti izgled onda se smire i traže "ljubav svog života i brak i porodicu, miran život". Na to me recimo podseća ova dr Jovana Stojković što se bori za tradicionalnu Srbiju i protiv vakcina
 
Poslednja izmena od moderatora:
Posle seksualne revolucije šezdesetih je to naglo krenulo da se rasprostranjuje, kod nas se pojačalo sa Seks i grad filozofijom devedesetih, ali je još bilo neke kočnice dok sa fejsom i instagramom nije potpuno oboren bilo kakav nivo zadrške. Emancipacija žena i slično, e sad naravno kad do empancipacije žena dodje muškarci koji su stidljivi i socijalno nesnadjeni ili ružniji logično ostaju kratkih rukava ili se žene nekim fizičkim otpadom. Žene su dugo bile potlačene po seksualnom pitanju, pa se sad ponašaju ko puštene s lanca, što je logično, a naravno kao pol koji mnogo lakše može da dodje do seksa i partnera to kod njih ide u podrazumevanje da se menja što više partnera pre braka, odnosno u mladosti dok su lepe, kad zadju u kasne dvadesete i tridesete i krenu da poprimaju tetkasti izgled onda se smire i traže "ljubav svog života i brak i porodicu, miran život". Na to me recimo podseća ova dr Jovana Stojković što se bori za tradicionalnu Srbiju i protiv vakcina, poznavao sam je lično od ranije, bila je poznata po promiskuitetu i pušenju ku.rčeva po klupskim klozetima. Sad kad se ofucala je najveća majka i supruga, zagovara neki moral i srpsku tradiciju, jel. :lol:

Ne znam šta da ti kažem, ja nisam moralan na taj način ali i meni sve više smeta to kurabecanje žena jer je licemerno, umesto da jednostavno priznaju da su promenile sijaset kuraca u mladosti ili da bar budu ono što jesu, one se ižive dok mogu, a posle postaju uzorne majke i supruge, ljube decu ustima koja su više sperme progutale nego što su soka popile. ***** ti ja takve majke i supruge. :D
I sa dolaskom Americkih filmova gde se kurvarluk, pusnje cigara i razbojnistvo predstavljall kao nesto dobro i kul. Ja podrzavan Jovanu Stojkovic i ne znam sta je radila pre, ali znam da svako ima pravo da se promeni. To sto je neko ***** ne znaci da ne moze da se promeni i postane drugi covek. Kao Rava ***** iz Biblije.
 
Pre 100 ili 200 god na nasim prostorima npr nije se moglo zamisliti da devojka menja partnere i ima nekoliko momaka. A da ne govorim o odnosima pre braka, itd. Nije bilo takve pljuvacine ranije, itd.
Ma ne bas je obrnuto https://www.novinar.rs/magazin/zivot/zasto-mladi-danas-sve-manje-zele-seks/
Prema rezultatima istraživanja u SAD, oko polovina mladih osoba uzrasta od 18 do 28 godina nije imala intimne odnose, a čak su istakli da ih taj deo života ne zanima previše, piše portal “Vumen hit”.
 
Svesni smo da svet nije ono sto je nekada bio, a ni ljudi. Vecina ljudi je prihvatila nemoral kao nesto normalno i ako se kojim slucajem suprostavis ili izneses drugacije misljenje budes ismejan. Kako je doslo do ovoga.
Код нас са стварањем Краљевине Срба Хрвата и Словенаца, рекло би се, у том тренутку нам је званично укинута традиција. Касније се са укидањем традиције наставило у комунизму још горе. Америка нема везе са тиме, реч је о либерализму марксистичко-лењинистичког типа, где се промискуитет представља као нешто природно, а Црквени морал се укида. Америка је заправо можда и последњи бастион традиционалног морала, Америку још нису успели сасвим да покоре марксисти-лењинисти, покушали су са Обамом и Хилари, али је онда доведен Трамп да спречи тај процес.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top